Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch palladium (vpraŔanje)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti da si bom sposodil tvoj primer za hifi debato.
Iz vidika konĆØnega rezultata je to Å”olski primer kako se ne sme sestavljati hifi sistem.
NiĆØ narobe ĆØe kupiÅ” res dobre zvoĆØnike in v eni drugi fazi ostalo. Toda minili sta dve leti ko se skoraj niĆØ ni zgodilo in ni Å”e videti konca.

Ne poznam tvojih okoliÅ”ĆØin, vendar v normalnih razmerah model 39 stane 16.000ā‚¬, manjÅ”i model 37 (ki mu ne moreÅ” reĆØi mali) pa 8.000ā‚¬:
ƈe bi se odloĆØil za model 37, bi ostalo 8.000ā‚¬ za ojaĆØevalec in CD player. Skupni uĆØinek pa res bistveno veĆØji.

Pri resolutivnih zvoĆØnikih je skoraj neverjetno koliko bolje lahko zaigrajo ĆØe so ustrezno futrani. Lahko menjavaÅ” naprave iz istega (nizkega) cenovnega razreda do nezavesti, eno bo igralo malo bolj tako, drugo malo bolj onako, preboja v kakovosti ne bo in ne more biti. To zavede avdiofile, da mislijo kako je to paĆØ to in je tu limit. Zmota. Velika zmota. Daj ti prave stvari gor in boÅ” videl kakÅ”na transformacija, revolucija se zgodi !
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bronx



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 16:16
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Oprosti da si bom sposodil tvoj primer za hifi debato.
Iz vidika konĆØnega rezultata je to Å”olski primer kako se ne sme sestavljati hifi sistem.
NiĆØ narobe ĆØe kupiÅ” res dobre zvoĆØnike in v eni drugi fazi ostalo. Toda minili sta dve leti ko se skoraj niĆØ ni zgodilo in ni Å”e videti konca.

Ne poznam tvojih okoliÅ”ĆØin, vendar v normalnih razmerah model 39 stane 16.000ā‚¬, manjÅ”i model 37 (ki mu ne moreÅ” reĆØi mali) pa 8.000ā‚¬:
ƈe bi se odloĆØil za model 37, bi ostalo 8.000ā‚¬ za ojaĆØevalec in CD player. Skupni uĆØinek pa res bistveno veĆØji.

Pri resolutivnih zvoĆØnikih je skoraj neverjetno koliko bolje lahko zaigrajo ĆØe so ustrezno futrani. Lahko menjavaÅ” naprave iz istega (nizkega) cenovnega razreda do nezavesti, eno bo igralo malo bolj tako, drugo malo bolj onako, preboja v kakovosti ne bo in ne more biti. To zavede avdiofile, da mislijo kako je to paĆØ to in je tu limit. Zmota. Velika zmota. Daj ti prave stvari gor in boÅ” videl kakÅ”na transformacija, revolucija se zgodi !


Verjamem da imajo dober potencial, ampak moj primer je daleĆØ od Å”olskega, mislim da bi vsak normalen ĆØlovek kupil zvoĆØnike za tak denar kot sem jih dobil jaz, mah ko smo že pri cenah,

par p-39f 3000ā‚¬ (16000)
wofer p-312w 600ā‚¬ (4000)

Glavno pa je da uporabljam sistem 90% za HT ter 10% za stereo, in to je glavni razlog, nevem koliko drugi zaslužite ampak sr7005 (1500ā‚¬) ter mm 8003 (2400ā‚¬) niso glih naprave nizkega cenovnega razreda vsaj zame, zavedam pa se da so sposobni igrati bolje na kakÅ”nem mcintoshu, ipd ampak dvomim da so moja uÅ”esa sposobna Å”e veliko veĆØ (razen placebo efekta). Nisem edini ki za napajanje palladiumov uporablja mm8003, mm7055 ipd. Seveda pa ĆØe oz. ko se mi bo razmerje HT/stereo spremenilo pa bomo kej naredil ampak mislim da bi bilo ene 3000ā‚¬ dovolj za ugoden nakup stereo sistemĆØka ki bi ju pognal bp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2013 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, saj sem se oproÅ”ĆØal vnaprej ker ne poznam okoliÅ”ĆØin. Uporabil sem kot primer, ĆØe bi bilo vse po obiĆØajni poti.

Konkretno v tvojem primeru elektronika ni cenena in tudi ni zadnja v vrsti na HT podroĆØju. Vendar je to Å”e vedno HT, ko ti prodajo pet, Å”est, sedem kanalov v eni Å”katli. Za primerjavo s stereo variantami je zato potrebno vsaj razpoloviti ceno - in kaj ostane?

Palladium P39 so zvoĆØniki, ki spadajo med najboljÅ”ih 30, 40 zvoĆØnikov kar se sploh da kupiti. Na njih ni nesmiselno prikljuĆØiti niĆØ od najboljÅ”ega, niti nesramno dragega, samo da paÅ”e.

Seveda se z elektroniko (in izvorom zvoka) nižjega ranga niti približno ne da sliÅ”ati kaj ta zvoĆØnik zmore. UÅ”esa pa zmorejo veliko veĆØ kot najboljÅ”i hifi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2013 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bronx & verjamem, da ambasador ni niĆØ hudega mislil.

Najbrž je želel povedati, da so P 39 F tako dobri zvoĆØniki, da se splaĆØa, da vprežeÅ” svoj raziskovalni duh. To pomeni, da greÅ” v lov za dobrimi komponentami, ki ti jih bodo soforumaÅ”i in znanci gotovo radi posodili za test.

To bi pomenilo, da boÅ” imel pred kakrÅ”nim koli nakupom, dober pregled kaj vsaj približno dobro sede na 39-ke in kaj sploh ne. Å ele nato se priĆØne lov za najugodnejÅ”o ponudbo. To velja za celotno verigo, od izvora, kablov in elektronike .

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bronx



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 16:16
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2013 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sej nisem mislil nic hudega in spostujem ambasadorjeva mnenja, sem samo razlozil mojo situacijo zato da bo oz boste poskusili razumeti zakaj je tako kot je, res so p39 zverine in me vsakic presenecajo prvic so me ze z tezo in velikostjo ko smo jih nosili v hiso vsak ma tam okoli 75kg. Bom pa rade volje sprobal kasen stereo sistem ali lampasa ce mi ga bo kdo pripravljen posoditi oz priti na test.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe