Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zamenjava zvoĆØniÅ”kih konektorjev na ojaĆØevalcu
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2011 15:52    Naslov sporočila: zamenjava zvoĆØniÅ”kih konektorjev na ojaĆØevalcu Odgovori s citatom

imam sansui AU 317 mkII ki je star toliko kot jaz Smile in ga ne mislim prodajati oziroma ga nameravam Å”e kdaj zaradi nostalgiĆØnih razlogov priklopiti in posluÅ”ati, je pa problem, ker ima zadaj originalne 'jumper' zvoĆØniÅ”ke prikljuĆØke, ker pa zaradi obĆØasnega priklapljana nebi rad kupoval drugih zvoĆØniÅ”kih kablov oziroma zaradi tega banalnega poĆØetja razdiral in sestavljal bananic me zanima, kako kakovostno zamenjati zvoĆØniÅ”ke prikljuĆØke s takÅ”nimi, ki bodo primerni za priklop preko bananic.

poleg tega bi bil dobrodoÅ”el tudi kakÅ”en nasvet glede dotiĆØnega mojstra, ki bi mi to ugdno (razmerje cena/kakovost) zamenjal in koliko se splaĆØa investirati v takÅ”en podvig.

lp, luka
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sad

kaj tega res nihĆØe ne poĆØne??
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe že kdo to rabi, si ponavadi kar sam naredi.
Daj poslikaj situacijo od zunaj in znotraj, da vidimo kakŔno je stanje. Bo lažje ocenit kolk je dela s predelavo.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hahaha, really bad joke Cool
mislim da nihĆØe noĆØe vedeti kako bi izgledala katera koli aparatura po tem ko bi se jaz vmeÅ”aval v njeno drobovje. .mi posodiÅ” prvo tvoj amp na katerega si ĆØustveno vezan bolj kot na (se oproÅ”ĆØam izrazu, paĆØ imam tak smisel za humor) svoja j***a, da malo polotam 'naokoli'. .

+ želel bi da je narejeno kvalitetno, kar pomeni, da bi na kakovosti pridobil, ker ĆØe bi jaz okoli (milo reĆØeno) Å”aril nevem ĆØe bi to Å”e kdaj igralo Idea

vglavnem tako nekako bi moralo izgledati, Å”e nisem odpiral, ker ni Å”e niĆØ crknilo v 31 letih kljub excesivni zlo/up/rabi, zlodeja pa nimam v ljubljani. samo da ta je paĆØ 317 moj je pa 317mkII:

(naŔel na nekem forumu)



tisto rdeĆØe in ĆØrno so pa jumperĆØki, v katere težko stlaĆØiÅ” že navadno žico. .





bonus želja pa je: ako je izvedljivo da se to nekako zveže na samo en par izhodov. .

pa brez zamere na tisto z jaj** Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tkole nekak izgleda zadaj:


_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NekoĆØ sem svojega Kennya predelal na banana vtiĆØe, ampak ti imaÅ” tule zoprno blizu trafo.
ƈe bi bil amp moj, bi vzel kos MDF, odstranil komplet priklope za zvoĆØnike z nosilcem vred in skozi les pritrdil primerno kratke banana vtiĆØe iz Terne, nalotal žice in leseno plato pritegnil (podloženo z Blutack maso ali bitumen samolepilno platko) z knipingi na zadnjo plato ampa in mu tako osvetoskrunil in zjebal lepoto zadnje stranice. Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da uporabiÅ” "female banana plugs with flying leads" - to je nakaj takega kot tole na sliki.



ƈe imajo na koncu vilice, kot na sliki, jih odrežeÅ” in oguljeno žico vtakneÅ” direktno v jumperje. Tako dobiÅ” nekak adapter. Kasneje lahko banana vtiĆØnice nalotaÅ” direktno na ploÅ”ĆØico (namesto jumperjev, ki jih prej seveda odlotaÅ” - obenem pa se reÅ”iÅ” Å”e dvojnih izhodov). VtiĆØnice pa na žici speljeÅ” skozi odprtino, kjer so prej bili jumperji, ne da bi kakorkoli pripenjal na ohiÅ”je (to so t.i. flying leads oz. connectors).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in mi potem visi zadaj kot ĆØreva povoženega maĆØka??

recimo kako se izognem dvojnim izhodom. .zlotam oba izhoda na eno ploÅ”ĆØico. . ali enostavno odrežem? sem bolj analfabet glede Å”tromarije in nebi rad da se kaj skuri (beri zjebe).

Ŕe vedno sem bolj nagnjen k fiksnim izhodom, po možnosti samo enemu paru Cool
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ mestn pu: saj pravim. .ni nujno da je trafo tako blizu izhodom, ker verjetno je razlika Å”e kje drugje, razen da ima 317mkII zelo seksi roĆØki na l/d strani spredaj Question

bom ob prvi priliki snel pokrov, vrgel uĆØ in objektiv v notranjost.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
in mi potem visi zadaj kot ĆØreva povoženega maĆØka??


Saj tega ne vidiÅ” od spredaj. Poleg tega pa ti itak tam visijo kabli za zvoĆØnike, razlika je samo v tem, da imaÅ” tako vmes Å”e konektorja.
Dvojnemu izhodu pa se najlaže izogneŔ tako, da konektorje nalotaŔ na samo enega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vem nomad. .se ne vidi.

vseeno bi rad imel fiksne priklope, . . kompaktne Wink s ĆØim manj žicami itd. . rad bi izboljÅ”al zadevo, ne poslabÅ”al.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sicer si dobil zasebno sporoĆØilo, ampak vseeno, odvijaĆØi se kpl zadnja plastika priklopov in zamenja z vrhunskimi puÅ”ami montiranimi na...da ne bo spet kdo odkril tople vode....

naredil na neŔteto receiverjih ipd kjer ni veliko prostora...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2011 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

niisem dobil nobenega sporoĆØila. . probaj Å”e enkrat, ĆØe je bilo sploh namenjeno meni.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
@ mestn pu: saj pravim. .ni nujno da je trafo tako blizu izhodom, ker verjetno je razlika Å”e kje drugje, razen da ima 317mkII zelo seksi roĆØki na l/d strani spredaj Question

bom ob prvi priliki snel pokrov, vrgel uĆØ in objektiv v notranjost.
To je potem ok, ĆØe je veĆØ prostora. Laughing
Å lo bi seveda tudi s tanjÅ”o, kovinsko platko, MDF, ki ga podložiÅ” z tako ali drugaĆØnoantiresonantno maso, vedno "poje" kako mikroresonanco, kar vedno pomeni, da bo kak nepotreben mikro artefakt(ki je v bistvu nekontrolirana mehanska oscilacija, ki dela podobno Å”talo kot oscilacije na vezjih, ki jih proizvajalci ponavadi peglajo z bypass kondenzatorji ali kako drugaĆØe) v zvoku manj.
Te opcije jasno, ti ne ponuja noben proizvajalec, lahko jo pa izvedeÅ” sam.
Zveni bizarno in picajzlasto, ampak ko poĆØasi v sistemu na ta naĆØin anuliraÅ” toĆØko za toĆØko kjer mikroresonance lahko "sekajo" ven, se to potem poĆØasi dejansko pozna pri umirjenosti zvoka.
Zatupit nimaÅ” kaj, tudi, ĆØe bi hotel, samo odlotaÅ” žico z plusa starega konektorja na novi, nato isto z minus žico.
Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne morem verjeti kje razni filozofi najdejo prostor za nakladanje, v osnovi so priklopi iz najbolj nikake plastike, in ĆØe to ploÅ”ĆØo zamenjamo z kako plato 3mm vitroplasta, karbona..in nanjo pritrdimo priklope ni to nobeno posebno mesto za mikroresonsnce ipd, oziroma jih ima tak Sansui 10000000 Å”e povsod drugje in ena veĆØ ali manj ne bo spremenila zvoka, ne vem kaj bi tu z MDF ampak Mestn je paĆØ v osnovi drvar ali samo ljubitelj dil...
druga opcija je kaka Mundorf plata z zvoĆØniÅ”kimi prikljuĆØki-cena-malo veĆØ kot ojaĆØevalec stane..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe