Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OJAƈEVALCI NA "ELEKTRONKE"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2011 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy

Žal "kupljene Lamborghini oranžne kiŔte" niso ne Lamborghini barve in niso kupljene. Laughing

So kakÅ”ne so in se jih spoh ne trudim uvrÅ”ĆØat nekam kam ne spadajo.

MogoĆØe bi pa te Kalimero vzel v službo da bi tweakal njegove lampaÅ”e
na soniĆØno raven (seveda za mastno provizijo), saj potem nebi rabil
sam delat tistih mini "tvikov", katere je domnevno žvajznil od ĆØlana
Tweak teama Slovenija.
Btw, koliko ĆØlanov pa Å”teje tale team oz klub? KakÅ”ni so pogoji za ĆØlanstvo?

SoniĆØen HighEnd referenĆØno tweakerski pozdrav, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2011 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:

Od 1 razreda do doktorata se navduÅ”en uĆØenec nauĆØi veĆØ od nekoga, ki kupi Lamborghini oranžne kiÅ”te ali karakterjev, ki kupujejp kiÅ”to za kiÅ”to in onih drugih, ki samo slepo plonkajo eden od drugega kako se izraĆØuna kretnica .. Wink
Z 24dB ubitimi driverji je naskok na samo 6dB rezane, a oĆØiÅ”ĆØene resonanc in mikroresonanc, ĆØista bedarija. 6dB spustijo ĆØez vse, driver igra nemoteno, 24Db, solidna mera abjajcane sterilnosti, rabiÅ” KrÅ”ko, da to poženeÅ”, da se zgane in sliÅ”i se, kao, vse. Kao. En drek se sliÅ”i, posneto mleko, meÅ”ano z vodo se sliÅ”i.


NasploÅ”no drži, da blažji in enostavnejÅ”i filter manj duÅ”i dinamiko, je pa izbor ustreznih filtrov moĆØno pogojen z izbiro driverjev, njihovo umestitvijo v kabinet...Tu ne gre vse posploÅ”evati.
Moj praktiĆØen primer:
Imam na srednjetoncu filter s polom na cca 500 hz, strmina reza je 18 dB/oktavo, na poti signala je pa samo kondenzator in niĆØ drugega. En sam element, ki matematiĆØno predstavlja 6 dB kretnico.
Mestn, si naŔel point?
Tega nikjer ne uĆØijo v Å”olah, ne rabiÅ” doktorata...
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2011 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

al ste bedni folk Laughing
kot 7 letni otroci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2011 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
al ste bedni folk Laughing
kot 7 letni otroci


Smo malenkost starejÅ”i, saj že znamo uporabljati veliko zaĆØetnico in piko.

LP Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2011 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

E to je pomembno, ko ni izhoda !!!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:

Od 1 razreda do doktorata se navduÅ”en uĆØenec nauĆØi veĆØ od nekoga, ki kupi Lamborghini oranžne kiÅ”te ali karakterjev, ki kupujejp kiÅ”to za kiÅ”to in onih drugih, ki samo slepo plonkajo eden od drugega kako se izraĆØuna kretnica .. Wink
Z 24dB ubitimi driverji je naskok na samo 6dB rezane, a oĆØiÅ”ĆØene resonanc in mikroresonanc, ĆØista bedarija. 6dB spustijo ĆØez vse, driver igra nemoteno, 24Db, solidna mera abjajcane sterilnosti, rabiÅ” KrÅ”ko, da to poženeÅ”, da se zgane in sliÅ”i se, kao, vse. Kao. En drek se sliÅ”i, posneto mleko, meÅ”ano z vodo se sliÅ”i.


NasploÅ”no drži, da blažji in enostavnejÅ”i filter manj duÅ”i dinamiko, je pa izbor ustreznih filtrov moĆØno pogojen z izbiro driverjev, njihovo umestitvijo v kabinet...Tu ne gre vse posploÅ”evati.
Moj praktiĆØen primer:
Imam na srednjetoncu filter s polom na cca 500 hz, strmina reza je 18 dB/oktavo, na poti signala je pa samo kondenzator in niĆØ drugega. En sam element, ki matematiĆØno predstavlja 6 dB kretnico.
Mestn, si naŔel point?
Tega nikjer ne uĆØijo v Å”olah, ne rabiÅ” doktorata...
LP Jernej
Mislim, da razumem. VeĆØja vrednost kondija, radikalnejÅ”i rez in si na 18db strmini?
KonĆØno se pogovarjava o pointih. Wink
Kaj deluje in kaj ne.
VeÅ”, da mi na jobu doktoratov kar mrgoli in prav ti so mi svetovali, ko sem jim razložil principe in konĆØni uĆØinek pointov v Rebusu, naj par Rebusovih pointov patentiram.
Rebus je zgrajen na podmeni, da je klasiĆØna gradnja sistema zelo omejujoĆØa, zastarela, v kar ne dvomim, saj so pogledi nanjo stari že desetletja in nima rezerv za boljÅ”e delovanje.
Predlagam, da greva na ZS, tule sem povedal, kar sem imel namen povedat. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

megane je napisal/a:
Very Happy

Žal "kupljene Lamborghini oranžne kiŔte" niso ne Lamborghini barve in niso kupljene. Laughing

So kakÅ”ne so in se jih spoh ne trudim uvrÅ”ĆØat nekam kam ne spadajo.

MogoĆØe bi pa te Kalimero vzel v službo da bi tweakal njegove lampaÅ”e
na soniĆØno raven (seveda za mastno provizijo), saj potem nebi rabil
sam delat tistih mini "tvikov", katere je domnevno žvajznil od ĆØlana
Tweak teama Slovenija.
Btw, koliko ĆØlanov pa Å”teje tale team oz klub? KakÅ”ni so pogoji za ĆØlanstvo?

SoniĆØen HighEnd referenĆØno tweakerski pozdrav, Dejan
Team je virtualen, kot veĆØina sveta pogledov in vrednot v katerem živimo, ĆØlanarina je znanje, torej, da je ĆØlan toliko odprte glave, da je par komponent zvoĆØno popedenal na boljÅ”e.
Osnovni kapital so izkuŔnje in ta kapital medsebojno izmenjujemo v povsem prostem pretoku.
To je vse.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
jernejc je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:

Od 1 razreda do doktorata se navduÅ”en uĆØenec nauĆØi veĆØ od nekoga, ki kupi Lamborghini oranžne kiÅ”te ali karakterjev, ki kupujejp kiÅ”to za kiÅ”to in onih drugih, ki samo slepo plonkajo eden od drugega kako se izraĆØuna kretnica .. Wink
Z 24dB ubitimi driverji je naskok na samo 6dB rezane, a oĆØiÅ”ĆØene resonanc in mikroresonanc, ĆØista bedarija. 6dB spustijo ĆØez vse, driver igra nemoteno, 24Db, solidna mera abjajcane sterilnosti, rabiÅ” KrÅ”ko, da to poženeÅ”, da se zgane in sliÅ”i se, kao, vse. Kao. En drek se sliÅ”i, posneto mleko, meÅ”ano z vodo se sliÅ”i.


NasploÅ”no drži, da blažji in enostavnejÅ”i filter manj duÅ”i dinamiko, je pa izbor ustreznih filtrov moĆØno pogojen z izbiro driverjev, njihovo umestitvijo v kabinet...Tu ne gre vse posploÅ”evati.
Moj praktiĆØen primer:
Imam na srednjetoncu filter s polom na cca 500 hz, strmina reza je 18 dB/oktavo, na poti signala je pa samo kondenzator in niĆØ drugega. En sam element, ki matematiĆØno predstavlja 6 dB kretnico.
Mestn, si naŔel point?
Tega nikjer ne uĆØijo v Å”olah, ne rabiÅ” doktorata...
LP Jernej
Mislim, da razumem. VeĆØja vrednost kondija, radikalnejÅ”i rez in si na 18db strmini?
KonĆØno se pogovarjava o pointih. Wink
Kaj deluje in kaj ne.
VeÅ”, da mi na jobu doktoratov kar mrgoli in prav ti so mi svetovali, ko sem jim razložil principe in konĆØni uĆØinek pointov v Rebusu, naj par Rebusovih pointov patentiram.
Rebus je zgrajen na podmeni, da je klasiĆØna gradnja sistema zelo omejujoĆØa, zastarela, v kar ne dvomim, saj so pogledi nanjo stari že desetletja in nima rezerv za boljÅ”e delovanje.
Predlagam, da greva na ZS, tule sem povedal, kar sem imel namen povedat. Wink


Vrednost kondija doloĆØa nekaj povsem drugega kot pa strmino reza.

pojdi na tole stran:

http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/XOver/

pusti prvi red filtra, spreminjaj frekvenco reza in glej vrednost kondija na tweetu. VidiÅ” sedaj kaj doloĆØa vrednost kondija?

Jaro to so osnove filtrov!!!
Kar ostanita tu, da se nauĆØim Å”e kaj novega.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Ŕe; koliko pred rezom se pojavijo spremembe faze???
A ima kdo to belo na zelenem??
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Kar ostanita tu, da se nauĆØim Å”e kaj novega.

Da bomo imeli kaj za žvajznit. Kak patent.


LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

megane je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
Kar ostanita tu, da se nauĆØim Å”e kaj novega.

Da bomo imeli kaj za žvajznit. Kak patent.


LP, Dejan
Vse kar je lahko predmet patenta sem postavil na ogled na forum, pa ne enkrat, ampak oĆØitno je žvajznilo v prazno. Laughing

Nehajmo smetiti tule.
Zmenimo se takole. Na obisk k meni bi lahko priŔel nekdo, ki ga vsi poznamo in mu zaupamo.
AljoÅ”o že dlje ĆØasa hecam, da mi "vrne" obisk in predlagam naj AljoÅ”a lastnouÅ”no oceni ali je Rebus high perfomance sistem, kljub temu, da ga "futra" povsem, navaden, inferioren, tovarniÅ”ki, Å”e nepredelan SB Classic. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
megane je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
Kar ostanita tu, da se nauĆØim Å”e kaj novega.

Da bomo imeli kaj za žvajznit. Kak patent.


LP, Dejan
Vse kar je lahko predmet patenta sem postavil na ogled na forum, pa ne enkrat, ampak oĆØitno je žvajznilo v prazno. Laughing

Nehajmo smetiti tule.
Zmenimo se takole. Na obisk k meni bi lahko priŔel nekdo, ki ga vsi poznamo in mu zaupamo.
AljoÅ”o že dlje ĆØasa hecam, da mi "vrne" obisk in predlagam naj AljoÅ”a lastnouÅ”no oceni ali je Rebus high perfomance sistem, kljub temu, da ga "futra" povsem, navaden, inferioren, tovarniÅ”ki, Å”e nepredelan SB Classic. Wink


Predlagam ti, da poleg AljoŔe povabiŔ Ŕe koga, jaz predlagam Senco ali pa Jernejca. Menim, da bi bilo bolje, da sistem ocenjujeta dva para uŔes.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav Mestn, samo tale zgornji post si že trikrat spremenil.
Od prvega odgovora Kalimerotu zakaj ti daje link do kretnice za dvosistemca
ko pa imaÅ” ti osemsistemski zvoĆØnik z osmimi driverji, do tega
zadnjega sedaj.



LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

megane je napisal/a:
Vse lepo in prav Mestn, samo tale zgornji post si že trikrat spremenil.
Od prvega odgovora Kalimerotu zakaj ti daje link do kretnice za dvosistemca
ko pa imaÅ” ti osemsistemski zvoĆØnik z osmimi driverji, do tega
zadnjega sedaj.



LP, Dejan


MogoĆØe, ker bi s tem izgubil Å”e tisto malo kredibilnosti kot jo ima. Pa govora o njegovih zvoĆØnikih sploh ni bilo. Samo o tem, kaj doloĆØa velikost kondija. Tako da Mest - jaz dvomim, da si sam spacal skupaj tiste 8 sistemske kiÅ”te, ĆØe Å”e osnov filtrov ne Å”tekaÅ”. ƈe si pa že, pa da igrajo bolje kot takrat na YAQUIN Festu v Domžalah, se ti je verjetno stvar pokrompirila. Kot meni, ko sem naredil prve zvoĆØnike in sem kretnico zadel v nulo - napravil sem FullRange horne (edini element na poti med ojaĆØevalcem in zvoĆØnikom je bila žica Very Happy Very Happy ).

Tako, da Dejan dvomim, da boÅ” dobil odgovor. Kakor dvomim tudi to, da bo Mestn priznal napako, da ga je usral - je preveĆØ samovÅ”eĆØen in ves svet se vrti okrog njegovih osemsistemcev in njegovih predelav lampaÅ”a, ki že 3 leta igra v piko in vsakiĆØ boljÅ”e. On je edina resna konkurenca Chucku Norissu in verjamem, da se je že pred njim lahko preko bankomata prijavil na Facebook (kar pa žal spet ni patentiral).
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uuuuuu BoleĆØinaaaaaaa !!!!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe