Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, ĆØe jih Å”e obrneÅ” za 180, da sploh kaj sliÅ”iÅ”...

In tiste njihove Å”trleĆØe prednje "dile", tipi se res delajo norca iz folka...


_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker je tema zaŔla.. Ŕe nekaj o Dynaudio.

Leta nazaj sem v Inteku sliÅ”al Audience 42, ali 52, se ne spomnim veĆØ, skratka entry level zvoĆØnik. MogoĆØe je bil kriv prostor, mogoĆØe draga oprema zadaj, ampak to je bil najcenejÅ”i zvoĆØnik kar sem jih sliÅ”al da je RES RES RES igral.

Me mika probat v lastnem prostoru na C352 ĆØe je vsaj malo podobno, ali je bil ĆØar v ĆØem drugem.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Ker je tema zaŔla.. Ŕe nekaj o Dynaudio.

Leta nazaj sem v Inteku sliÅ”al Audience 42, ali 52, se ne spomnim veĆØ, skratka entry level zvoĆØnik. MogoĆØe je bil kriv prostor, mogoĆØe draga oprema zadaj, ampak to je bil najcenejÅ”i zvoĆØnik kar sem jih sliÅ”al da je RES RES RES igral.

Me mika probat v lastnem prostoru na C352 ĆØe je vsaj malo podobno, ali je bil ĆØar v ĆØem drugem.

Pri Inteku je tako (najbrž ne samo pri Inteku), da tam (skoraj) vse zveni zelo dobro. Edini problem je, da ko robo prineseÅ” domov, zveni povsem drugaĆØe (navadno slabÅ”e). Potem pa pride Darko in ti pove kaj vse Å”e moraÅ” dokupit, da bo igralo približno tako kot pri njem. ReÅ”itev je v tem, ĆØe se Darko oglasi pri tebi (seveda proti plaĆØilu) in opremo preizkusiÅ” v svojem okolju, preden se odloĆØiÅ” za nakup.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
To so vesoljske teorije. A hoĆØte nehat. Zdaj bi dajali ugasnjene zvoĆØnike v kurcÅ”lus??? Multimikro spremembe, absolutno nobenega vpliva. ƈe so zvoĆØniki vklopljeni v konĆØno stopnjo je itak ugasnjen izhod na maso.

joztom @ se spomnim, ko so pred veĆØ leti v neki reviji, pozabil sem v kateri, razglabljali o tem, da se pri glasnem igranju vzburjajo membrane zvoĆØnikov, ki so v istem prostoru, vendar neprikljuĆØeni. Membrane naj bi vibrirale, analogija z prihajanjem v resonanco stekel ali delov pohiÅ”tva. Jasno je, da bi na ta naĆØin izzvan zvok bil majhne glasnosti, ĆØe pa gre za veĆØ parov zvoĆØnikov v posluÅ”alnici, pa naj bi to imelo vpliv na predvajan zvok.VeĆØkrat smo v nam znanih posluÅ”alnicah kritizirali zamazan bas, odgovor pa je bil vedno "ja kaj ĆØeÅ”, to je prostor".
Trenutno imam v svoji posluÅ”alnici prikljuĆØen par in Å”e 3 neprikljuĆØene pare, z basovci 4x30cm, 4x25cm in 2x20cm. Bas je sedaj definitivno drugaĆØen, pa mislim, da se mi ne blede.

lpm






K pisanju me je spodbudilo to, da imam trenutno v svoji posluÅ”alnici Å”e 3 pare dodatnih neprikljuĆØenih zvoĆØnikov. Vsi pa imajo precej velike driverje, 4x30 cm, 4x 25 cm in 2x20 cm.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Super, ĆØe jih Å”e obrneÅ” za 180, da sploh kaj sliÅ”iÅ”...

In tiste njihove Å”trleĆØe prednje "dile", tipi se res delajo norca iz folka...



LP

Ravno zato sem spraÅ”eval, ali jih kdo ima ali jih je kdo sliÅ”al_posluÅ”al, ker je "postavitev nelogiĆØna" ampak igrali niso "narobe", "obratno", zvok je bil Å”irok in visok, brez pomanjkanja kakÅ”nih frekvenc Shocked Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bogomir 4051 ko sem imel jaz Å”e ene zvoĆØnike v sobi in sem delal meritve, sem seveda opazil da se odklopljeni priĆØakovano premikajo. Ko sem jih odnesel iz sobe sem meritev ponovil. Razlika ni bila velika (kak dB ali morda dva), ampak je bilo slabÅ”e brez. Dodatni zvoĆØniki so požirali resonanco v sobi.

Koliko vpliva kratek stik na terminalih pa ne bi vedel. Tudi ĆØe se membrana ne premika, Å”e vedno deluje Hermholtz (ĆØe niso zaprta Å”katla).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je terminal v kratkem stiku, to ne more vplivati na niĆØ, membrane ne zavira. Premikanje membrane je posledica induciranega magnetnega polja v tuljavi proti fiksnemu magnetu in velikosri reže. Povratni gib povzroĆØi inercija membrane ki jo je magnet odklonil od sredinskega ravnotežja (spider). To je induciran povratni tok. Lahko pa ob prižiganju ojaĆØevalca skurimo po neumnem izhod, to je izplen te nore debate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak @ joztom. Vsaj 3x sem povdaril, da gre za zvoĆØnike, ki niso priklopljeni na noben ojaĆØevalec. Kleme so v luftu.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem, tebi že zaupam, lahko pa kdo neuk na tak nasvet naredi resen kurcÅ”lus. Bolj me zanima, da se nobeden ne pritoži, ko se pri srednji glasnosti gramofonska glava znajde v povratni zanki, ker jo tresejo vibracije zvoĆØnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja seveda @ joztom. Na to nisem pomislil. AkustiĆØna povratna zanka pri analogiji pa zna biti res problem. Ampak kot praviÅ”, ni kakÅ”nega posebnega zanimanja za to težavo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2020 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pokrov gramofona pomaga glede tega. Je pa res da pokrovi niso priljubljeni med audiofili.
LepŔi gramofon ima lepŔi zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Ja seveda @ joztom. Na to nisem pomislil. AkustiĆØna povratna zanka pri analogiji pa zna biti res problem. Ampak kot praviÅ”, ni kakÅ”nega posebnega zanimanja za to težavo.

lpm

hahaha, kot ena dva starca ki se tolažita ...
Starca tudi zato, ker sem o tem že vsaj 10x pisal tu na AK.
Se spomnita, ko sem opisoval snemanje iz LP na CD/brez vklopljenih zvoĆØnikov/ in se je sliÅ”alo naÅ”e glasove na CD-ju? Tudi debate so tekle na to temo.
Pa kako je Suono delal meritve (imam veliko tega shranjenega) tako da je Bowers 801 obesil pod strop in izpod njega meril gramofon z iglo na mirujoĆØi ploÅ”ĆØi kaj se ojaĆØi od pink noiza itd. Da meritve vpliva pokrovov niti ne omenim.
Seveda se ne spomnita ....

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Amnezy International - bom ustanovil. Laughing Laughing
Tudi v veliko drugih temah se to dogaja, piŔeŔ, ne piŔeŔ - ista se ti piŔe Laughing Laughing
Tisto kar me drži pri pisanju je to, da to bere nekaj sto avdiofilov veĆØ kot se nas tu oglaÅ”a.

_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
....
LepŔi gramofon ima lepŔi zvok.

VeÅ” zakaj? Ker gramofon z dobrim zvokom inspirira dizajnerje. Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Super, ĆØe jih Å”e obrneÅ” za 180, da sploh kaj sliÅ”iÅ”...

In tiste njihove Å”trleĆØe prednje "dile", tipi se res delajo norca iz folka...

Brez skrbi menda Dynaudio ve kako je prav obrnjen.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2020 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador @ z joztomom sva res starca, jaz Å”e malo bolj, ampak spomin Å”e kar nekako služi, pa fizika tudi. V tem audio Å”pilu sva 50+ let in dobro poznava zanke audiofilije. Da bi se pa spomnil vseh tvojih postov, ki si jih v enakem ĆØasu naklofal 4x veĆØ kot jaz, bi bilo pa vseeno preveĆØ. Tudi brez kotlovca v glavah.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
Stran 12 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe