Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nategatorji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Torej, ĆØe se lahko v tej temi omejimo bolj na audio/video podroĆØje...
Jaz imam izkuÅ”nje tudi na tem podroĆØju (nategov), predvsem z Ebay-a.
Na Ebay sem videl ugodno ponudbo novega DVD rekorderja. Pregledam reference prodajalca - 100% feedback, pregledam predhodne prodaje in vidim razne pomnilniÅ”ke kartice in razne drobnarije a bilo jih je na stotine, v zadnjem ĆØasu pa je zaĆØel prodajati TV-je, DVD rekorderje in drugo tehnikov. Takrat Å”e ni bilo Paypala in plaĆØilo sem nakazal na Madzarsko (prodajalec je bil Madzar), pred nakazilom pa sem imel nekaj korespondence preko Ebay obrazca. V nekaj urah po plaĆØilu, so zaĆØeli na njegov account leteti negativni feedback-i (vsak naslednji feedback je bil rdec), prav tako se mi prodajalec ni vec odzival.
Po 10 dneh sem preko Ebay sprožil akcijo za pregon prodajalca (prej je ne moreŔ).
V roku enega tedna so tasta (je Å”lo z njegovega raĆØuna) kontaktirali z banke, da so prejeli transfer iz Madzarske z vrnjenim denarjem, prav tako smo dobili info, da se je takoj ko se je sprožila akcija zamrznili raĆØun prodajalca, prav tako so ga takoj aretirali, upnikom pa vrnili plaĆØane vsote - 15 EUR za posredovanje Ebay-a.
Å ele takrat ĆØlovek spozna kako resno jemljejo zlorabe na Ebay.
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, je podobnih zgodb Å”e nekaj a so se zame dokaj ok konĆØale.
Druga varianta, kjer ne vem kako bi zadeve opredelil pa je, da sem že velikokrat prejel razsute zvoĆØnike, ker prodajalec zadeve ni zapakiral kot se spodobi (beri: zvoĆØnike "zapakiral" v ĆØrno vreĆØo za smeti, oba kosa zaselotejpal skupaj in gor nalepil nalepko z destinacijo poÅ”iljanja od DPD - zvoĆØniki so seveda priÅ”li v stanju, primerni za postavitev v kurilnico).

Torej, najbolje je direktno prevzeti zadevo, ĆØe se le da, ker nekateri imajo tudi slabe kriterije opisovanja stanja artikla.
Kupec: Kako so ohranjeni zvoĆØniki?
Prodajalec: V odliĆØnem stanju.

Ugotovitev: Odlomljena konica, v podstavek zabit žebelj namesto konice, zvoĆØniki pri poÅ”kodbah "popravljeni" s permanent flomastrom ali malo spreja, "predelana" kretnica, skrajÅ”ana basrefleks cev...

NaĆØeloma veliko kupujemo na Ebay in predstavlja 80% nakupov tehniĆØne opreme in veĆØinoma ni težav. VeĆØino kupujemo tam, kjer imajo navoljo Paypal (Ebay, HobbyKing, Godaddy,) - brez slednjega skoraj ne plaĆØujemo, tako da tudi ni veĆØ zlorab.
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Europe Audio, dobra izkusnja, sem narocil par Scanspeak wooferjev, pa so mi jih dostavili v tednu dni brez nikakrnsega problema.

LP
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram reĆØi, da ob Å”tevilnih nakupih tako doma kot iz inozemstva, z nekim pravim nategom nisem imel opravka.Lahko sem sicer kaj pogreÅ”il po lastni neumnosti ali povrÅ”nosti.
To pa ne velja ob nakupih avtomobilov in zaraĆØunavanju servisnih storitev! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 00:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, jaz pa nabavil en, S76 tejp eho na .de, pa dela samo federeverb. Ta ga res biksa, ker imam isti, funcionalen model. Tip pravi, da je njemu "delalo".. Se obriŔem pod nosom..
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 07:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vendar pa se na ebay-u dogaja Å”e en dosti problematiĆØen del in to je prodaja falsifikatov kot originali. Precej ljudi se tega dejstva sploh ne zaveda. Na takÅ”no zadevo sem dvakrat naletel (Sony sluÅ”alke, Shure mikrofoni). Posebej teh zadnjih je tudi pri nas precej, uporabljajo jih celo nekateri profiji....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo, konĆØno dobil robo.. Ć°izs.. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom uporabil tole temo, saj je tole tudi nateg, po moje;

Na Audio kontakt sem dal oglas, da kupim Cello Encore 150 in dobil tole ponudbo na e-mail;

I am contacting you regarding your wanted advert, How you still
interested in buying this item.. I have it still in good working
condition and in perfect order. Good price is accepted, if you are
interested in buying from me. Let me know your price as well as the
your shipping contact address for shipping to your home. And i will
get back to you with details...Thanks and hope to hear from you soon.


Best regards
Mazur Marcin
From Spain

se pravi koliko denarja sem pripravljen dati in kje stanujem Twisted Evil, mogoĆØe bi me priÅ”li olajÅ”at za ta denar ali se pa motim.

zmotilo me je to, da je bila na e-mailu oznaka za prevod v bolgarÅ”ĆØini Exclamation

pa ne, da so se nas lotili že tukaj?
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 08:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo pretiravaÅ”, hotel je samo lokacijo, da lahko preraĆØuna stroÅ”ke poÅ”iljanja. ƈisto normalno, lahko mu tudi daÅ” sosedove podatke, ĆØe te je strah, poÅ”tnina bo enaka...
Malo pogooglaj njegovo ime skupaj s Spain in boŔ videl kdo je in kaj..Izgleda kot izobražen Poljak, ki živi v Španiji... Malo ga po mailih potipaj ali po tel in boŔ takoj vedel kako in kaj...
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sap99



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nategator, ce znas nemsko, je na hifi-forum.de debata o tem modelu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sap99 je napisal/a:
Nategator, ce znas nemsko, je na hifi-forum.de debata o tem modelu...

Ja, ta je oĆØitno na napaĆØni strani.... Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@vojcb in ostali. S tujci (ugodnimi oglasi) skrajno previdno ali Å”e boljÅ”e daleĆØ stran od njih. Poznam že par znanih lj. "fac", ki so nakazali denar potem pa "sound of silence". Kakor koli je Å”e vedno najbolj siguren ebay, renomirani hi-fi prodajalci ali pa direktno proizvajalec. Pa Å”e tu se "opeĆØeÅ”".
Ta trenutek se npr. prodaja tole, kdo ne bi kupil, ko gredo realne cene na ebayu v desettisoĆØe dolarjev.

60s JBL PARAGON Stereo Studio Monitor SPEAKER SYSTEM - £2510

JBL Hartsfield speaker - £1830

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sap99 je napisal/a:
Nategator, ce znas nemsko, je na hifi-forum.de debata o tem modelu...


Ja ĆØedalje veĆØ bo tega, jaz sem ga zavohal po naĆØinu kako je oddal ponudbo, denarja mu itak ne bi poslal, ker za take denarje se vsedem v avto in grem sam iskat.

Kar se pa tiĆØe mojega naslova, ti lahko poÅ”lje kakÅ”ne svoje "majstre", da ti malo pospravijo po hiÅ”i Shocked
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sap99



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

?

Aja, mogoce bi ti moral napisat:

Nategator je! Ce znas... .

Je bilo pa hitro napisano, pa se lahko prebere tudi drugace. Kot to tvoje.. kaj bi ti poslal? Ne raumem te najbolje, mogoce bolje da te ne! Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sap99 je napisal/a:
?

Aja, mogoce bi ti moral napisat:

Nategator je! Ce znas... .

Je bilo pa hitro napisano, pa se lahko prebere tudi drugace. Kot to tvoje.. kaj bi ti poslal? Ne raumem te najbolje, mogoce bolje da te ne! Rolling Eyes


Jaz sem pa tebe ĆØisto dobro razumel.. Wink
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 2 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe