Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sestavljanje novega hi-fi sestava
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 25, 2010 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi unison je s pravimi zvoèniki prava mala krasna èarovnija.
('Cool') , vreden vsakega evra. Ni pa tega ranga.

Kaj strašite poba, zmaugy èimmanj razmišlat, pa ja .... vsaj 5x poslušat !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 26, 2010 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po vèerajšnjem oživljanju svojega starega ojaèevalca (konfekcija Technics), me je minila volja po nakupu rabljenih komponent. Saj malo sem že pozabil na te stare težave (verjetno prah), ko sredi poslušanja desni kanal izgine, pred tem malo poklja in ko gumb za glasnost malo bolj intenzivno vrtiš levo desno, se desni kanal vrne. Pred nekaj leti sem imel zadevo na servisu in so mi ga vrnili s komentarjem, da je vse ok (in mi niso niti niè zaraèunali).

Unison se mi zdi predrag - noèem reèi, da ni vreden svojega denarja (tega sploh ne vem in ne morem soditi), le da proraèun za ojaèevalec + konèno stopnjo ali integrirc nimam tako visok (poleg tega pa vsaj jaz nisem našel cenika Unison pri zastopniku).

System Fidelity bi moral slišati, malo me moti to, da se zdi tudi najmoènejši ojaèevalec (370) malenkost šibek, medtem ko je Vincent 2x150 W, kar se zdi dovolj in èez. In Vincent je delno cevni, SF pa je SS.
Bom poslušal SF. Se mi zdijo pa ostale komponente SF zanimive (CD, tuner, zvoèniki).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 27, 2010 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmaugy je napisal/a:
Po vèerajšnjem oživljanju svojega starega ojaèevalca (konfekcija Technics), me je minila volja po nakupu rabljenih komponent. Saj malo sem že pozabil na te stare težave (verjetno prah), ko sredi poslušanja desni kanal izgine, pred tem malo poklja in ko gumb za glasnost malo bolj intenzivno vrtiš levo desno, se desni kanal vrne. Pred nekaj leti sem imel zadevo na servisu in so mi ga vrnili s komentarjem, da je vse ok (in mi niso niti niè zaraèunali).

Unison se mi zdi predrag - noèem reèi, da ni vreden svojega denarja (tega sploh ne vem in ne morem soditi), le da proraèun za ojaèevalec + konèno stopnjo ali integrirc nimam tako visok (poleg tega pa vsaj jaz nisem našel cenika Unison pri zastopniku).

System Fidelity bi moral slišati, malo me moti to, da se zdi tudi najmoènejši ojaèevalec (370) malenkost šibek, medtem ko je Vincent 2x150 W, kar se zdi dovolj in èez. In Vincent je delno cevni, SF pa je SS.
Bom poslušal SF. Se mi zdijo pa ostale komponente SF zanimive (CD, tuner, zvoèniki).


oèitno nisi dal svojega technicsa na popravilo ljudem ,ki se res spoznajo in "poglobijo" v njega.èe ga dobro restavriraš bo delal kot nov naprej....sto procent.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 27, 2010 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:

oèitno nisi dal svojega technicsa na popravilo ljudem ,ki se res spoznajo in "poglobijo" v njega.èe ga dobro restavriraš bo delal kot nov naprej....sto procent.


Verjetno res. Ampak kaj ko moj stari Technics integrirc tudi v svojih najboljših letih ni bil ravno kaj posebnega.
Danes sem poslušal SF-370 na SF-5090 zvoènikih in SF-370 CD playerju in sem bil navdušen.
Zdaj bi bilo fino èe se mi uspe dogovoriti za poslušanje kakšnega hibrida ali lampaša da slišim razliko z odliènim SF.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 07, 2010 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušal Unison Unico primo in P40, P40 mi je bil bistveno bolj všeè. Vincenta se ne da slišati (sem bil pouèen da je vse že preposlušano in opisano) in torej odpade, èeprav je bila kombinacija SP-331 in SA 31 po opisih, specifikacijah in ceni moj favorit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 06, 2010 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naroèen NAD C375 BEE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 06, 2010 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmaugy je napisal/a:
Poslušal Unison Unico primo in P40, P40 mi je bil bistveno bolj všeè. Vincenta se ne da slišati (sem bil pouèen da je vse že preposlušano in opisano) in torej odpade, èeprav je bila kombinacija SP-331 in SA 31 po opisih, specifikacijah in ceni moj favorit.


Kje je opisan in preposlušan Vincent?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 06, 2010 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DOLAR je napisal/a:
zmaugy je napisal/a:
Poslušal Unison Unico primo in P40, P40 mi je bil bistveno bolj všeè. Vincenta se ne da slišati (sem bil pouèen da je vse že preposlušano in opisano) in torej odpade, èeprav je bila kombinacija SP-331 in SA 31 po opisih, specifikacijah in ceni moj favorit.


Kje je opisan in preposlušan Vincent?

lp


http://www.audioadvisor.com/prodinfo.asp?number=VISP331

http://www.audioreview.com/cat/amplification/amplifiers/vincentaudio/sp-331-hybrid-stereo-power-amplifier/PRD_437324_1583crx.aspx

Prebral pa sem tudi èlanek o šumenju, razliènih podatkih za isti ojaèevalec itd. Vsekakor se mi ni zdelo vzpodbudno za zapravit veliko veè denarja kot za NADa.
Po poslušanju nekaj visokorazrednih ojaèevalcev sem poslušal isto glasbo tudi na starem konfekcijskem Technicsu (ki je zdaj tudi dokonèno spustil dušo, RIP) in mi je bilo poslušano še zmeraj všeè, zato sem se odloèil, da zaenkrat ne bom porabil nekaj tisoè EUR za ojaèevalec. Morda èez nekaj let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem veè natanèno za power ojaèevalnik (mislim da so rabljeni okrog 600 EUR), 236 integrirani stane pa nekje od 600-900 EUR rabljen, odvisno koliko je star. Za novega ne vem, ampak 2 leti starega se da dobit že precej ugodno. Koliko je novi nad 3-7 serija? Sem preprièan, da je nad dober in da znjim težko brcneš mimo, ampak ne vem ali je rabljen vincent sploh dražji? Novega pri teh cenah, ki so zdaj aktualne tudi jaz ne bi kupoval.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SA 31 MK in SP 331 skupaj prideta nekaj èez 1500 EUR. SV 236 MK integrirc je 1700 EUR.
Unison P40 je bil nekje okrog 2700 EUR, s tem da je bil 40 W, kar se mi zdi nekoliko malo.

NAD 375 BEE je okrog 1000 EUR, 2x150 W.

Za rabljeno opremo se po izkušnji s svojim ostarelim Tehnicsom, za katerega so na servisu mislili da je vse ok (nimam pa èasa da bi hodil naokrog), nisem odloèil. Kot sem lahko prebral se marsikdo odloèi in sam spreminja sistem, tako da je nakup rabljenega lahko èista neznanka. Možno je tudi naleteti na komponento, ki jo je kdo lastnoroèno zafural in se jo hoèe znebiti. Ker se sam ne spoznam dovolj, da bi to lahko prepoznal, rajši kupim novo (kjer lahko tudi dobiš limono, ampak je manjša verjetnost in èe zadeva crkne, imaš vsaj garancijo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tegale vincenta 236 se da novega dobit za cca 1200-1300, ne vem pa koliko je boljši od novega nada. Nad je sigurno bolj uporabniku prijazen, se ne greje preveè, ni problemov s šumeèimi lampami...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

unison p 40 s 40w ulala zaloge v moèi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Ĺ kofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ne nabaviš TECHNICSA èe si bil do sedaj zadovoljen z zvokom imaš zastopnika v Lj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmaugy



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 12:15
Prispevkov: 21
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor vem je Technics mrtev in se prodajajo samo še gramofoni. Naj bi si pokvarili ime ravno z ojaèevalci, kakršnega imam tudi jaz. Laughing (kaj to pove o mojih ušesih Laughing ) Na splošno pa nisem zvest znamkam, tako da sem v vsakem primeru hotel kupiti nekaj drugega, predno sem se odloèil za 375 BEE sem razmišljal tudi o M3, ampak po nekaj prebranih reviewih sem se odloèila za bistveno cenejšo možnost, ki naj bi vsebovala precej rešitev, ki so tudi v M3.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Ĺ kofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 07, 2010 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imajo v B.B lahko greš poslušat vidu danes na lastne uèi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe