Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MUSICAL FIDELITY X-10D
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 17:48    Naslov sporočila: MUSICAL FIDELITY X-10D Odgovori s citatom

Zdravo!

Tube buffer MF X-10D mislim, da vsi poznate. Jaz ga imam v sistemu že eno leto. Priklopljen je na CD predvajalnik.
Na netu sem zasledil, da se da te MF piksne dobro zmodificirat.
http://www.rock-grotto.co.uk/x-10dupgrade.html
Na tem naslovu sem naroĆØil robo. Takoj, ko sem jo dobil, sem Å”el v akcijo(lotanje). Å lo je bolj poĆØasi, a je vseeno dobro uspelo. Rezultat modifikacije Cool . Takoj, ko sem buffer priklopil nazaj v sistem, se je opazil lahkotnejÅ”i zvok. Stereo slika je bolj otipljiva. Najbolj vÅ”eĆØ pri tem pa mi je to, da so dobili vokali bolj žameten prizvok Cool .

Å e nekaj fotk.


MF X-10D


Nova roba v bufferju


Stara roba

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, lepo, thats the way to gooo !!!!! Edina Å”koda je da nisi prebral z istega sajta kaj potrebujeÅ” in nabavil vse za poloviĆØno ceno !!!! Zdaj je itak narejeno, pozabi in uživaj !!!!!
CD player se enako da izboljŔat.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nova pridobitev za moj buffer. Napajalnik. Kaj naj reĆØem? SplaĆØalo se je. Najbolj mi je vÅ”eĆØ, ker je stereo slika bolj otipljiva Cool . Pa Å”e to. Pred tem sem zamenjal Å”e lampe. Sedaj grejem ruske 6H23p. Zlepa jih ne bom zamenjal Cool

lp Samo


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo Samo.
Super si tole spedenal. ƈe se ne motim, bi Å”le tja not Å”e ene fine lampice, bom preveril, jih poiskal in ĆØe želiÅ”, jih dobiÅ” na probo.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

samob je napisal/a:
Nova pridobitev za moj buffer. Napajalnik. Kaj naj reĆØem? SplaĆØalo se je. Najbolj mi je vÅ”eĆØ, ker je stereo slika bolj otipljiva Cool . Pa Å”e to. Pred tem sem zamenjal Å”e lampe. Sedaj grejem ruske 6H23p. Zlepa jih ne bom zamenjal Cool

lp Samo


Kje si kupil 6N23P?
Jaz imam že leta 6N1P in 6N1P EV Vostok(H pomeni N) in EV verzija ima malenkost bolj poÅ”lihtan prostorsko zvok in Å”e globlji basi(ĆØeprav naj bi Å”lo "samo za boljÅ”e primerke iz vojaÅ”ke selekcije iste lampe in kromane nogice", doĆØim je obiĆØajna 6N1P muzikaliĆØnejÅ”a od obeh, tako da jo skoraj bolj uporabljam.
Ker moj amp sprejme vse od ECC81 do ECC88, bi jih vzel ene par.
Ravno v basih je ta lampa pravi biser, katerakoli od ostalih v moji zbirki ji ne seže do kolen, plus nima tistega zoprnega zvena, ki ga imajo suhoparne, analitiĆØne lampe, ampak je zvok, kot jih je že veliko komentiralo, soĆØen, prijeten.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 11, 2010 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mestn pu

Kupil sem jih pri TRM audio. Cena : okoli 14ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

samob je napisal/a:
@mestn pu

Kupil sem jih pri TRM audio. Cena : okoli 14ā‚¬.
Hvala.
Malo sem si ogledal debate na forumih, ki jih cenim in tistih, ki jih ne poznam.
Na cenjenih so fantje ugotovili majhne razlike med 6N1P(ECC88-6922), 6N2P(ECC83) in 6N23(ECC88-6922) in celo majhne razlike med proizvajalci, Vostok, Reflektor in Ural, s tem, da nekako velja, da Vostok ponuja najveĆØ.

Klinc pa HruÅ”ĆØov in njegov ukaz leta 1960, da morajo lampam spremenit oznake.
Na manj cenjenih so bile ocene zmedene do te mere, da so jim pripisovali mlahav bas, drugim, ki si jih lastim, pa dobrega, ĆØeprav je ravno obratno. Laughing
Morda bi dleno lahko to pripisal razliĆØnim lampaÅ”em, ki imajo razliĆØno izveden autobias in zato nekatere lampe bolj ustrezajo napetostim v ampu, vendar pa , ker imam dve komponenti na lampe, ki sta po zasnovi zelo razliĆØni in sta iz zelo razliĆØnih logov, vendar pa ko izbiram lampe zanju, se lampe obnaÅ”ajo v eni in drugi zelo podobno.

S tem, da so ojaĆØevalne lampe omenjenih proizvajalcev spet Å”torija zase.
Imam Reflektorjeve in basom krepko dajo Å”e dodatne miÅ”ice, kar pomeni, da jih je v srednjih in visokih nekaj manj(moĆØnejÅ”i basi nekako vedno preglasijo "zgornja" obmoĆØja), torej so idealne za manjÅ”e zvoĆØnike.
Na teh znajo rafinirano zveneĆØe ECC88 "zgoraj" rahlo plenkati, ampak samo, ĆØe je sistem zelo rezulutiven in premore magnetostatske tweeterje.
Mojemu okusu dol visi "vtis tiÅ”ine med instrumenti", ĆØe moram zato posluÅ”at kanĆØek nazalnosti in blage anemiĆØnosti v zvoku, raje se temu odreĆØem v dobro soĆØnosti in muzikaliĆØnosti, ki uÅ”esom predstavi glasbo tako, da te dobesedno zvabi v posluÅ”anje, tudi na raĆØun "nevrhunske" rezolucije.
In vse to najbolje "znajo" 6N lampe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po JernejĆØevi zaslugi sem se danes nakopal do parĆØka 6N23EV na posodo in ta lampa zveni podobno 6N1P, navadnie in EV verzija, kar se tiĆØe izredne muzikaliĆØnosti, doĆØim ima glasbeno dogajanje postavljeno dosti bolj naprej proti posluÅ”alcu(6N1P ima stage bolj nazaj), je tiha, resolutivna brez nazalnosti in dolgoĆØasja, dobesedno, potegne te takoj not kot zna to tudi 6N1P, a Å”e bolj..
V basih je je dosti manj v hlaĆØah kot 6N1P, ki je kar se tiĆØe basov tako in tako razred zase z svojimi mega bas predstavami(Stanley Clarke lampa).

Tudi moĆØnejÅ”e ojaĆØevalne niso pripomogle k globljemu basu, s tem da so basi vseeno lepi, prijetno energiĆØni(nobene mlahavosti v basih, ki gre dostikrat v roki z rezolutivnostjo pri lampah) in toĆØni, samo ĆØisto malce volumna jim manjka.
Tudi meni je na prvo žogo uŔlo:"Ta lampa je skoraj popolna".
Testiral sem jo v DACu, zdaj se bo selila v lampaŔa.
Vsekakor je to res odliĆØna lampa s katero se da krasno živet in dva parĆØka teh odliĆØnih flaÅ”k bosta pristala tudi v moji zbirki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 12, 2010 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jernejc

Hvala za pohvale. Za lampe pa se bova že dogovorila. Ne gori.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam problem. V napajalniku mi je crknil trafo(50VA). Kje naj nabavim drugega. Hvala za odgovore.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako veÅ”, da je trafo crknil?
ƈe je res crknil, lahko damo naredit novega po specifikacijah.
ƈe boÅ” hodil kaj mimo, prinesi pokazat.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, sem se spomnil, da maÅ” ti to nek zunanji napajalc z vtikaĆØem...ĆØe me spomin ne vara. Daj napiÅ”i voltažo in ali je DC ali AC izhod.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

220V-12V AC

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je kdo od vas že tvikal tudi MF bafer X 10 V3. Sem videl na priloženem sajtu, da je tudi za tega kit za friziranje. Zanima me rezultat. V kleti se mi valja eden, vendar z njegovim uĆØinkom nisem bil najbolj zadovoljen.

LpM
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2011 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takega 12v lahko daŔ kateregakoli, ker ima bufer usmernik v sebi. Morda se najde kak poceni na netu ali elektro Ŕtacunah. Lahko pogledam tu v Nm in pri meni.

Kar se tvikanja tiĆØe...jaz bi najprej preveril kako je narejeno napajanje, kako je dejansko z anodno napetostjo in v kakÅ”nem režimu deluje elektronka. potem bi se odloĆØal ali tvikat dalje ali opustit tvikanje in poiskat drug proizvod, saj bi zadeva hitro postala predraga.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe