Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Micro Hi-Fi
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 16:00    Naslov sporočila: Micro Hi-Fi Odgovori s citatom

OK, po celodnevnem zabuÅ”avanju na Å”ihtu in prebiranju foruma že itak vem, da se naĆØeloma za dober zvok kupuje loĆØene konponente in da sem s svojim vpraÅ”anjem nekako pod nivojem tega foruma, ampak seeno...

IÅ”ĆØem nekaj dimenzijsko majhnega, predvsem za posluÅ”anje glasbe, ĆØeprav se igram tudi z sestrskimi DVD izvedbami, da bi eventuelno 2+1 sistem sestavil in nadomestil obstojeĆØ Philipsov DVD player (ki perfektno dela že leta).

Ali morda za enak denar morda DVD varianta manj "muzke" ponudi? Nekako se lovim v podobnem cenovnem rangu cca 400 ā‚¬ med:

Yamaha E-410 (E 810?) s pripadajoĆØimi zvoĆØniki
Onkyo CS-515 (E 715?) s pripadajoĆØimi zvoĆØniki
Denon RCD-M37 s pripadajoĆØimi zvoĆØniki
System Fidelity DVD R150 z zvoĆØniki SF 3030

Subvoofer ostaja kasnejŔa opcija...

Ne vem, ĆØe je pri teh "instant sistemih" smiselno naÅ”tevati zvrst glasbe, ki bi jo vrtel in naj bi dobro zvenela, pa vseeno, ĆØeprav bo težka, kot Morph the cat Wink Od lažjega jazza (3rd Force, Peter Cincoti, Keiko Matsui) do (tudi trÅ”ega) rocka (od Bad Company do Maidnov, pa tudi Rammstainov), kakih chillout Conjure One. Zdaj mi z maÅ”ine npr. Å”kriplje Mark Knopfler... Skratka, skoraj vse, razen ekstremnega tuc tuc. Smile

KakŔen nasvet glede kotiranja omenjenih firm oz. izdelkov tudi iz vidika vrednosti kupljenega? Hvala vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam bi pogledal najprej kakÅ”ne zvoĆØnike ima posamezna kiÅ”ta in nato zbral tiste katere zvoĆØniki vsaj zgledajo ok. Nato pa vizuelni faktor celega sistema saj drugega ti ne preostane. Verjetno jih tudi ne boÅ” uspel posluÅ”ati pred nakupom. Je Å”e kaka opcija? Morda cena a glede zgornjih dveh kriterjiev bo med dražjimi zagotovo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam posluÅ”anje Philipsovega malĆØka MCD 708. Stane cca 280 ā‚¬, najdeÅ” pa ga v vsaki malo veĆØji Å”tacuni. MalĆØek Å”pila neverjetno za tako mali divajs. Komponente so loĆØene, ojaĆØevalnik je "digitalen", 2x50W RMS, real wood zvoĆØniki z ribonskim visokotoncem, acrylic platforma, fensi odpiranje/zapiranje cd predala, bere dvd, divx, mp3,... v glavnem hi-tech malĆØek z odliĆØnim zvokom za denar.



Obstaja Å”e veĆØji brat MCD 908 z lampaÅ”ko preamp sekcijo. Kot vidim na netu stane med 430ā‚¬ in 500 ā‚¬, odvisno kje ga vzameÅ”. Kako ta funkcionira nimam pojma saj ga Å”e nisem posluÅ”al:



lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tega z lampami na predojaĆØevalni enoti toplo odsvetujem, zvok je tako zmehĆØan da je groza. ta cenejÅ”i je pa odliĆØna izbira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2008 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pa posluŔal tega Philipsa 708 in Yamaho E410 in za moje pojme je Philips Ŕpilal precej slabŔe. Primerjava je bila direkt, malo en malo drug Smile

Svetujem ti da greŔ malo posluŔat. Yamaho in Philipsa maŔ itak v vsakem Bigbangu. Vzami zraven svojo glasbo in tam primerjaj.

Sam bi sicer rad Ŕe enkrat naredil isto primerjavo pa da bi imeli Ŕe Onkyota zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2008 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, tole je bila pa hiter odziv. Cool

ƈeprav mi star Philipsov DVD 630 (sicer nadgrajen s Å”umniki za DivX in potemnjenim ozadjem podnapisov) dela kot urica že vrsto let, sem naÅ”tete firme imel za malo "resnejÅ”e". Ne vem kje in kdaj so se me predsodki glede tega proizvajalca prijeli, da ga nisem vzel v ožji izbor tudi za glasbene užitke.

NiĆØ, bo treba poiskati dobro klimatizirane Å”tacune in se odpraviti s kufrom CD-jev na rami v boj za zadovoljna uÅ”esa...

Hvala!

@saxofon;
izgled in cena so enako preprosto vÅ”eĆØni, od vseh mi je naknadno omenjen Philips preveĆØ "Å”ajnast", razlike so v USB ali HDMI (System Fidelity) prikljuĆØkih, morda v dostopu servisu (kvarilo pa se naj ne bi) in eventualni pregovorni zanesljivosti posameznih firm. Z izbiro zvoĆØnikov se lahko igram spet le pri System Fidelity, ki je tudi na svoji strani precej skrivnosten glede sicerÅ”njih podatkov same Å”katle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2008 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj glas gre za Yamaho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 28, 2008 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAC: Hehe, meni osebno je philipsov estetsko daleĆØ najlepÅ”i kljub temu, da proizvajalca nimam rad. Vsako oko ima svojega malarja ni kaj. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpinelinx



Pridružen/-a: Tor Jun 2008 15:29
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 08:32    Naslov sporočila: NAD c715? Odgovori s citatom

Kaj pa mislite o NAD C715? Ga je kdo že morda posluÅ”al? Resno razmiÅ”ljam o tem micro-sistemu. KakÅ”ni zvoĆØniki bi mu pristajali?

Lp
_________________
*********************
brez muzke mi živeti ni...
*********************
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Glede na to da grem danes v Corrado po enega integrirca za na test lahko vpraÅ”am ĆØe je na zalogi, kot sem pa dobil informacije bo poÅ”iljka NAD priÅ”la v septembru, oglasi se in sprobaj, lahko pa to naredimo enkrat skupaj, kot imamo danes meeting pri enem izmed ĆØlanov v Å kofji Loki.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2008 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tale novi Squeezebox boom?



VeĆØ tukaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
risar



Pridružen/-a: Čet Dec 2008 8:45
Prispevkov: 7
Kraj: hrastnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jst pa kupujem Philips MCD-716 pa me zanima kakÅ”no mnenje imaste o tem modelu,ĆØe ga je že kdo posluÅ”al.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: /////
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem ga. Sicer samo v trgovini..

Bil je eden od resnih kandidatov, na koncu pa je konĆØal na drugem mestu..

Igra bolj uglajeno kot veĆØina ostalih v tem rangu, se ne dere.. basi niso preveĆØ intenzivni itn... Tak, luÅ”ten sistemĆØek za ta denar.

Bi pa ti priporoĆØal da si v corradu ogledaÅ” System Fidelity komplet ki je znižan iz 400 na 299ā‚¬. Jaz sem se odloĆØil za tega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
risar



Pridružen/-a: Čet Dec 2008 8:45
Prispevkov: 7
Kraj: hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovor,kater model pa je znižan?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: /////
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.systemfidelity.com/150.html

Tale. Zraven so za ta denar(299e) Å”e zvoĆØniki. Ostale trgovine prodajajo za 280ā‚¬ samo glavno enoto.

http://www.systemfidelity.com/3000.html
Na tej strani, tisti zvoĆØniki na vrhu. 3010 imajo oznako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe