Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Popularnost Squeezeboxa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2013 20:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Z raèunalnika pa jaz ne bom nikoli štartal skviza, ker ne vidim smisla v tem. Potem je èisto vseeno, èe muziko laufam direkt iz raèunalnika. Ne rabim nobenega sviza, samo dober sw in usb dac. Skviz je potem samo za igraèkanje. Za poslušanje muzike z raèunalnika je skviz nepotreben.

lp
Tega ne razumem najbolje, s èim upravljaš muziko? Raèunalnik imam na drugem koncu, povezava s kablom ni možna.

Èe ima kdo kakšno boljšo rešitev se priporoèam. Sem eden tistih, ki ima konstantne probleme s skvizom, ko dela mi dela odlièno in prenese vse moje zahteve.

Problema nimam z hardwerom, raèunalnik in disk sta stara eno leto, vsi ostali mrežni predvajalniki in naprave mi delajo odlièno 24/7.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2013 20:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

S telefona ali tablice seveda. Obstajajo odlièni appi za ios in android. (Verjetno tudi za wp)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2013 21:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Raèunalnik imam na drugem koncu, povezava s kablom ni možna.

Èe ima kdo kakšno boljšo rešitev se priporoèam. Sem eden tistih, ki ima konstantne probleme s skvizom, ko dela mi dela odlièno in prenese vse moje zahteve.

Problema nimam z hardwerom, raèunalnik in disk sta stara eno leto, vsi ostali mrežni predvajalniki in naprave mi delajo odlièno 24/7.


Se pravi skviza uporabljaš preko wifi-ja èe prav razumem.

Èe imaš pri tem ruter nastavljen na DHCP (avtomatsko dodeljevanje IP številk napravam v omrežju) lahko vèasih pride do konflikta med dodeljevanjem IP številk kaki napravi, pri tem tudi skvizu. Skviz deluje s svojo dodeljeno IP številko, nakar naprimer za kratek èas pade dol mreža in ko se ruter vzpostavlja spet nazaj on dodeli skvizu drugo IP številko, slednji pa je "zaklenjen" še na prejšnjo številko in eto konflikta recimo. Konflikt odpravi reset skviza, ki se potem na novo prijavi z drugo dodeljeno IP številko. Reset narediš takole. Bolje je, èe se v nastavitvah ruterja fiksno doloèi/rezervira IP številka za skviza in vse raèunalnike v omrežju iz katerih se streama v skviza in jim bodo vsem vsakiè avtomatsko dodeljene iste IP številke in zdrava marija.

Lahko pa vèasih tudi na skrajno nenavaden naèin trokira ruter in ga je treba resetirat, èe to ne pomaga pa nanj naložit novejši firmware, èe novejši ne obstaja pa magari istega kot je že gor, paè le na novo. Meni je prejšnji ruter enkrat tako zabluzil, da mi ni bilo niè jasno. Vse naprave so preko wifi-ja delovale superca, le applova ipad in iphone se naenkrat nista veè hotela nikak konektirat. Okoli obrnem net, delam vsa živa èuda z njima pa ništa. Veèkrat resetiram ruter pa ništa. Pa le za foro na ruter ruknem na novo isti firmware in je zalaufalo ko urica.

No to bi lahko recimo bil izvor tvojega problema. Èe pa imaš to vse poštimano pa treba gledat naprej. Mogoèe požarni zid na raèunalniku prepreèuje nemoteno komunikacijo Logitech media serverja s skvizom. Mogoèe antivirusni program,...

Èe želiš ga lahko prineseš, mi ga pustiš par dni da vidim kako se obnaša, lahko pa da je kaj narobe z njim.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 07:20    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Za squiza moraš imeti dober pc, pa je zadeva rešena.

Èe bi squiz imel stabilnost in hitrost Sonosa, bi bil ultimativen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 08:28    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Numb je napisal/a:
Raèunalnik imam na drugem koncu, povezava s kablom ni možna.

Èe ima kdo kakšno boljšo rešitev se priporoèam. Sem eden tistih, ki ima konstantne probleme s skvizom, ko dela mi dela odlièno in prenese vse moje zahteve.

Problema nimam z hardwerom, raèunalnik in disk sta stara eno leto, vsi ostali mrežni predvajalniki in naprave mi delajo odlièno 24/7.


Se pravi skviza uporabljaš preko wifi-ja èe prav razumem.

Èe imaš pri tem ruter nastavljen na DHCP (avtomatsko dodeljevanje IP številk napravam v omrežju) lahko vèasih pride do konflikta med dodeljevanjem IP številk kaki napravi, pri tem tudi skvizu. Skviz deluje s svojo dodeljeno IP številko, nakar naprimer za kratek èas pade dol mreža in ko se ruter vzpostavlja spet nazaj on dodeli skvizu drugo IP številko, slednji pa je "zaklenjen" še na prejšnjo številko in eto konflikta recimo. Konflikt odpravi reset skviza, ki se potem na novo prijavi z drugo dodeljeno IP številko. Reset narediš takole. Bolje je, èe se v nastavitvah ruterja fiksno doloèi/rezervira IP številka za skviza in vse raèunalnike v omrežju iz katerih se streama v skviza in jim bodo vsem vsakiè avtomatsko dodeljene iste IP številke in zdrava marija.

Lahko pa vèasih tudi na skrajno nenavaden naèin trokira ruter in ga je treba resetirat, èe to ne pomaga pa nanj naložit novejši firmware, èe novejši ne obstaja pa magari istega kot je že gor, paè le na novo. Meni je prejšnji ruter enkrat tako zabluzil, da mi ni bilo niè jasno. Vse naprave so preko wifi-ja delovale superca, le applova ipad in iphone se naenkrat nista veè hotela nikak konektirat. Okoli obrnem net, delam vsa živa èuda z njima pa ništa. Veèkrat resetiram ruter pa ništa. Pa le za foro na ruter ruknem na novo isti firmware in je zalaufalo ko urica.

No to bi lahko recimo bil izvor tvojega problema. Èe pa imaš to vse poštimano pa treba gledat naprej. Mogoèe požarni zid na raèunalniku prepreèuje nemoteno komunikacijo Logitech media serverja s skvizom. Mogoèe antivirusni program,...

Èe želiš ga lahko prineseš, mi ga pustiš par dni da vidim kako se obnaša, lahko pa da je kaj narobe z njim.

lp


To rešiš tako, da na routerju ali nastaviš, da se DHCP-ji ne dodeljujejo v tistem pasu, kjer je SqueezeBox, ali rezerviraš IP adreso (glede na MAC adreso XX-XX-XX-XX-XX-XX mrežne kartice). Sicer pa boljši DHCP-strežniki najprej poskenirajo omrežje in za naprave, ki se odzivajo ne dodelijo IP naslova (tu zna biti problem èe je recimo SB v naèinu spanja ali ugasnjen).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 08:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tma je napisal/a:
To rešiš tako, da na routerju ali nastaviš, da se DHCP-ji ne dodeljujejo v tistem pasu, kjer je SqueezeBox, ali rezerviraš IP adreso (glede na MAC adreso XX-XX-XX-XX-XX-XX mrežne kartice). Sicer pa boljši DHCP-strežniki najprej poskenirajo omrežje in za naprave, ki se odzivajo ne dodelijo IP naslova (tu zna biti problem èe je recimo SB v naèinu spanja ali ugasnjen).


Saj ravno to pravim zgoraj, da je bolje skvizu in vsem raèunalnikom v omrežju s katerih se streama na skviza doloèit/rezervirat IP-je in je mir. Smile

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 09:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Zuluf je napisal/a:
Z raèunalnika pa jaz ne bom nikoli štartal skviza, ker ne vidim smisla v tem. Potem je èisto vseeno, èe muziko laufam direkt iz raèunalnika. Ne rabim nobenega sviza, samo dober sw in usb dac. Skviz je potem samo za igraèkanje. Za poslušanje muzike z raèunalnika je skviz nepotreben.

lp
Tega ne razumem najbolje, s èim upravljaš muziko? Raèunalnik imam na drugem koncu, povezava s kablom ni možna.

Èe ima kdo kakšno boljšo rešitev se priporoèam. Sem eden tistih, ki ima konstantne probleme s skvizom, ko dela mi dela odlièno in prenese vse moje zahteve.

Problema nimam z hardwerom, raèunalnik in disk sta stara eno leto, vsi ostali mrežni predvajalniki in naprave mi delajo odlièno 24/7.


No problemi oèitno so.
Sam imam raèunalnik v isti sobi kot skviz in mi je raèunalnik preglasen, zato ga noèem laufati. Èe imaš loèeno, potem je seveda skviz fajn zadeva.
A imaš veè routerjev? Tudi tu lahko zaškripajo nastavitve dhcp, še bolj verjetno pa gre za wifi povezavo, ki ni preveè stabilna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 11:48    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Numb je napisal/a:
Zuluf je napisal/a:
Z raèunalnika pa jaz ne bom nikoli štartal skviza, ker ne vidim smisla v tem. Potem je èisto vseeno, èe muziko laufam direkt iz raèunalnika. Ne rabim nobenega sviza, samo dober sw in usb dac. Skviz je potem samo za igraèkanje. Za poslušanje muzike z raèunalnika je skviz nepotreben.

lp
Tega ne razumem najbolje, s èim upravljaš muziko? Raèunalnik imam na drugem koncu, povezava s kablom ni možna.

Èe ima kdo kakšno boljšo rešitev se priporoèam. Sem eden tistih, ki ima konstantne probleme s skvizom, ko dela mi dela odlièno in prenese vse moje zahteve.

Problema nimam z hardwerom, raèunalnik in disk sta stara eno leto, vsi ostali mrežni predvajalniki in naprave mi delajo odlièno 24/7.


No problemi oèitno so.
Sam imam raèunalnik v isti sobi kot skviz in mi je raèunalnik preglasen, zato ga noèem laufati. Èe imaš loèeno, potem je seveda skviz fajn zadeva.
A imaš veè routerjev? Tudi tu lahko zaškripajo nastavitve dhcp, še bolj verjetno pa gre za wifi povezavo, ki ni preveè stabilna.


Shocked Question

Èe povzamemo je srž problema potem v tem, da imaš v isti sobi tako raèunalnik kot squeezebox oz. da reèem drugaèe, hi-fi?
Potem ne rabiš nobenega "streamerja" ampak hdd predvajalnik...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 15:15    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Lahko bi tudi tako poenostavili zadevo, ampak sem narobe napisal. 100% bulletproof ravno ne moreš pisati na skviza. Kaj pa je potem srž Numbovega problema? In še 100 problemov, ki jih lahko najdeš v temi o sbju?
Jaz sem res raèunal, da bo touch zmožen laufat z usb diska. Se ni zgodilo, èeprav ima en vhod namenjen za to, od tod razoèaranje. Kot že veèkrat reèeno obstaja n predvajalnikov, ki jim predvajanje s hdd ne dela problemov. Skviz pa je treba dostikrat resetirat tudi èe je prikljuèen na compa. Torej, èe imaš loèeno in vse urejeno kot skvizu odgovarja potem je lahko fajn zadeva. Dvomim pa da se tudi v tem primeru obèasno ne sesuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 16:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Lahko bi tudi tako poenostavili zadevo, ampak sem narobe napisal. 100% bulletproof ravno ne moreš pisati na skviza. Kaj pa je potem srž Numbovega problema? In še 100 problemov, ki jih lahko najdeš v temi o sbju?
Jaz sem res raèunal, da bo touch zmožen laufat z usb diska. Se ni zgodilo, èeprav ima en vhod namenjen za to, od tod razoèaranje. Kot že veèkrat reèeno obstaja n predvajalnikov, ki jim predvajanje s hdd ne dela problemov. Skviz pa je treba dostikrat resetirat tudi èe je prikljuèen na compa. Torej, èe imaš loèeno in vse urejeno kot skvizu odgovarja potem je lahko fajn zadeva. Dvomim pa da se tudi v tem primeru obèasno ne sesuje.


Že lep èas preden si po postih sodeè nabavil skviza je na vseh živih audio forumih in sajtih jasno in glasno pisalo, da je priklop usb diska le zaèasna rešitev, ki deluje tako tako, pa si kljub temu šel v to. Ja pa seveda si pri tem uletel na štekanja, logièno in normalno, le kako ne bi, èe jih pa ves svet raportira. Tudi na spletni strani proizvajalca je lepo pisalo da to sicer funkcionira, da za nemoteno delovanje pa le predlagajo, da se ga priklopi na raèunalnik ali ustrezen NAS. Pa to ne tisti tapoceni podhranjeni NAS ampak že kar zmogljiv. In ob upoštevanju pravila igre dela prav lepo.

V zvezi tistih n predvajalnikov, ki jim predvajanje z usb diska ne dela problemov me res zanima koliko jih v Touchovem cenovnem razredu to obvlada brez zamud, štekanj ali zmrzovanj, ko jim navesiš gor nekaj sto GB glasbe in se spraviš navigirat po izvajalcih, albumih,... da pa pri tem še nativno obvladajo 24/96 material in preko digitalnega izhoda opravljajo funkcijo zelo solidnega hi-res digitalnega transporta zunanjemu dacu pa še manj.

Kaj je srž Numbovega problema pa se težko reèe na podlagi par stavkov. Lahko da skviz ni èisto niè kriv. Lahko je slab wifi signal ali nastavitve ruterja. Èe so slednje se ta prenastavi in zdrava marija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 13, 2013 18:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Aljoša, ne trudi se Wink Wink

Vidiš, da ne bo ratalo. Jaz lahko še enkrat napišem, da ga ne menjam, razen èe bo tale crknil in èe bo naslednjik tudi nudil to, kar mi skviz nudi zdaj. In lahko reèem, da mi za takratno ceno 170€ dela ko singerca.

lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo MSN Messenger - naslov
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2013 08:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

No da ne bom samo kritiziral, 32 bitni procesor s katerim se uravnava glasnost ni od muh. Dvomim, da kakšen analogni stvor lahko kaj bolje uravnava glasnost, z manj šuma...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2013 20:00    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Hvala audiofil, se bom Å¡e malo poigral ta vikend po tvojih navodilih. Wi-fi signal je dober, nastavitve routerja so mi Å¡panska vas Laughing

Raèunalnik je Lenovo, star eno leto, škatla je bila takrat slabega jurja, sklepam, da to ni preslabo? Na starem mi ni delal niè bolje ali slabše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2013 20:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Probaj dati za test vse na kabel, PC in squiza. Potem v slimserverju izklopi vse dodatne servise, in kljukive za dodatne storitve. To bi znalo malo pomagat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2013 21:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Lahko bi tudi tako poenostavili zadevo, ampak sem narobe napisal. 100% bulletproof ravno ne moreš pisati na skviza. Kaj pa je potem srž Numbovega problema? In še 100 problemov, ki jih lahko najdeš v temi o sbju?
Jaz sem res raèunal, da bo touch zmožen laufat z usb diska. Se ni zgodilo, èeprav ima en vhod namenjen za to, od tod razoèaranje. Kot že veèkrat reèeno obstaja n predvajalnikov, ki jim predvajanje s hdd ne dela problemov. Skviz pa je treba dostikrat resetirat tudi èe je prikljuèen na compa. Torej, èe imaš loèeno in vse urejeno kot skvizu odgovarja potem je lahko fajn zadeva. Dvomim pa da se tudi v tem primeru obèasno ne sesuje.
Na HDD sem disk z glasbo redno defragmentiral z Power defragmenterjem in mu pucal register z Eusing free(oba top shareware zastonjkarja, boljša od plaèljivih) in odveène podatke(CC Cleaner je èisto ok za to), da se ni sesuval in je bil hiter. Enako sem delal tudi z podatkovnimi HDDji, da so delali brez problemov.
Pri zadnji verziji Slimserverja pa je potrebno iti v settings in na player, da SB "vidi" player in to potem deluje 100%.
Vèasih deluje tudi po starem, brez tega, ampak praviloma je najbolje prvo opraviti to proceduro.
SB se mi v vseh letih niti enkrat ni sesul ali delal problemov.
Pridobivanje IP mi vedno laufa avtomatsko, èim SB vidi, da so "settings" na "Player"..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe