Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multimedijski pred. ali trdi disk

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2013 17:19    Naslov sporočila: Multimedijski pred. ali trdi disk Odgovori s citatom

Mam eno vprašanje. Zaradi filmov bi si moral nabaviti zunanji disk. Kaj priporoèate. Od WD sem gledal tega

http://www.bigbang.si/trdi-diski/wd-my-book-3tb-usb-30-wd-my-book-3tb-usb-30-520715

ali je bolše namesto zunanjega diska kupit nek multimediski predvajalnik ali kako se tem zadevam reèe (pop corn), ki jih moreš priklopit na omrežje. Ali mi lahko gdo na hitro pove kako te naprave delujejo ali se isto tretira kot zunanji disk. Lahko preko njih direktno predvajam filme iz neta ali jih morem prvo dol potegnit in naložit na enoto kot na zunanjem disku. S tem se še nisem sreèal pa nevem kako se zadevi streže. Ti multimediski predvajalniki se verjetno lahko priklopijo direktno na TV, jas pa bi ga priklopil na hišni kino in Onkyo resiver, je to možno.

Ta predvajalnik sem gledal:

http://www.bigbang.si/trdi-diski/wd-tv-live-hub-1tb-usb20-wd-wdbaca0010bbk-eesn-482593

Zanima me zakaj imajo eni predvajalniki vgrajen trdi disk drugi pa kao ne in so seveda cenejši, kaj je prednost.

Skratka bilo kaj v tej smeri zunanji trdi disk ali pa predvajalnik do 200 evrov.
Prosim mnenja in predloge, hvala.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandaTHX



Pridružen/-a: Sob Apr 2013 5:02
Prispevkov: 1
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 14, 2013 04:38    Naslov sporočila: Re: Multimedijski pred. ali trdi disk Odgovori s citatom

peri je napisal/a:
Mam eno vprašanje. Zaradi filmov bi si moral nabaviti zunanji disk. Kaj priporoèate. Od WD sem gledal tega

http://www.bigbang.si/trdi-diski/wd-my-book-3tb-usb-30-wd-my-book-3tb-usb-30-520715

ali je bolše namesto zunanjega diska kupit nek multimediski predvajalnik ali kako se tem zadevam reèe (pop corn), ki jih moreš priklopit na omrežje. Ali mi lahko gdo na hitro pove kako te naprave delujejo ali se isto tretira kot zunanji disk. Lahko preko njih direktno predvajam filme iz neta ali jih morem prvo dol potegnit in naložit na enoto kot na zunanjem disku. S tem se še nisem sreèal pa nevem kako se zadevi streže. Ti multimediski predvajalniki se verjetno lahko priklopijo direktno na TV, jas pa bi ga priklopil na hišni kino in Onkyo resiver, je to možno.

Ta predvajalnik sem gledal:

http://www.bigbang.si/trdi-diski/wd-tv-live-hub-1tb-usb20-wd-wdbaca0010bbk-eesn-482593

Zanima me zakaj imajo eni predvajalniki vgrajen trdi disk drugi pa kao ne in so seveda cenejši, kaj je prednost.

Skratka bilo kaj v tej smeri zunanji trdi disk ali pa predvajalnik do 200 evrov.
Prosim mnenja in predloge, hvala.
sam tudi uporabljam isti disk,wd predvajalnik...odlièna zadeva...dela v nulo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2013 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A mi lahko gdo pove v èem je ta popcorn

http://www.mimovrste.com/artikel/2240003011/popcorn-hour-c-300-jukebox

Boljši in enkrat dražji odd extremerja

http://www.mimovrste.com/artikel/2240003314/xtreamer-prodigy-black-jukebox

Zanima še me èe extremer ima internetni radijo. Še nekaj kaj je PASSTHROUGH funkcija.

A še mi lahko poveste kako je s to povezavo teh naprav na internetno omrežje. Moj Onkyo resiver ima internetni radijo ampak mi ne dela ali pa šteka, kaj bi moral jas kaki IP naslov naštelat ker tega nisem delal niè, zagnal sem samo inštalacijo na resiverju za internet.

Sem zasledil da pri teh predvajalnikih tudi moreš vnest IP naslov. Mi lahko poveste kako je s tem, kaj ima vsaka naprava svoj IP naslov, ki ga morem vnest ali ima moja internetna povetava svoj IP identièni IP naslov, ki ga vnesem v vse naprave, ki so povezane na mojo mrežo.
Kako je s tem ker tu sem pa èist v temi.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

ker se nisi dobil odgovora od ljudi, ki se bolj spoznajo na te stream naprave ti posredujem zgolj nekaj linkov, da si lahko precitas razlike. Zal streamer naprav nisem imel. Vedno sem preferiral bolj odprte sisteme, tako softwarsko kot hardwarsko in imam ze nekaj let isti HTPC. Slednji mi omogoca bolj svobodno konfiguracijo. Je pa vsekakor priporoceno malce bolj napredno znanje, sploh v primeru, da si ga skofiguriras sam.

torej nekaj malega o streamerjih po katerih sprasujes:
Klik 1
Klik 2
Klik 3

Passthrough funkcija, ok, ampak za katero napravo to sprasujes? Na A/V receiverju, stereo ojacevalcu, streamerju?

Mrezne nastavitve. Potrebno je skonfigurirat, da se vse naprave med sabo sporazumejo. Zavisi od trenutnih nastavitev v rotuerju. Povej, kater router imas pa bomo sli korak po korak v srz problema.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala delfinus za info. nekaj bom definitivno nabavil, že zaradi razširitve prostora. no to še pride v prihodnje.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ruter imam, SITECOM WL-366
http://www.sitecom.com/en/wireless-router-n300/wl-366/p/249

V njega imam vkluèeni glavno mrežo iz njega pa potem gre v mrežno od raèunalnika, naslednji izhod pa imam povezan do resiverja Onkyo.
Internet na PC-ju mi normalno dela za mrežo do resiverja pa nevem èe je vse OK, ko preverim povezavo na resiverju mi napiše da je vredu a internetni radijo pa se mi ne poveže.

No zdaj sem videl na škatli od zadi na ruterju imajo neke podatke:
IP: 192. 168.0.1

Username:admin /Password: admin

(To make a wireless conection with this ruter), to je verjetno mišljeno za brezžièno povezavo, ki je trenutno nerabim, ker mam vse povezano s kabli ali kako.
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,

PC
najprej odpri internetni brskalnik in v vrstico kamor ponavadi natipkas povezavo vpisi:

192.168.0.1

Ce se zadeva poveze na router je OK in to je tvoj IP routerja, ki je dodeljen in je tudi napisan zadaj na skatli. Zapri brskalnik.


ONKYO
Ce prav gledam menuje od tvojega Onkyota. Pojdi v menu Hardware Setup / Network. To je menu 7.4.

Tam nastavi naslednje

DHCP: disable
IP Address: 192.168.0.10
Subnet mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1
DNS Server: 192.168.0.1
Network standby: off
Update notice: enable

Shrani nastavitve. Ugasni receiver in prizgi in poglej, ce je vse shranjeno kot je napisano zgoraj.

Potem testiraj network connection.

Ce imas tezave potem sporoci kdo je tvoj internetni provider.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala kolega, bom sprobal to jutri nastavit, ker grem zaj na šiht. Na te IP nisem nikoli pažnje polagal, je pa verjetno res to krivo. Bom pregledal resiver kako je nastavljen.
Lp.pero
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peri



Pridružen/-a: Tor Avg 2012 11:13
Prispevkov: 88
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pogledal na resiverju, narobe sem mel nastavljeno DHCP---eneibel, sem popravil in sedaj dela internet radijo.
Lp. Pero
_________________
Onkyo TX-NR616, DALI Zensor 7 5.0, Focal sib1, Subwofer JAMO 650.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe