Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vpliv glasbe na hifi problematiko
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf,

dotiĆØni Collinsovi posnetki so za moje pojme slabi. Tenki, brez fundamenta in v nebo naÅ”opanimi visokimi. Na bilokaterem sistemu to posluÅ”am, ko se nikakor ne morem znebiti obĆØutka plehnatega prizvoka vokala. ƈe hoĆØeÅ” sliÅ”at kaj spodnjega dela moraÅ” orenk pojaĆØati glasnost, ko pa to storiÅ”, pa visoki že parajo uÅ”esa. Majster Steve Hoffman pravi, da teh Philovih posnetkov sploh ne more posluÅ”at, faÅ”e glavobol.

Aha samo prva dva komada si posluÅ”al. Ta dva sta Å”e nekak najbolj ok. Daj skozi cel album naglas. NaÅ”piĆØeni visoki v Both sides of the story so nagravžni kot položnica za elektriko.

Ampak mene to sploh ne moti, zasekiral bi se, ĆØe bi sistem vse po defaultu prikazoval svetlo, ali Å”e huje naÅ”piĆØeno. ƈe pa to narekuje posnetek pa hvala bogu, tako vem, da sem na pravi poti. Smile

V zvezi meritev odzivnosti sobe... te kažejo dosti boljÅ”i rezultat kot prej v netretirani sobi. Ni Å”e to to kar bi rad, zahvaljujoĆØ majstru CK-ju pa vem v katero smer moram. Cool


Nazadnje urejal/a audiofill Sre Mar 06, 2013 11:35; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Mislim da mi je Rudi (ESE Lab) pravil o tipu, ki preskuÅ”a sistem tako, da ga posname z mikrofonom, nato predvaja posnetek in spet posname in to ponovno predvaja... Tako hitro postane sliÅ”no kaj je preveĆØ poudarjeno. Dober pripomoĆØek.
No, na ta način, rec.play.rec. Pridejo do izraza res.frekvence sobe, prostora. Na YT poglejte, I am sitting in a room, Alan Lucier, se mi zdi...
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe gre tule tudi za razliko v tem kaj kdo posluÅ”a in s ĆØem potem to primerja. Jaz pretežno posluÅ”am relativno slabe posnetke, ne audiofilskih. Ne posluÅ”am nekih Telarcov itd., ampak pretežno albume "obiĆØnih" založb raznih letnikov in tu kvaliteta zelo niha. Nisem pa niti približno tako obĆØutljiv na to, da bi se sekiral zaradi tega. Bistveno bolj bi me motilo, da doloĆØenih albumov ne bi mogel posluÅ”ati, ker bi na sistemu zveneli preostro/svetlo. Tega se izogibam, ker ne bi rad pristal na audifilskih cd-jih z ženskim vokalom in tremi istrumenti.

Se pa dobro spomnim razlik med tvojim sistemom in Plutom na sejmu. Tvoj je takrat zvenel bistveno svetleje od Pluta. Bilo je veĆØ detajlov in boljÅ”a resolucija, vendar se mi je po timbru zdel pomaknjen na svetlo stran. Spominim se, da se je rolal en komad kjer je pevec tleskal s prsti in se je dalo primerjat z tleskanjem v živo. Ne reĆØem, da je bil Pluto nevtralen, verjetno je bil nekoliko na topli strani.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam Zuluf, na showu je sistem zvenel bolj na svetli strani. Omniji so bili preveĆØ odprti za tisti mali prostor (tam med 0 dB in -3 dB). Kakor si je zaželela publika, tako pa se je nastavljalo. Doma prakticiram minimalno. Tam med -4.5dB in - 6dB, le toliko, da majĆØkeno doda zraka med izvajalce, lepÅ”e oriÅ”e ambient, pridobi na globini odra, da se srednje/visoki lepÅ”e integrirajo z basom, obenem pa premalo, da bi potegnilo na svetlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:

Tega se izogibam, ker ne bi rad pristal na audifilskih cd-jih z ženskim vokalom in tremi istrumenti.



Bravo, bravo. S tako glasbo se tudi v najbednejŔem sistemu vsem dozdeva da dobro igra, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uuuh, ma si verjetno tle tudi koga užalil. Sinead Oconor je tam zvenela super, tukaj pa medlo. Kako to popravit? Poznam odgovor, ma malĆØek drezam. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, samo odpiram oĆØi.
Enkrat sem že zapisal, da podzavestno raje posluÅ”amo pretežno tisto glasbo, ki se dobro sliÅ”i. ƈe se bolje sliÅ”i, se krog posluÅ”ane glasbe avtomatiĆØno razÅ”iri. Samo profitiraÅ”.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ne, samo odpiram oĆØi.
Enkrat sem že zapisal, da podzavestno raje posluÅ”amo pretežno tisto glasbo, ki se dobro sliÅ”i. ƈe se bolje sliÅ”i, se krog posluÅ”ane glasbe avtomatiĆØno razÅ”iri. Samo profitiraÅ”.


To opažam pri sebi tudi jaz. Seveda pa ne posluÅ”am vrhunskih posnetkov, ki mi po vsebini niso vÅ”eĆØ... prej obratno. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Se strinjam Zuluf, na showu je sistem zvenel bolj na svetli strani. Omniji so bili preveĆØ odprti za tisti mali prostor (tam med 0 dB in -3 dB). Kakor si je zaželela publika, tako pa se je nastavljalo. Doma prakticiram minimalno. Tam med -4.5dB in - 6dB, le toliko, da majĆØkeno doda zraka med izvajalce, lepÅ”e oriÅ”e ambient, pridobi na globini odra, da se srednje/visoki lepÅ”e integrirajo z basom, obenem pa premalo, da bi potegnilo na svetlo.


Aha, to je bil razlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Å pice na: Both sides of the story
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Å pice na: True colors

Posnetka sta res bistveno drugaĆØna, tudi publisher je drugi enkrat Phillip Collins in enkrat Sony. ƈeprav je prvi komad res slabÅ”e posnet oz. zmiksan pa se mi ne zdi da bi paral uÅ”esa. Je pa na visokih oĆØitno veĆØ energije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stran 8 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe