Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY stojala zvoĆØnike benz220d & Mr.Zigy
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2012 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm zanimiv koncept Razz jaz ti priporoĆØam da poskuÅ”aÅ” ĆØim veĆØ variant, meni je bilo tudi pomembno da je zvoĆØnik nekako fiksiran na stojalo, ne zaradi mene ampak zaradi bolÅ”e polovice ki sesa okoli po dnevni pa se lahko v kaj zaplete ali prevrne, zaradi obiskov, predvsem otroci so Evil or Very Mad problem ko pridejo v bližino mojega kotiĆØka, ker je vse tako zanimivo...

drugaĆØe bi jaz poskusil Å”e na Å”pice na stojalih oz. zvoĆØnikih na stojalo ampaka potem ni tako stabilno...

kot je bilo omenjeno že na zaĆØetku te teme imaÅ” lahko toge, poltoge in podobne povezave ki so lahko tudi problematiĆØne...najbolje bi bilo zabetonirat zvoĆØnike v temelje hiÅ”e pa bi reÅ”il problem....

jaz imam samo narahlo privijaĆØene toliko da so fiksirani, Å”e vedno pa "stojijo" na nogicah ki jih da b&w zraven zvoĆØnikov, tako da niso togo povezani z stojalom....

imaŔ tudi razne gumijaste podložke itd....eksperimentiraj, pa ne pozabi tu objaviti rezultatov...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2012 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp

DrugaĆØe za Aurum Cantus zvoĆØnike imam pata fix na leseni ploÅ”ĆØi pa potem zvoĆØnik gor in se obnese supr. Razz

Za te DIY INTI zvoĆØnike bi pa rad izvedel toĆØno to varianto ideje, da se izognem leseni ploÅ”ĆØi kljub isti barvi in odtenku (saj je uporabljen isti pajc)saj izgleda veliko boljÅ”e (brez ploÅ”ĆØe) in tako sem se spomnil idejo o "nasaditvi" zvoĆØnikov na stojala saj bi jih tako lahko hitro postavil zvoĆØnike gor/dol na stojala ko bi to potreboval, ne pa da bi jih nekako stalno (obiĆØajno) privijaĆØil na stojala saj bodo veĆØino ĆØasa preživeli na mizi zravn laptopa na ustreznih mini stojalih.
V mislih imam nekaj takega: http://audioengineusa.com/Store/Accessories_2/DS2-Desktop-Stand-Pair#.UGDQja7SEWA

Verjetno bom izdelal nekaj podobnega v lesni varianti. ƈe bo le možno verjetno v enem lesenem kosu. Izgled njih naj bo pa Å”e skrivnost Wink

Ali imaŔ morda kakŔno idejo kaj bi lahko uporabil za tiste "moje vložke " Question
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem pogledal po netu kaj bi lahko uporabil za moje "vložke" in tako sem zagledal tole : http://www.merkur.si/delavnica/pritrdilna-tehnika/pritrdila-za-tezke-obremenitve/sidro-z-notr-navojem-tap-m-12-z-robom.html . Uporabil bi tale vložek v katerega bi najprej vstavil navadn prozorn Ŕlauf primerne velikosti kot neke vrste absorbtivni element.
V Å”lauf bi pa potem "sedel" neke vrste kovinski Å”tift oz palĆØka. Morda tudi kaj takega bi priÅ”lo v upoÅ”tev ; malenkost predelan Wink http://www.merkur.si/delavnica/pritrdilna-tehnika/pritrdila-za-tezke-obremenitve/zatezno-sidro-fm-753-6x85.html

Za stojala za na mizo za te DIY zvoĆØnike imam v mislih nekaj takega da bi izvedel iz enega lepega lesenega kosa . Very Happy Na hitro zrisal v google sketchup-u. Razz

Pa Ŕe slika:


_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 07:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lepo zgleda, jaz bi zadnji del pustil malo debelejÅ”i... drugaĆØe pa primacoustic dela nekaj podobnega se uporablja za studijske monitorje ali gramofone...imajo pa tudi funkcijo da prepreĆØujejo prenos vibracij....

http://www.primacoustic.com/isopads.htm

ĆØe nebi bili tako dragi bi z veseljem uporabil nekaj njihovih produktov
Rolling Eyes

http://www.primacoustic.com/index-panels.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podobno zgledajo kot tisti od Audioengine. Koliko je pa pri njih cena tistih isopads ? Razz

Od Audioengine sem naŔel za 29 $. Link : http://www.amazon.com/Audioengine-DS1-Desktop-Stand-Pair/dp/B002ATK2OS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1348736099&sr=8-1&keywords=desktop+speaker+stand

Ali pa tudi tele: http://www.amazon.com/Auralex-MOPAD-Isolation-Charcoal-speakers/dp/B0002D0B4K/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1348736099&sr=8-3&keywords=desktop+speaker+stand

Pri teh ind. stojalih kjub dobrim materialom ne vem toĆØno ali bi mi ustrezali saj ko bi jih sam naredil bi toĆØno preraĆØunal kolikÅ”en more biti naklon, da bo "linija" od visokotonca pri mojih DIY INTI zvoĆØnikov toĆØno v viÅ”ini mojih uÅ”es pri mojem naĆØinu sedenja.... hmm. ne vem ...
Bom Å”e malenkost razmislih ali kupiti ali narediti... je pa res da ĆØe bi jih kupil npr za 26 $ bi priÅ”paral veĆØ denarja kot pa da jih naredim saj bi jih verjetno nesel da bi mi jih izrezali na CNC maÅ”ini Cool
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 28, 2012 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Arrow Pozabil omeniti ko sem delal sekundarna stojala sem "umetni kamen " zaÅ”ĆØitil s pomoĆØjo impregnacije za zaÅ”ĆØito in lesk Cool

Danes pa sem Å”e dodatno drugiĆØ premazal kamnito bazo saj veĆØkrat ko je premazan seveda na tanko, bolje je in tud lepÅ”e zgleda Razz

Å e slikca:


_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp

No danes sem se odloĆØil da leseno ploÅ”ĆØo že finalno narejeno na katero sede zvoĆØnik stanjÅ”am iz debeline 18 mm na 10 mm saj se mi tako vizualno veliko bolje ujema ter paÅ”e skupaj z zvoĆØnikom ko je enkrat postavljen na stojala Cool

Odpravil sem se do enga prijaznega mizarja kjer mi je v slabi minuti zadevo lepo poŔtimal Razz

Doma sem spodnjo stran ponovno popajcal ... ta teden bom pa Ŕe nesel h kolegu iz faxa da mi zadevo Ŕe enkrat prelakira ....potem pa samo Ŕe prŔraufat na kovinsko bazo pa bo zadeva fertik Wink

Dodam Å”e 4 "kroglice" patafix pa zvoĆØnik gor pol se pa muska vrti v nedogled

Å e slikca:



Toliko za enkrat ... ko bo pa fertik pa objavim slikco konĆØanih stojal Cool
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp

Po malce krajÅ”em premoru ĆØe tako lahko reĆØem sem danes izboljÅ”al oz. naredil "zadnjo notranjo stanico" pri diy inti zvoĆØnikih tako kot se za gre saj mi prejÅ”nja "izvedba" ni bila vÅ”jeĆØ oz. ni bila dovolj dobra.

PrejÅ”njo "notranjo tesnenje" za zadnjo snemljivo stranico je bilo izvedeno s pomoĆØjo embalažno penaste folije ki se veliko krat uporablja za raznovrstno zaÅ”ĆØito (http://www.izoterm-plama.si/si/proizvodni-program/Embalazni-program/Embalazna-folija). Danes sem pa naredil tako kot se za gre bi lahko dejali in uporabil univerzalni testnil trak ki sem ga vĆØeraj ĆØisto po nakljuĆØju opazil v hoferju (ravno pravÅ”nje debeline, Å”irine in barve Razz muhaha)

Zaradi razliĆØne debeline tesnila bo narejena ĆØisto nova zadnja stranica Very Happy
Izrezana je že. Treba jo je samo Å”e luknje za Å”raufe ( upam da bom uspel dobiti imbus ĆØrne vijake) popajcat in prelakirat Wink

No pa da vidite o ĆØem je govora ...Å”e slikca :




_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz nikoli ne dajem tesnila pri snemljivi stranici. Najbolje je direktno naleganje in dobro privijaĆØenje. Morda izjemoma trajno elastiĆØen kit ( plastelin ). Zakaj pa so potrebne demontažne stene, razen ĆØe gre Å”e za fazo preizkuÅ”anja?
Dobro, saj ni to nek hud sistem, ampak vseeno.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Jaz nikoli ne dajem tesnila pri snemljivi stranici. Najbolje je direktno naleganje in dobro privijaĆØenje. Morda izjemoma trajno elastiĆØen kit ( plastelin ). Zakaj pa so potrebne demontažne stene, razen ĆØe gre Å”e za fazo preizkuÅ”anja?
Dobro, saj ni to nek hud sistem, ampak vseeno.

Ne, ne gre za fazo preizkuŔanja ! Demontažna zadnja stranica je potrebna zato da lahko ko je potrebno da lahko pridem v samo notranjost Ŕkatle Razz
Snemljiva pa je samo ena zadnja stranica na kateri je BR cev in konektorji za zvoĆØnike
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe