Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DVD player, ojaĆØevalec, 2.1 zvoĆØniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 19:16    Naslov sporočila: DVD player, ojaĆØevalec, 2.1 zvoĆØniki Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

razmiÅ”ljam o nakupu 2.1 sistema in sem ugotovil, da veĆØina stereo ojaĆØevalcev nima izhoda za sub. Receiverji imajo, stereo pa ne. V glavnem,
ker nameravam sistem uporabljati tudi za gledanje filmov in ga morda nekoĆØ v prihodnosti nadgraditi v surround, sem se odloĆØil za nakup marantzovega dv7001 dvd playerja - http://www.marantz.com/new/index.cfm?fuseaction=Products.Product&cont=eu&bus=hf&prod_id=3667&series=comp&type=dvd.

ƈe sem prav razumel navodila in fotko zadnje strani, potem ima ta player loĆØen izhod za sub. Kar me zanima, je sledeĆØe: lahko ta player vežem na
stereo ojaĆØevalec, da poganja glavna zvoĆØnika in uporabim njegov izhod
za sub za aktivni woofer? Bo tudi pri stereo posnetkih na CDjih oddajal
signal na tem kanalu ali je to rezervirano le za veĆØkanalne posnetke na DVDjih oz. drugih formatih?

ƈe ima mogoĆØe kdo kakÅ”no dobro priporoĆØilo Å”e za potencialno kombinacijo zvoĆØnikov in ojaĆØevalca, bom zelo vesel vsakega predloga. OdloĆØil sem se, da najprej kupim dvd player, ker trenutno nimam na niĆØemer posluÅ”ati glasbe oz. gledati filmov. Ostalo lahko Å”e malce poĆØaka.

Hvala za komentarje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 01:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

najprej bi ti rad povedal da ne razumem tocno kaj bi ti rad..najprej govoris o stereo ojacevalcu potem pa da bi mogoce enkrat delal sorrund Question

Nabavi receiver...ce si kaj gledal po forumu si verjetno opazil veliko predlogov..
Sam sem pristaÅ” firme Onkyo...tu na forumu imas nekaj ponudb Onkyo receiverjev..
Seveda je glavno vprasanje koliko denarja si pripravljen vložit? Idea
Predlagam ti da ne ŔparaŔ pri receiverju...
Predlog iz moje strani je ONKYO tx-nr905
Je pa samo se eden in sicer na technotopu srebrne barve...ta model gre iz serije in je zato tam cena zelo ugodna...ali pa mogoce model 875 Arrow poglej si na stran od ONKYO(v ponudbi pa ga ima PCGiga)
cena je zelo dobra!!!
Drugace pa si poglej malo po forumu je veliko tem odprtih na tak oziroma podoben raĆØun Wink
Najbolje je da poves koliko si pripravljen v vse vložit,potem bo vsem veliko lažje ti kaj svetovat... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 02:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, mogoĆØe nisem bil ĆØisto jasen. Confused Za zaĆØetek bi si rad sestavil stereo sistem z dodatnim subom. Zato tudi spraÅ”ujem, ĆØe je možno sub povezati direktno s tem playerjem, in ĆØe bo zadeva funkcionirala pri predvajanju navadnih cdjev, ki nimajo posebej posnetega kanala za sub? Primarno mi je pomembno posluÅ”anje cdjev in za nek kvaliteten 5.1 ali celo 7.1 sistem trenutno nimam ne prostora ne denarja, zato bi rad zaĆØel z dobrim stereo kompletom. Surround je bolj dolgoroĆØna vizija. Torej receiver in dodatni zvoĆØniki so bolj stvar prihodnosti, ampak player mora brat tudi dvdje, ker rad kdaj pogledam kakÅ”en koncert in film, pa tudi ĆØe ju omejim na stereo varianto.

V okviru mojih finanĆØnih zmožnost (ca. 2000 ā‚¬ za ojaĆØevalec + zvoĆØnike) pa se mi zdi težko najti kombinacijo, ki bi dala poleg sicer super zvoka tudi tako poln bas, kot ti ga da sub (hvaležen bom vsakomur, ki me spreobrne v tem miÅ”ljenju Wink ). Saj ga naĆØeloma tudi sicer lahko pogreÅ”am, ampak pri kakÅ”nem finem jazzu ali pa kaki eksperimentalni elektroniki je pa prijetno imet malo veĆØ podpore, ki se tudi ĆØuti, ne samo sliÅ”i. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 02:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ta dnar lahko komot kupiÅ” dobr receiver in par zelo solidnih zvocnikou...
Si si kaj pogledau Onkyo receiverje?
Kupis model ki gre iz serije in ga dobis res ugodno...sam s tem je pametno pohitet dokler je se kje kak na raspolago!
Technotop oglasuje tu gor nekaj dobrih varjant...
To pa da stereo ojacevalci ponavadi nimajo izhoda za aktivni sub ne drzi,mislim da mi moral imeti skoraj vsak novejsi to moznost...ta dvd ki ga gledas,pa po moje ni vreden tega denarja(800$)raje ulozi 3/4 tega denarja v receiver in zvocnike in kupi DVD za okrog 200 eurou...technotop ma akcijo dv-sp504E in je super cena poglej si!!sam sem pravkar kupil ta model in sem zelo zadovoljen..
Bolje da vzames receiver ce mas namen enkrat delat sorround,zaenkrat pac mas 2 zvocnika in pocasi dograjujes..tako pot sem tudi sam ubrau...


Ce pa si tako preprican v stereo...ena dobra resiteu http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=11
in pa vse v tej smeri Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, zaenkrat bi res kr ostal na stereo, ker se moja prostorska situacija vsaj nekaj let najbrž Å”e ne bo spremenila. Strinjam se tudi, da omenjeni dvd player nikakor ni vreden 800 $, ampak, polovico te cene pa je. Laughing Onkyo receiverje poznam samo starejÅ”e in Å”e to osnovne modele, ampak na sploÅ”no me vsi receiverji puÅ”ĆØajo v dvomih. Se mi zdi, da ko jih prviĆØ prikljuĆØiÅ”, se ĆØisto navduÅ”iÅ”, ker imaÅ” zvoka polno glavo, ampak ĆØez nekaj ĆØasa ti priĆØne to najedat in opaziÅ”, da tisto, kar si prej mislil, da je polnost, so v resnici zabrisani detajli. Rolling Eyes Vsaj take so moje izkuÅ”nje, ampak nekih straÅ”nih hi-end receiverjev Å”e nisem preizkusil, in mogoĆØe bi me tudi tvoj predlagani Onkyo presenetil.

Rotelovi ojaĆØevalci so me sicer vedno oĆØarali, ampak zdaj si mi odprl novo vpraÅ”nje: in sicer naj izberem integrirca ali konĆØno stopnjo+preamp? Ker se nekako bojim, da bo druga varianta presegla moj budget...

Kakorkoli že, Å”e vedno iÅ”ĆØem odgovor na osnovno vpraÅ”anje: Je možno sub vezati direktno na ta dvd player in da zadeva Å”pila na navadnih CDjih? Potem verjetno moraÅ” vedno loĆØeno kontrolirat glasnost na subu in
na ojaĆØevalcu, kar zna bit zoprno... Confused Hm...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da se da..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko aktivnih subov ima možnost priklopa na navaden cinch izhod, ki ni nujno da je namenjen subwooferju. To ne pride v poÅ”tev za kaki tape-out ali line-out kjer je glasnost konstantna, ampak za kak pre-out kot ima veliko ojaĆØevalcev -kjer se glasnost spreminja skupaj z glasnostjo glavnih zvoĆØnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa.. pri veliko samostojeĆØih zvoĆØnikih je basa ĆØez glavo. Ni ekako kot sub.. a meni je recimo dovolj. Tudi krokar je pravil da je sub prodal ker je imel dovolj basa na samih sprednjih zvoĆØnikih. Sam si lastim standmounte, pa mi je basa dovolj(pa imam rad bas).

V tem rangu dobiÅ” že kar veliko... KakÅ”en moĆØnejÅ”i Rotelov ojaĆØevalec(ker si zgoraj omenil da ti je vÅ”eĆØ), ki se lepo dopolne z kakimi b&w. No, pa ne samo z bowersi.. ampak to mi je prvo padlo na pamet.

V tem rangu dobiÅ” B&W 683 skupaj z kakim rotelom, pa bo Å”pilalo da bo veselje. Ni pa to spet edina kombinacija, in mogoĆØe se ti bo zdelo to preveĆØ trdo zveneĆØe.

Za ta denar bi se jaz osebno odloĆØil za dynaudio+NAD.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa obema za predloge, sedaj mi je malo bolj jasno v kateri smeri naj razmiÅ”ljam. B & W sicer malo poznam po zvoku (ne sicer floorstanderjev, ampak male bratce Smile) ampak sem jih na žalost posluÅ”al v nekem sistemu, ki po mojem ni bil najboljÅ”e sestavljen pa se mi zato niso zdeli ravno posebni, verjamem pa, da se v njih skriva veĆØ, kot sem imel priložnost sliÅ”ati. Dynaudio pa so mi popolna neznanka. Kje pri nas bi se jih pa dalo posluÅ”at? Imamo zastopnika ali je treba kaj v tujini poiskat? MogoĆØe kakÅ”ne osnovne smernice, kako zvenijo v primerjavi z B & W serijo 600 ali pa recimo DALIjevimi Ikon 7? Ikoni so mi bili ful simpatiĆØni v skoraj vseh pogledih, ampak na bas podroĆØju so pa definitivno prenežni - nobene drame, nobenega vznemirjenja. MogoĆØe pa enostavno priĆØakujem preveĆØ... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio zvoĆØnike prodaja Dare v Inteku. (Kranj)
http://www.intek.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio imajo ogromno definicije v basih. Pojdi posluÅ”at v intek.. boÅ” preseneĆØen že nad malimi Å”katlicami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rad bi se zahvalil vsem za predloge. Malo sem preposluÅ”al razliĆØne variante in se na koncu odloĆØil za Sonus Faber Concerto Domus. Od vsega sliÅ”anega so mi preprosto igrali najbolj uÅ”esu prijetno. Kranj mi je malce od rok, tako da Dynaudio nisem preizkusil. MogoĆØe kdaj drugiĆØ. V glavnem: pravo preseneĆØenje sem doživel po kakih desetih dneh, ko sem jih prinesel domov. Ko so se malo uigrali, sem imel basa toliko, da sem moral celo stanovanje obrnit na glavo, da sem naÅ”el eno pozicijo, kjer sem jih umiril. Very Happy In to iz enega parĆØka 18 cm enot! Sedaj, ko imajo dovolj prostora okoli sebe, jih je pa res užitek posluÅ”at. In željo po subu sem upokojil, morda za vedno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super zvoĆØniki:)
Imajo sicer bolj malo detajla, a so zato ful prijetni za poslusat. So pa res malo bass heavy, ampak to ni neka huda ovira. Je skoraj prej zaželjeno:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, se strinjam, da definitivno niso najbolj transparentna stvar na tem planetu, ampak mene so kljub temu spreobrnili do te mere, da sem zaĆØel resno posluÅ”at klasiko. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi rekel da nimajo nekih hudih lukenj v celotnem spektru. So pa izjemno prijetni za posluÅ”at. Jaz sem nekaj ĆØasa resno razmiÅ”ljal o njih(mislim da celo po nasvetu na tem forumu da sem jih Å”el posluÅ”at).

Ti jih kar malo zavidam:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe