Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

5 polni elektrolit - prikljuèitev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špila,špila..še nove OP-je je dobil, pa še kakšno malenkost poleg.

Imaš pa prav, moj Quad 405 je napolnil toèno 30 let, tako da se težko meri s kakšnim mlajšim. Prejšnji lastniki ga niso prav lepo imeli. Sedaj pa je dobil tudi novo barvo in je kar zanimiv amp.
"Najlažje" je dat par tisoè EUR pa imaš mašino. Je pa super tudi kdaj kaj predelat, tako za "gušt". Kot "audiofrik" to najbolj veš.

l.p.
Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

da se težko meri z novimi je le delno res, to je eden legendarnih ojaèevalcev in marsikaj novega ni niè boljšega, marsikaj dosti slabšega, samo pravilno ga je potrebno porihtati in bo dober za nadaljnih 30 let,ampak samo op amp in napajalni kondenzatorji niso edino v njem kar podlega zobu èasa....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
horvi



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 15:36
Prispevkov: 42
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:

BHC ALP 22A153DE063 ..15.000 mF 63V D.C.


... no tako je pa laĹľje biti "pameten" Wink

podatki proizvajalca

Kontakti:

1 >> +
5 >> -
2,3,4 >> pomožni (dummy) kontakti za boljšo mehansko stabilnost pri montaži na tiskanino, ki pa so lahko na negativnem (-) potencijalu

Tako, da kontakte 2,3,4 lahko prikljuèiš na -, nikakor pa ne na + potencijal

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fino da si stvarrešil z BHC res ne moreš zgrešiti, vidiš pa da nima 4xplus ampak kot sem predvideval samo enkrat, tiste pomožne kontakte ki res niso pravi minus pa se ali tudi ne veže na minus...ampak na BHC jih je to vse jasno oznaèeno...

Zamenjaj še ostale elektrolite in prastare keramiène za nove 7x..in odstrani limiter, na novo termièno izoliraj izhodne tranzistorje-nova pasta ali še raje silikon, potem boš videl kj ta kuad zmore, mogoèe boš prijetno preseneèen.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 02:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš prav. Res bi bilo dobro.

Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
fino da si stvarrešil z BHC res ne moreš zgrešiti, vidiš pa da nima 4xplus ampak kot sem predvideval samo enkrat, tiste pomožne kontakte ki res niso pravi minus pa se ali tudi ne veže na minus...ampak na BHC jih je to vse jasno oznaèeno...

Zamenjaj še ostale elektrolite in prastare keramiène za nove 7x..in odstrani limiter, na novo termièno izoliraj izhodne tranzistorje-nova pasta ali še raje silikon, potem boš videl kj ta kuad zmore, mogoèe boš prijetno preseneèen.....


Audiofrik, kolikšna je približno cenovna postavka temeljite obnovitve Quada 405 tako, da ga res "spedenaš v nulo" èe je zadeva stara recimo 30 let in na njej še ni bilo niè zamenjanega ? Koliko je recimo strošek vrhunskega materiala in koliko odpade na delo?

Ali je originalni input Quad konektor primeren za sedanjo nadaljno uporabo, ali je priporoèljiva modifikacija na RCA ? Meni se zdi ob takem ojaèevaniku njihov input prikljuèek prav smešen za kakršno koli resnejšo aplikacijo.

Spomnim se da so na BBC pred leti njihove 303 enote predelovali na profi prikljuèke, ampak to seveda iz drugih razlogov.( balansirani vhodi )

Hvala na informaciji.

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2011 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nimam pri roki naèrta, tako da lahko govorim bolj na pamet, sam material je odvisno od tega koliko si pripravljen investirati, kondenzatorji in par diod in uporov ni drago, priklopi-rca in sploh zvoèniški pa je drugo, tudi sam težko realno ocenim a je vredno in smiselno dati npr 50 ali 100 eur za priklope, pa to vedno naredim, nekaj je boljša kablaža, to je kakih 2-5 ur dela po recimo 15 eur ura... torej skupaj vsaj kakih 100 eur in veè , èe so napajalni kondenzatorji že menjani, kot sem rekel pa nanesejo malo boljši priklopi, kabli ampak treba je najti mero da se ne gre v ekstreme, pa seveda odloèiti se kaj je nujno, tisto kabel solato na trafotu je fino ampak ne nujno malo pokidati in priklopiti na 240v z konkretno žico,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede stroškov...približno 100 EUR morda malo èez. Jaz sem potrošil malo veè ker sem ga vizuelno dobil v bolj slabem stanju. Moral sem zamenjati še pokrov, ga prelakiral, zamenjal vse vijake ker so bili oksidirani, oèistil vse kontakte, zamenjal nekaj kablov, dodal še par kondenzatorjev za nadgradnjo..poleg seveda nujnih osnovnih zamenjav elektrolitov, op-jev in ostalih vitalnih kondenzatorjev. Delo sploh ne raèunam. Hobi paè vedno nekaj stane. Edini problem je, da se vèasih malo navežeš in potem se ti "krama" nabira v sobi. Na koncu pa v delovni sobi poslušam radio iz l.66. Tudi ta ima svoj èar.

Pa še nekaj. Osebno menim, da je 30.000 mF dovolj, moènejši ne bi imeli dovolj napajanja. So pa novi elektroliti manjši in ožji tako da èloveka mika.

Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

30.000 je sigurno zgornja meja, drugaèe prideš do drugih problemov kot je npr hitrost polnjenja in si hitro na slabšem kot èe se držiš vrednosti ki niso bile èisto na pamet doloèene ampak preraèunane, mogoèe malo ekonomizirane, ampak vèasih so se bolj držali tega kar je tehnièno optimalno kot kaj se splaèa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ĺ ele danes sem opazil ta post. Zelo dobra spletna stran za obnovo vseh QUAD elektronskih komponent je

http://www.dadaelectronics.eu/

Tam lahko kupiš kar set za obnovo, èe ne znaš sam izbrat ali pa kar cel modul. Pri nakupu imaš tudi možnost asistence.

Poleg tega stran vsebuje tudi zelo dobro dokumentacijo z navodili za obnovo, ki je dodtopna vsem ne glede èe kaj kupiš.

Jaz sem pri njih kupil dva seta za obnovo 2x 306, ki sem jih prej kupil na ebay.co.uk. Nisem imel težav in nisem potreboval nikakršne pomoèi.

Upam, da sem kaj pomagal.

MatjaĹľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe