Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prosim za nasvet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Hrabroslav



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 19:28
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 03:04    Naslov sporočila: Prosim za nasvet Odgovori s citatom

Zdravo, na forumu sem friŔen in ne vem kam tole sodi.

Krtka osebna predstavitev:
Nimam se za avdiofila. TiÅ”ino imam veĆØinoma raje od glasbe. V resnici me silno moti, ĆØe noeprestano nekaj gode... Ko pa mi zapaÅ”e hrup, mi je pa zelo ljubo, da je glasba dobra...
Sem oboževalec sluŔalk, predvsem zaradi razmerja med kvaliteto in ceno. Še posebej v tem smislu obožujem svoje Grado SR60. Sede pa mi tudi stara roba, zavoljo istega razloga.

ZĆØetek težav:
Pred novim letom me je piĆØilo, da bi glasbo delil Å”e z nekom in odložil sluÅ”alke... Tako sem se opremil s Pioneer CS-500 zvoĆØniki in Technics SU-7 ojaĆØevalcem... zadevo povezal na nek Sonijev DVD predvajalnik, ki se je valjal doma brz prave funkcije... Super!
Ampak me je zaĆØelo kmalu motiti, da ima ojaĆØevalec nek SuperMegaBass/Loudnes brez katerga igra bolj plehko, ĆØe ga pa vklopiÅ” se pa odtrga iz verige in res žge. Za Reggae in eloktorniko njboljÅ”e, ampak k Billie Holiday ne gre in Å”e hreÅ”ĆØati je zaĆØel. Pa sem zadevo reÅ”il z nakupom Luxmana L-3, najlpÅ”ega ojaĆØevalca na svetu, nemara tudi enega boljÅ”ih.
In se sreĆØal s podobnim problemom, zvok je res kristalno ĆØist, ampak pri nizkih tonih ga je pa manj kot bi želel.
Zadevo sem reÅ”il tako, da sem izkoristil mogoĆØne kretnice svojih zvoĆØnikov in na nizke frekvencce priklopil star ferÅ”terker, na srednje in visoke pa Luxmana. Voila, pa sem dobil kristalno ĆØistoĆØo in želeno jakost od-do!
Ampak hreÅ”ĆØanje pri Technicsu se je poslabÅ”alo, od zaĆØetka sem malo požokal v žice in je bil za nekaj ĆØasa mir... Danes pa ni veĆØ uspelo. Najbrž nek hladen spoj na najbolj natlaĆØenm vezju na svetu :( Nimam Å”ans!
Na vas se torej obraĆØm z vpaÅ”anjem kaj mi je storiti.

Možnosti in omejitve:
Glede na to, da sem Luxmana vzel nedavno bi ga mogoĆØe Å”e lahko vrnil/prodal, a ne vem, ĆØe bi kak drug ojaĆØevalnik zadovoljil moj okus.
KeÅ”a za Å”e enega dodatnega pa nimam. Pa tudi neumno bi se mi zdelo. ObraĆØunati moram namreĆØ Å”e z DVD-predvajalnikom, ki utegne biti tudi krivec za vso zgago in poÅ”teni nadomestki so ogabno dragi... in ostati mi mora Å”e za kak nov CD, kruh, mleko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti, a zvoĆØniki so zaniĆØ!To je to!
Takle vintage izdelek, ki že ob rojstvu ni bil neka Å”pica, paĆØ danaÅ”njim zahtevam veĆØ ne ustreza.Poleg tega je vpraÅ”anje, ĆØe je tudi tehniĆØno vse OK!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hrabroslav



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 19:28
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za namig, vendar se mi zvoĆØniki res dopadejo, hladni spoji na ketnicah so preoltani in drajverji preverjeno niso skurjeni. Poraviti moram zgolj Å”e neko tesnilo pri kretnici kjer en zvoĆØnik malo "puÅ”ĆØa".
Glede na to, da sem na njih tudi uspel doseĆØi želen zvok, so gotovo med zadnjimi kandidati za menjavo. VeĆØjih ne bi imel kam dati, wooferje sovražim, ker vedno tolĆØejo mimo, o bas refleksih pa tudi nimam najboljÅ”ega mnenja.

Za vrhunski zvok najbrž nimam denarja, niti po nejm ne hrepenim, prevsem iÅ”ĆØem nek prijeten, posluÅ”ljiv, topel znaĆØaj. BenĆØmark mi je Grado SR60. Zvok AKG 272 HD mi ne ugaja toliko, je prenatanĆØen in preveĆØ ĆØist, tudi nižji spekter je Å”ibkejÅ”i in kar silijo k analitiĆØnemu posluÅ”anju.
AntiĆØni zvoĆØniki so po mojih skromnih izkuÅ”njah prava izbira zame.


Nazadnje urejal/a Hrabroslav Pon Feb 14, 2011 18:05; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hrabroslav technicsa daj popravit. popravilo ne bo drago (najbrž okoli 30 eur).
evo ti Ŕtevilko mojstra miloŔa v fužinah(ljubljana) 040 257 179 .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Luxman L-3 tudi solidno igra, ampak taka starina mora biti obnovljena, napajalni kondenzatorji so po vsej verjetnosti na 1/10 kapacitivnosti, zato tudi zvok kot opisujeÅ”...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hrabroslav



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 19:28
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, hvala, sem z mojstrom MiloŔem govoril o obeh opcijah.
Technics utegne biti nepopravliv... vsaj v ekonomskem smislu.
Menjava kondenzatorjev pa je cca 60 eur.
Prodajlec pa mi kondenzatorje zamnja že za 10 eur.
Ampak v tega starodobnika ne bi hotel posegati z neoriginalnimi deli, Å”e posbej, ker odliĆØno deluje... in dopuÅ”ĆØam možnost, da je njegov "output" pravilen a neskladen z mojimi drugimi komponentami ali pa zgolj z mojim okusom.

Idealna reÅ”itev je taka, da ne zahteva dodatne investicije in iÅ”ĆØem predloge v tej smeri.

Sicer pa najbrž dobim v rangu 60eur Å”e en cenejÅ”i vintiĆ° ojaĆØevalec, za base gnat je hitro dober.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se pa Luxmana tiĆØe, sem ga moral tudi jaz dati v obnovo in sedaj igra kot poezija!Tako da... Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Luxmana bi ti svetoval da Å”e enkrat premisliÅ”, ĆØe že nisi pred takim nakupom.

Za 10 eurov ti nobeden ne more zamenjati napajalnih kondenzatorjev, razen z kakimi poceni kitajci, kar nima smisla, glede na moje iskuÅ”nje je potrebno vsaj 30 ali veĆØ E samo materiala ĆØe to delaÅ” sam, drugaĆØe nima nobenega smisla, prej ko to narediÅ” pa ne moraÅ” vedeti kaj ta ojaĆØevalec zmore, tako preprosto je to
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Kar se pa Luxmana tiĆØe, sem ga moral tudi jaz dati v obnovo in sedaj igra kot poezija!Tako da... Question


Tudi jaz imam starega Luxmana.

Lahko zaupaÅ”, kdo ga je porihtal in koliko je stalo?
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hrabroslav



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 19:28
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno je res, kondenzatorji imajo vpliv na base:
"Poskusite lahko uporabiti razliĆØne izhodne kondenzatorje in opazili boste razliko pri ojaĆØenju nizkih tonov - basov." vir:http://www.svet-el.si/bazaznanja/seminarske-naloge/1078-elektronika-za-zaetnike-avdio-ojaevalniki-7?start=2

Ali so lahko krivi kondenzatorji na zvoĆØniÅ”kih kretnicah?
Ali pri nas HTE in IC prodajata ustrezne kondenzatorje?
Ali pri kondenzatorjih obstaja poleg kapacitete Ŕe kakŔna druga lastnost?
Nikakor ne bi rad v tak vintiĆ° vsatvil nekih slabih nadomestnih delov, takih iz jumferjev japonskih devic pa tudi ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe