Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki - izkuÅ”nje - predlog

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 22:41    Naslov sporočila: ZvoĆØniki - izkuÅ”nje - predlog Odgovori s citatom

Pozdravljeni

RazmiÅ”ljam o zamenjavi zvoĆØnikov - trenutni sobivajo z menoj že 10+let.....
Poganjal jih bo Revox B750 kot že obstojeĆØe. Prostor je kocka 4x4 metre in 2,45 viÅ”ine. Po vseh stenah so police od stropa do tal in na njih leseni predmeti teže 10 - 15kg.

Kaj bi bilo najbolj primerno za takÅ”en prostor in ojaĆØevalec kot je. PosluÅ”am predvsem ploÅ”ĆØe cca 80%, 20% drugo.
Ali bi bilo smiselno gledati za samostojeĆØimi, glede na velikost prostora? Malo me mikajo Monitor audio Silver RX6, ampak se bojim, da so mogoĆØe preveliki.
Trenutni so Magnat MIG Ribbon 2 ...... Ali bi bilo bolj smiselno gledati kaj v tej velikosti?

Estetika zvoĆØnikov je tukaj na drugem mestu, ker je prostor bolj tipa delavnica za lotanje in hobi.

hvala za mnenja
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igraĆØe postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silver 6 - po mojem dobra izbira, niso preveliki glede na transparenten bas brez teženja in momljanja - iz waterfall grafa je razvidno kako hitro utihnejo basi (pa ne samo basi, celoten spekter) po prenehanju signala.
Imam Å”e doma MonitorAudio GoldRef 20, ki je identiĆØnega koncepta 2,5way. Kot opisujejo zvok na Silverju je podobno na Goldu, samo da je na steroidih Laughing mater so podkupljeni po revijah..

Silver 6 ima dve reflex odprtini - eno spred, drugo zad - uglaÅ”eni na razliĆØnih frekvencah. Z maÅ”enjem ene ali druge lahko zvoĆØnik dosti bolje prilagodiÅ” na akustiko prostora na basu kot s samo eno luknjo. Kaj pride ven iz vsake reflex odprtine se vidi na grafu meritev stereophila (Measurements Fig.4. rdeĆØa in zelena krivulja).
https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-rx6-loudspeaker
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za mnenje in za povezavo.

Kolikor sem brskal po spletu imajo dobre ocene, Ŕe najraje pa sliŔim iz prve roke. Naj bi pa celo imeli Silver RX nekaj enakih stvari s serijo Gold - kolikor sem zasledil.
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igraĆØe postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa ti imaÅ” identiĆØno sobo kot jaz Laughing
Tudi sam imam precej velike samostojeĆØe trosistemce, pa Å”e dva RELĆØka zravan. Ni nobenih težav.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2024 03:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa da dobi tale tema Ŕe malo razpleta.
Po kar nekaj vožnjah in posluÅ”anjih sem se sem se odloĆØil in za dobrih 16m2 nabavil tole.



Prvi vtisi so super, malo bo Ŕe premikanja za najbolj optimalno postavite....
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igraĆØe postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2024 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kosmaj je napisal/a:
No, pa da dobi tale tema Ŕe malo razpleta.
Po kar nekaj vožnjah in posluÅ”anjih sem se sem se odloĆØil in za dobrih 16m2 nabavil tole.



Prvi vtisi so super, malo bo Ŕe premikanja za najbolj optimalno postavite....


Super izbira. Sem jih imel možnost sliÅ”ati pred novim letom na obisku v AVT v kombinaciji z njihovim I150, super combo. Sem imel malo pred tem idejo vzeti njihov A10 model z njihovim hubom, ker bi to potem bil to celoten sistem z njihovim room corectionom a se na koncu odloĆØil v drugo smer, katero sem imel možnost v miru potestirati in mi ni žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2024 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala
Tudi sam pogledujem proti njihovemu I150 - bo treba kar poĆØasi božiĆØku zaĆØeti pisariti Smile .
Nisem ga Ŕe sliŔal v živo ampak verjamem, da morajo iti stvari lepo skupaj.
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igraĆØe postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2024 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kosmaj je napisal/a:
No, pa da dobi tale tema Ŕe malo razpleta.
Po kar nekaj vožnjah in posluÅ”anjih sem se sem se odloĆØil in za dobrih 16m2 nabavil tole.



Prvi vtisi so super, malo bo Ŕe premikanja za najbolj optimalno postavite....


ƈestitke za dober izbor!
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2024 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kateri njihov model uporablja PURIFI driverje?
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2024 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A10 in A500SE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe