Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
benma je napisal/a:
Zgovorna je že samo razlika med obema modeloma v obĆØutljivosti: 105dB je precej glasneje kot 89.


Žal razlike ne smeÅ” gledati na ta naĆØin!
po podatkih so K501 obĆØutljive 89dB/mW
medtem ko so K702 obĆØutljive 105dB/V

ƈe preraĆØunam, bodo K501 za 105dB porabile cca 40mW
druge K702 pa pri 105 dB potrebujejo cca 16mW
Izraženo v dB so K501 v realnosti za 4dB tiŔje pri 16mW-tih (to je 101dB)
Ta razlika ni tako zelo kritiĆØna. Poleg tega je ojaĆØevalec na katerega jih bo prikljuĆØil lampaÅ”ki in ima rajÅ”i visokoohmske sluÅ”alke, tu pa so v prednosti K501, ki so 120 Ohmske,
medtem ko so K702 62 Ohmske.


Jaz nisem Ŕel v podrobnosti, vendar se mi je po 14 dnevih branja dozdevalo, da bi se neka stopnja sinergije vendarle morala zgoditi. No, sedaj je kar je. Mislim, da bom, predno bi sploh pomislil na menjavo sluŔalk, odigral par partij na temo lampe Mr. Green
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že kar nekaj let posedujem AKG 702 Å”e mnooogooo veĆØ AKG 270, imam pa tudi novejÅ”e Focal Elegia (4 x dražje od 702).

Nikakor se ne strinjam, da gre za slabe sluÅ”alke. ravno nasprotno, gre za odliĆØne sluÅ”alke, ĆØe pa upoÅ”tevamo koliko stanejo pa SPLOH.
KakÅ”ne so napram 501 ne vem, ker jih nisem sliÅ”al, vendar firme kot je AKG praviloma boljÅ”e modele oÅ”tevilĆØi z viÅ”jo Å”tevilko.
Menda model 702 uporabljajo tudi pri Dutsche Gramophone, kar sicer ne pomeni avtomatiĆØno, da gre za najboljÅ”i model te firme, vsekakor pa dovolj dober za njihovo delo.
_________________
LP


Nazadnje urejal/a ck Pet Feb 09, 2024 11:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj nihĆØe ni rekel, da bi katere bile boljÅ”e/slabÅ”e... Samo ĆØe primerjamo koliko se katerih prodaja in za kakÅ”no vsoto, lahko potegnemo neke zakljuĆØke. V Evropi recimo se K501 prodajajo 3 enote, K702 najbrž 150 rabljenih 2x, Å”e s folijo na driverjih.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Saj nihĆØe ni rekel, da bi katere bile boljÅ”e/slabÅ”e... Samo ĆØe primerjamo koliko se katerih prodaja in za kakÅ”no vsoto, lahko potegnemo neke zakljuĆØke. V Evropi recimo se K501 prodajajo 3 enote, K702 najbrž 150 rabljenih 2x, Å”e s folijo na driverjih.


MogoĆØe zaradi tega, ker so to sluÅ”alke za "delo v studijih". Ne pa za "uživanje" ob posluÅ”anju glasbe. Marsikdo je takÅ”nega mnenja. Res pa je, da jih nisem posluÅ”al na lampah.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Saj nihĆØe ni rekel, da bi katere bile boljÅ”e/slabÅ”e... Samo ĆØe primerjamo koliko se katerih prodaja in za kakÅ”no vsoto, lahko potegnemo neke zakljuĆØke. V Evropi recimo se K501 prodajajo 3 enote, K702 najbrž 150 rabljenih 2x, Å”e s folijo na driverjih.


Koliko katerih pa novih prodajo?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Približno tako je. K702 je za ta denar najboljÅ”i izdelek, kot so bile nekoĆØ K141 Monitor. Seveda so najboljÅ”e K812, stanejo pa glih 12x toliko. Imam izkuÅ”nje z vsemi tremi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2024 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Približno tako je. K702 je za ta denar najboljÅ”i izdelek, kot so bile nekoĆØ K141 Monitor. Seveda so najboljÅ”e K812, stanejo pa glih 12x toliko. Imam izkuÅ”nje z vsemi tremi.


Ja. Ampak tu se gremo nek spodoben entry level (vsaj jaz), res ne nameravam zapraviti veliko, zato, da bom recimo 1x na teden 2 uri posluÅ”al (morda kasneje, ĆØe mi zleze pod kožo). Pa tudi studia se ne grem, ĆØe bi se Å”el studio, zagotovo ne bi nabavljal lampaÅ”a.

Torej sofa, jazz, klasika...1x do 2x na teden par ur. Kadar gre boljŔa polovica prej spat Mr. Green
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2024 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem priklopil Node na Little Dot in nanj K501. Po uri posluÅ”anja Å”e nimam nekih globjih vtisov seveda. Je pa vse ok, oziroma niĆØ ne seka ven, bassa pa je za moje pojme tudi dovolj, prav tako detajlov. Scena seveda ni kot preko zvoĆØnikov, ne morem pa primerjat z niĆØimer, razen po spominu oĆØetove stare Wharfedale...po spominu tisto ni bilo niti blizu.

Me pa zanima, kam se je najbolje obrniti za lampe. Recimo izhodne 6N6P in nekaj namesto 6J1 za preamp (recimo Voshkod 6ZH1P-EV ali nekaj ekvivalentnega)? Razen eBaya.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2024 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Danes sem priklopil Node na Little Dot in nanj K501. Po uri posluÅ”anja Å”e nimam nekih globjih vtisov seveda. Je pa vse ok, oziroma niĆØ ne seka ven, bassa pa je za moje pojme tudi dovolj, prav tako detajlov. Scena seveda ni kot preko zvoĆØnikov, ne morem pa primerjat z niĆØimer, razen po spominu oĆØetove stare Wharfedale...po spominu tisto ni bilo niti blizu.

Me pa zanima, kam se je najbolje obrniti za lampe. Recimo izhodne 6N6P in nekaj namesto 6J1 za preamp (recimo Voshkod 6ZH1P-EV ali nekaj ekvivalentnega)? Razen eBaya.


Imam par ruskih 6J1-EV in pa nekaj parov Golden Dragon 6J1 , ĆØe kaj koristi. Mislim , da je nekdo tudi iz Brežic prodajal Å”e precej 6J1 Siemens z oznako 5654W.

https://www.bolha.com/slusalke-avdio-video/6ak5w-e95f-5654-6096-m8100-ck5654-cv850-6j1-siemens-elektronka-oglas-12144280

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PokliĆØi v TRM Audio in vpraÅ”aj za lampe.
Res imajo napisano, da trgovina trenutno ne obratuje ampak bi g. Matej znal imeti vseeno kaj uporabnega na lagerju. Ker kolikor vem servis Ŕe zmeraj dela.
Lahko ti jih tudi izmeri, upari, .......
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igraĆØe postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te Siemens z Bolhe so obĆØutno predrage (precenjene) in Å”e rabljene, za ta denar se dobi komplet kakovostne vhodne in izhodne, za zgoraj omenjene pa nikjer ne piÅ”e da bi sploh obstajale. Morda kakÅ”na bolj podrobna informacija mcnaget?

Hvala za info o TRM.

Aja...danes sem za stopnjo dvignil gain na switchih saj je bil nastavljen na minimum. Glasnost je približno ista, vendar je zvok bolj poln. Bolj diha.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Te Siemens z Bolhe so obĆØutno predrage (precenjene) in Å”e rabljene, za ta denar se dobi komplet kakovostne vhodne in izhodne, za zgoraj omenjene pa nikjer ne piÅ”e da bi sploh obstajale. Morda kakÅ”na bolj podrobna informacija mcnaget?

Hvala za info o TRM.

Aja...danes sem za stopnjo dvignil gain na switchih saj je bil nastavljen na minimum. Glasnost je približno ista, vendar je zvok bolj poln. Bolj diha.


https://www.amazon.com/Voskhod-6J1P-EV-6ZH1P-EV-Matched-Pair/dp/B071H78DHZ tak par imam jaz OTK . kitajske Golden Dragon pa so iste vendar jih dobiÅ” pri kitajskih ojaĆØevalcih tipa Yaqin in podobno.

Pozabil sem pripisati zgoraj Ŕe P torej 6J1P-EV

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mcnaget je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Te Siemens z Bolhe so obĆØutno predrage (precenjene) in Å”e rabljene, za ta denar se dobi komplet kakovostne vhodne in izhodne, za zgoraj omenjene pa nikjer ne piÅ”e da bi sploh obstajale. Morda kakÅ”na bolj podrobna informacija mcnaget?

Hvala za info o TRM.

Aja...danes sem za stopnjo dvignil gain na switchih saj je bil nastavljen na minimum. Glasnost je približno ista, vendar je zvok bolj poln. Bolj diha.


https://www.amazon.com/Voskhod-6J1P-EV-6ZH1P-EV-Matched-Pair/dp/B071H78DHZ tak par imam jaz OTK . kitajske Golden Dragon pa so iste vendar jih dobiÅ” pri kitajskih ojaĆØevalcih tipa Yaqin in podobno.

Pozabil sem pripisati zgoraj Ŕe P torej 6J1P-EV

Vam jih dam oba para jaz jih ne potrebujem veĆØ in jih verjetno nikoli ne bom.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2024 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala mcnagetu za vhodne lampice! Trenutno se zabavam z "Golden Dragon", ki so mnogo boljÅ”e od original 6J1. Na vseh podroĆØjih.

Danes pa sem zamenjal tudi gumice na vzvodih sluŔalk. Tri dni sem iskal, kje bi dobil primeren material Laughing Nazadnje sem naŔel primerno elastiko v tistem shopu na Mali ulici 5, kjer prodajajo razni material za ustvarjanje (verižic, slik, uhanov...) Laughing

Tako, da ĆØe kdo rabi elastike za svoje AKG, lahko odstopim kakÅ”en meter. Ali pa vam zamenjam.




Zamenjani elastiki, kot nove Mr. Green

_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2024 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo. Primerjava odzivnosti driverjev v K501 in 6/701.

https://youtu.be/A1LSaRhVgK4?si=F2_sIwDEyc1d3sDA
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Stran 26 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe