Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predojaèevalec Phase Linear 4000 II - razlaga funkcij pomoè

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 13:45    Naslov sporočila: Predojaèevalec Phase Linear 4000 II - razlaga funkcij pomoè Odgovori s citatom

Tale predojaèevalec mi že dolgo služi in mi je kar nerodno povedati, da nekaterih funkcij ne razumem najbolje, za to se obraèam na vas za pomoè.
Dokopal sem se do operating manuala in podajam opise funkcij v slikovni verziji.

Ali mi lahko kdo razumljivo razloĹľi delovanje naslednjih funkcij in njihovo soodvisnost:
Unlimit threshold (potenciometer)
Correlation threshold adjustment (potenciometer)
Low frequency calibration (potenciometer na “šraufciger”)
PK unlimit
Correlator switch
Infrasonic filter

Na prvih dveh slikah je fronta s kratkimi opisi funkcij, na naslednjih štirih pa je podrobneje razloženo delovanje.






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot kaže ta mašina ni samo goli predojaèevalnik.
Meni so te funcije poznane iz pro audia, sicer z drugaènimi imeni.
Equalizer, compressor, limiter , expander, de esser.
Pogruntaj kako se vse to odklopi v nulto pozicijo - bypass. in ba zadevca še najbolje zaigrala.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=Equalizer%2C+compressor%2C+limiter+%2C+expander.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.muzines.co.uk/articles/phase-linear-4000-amp/6582
V tem èlanku sicer predhodnega modela je razloženo.
-----------------------------------------------------------
The most interesting feature of the amplifier is a noise suppression system using 'auto-correlation' technique.

This is as effective as the Dolby noise reduction system but different. The auto-correlation can be used with a tape recorder which is already fitted with a Dolby system and the overall noise reduction will be a cumulative effect.

---
Even this is not the end of the features. A third one is a volume expander which can undo the volume compression which often has to be used in the recording process to reduce signals of exceptional dynamic range to a relatively constant signal level suitable for recording.
-----------------------------------------------
DĹľizus...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe