Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Èišèenje lp plošè
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2023 19:37    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Les Rockets je napisal/a:

Razmišljam še o nakupu in namestitvi zunanjega filtra za èišèenje tekoèine, kateri se sicer uporablja v akvaristiki in uspešno odstranjuje delce iz vode (tale je menda Mercedes med filtri). Pretakanje tekoèine iz banjice v plastenko in samo filtriranje tekoèine je namreè res nekoliko "nepraktièno".

LP, Les Rockets.[/url]


Evo mene, po nekaj letih nazaj... Very Happy @Les Rockets, si že našel kako filtrirati vodo? Meni je sedaj res prišlo na vrh glave tole pretakanje... sem našel nekaj akvarijskih filtrov s èrpalko, kar pomeni, da na iztoèno pipico kadi namestiš direktno cevko vhoda na filter, izhodno cevko s filtra pa vrneš nazaj v ultrasonièno kad... akvarijski filter bi zadostoval?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 16, 2023 16:22    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Sam že veè kot leto uporabljam Degritter. Imel sem prej vse možne èistilce, Degritter-ju paè noben od zgoraj naštetih ni do gležnjev. Plošèo opere in osuši. Zgleda lepo in je lahko tudi v poslušalnici ali dnevnem prostoru. Zakaj je najboljši, ker na vsaki strani plošèe pod pravim kotom (120hz), v brazde prodirajo mehurèki ki razbijajo umazanijo. Mehurèki so veliko manjši kot pri 50hz in lažje oèistijo in globlje prodrejo, odstranijo umazanijo. V teh posodah ki jih omenjate pa je 50hz in samo en spodaj, ki ne razbija umazanije pod pravim kotom v brazdo. Razlika je oèitna. Niè koliko plošè je Degriter rešil kjer jih pred tem noben drugi èistilec ni mogel, preskakovanje, pokanje itd. Samo fiziènih poškodb pa ne odpravlja. Ker mi znesek Degriterja predstavlja par procentov vrednosti zbirke gramofonskih plošè sem si ga z veseljem privošèil. Opral sem plošèe parim znancem, prijateljem ki niso mogli verjeti kakšna slušna razlika je potem ko se plošèo opere. Nazadnje prijatelju iz Primorske, kupuje samo plošèe iz Japonske po oceni prodajalca NM. Plošèa izgleda kot nova ko jo pogledaš, prasketala pa je kot stara umazana pohojena plošèa. Ker se je s prodajalci zaèel dopisovati da jim vrne plošèe sem mu ponudil da mu jih jaz operem. Vriska in skaèe od veselja, ker plošèe zvenijo kot morajo, ni veè prasketetanja med tihimi prehodi predvsem pa tudi zvokovno zvenijo veliko boje. Operem vsako, tudi novo plošèo. Degritter je zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
sid



Pridružen/-a: Èet Dec 2009 11:28
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 21:05    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem imel priliko preizkusiti degritter. Res je svetlobna leta pred ostalimi metodami èišèenja. Sem uporabljal klasièni UZ èistilec v kombinaciji z vakumskim èistilcem in je vseeno degritter razred zase. Edino kar odvrne je cena. Ker èe nimaš zbirke z najmanj nekaj sto naslovi, je vložek na plošèo precejšen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2023 21:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Se strinjam, da je Degritter super zadeva. Sem ga videl v živo in uspel tudi preizkusiti. Vendar pa je meni trenutno dostopna opcija z ultrasonièno kopeljo ter zunanjim motorjem za obraèanje plošè.
Torej ostajam pri tej rešitvi. In bom poskušal z nadgradnjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
sid



Pridružen/-a: Èet Dec 2009 11:28
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2023 21:43    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Les Rockets je napisal/a:

Razmišljam še o nakupu in namestitvi zunanjega filtra za èišèenje tekoèine, kateri se sicer uporablja v akvaristiki in uspešno odstranjuje delce iz vode (tale je menda Mercedes med filtri). Pretakanje tekoèine iz banjice v plastenko in samo filtriranje tekoèine je namreè res nekoliko "nepraktièno".

LP, Les Rockets.[/url]


Evo mene, po nekaj letih nazaj... Very Happy @Les Rockets, si že našel kako filtrirati vodo? Meni je sedaj res prišlo na vrh glave tole pretakanje... sem našel nekaj akvarijskih filtrov s èrpalko, kar pomeni, da na iztoèno pipico kadi namestiš direktno cevko vhoda na filter, izhodno cevko s filtra pa vrneš nazaj v ultrasonièno kad... akvarijski filter bi zadostoval?


Sam sem si zadal pred let DIY projekt, ultrazvoènega èistilca plošè. V samo èišèenje sem poizkusno tudi integriral akvarijaki filter. Po parih saržah èišèenja, je bila voda bistveno manj onesnažena, kot èe filtra ne bi bilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 00:12    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Degritter pri meni ostaja kot mokre sanje. Tako, da bo moral vsaj malo zadostiti tako ultrasonièni èistilec kot tudi vakuumsko èišèenje. Mogoèe èlovek na zaèetku prièakuje preveè, vendar kot priletiš na trdna tla, ti postane jasno, da plošèo, po kateri so hodili in je leta zapušèena samevala na podstrešju, ne boš mogel oèistiti, da bo brezšumna. Nadgradnja je bila narejena tudi kot èišèenje vode s pomoèjo zunanjega filtra (akvarijski) ter sušilca na vrhu, ki se uporablja na koncu postopka.
Zaenkrat bo. Tudi to je korak naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe