Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Streamerji itd
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim sem update-al streamer na osnovi Rpi. Prej sem imel Rpi3+ ter Allo Digione kartico, ki je bila potem povezana z zun. dacem preko spdifa. Napajanje je (Ŕe vedno) linearno od Audiophonicsa.
Zdaj sem se odloĆØil, da nabavim model Rpi2+ ter dac povežem preko I2S povezave, ker ima I2S vhod preko hdmija. Nabavil sem od Ian Canada Purepi napajanje, ki ima poleg 5V Å”e 3,3V baterijsko napajanje, ki v mojem primeru napaja Ian-ov Fifopima recklocker, na to pa gre potem Å”e hdmi I2S transmitter in iz tega ven hdmi kabel do daca.
Rezultat je pravi game changer. Zvok se je usedel, ima veĆØ teže, vse je bolj na mestu, bistveno (!) manj živĆØno igra, dobil je globji in žameten zvok in se bolj bohoti. Zelo sem zadovoljen.
Potem sem skoraj obenem nabavil Å”e en poceni Netgear switch, ki je priÅ”el med A1 box in streamer. Nisem Å”e tam, da bi za switche dajal jurja in to, ker sem bil Å”e ne dolgo nazaj like "switch, jea right!?", ampak ta Netgearov je bil na enem testu kakÅ”nih 10 switchev ful dobro ocenjen, pa sem reku ajde za 40ā‚¬. Pa ajde nabavil sem mu Å”e linearno napajanje. Tisti, ki Å”e ni probal naj proba Smile

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈakam na Eversolo dmp-a8. ƈe drži polovica tega, kar piÅ”ejo o njem, bi moral biti zelo solidna all-in-one naprava.

https://www.eversolo.com/Product/index/model/DMP-A8/target/uXoirEESmeVKKmVViAFMcQ%3D%3D.html

Na testu sem imel Lumin D3 (streamer/DAC z možnostjo reguliranja glasnosti). Zveni zelo dobro, neobiĆØajno bogato glede na to, da ima vgrajen Sabre ĆØip. Manjka mu usb izhod (ima samo BNC izhod) in Å”e kak spdif vhod. Na tej napravi se lepo vidi kako nekatera podjetja uporabnika silijo v nabavo viÅ”jega modela, saj so njihovi osnovni modeli zelo oskubljeni. ƈe je nekomu osnovna konfiguracija dovolj, pa je D3 zelo dobra izbira.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Pon Nov 20, 2023 21:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 20, 2023 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:



Dobro si to sestavil. Zdaj pa Ŕe samo eno fancy ohiŔje pa bo Smile
ƈestitke!
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 21, 2023 07:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
gwb je napisal/a:
Navaden pro z daljincem.
Potem ni niĆØ posebno ugoden, ker je to redna cena...

189 je redna cena verzije z daljincem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe