Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je vinil prihodnost fiziènega formata?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2022 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom











Nazadnje urejal/a habo66 Sre Nov 09, 2022 09:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2022 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj obrne fotke, pri meni je normalno… lp

Edit: zrihtal, za dva mm se obreĹľe, pa je ok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2022 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je samo trĹľna zadeva to ni a od analogije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2022 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je vseeno. Všeè mi je, da je v cajtngih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2022 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Saj je vseeno. Všeè mi je, da je v cajtngih.

Zame je LP privlaèen ker ga lahko uživaško poslušam ure in in ure brez utrujanja in brez nevrotiènega menjavanja plošè ali komadov. Nasprotno, èe zaènem s plošèo iz albuma s petimi plošèami, se ponavadi konèa tako, da poslušam vseh pet zaporedno. Tega mi digi ne nudi. Pa bi si želel, da ftaknem kljuèek in nevidna naprava mi magièno prièara glasbo v vsem svojem razkošju.

Se pa v fenomenu povratka odpisanih (LP, CC) navaja kup postranskih 'odvisnosti' ali slabosti èloveka - zbirateljstvo, fetiš jemanja lp iz ovitka z brisanjem in otipavanjem, estetskih užitkov gledanja velikih ovitkov, gledanje vrtenja gramofona, ukvarjanju z mehaniko gramofona...
Vse se navaja, samo da se uživaško sliši ne.

Veèkrat sem od znalcev slišal da rock=long play in na drugih medijih se ne obnese. Mi je logièno, ker je nastal z LP in je bil upasan na ta medij tudi iz zvoènega vidika v funkciji emocij.
------------------
Sam sem zrasel ob rocku a ga redko poslušam ker sem bolj klasik. Nekaj razlogov je sigurno zato, ker sem svoj hifi naravnal na klasiko.
Tudi rock koncerti v živo me ne vleèejo, vèasih pa so me.
Sem pogruntal zakaj - ko sem poslušal v Puli en rock bend ki je igral na lampaške Marshall-e. Vsak instrument na svojem ojaèevalcu, samo pevsko ozvoèenje je bilo skupno. E, to je uživancija.
Zvoèno totalno nasprotje centralnega ozvoèenja, ki uniformira zvok in vnese vse elektronske ovire (feedback, procesiranje in s tem suhoparnost, plošèatost glasbenega izraza, siromašenje zvenenja) v glasbo.

Evo, pogled doživljanja glasbe skozi tehnikalije, ki jih posredujejo. Krepko izven kaj je dobro, kaj boljše in kaj najboljše. Ker ravno to nas je zavedlo, da smo pozabili na bistvo. Zastonj imaš imaginarno najboljše, èe potem ti ne nudi uživancije.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)


Nazadnje urejal/a sullly Čet Nov 10, 2022 12:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2022 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...@sully, se strinjam z orisom zvoka v tvojim zadnjim odstavku..
Spomnil me je na koncert Pink Floyd-ov julija 1988 na stadionu v Modeni...
Lahko reèem - neponovljiv sound...Ni bilo tega veè v naslednjih izdajah, oz. novejših obdobjih..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2022 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ecoustics.com/news/record-sales-h1-2022/
Vinil je Ĺľe realnost.
Vsi fizièni formati skupaj so po tem poroèilu resda na 'samo' 10% celotnega posla, strim je na 84%.
Je pa neverjetno èe samo pogledamo razvoj dogodkov od prvega posta v tej temi, ko se je komaj nakazovalo kam bo šlo.
Porast samo 22% LP prodaje napram letu poprej, ko je LP rastel z 99% pripisujejo pandemiji.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2022 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pa malce zavajajoèe, ko kažejo grafe dohodkov prodaje LPjk od 70' do sedaj - oh, saj smo že skoraj primerljivi z vrhuncem v 70', We're half way there! In vidiš "non inflation adjusted". Mislim, zdajle imamo v enem letu 10% inflacije, kako lahko ignoriraš 50 let padanja vrednosti denarja?



Milijardo dolarjev, kolikor je znašal dohodek v ZDA od prodaje vinilk v 2021, so presegli leta 1973, in potem nazadnje
1985, nato je šlo strmo navzdol.

Ampak stvar zgleda rahlo drugaèe, èe upoštevamo inflacijo. Milijarda dolarjev v 1973 je z upoštevanjem inflacije vredna 6.7 milijarde dolarjev. Milijarda dolarjev v 1985 je z upoštevanjem inflacije vredna 2.8 milijarde dolarjev.

Veliko bolj primerljiv graf bi bil po številu prodanih albumov, ne? Tega se seveda v marketingu zavedajo - zato je ta graf precej manjkrat izpostavljen v èlankih - ki so seveda veèinoma propagandni materijal, ne ugotavljanje realnega stanja.

Ker tole kar naenkrat ne zgleda veè tak "comeback" :



Graf je iz leta 2016, tako da manjkajo zadnja leta - lani so v ZDA prodali 41.6 milijona albumov na LP plošèah. V letih 77 in 78 so prodali blizu 350 milijonov albumov letno v ZDA.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 23, 2022 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, dobra ta dva grafa...
Zame je pomemben samo drugi - število prodanih albumov...
Sedemdeseta, osemdeseta - ne samo LP-ji, tudi zlato obdobje razvoja audia nasploh...
Vesel sem, da sem bil takrat "zraven"...
Pa še vesel Božiè vsem...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2023 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MoFi Wins Approval For MultiMillion Dollar Settlement Over Analog Vinyl Controversy

MoFi se je v eni od vloženih skupinskih tožb pogodil, da bo vsem kupcem omogoèil ali povrnitev stroška nakupa ob vrnjeni plošèi ali 10% vrednosti nakupa, èe želiš plošèo obdržati. Številni sicer širijo neke teorije zarote, da naj bi se odvetniki, ki so zastopali kupce, vdali prehitro (in bili za to podkupljeni), a meni se zdi to kar dober izkupièek - v resnici kljub razkritju, da je bil vmes uporabljen korak digitalizacije, vrednosti rabljenih MoFi plošè niso kar strmoglavile, še vedno lahko praktièno vsakdo s prodajo plošèe zasluži veè, kot je dal zanjo ob nakupu, tudi èe ni 100% mint - tako da bi sodnik tožbo lahko tudi zavrnil kot popolnoma neutemeljeno.

Poleg tega je tudi med avdiofili in ljubitelji analogije ogromno ljudi popolnoma na strani MoFi-ja. Pa kaj, èe je velika korporacija lagala ves èas do razkritja, med razkritjem, in bi veselo lagala naprej, èe ne bi dejanskega postopka razkrili marketinga nevešèi tehniki. “You can’t handle the Truth!”
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69
Stran 69 od 69

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe