Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CD predvajalnik vs. streamer

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2022 18:51    Naslov sporočila: CD predvajalnik vs. streamer Odgovori s citatom

Zanima me, zakaj glasba iz cd predvajalnika, ki je priklopljen na isti dac kot chromecast (vir Tidal) zveni bolj polno kot pa iz chromecasta? In kljucno vprasanje: ali bi z menjavo streamerja lahko prisel na raven kvalitete cd predvajanja?

Zanimajo me predvsem konkretne izkusnje in ne tehnicno teoretiziranje, ki mi je dovolj poznano, da vem, da ima streamanje nekaj tezav.

p.s. admin: sem malo pobrskal po temah, nic konkretnega nasel, ce sem spregledal, se opravicujem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2022 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam en star cd predvajalnik, ki bazira na burrbrown multibit chipu in se ne morem nacudit kako dobro je to. Sem ga ze nekaj casa mislil prodat, samo ne vem koliko so kaj novi multibit daci na nivoju. Bb menda ni vec chipov, za ostale pa ne vem...
No glede teme pa mogoce za preverit na katerem inputu ti najbolje spila. Preko usb je najboljnziher za novejse naprave, za starejse pa niti ninnujno.


Nazadnje urejal/a Audiomarka Pet Dec 16, 2022 19:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisi napisal kateri CDP in DACĀ  imaÅ”. Kakovost posnetkov na Tidalu (44.1khz) se ne more primerjati s kakovostjo komadov na lokalnem CDju, oz. NASu. Prav tako Chromecast ni primeren streamer za primerjavo, na osnovi katere bi si lahko ustvaril mnenje.

Edina objektivna primerjava kvalitete zvoka je mogoĆØa, ĆØe primerjaÅ” zvok CD s CDPja in isti ripan CD iz NASa preko nekega spodobnega streamerja, oboje preko istega DACa.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom Å”e sam pristavil lonĆØek - ravno vĆØeraj sem se ubadal s podobnimi vpraÅ”anji. NamreĆØ - po dolgih mesecih sem streamer, ki je v uporabi v manjÅ”em sistemu zolj zaradi radovednosti premaknil v veĆØji sistem. Gre za Bluesound node 2i, ki je v manjÅ”em sistemu tudi v vlogi DAC-a, v veĆØjem pa je v povezavi s CD-jem zgolj v vlogi streamerja. Povezava z optiko na CDP, ki potem prevzame vlogo DAC-a (E.A.R. acute mk3).

Izplen? Zgolj na prvo žogo bolj zraĆØno, odprto, po takojÅ”nji primerjavi CD vs streamer pa, hm, zraĆØnost na rovaÅ” timbralne osiromaÅ”enosti, prazno, tenko...

Ob tem velja omeniti, da so razlike v kvaliteti posnetkov veliko bolj izražene pri streamanih albumih, kot pri CD-jih, vedno gre za bistveno slabŔi zvok pri streamanju.

Vir je Tidal, paket HI-FI.

Zanima me - bi za navedeno bil lahko kriv streamer? NamreĆØ - v mojem primeru je CDP direktno prikljuĆØen na konĆØno stopnjo, max.na izhodu 5V, torej ne potrebujem predojaĆØevalca. Zaradi tega tudi nima nobenega smisla kupovati boljÅ”ega DAC-a, koliko bo pomagal boljÅ”i streamer pa...

Mislim, da je enkrat že nekdo (@benma?) omenil - Ŕe vedno kupujem CD-je. Sem na podobnih poteh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nocem omenjati firm, ker potem se bomo zatikali na firmah: tako chromecast in CDP sluzita kot transport, analogno konverzijo dela v obeh primerih isti dac, vezana sta s kabli v istem cenovnem rangu, vse je priklopljeno na power filter.

benma je napisal/a:
Prav tako Chromecast ni primeren streamer za primerjavo, na osnovi katere bi si lahko ustvaril mnenje.


Tega se popolnoma zavedam, zato pa me zanima, ali bi z upgrejdom na npr. bluesound node ali pa CA CXN prisel na raven CDP, ali tudi boljse vezje ne more kompenzirati tezav pri streamanju Tidala?

edit, vidim, da me je ze predhodnik prehitel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Nocem omenjati firm, ker potem se bomo zatikali na firmah: tako chromecast in CDP sluzita kot transport, analogno konverzijo dela v obeh primerih isti dac, vezana sta s kabli v istem cenovnem rangu, vse je priklopljeno na power filter.

benma je napisal/a:
Prav tako Chromecast ni primeren streamer za primerjavo, na osnovi katere bi si lahko ustvaril mnenje.


Tega se popolnoma zavedam, zato pa me zanima, ali bi z upgrejdom na npr. bluesound node ali pa CA CXN prisel na raven CDP, ali tudi boljse vezje ne more kompenzirati tezav pri streamanju Tidala?

edit, vidim, da me je ze predhodnik prehitel


Pozdravljen,

jaz sem imel Node N130 2021 model. Preko coax-a na Denafrips Ares II DAC.
Bluesound je softwersko odliĆØen - sploh Tidal Connect je deloval odliĆØno.
Zvokovno pa... Confused Sem potem preÅ”el na Ifi Zen Stream, ga povezal preko USB-ja na Ares II DAC. Velika razlika v zvoku. Tudi, ĆØe sem uporabil coax povezavo, Å”e vedno boljÅ”e od Node. Ampak Zen Stream je bil softwersko
Crying or Very sad sem ga vrnil po 14 dneh. ƈe bi imel ā‚¬ bi Å”el na Lumin.
Bo pa zanimiv tale: https://www.head-fi.org/threads/holo-audio-red-streamer.965665/

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2022 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Nocem omenjati firm, ker potem se bomo zatikali na firmah: tako chromecast in CDP sluzita kot transport, analogno konverzijo dela v obeh primerih isti dac, vezana sta s kabli v istem cenovnem rangu, vse je priklopljeno na power filter.

benma je napisal/a:
Prav tako Chromecast ni primeren streamer za primerjavo, na osnovi katere bi si lahko ustvaril mnenje.


Tega se popolnoma zavedam, zato pa me zanima, ali bi z upgrejdom na npr. bluesound node ali pa CA CXN prisel na raven CDP, ali tudi boljse vezje ne more kompenzirati tezav pri streamanju Tidala?

edit, vidim, da me je ze predhodnik prehitel


1. transport ni enako transport
2. Tidal ni enako CD

Z boljÅ”im streamerjem bi v primerjavi s Chromecastom gotovo nekaj pridobil, problem iz moje druge toĆØke pa bi ostal.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2022 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ benma - oboje mi je jasno - podobno, kot je v osnovi zastavil vpraÅ”anje @ raptor - zanima me, kakÅ”en (ĆØe sploh) je izplen v (mojem) primeru ob uporabi zgolj boljÅ”ega transporta.

@simon740 - tvoj bivÅ”i Bluesound imam zdaj jaz in - kot si ze sam ugotovil - programsko je zadeva O.K., ostalo paā€¦ me prav zanima, kako bi se tebi sliÅ”al pri meni, paĆØ, v drugem sistemu. Lumin - ja, takoj, ampak $$$ā€¦ Oni Kitajec je že na voljo pri Audiophonics v Franciji, cena dobrih 1000EUR. Osebno nisem nek pretiran ljubitelj kitajske robe, tako daā€¦ KakÅ”ne kable pa si uporabljal za povezavo z DAC-om?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2022 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@epic: list price tvojega CDP/DAC (novega) je bila dobrih 6k. To pomeni, da zate digitalni audio zapisi niso samo zaporedje niĆØel in enic. Pomeni tudi, da imaÅ” izostren sluh in si navajen vrhunske reprodukcije digitalnega zvoka. Zdaj iÅ”ĆØeÅ” streamer. Res je streamer "zgolj" transport, vendar transport ni enako transport. Zato bi priĆØakoval, da boÅ” izbral tak streamer, ki bo zadovoljil tvoj zahteven okus. Streamerji za 500EUR to definitivno niso. Bo treba investirati kar nekaj veĆØ.

RazmiÅ”ljam zakaj bi ĆØlovek, ki ima CDP/DAC (PCM 192/24) za 6k, potreboval streamer: imel bi eno napravo in isti uporabniÅ”ki vmesnik za vse vrste stremanja (internetni radio, Tidal ipd., glasbena knjižnica ripanih CD-jev in hi-res datotek na lokalnem NASu, ...).

Komentar:
- internetni radio lahko posluŔaŔ preko manj zahtevne naprave (npr. Sonos, Dynaudio Music,...), ki jo direktno povežeŔ z internetnim radiom in potem z gumbi na napravi izbiraŔ med postajami.
- Tidal: Zapisi s Tidala 44.1khz definitivno zvenijo slabŔe kot CD-ji s tvojega EARa. MQA: Tega ne morem komentirati. To bi moral sliŔati v primerjalnem testu. Ampak MQA zapisov ti preko tvojega DACa tako ne moreŔ posluŔati.
- ripani CDji in hi-res datoteke z lokalnega NASa: streamanje je vsekakor bolj udobno, kot roĆØno menjavanje CD-jev (vinilce to sploh ne moti), imeti boÅ” pa moral zelo dober streamer, da bo zvenelo tako kot iz tvojega CDP/DACa.

Prihodnost:
PCM>192/24, DSD, MQA? VpraÅ”anje, ĆØe bi sliÅ”al razliko. Morda...
V tem primeru boÅ” svoj EAR uporabljal "zgolj" kot CDT. Potreboval boÅ” tudi nov DAC + streamer, kar ne bo poceni.

Teroretiziram? Nimam veliko praktiĆØnih izkuÅ”enj z resnimi streamerji. SliÅ”al sem Bluesound, ki ni zvenel mnogo bolje kot Rpi z Allo Digione spdif kartico.

Je pa med nami nekaj forumaÅ”ev, ki imajo zelo kvalitetne streamerje (za cca. 3k). Ne bi bilo slabo, ĆØe bi oni povedali kako so se odloĆØali in iz katerih digitalnih naprav so preÅ”altali na streamerje.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2022 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole ni teoretiziranje, ampak nabijanje. Laptop v nek resen receiver ala amanero, xmos... Nbene razlike z napravami za ne vem koliko jurjev...
Ce gres preko koaksialcev... Pol pa se lahko marsikaj zaj... Usb audio majka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe digitalnega avdija je tale spletna stran uporabna: https://www.thewelltemperedcomputer.com/Intro/SoundQuality.htm
Je praktiĆØno usmerjeno in podprto z teorijo.

Ni nujno da bo recimo Tidal zvenel enako kot CD, ker so lahko drugaĆØni posnetki gor. Pogosto se dodaja watermark, ki se lahko sliÅ”i. Isto velja za razliĆØne CD-je. Potem je Å”e MQA, ki zveni slabÅ”e kot navaden CD, ĆØe DAC ne podpira MQA (ĆØe podpira bi se pa tudi dalo debatirati).

Sam ne uporabljam nobene storitve za streamanje (streamam samo po lokalnem omrežju, sicer pa predvajam FLAC iz diska na raĆØunalniku). Imam nekaj negativnih izkuÅ”enj z raĆØunalnikom kot virom, tako da je lahko bolj obĆØutljiv kot namenski streamer (gonilniki in elektriĆØne neĆØistoĆØe). Nisem nikoli delal direktne primerjave med CD predvajalnikom in FLAC-om narejenem iz CD-ja. SluĆØajno pa tudi nisem opazil razlike razen v glasnosti, ki je malo razliĆØna glede na vir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe