Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Presek napajalnega kabla
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
ƈe ni sluÅ”nih razlik so vsaj merljive. Recimo na 50hz. Stock vs xxx napajalni kabel.

Kaj toĆØno tukaj gledamo?

Vidim kje je ta poseben kabel na desni, ampak na levi ne vidim na enaki poziciji navadnega.

Kje je "antena" (žica povezana na osciloskop), ki posluÅ”a? Je to na levi kar leži ĆØez nek navadni kabel?

Potem izgleda kakor da je posebni kabel precej bolj oddaljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
DAVOR je napisal/a:
ƈe ni sluÅ”nih razlik so vsaj merljive. Recimo na 50hz. Stock vs xxx napajalni kabel.

Kaj toĆØno tukaj gledamo?

Vidim kje je ta poseben kabel na desni, ampak na levi ne vidim na enaki poziciji navadnega.

Kje je "antena" (žica povezana na osciloskop), ki posluÅ”a? Je to na levi kar leži ĆØez nek navadni kabel?

Potem izgleda kakor da je posebni kabel precej bolj oddaljen.


Pust, lejga...ne zastopiÅ” ti teh ultra religij.
Najbrž je tud merilna naprava priklopljena na ĆØirule ĆØarule kablovje (v nasprotnem primeru nima nobenega smisla).

Sicer pa, ĆØe moraÅ” hi-fi/end napravo priklopiti na "nekaj posebnega" potem najbrž ta naprava sploh ni izpravna.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz slike bi sklepal, da je na levi sliki popaĆØena sinusoida inducirane napetosti sonde, ki leži na tankem kablu. ƈe, poudarjam, ĆØe, potem gre za meritev polja in ne za posledice zunanjih vplivov na napajanje. Obratni vpliv oziroma obratna meritev. Na osnovi take meritve izdelovati in prodajati neke debele kable bi bil ĆØisti nateg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Iz slike bi sklepal, da je na levi sliki popaĆØena sinusoida inducirane napetosti sonde, ki leži na tankem kablu. ƈe, poudarjam, ĆØe, potem gre za meritev polja in ne za posledice zunanjih vplivov na napajanje. Obratni vpliv oziroma obratna meritev. Na osnovi take meritve izdelovati in prodajati neke debele kable bi bil ĆØisti nateg.


Kar tudi je Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Berete med vrsticami ker vam tako ustreza, vidite to kar želite videt. SliŔite pa ne, ker ne želite sliŔat, ali pa nimate možnosti tega poskusit.
ƈe vam sosed na... ženo, boste rekli to je nemogoĆØe, saj ima ženske težave že cel mesec, samo da si poteÅ”ite moÅ”ki ego "tankega kabla", pa ĆØeprav je nekaj ljudi v to prepriĆØano.
Napisal sem 50hz je eden od mnogih dejavnikov...
Veliko je kablov, ki nimajo zaÅ”ĆØite in sevajo ven in not, in igrajo odliĆØno. V sistem se ujamejo, velikokrat pa niso primerni za ljudi z neredom okoli audio sistema. Vem ker vidim svaÅ”ta, ko sem pri ljudeh. Je kar nekaj firm, ki imajo celo v imenu schielded in unshielded, high current, low current...
Ko pa vam kdo predlaga stavo, in da stoji za tem kar piÅ”e in govori, pa rep med noge pa vas ni veĆØ.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opažam, da ste glede nepomembnosti kablov v hi-hi sistemu najbolj glasni tisti, ki doma sploh nimate hi-fi sistema Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@DAVOR Mene iskreno zanima razlaga tiste slike.

Bi rad vedel, ĆØe so kabli z boljÅ”im oklopom alternativa balansirani povezavi. Tudi ĆØe so, se mi zdi uporaba takih kablov za reÅ”evanje motenj zelo nepraktiĆØna. Potem moraÅ” zamenjati vse kable v bližini z debelimi neupogljivimi in dragimi kabli. Avdiofili res obiĆØajno prefererajo nepraktiĆØne reÅ”itve (pogosto tudi za probleme, ki jih nimajo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mat'r, koliko enih komoleksov Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Opažam, da ste glede nepomembnosti kablov v hi-hi sistemu najbolj glasni tisti, ki doma sploh nimate hi-fi sistema Very Happy


Jaz pa sem preseneĆØen, koliko ĆØudakov si domiÅ”lja, da so audiofili, koliko je nategovanja in nerazumevanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
benma je napisal/a:
Opažam, da ste glede nepomembnosti kablov v hi-hi sistemu najbolj glasni tisti, ki doma sploh nimate hi-fi sistema Very Happy


Jaz pa sem preseneĆØen, koliko ĆØudakov si domiÅ”lja, da so audiofili, koliko je nategovanja in nerazumevanja.


Ogromno folka je nategnjenih (zavedenih) na veĆØini podroĆØij, katera se dotikajo njihovih življenj, pa se tega sploh ne zavedajo. Propaganda, mediji, verstva, banke... Tako da kabli so Å”e najmanjÅ”i problem Very Happy
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, ĆØe gledamo Davorjeve slike in "kable" imamo medij (forum) in propagando, ki meji na vero. Z akustiko nima veze. Glede na koliĆØino kablov bi lahko Å”lo za polnjenje banĆØnega raĆØuna. Take slike lahko prodaja "audiofilom", ne more pa audiofilom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da nadaljujemo v temi o napajalnih kabli, ki že obstaja - LINK
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe