Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priklop PC na reciver - premalo signala

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
projc90



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 15:22
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:25    Naslov sporočila: Priklop PC na reciver - premalo signala Odgovori s citatom

Vem, da moji temi ni tu mesto, a upam da dobim nasvet...
Imam JVC RX-318 reciver 2x100W. Nanj bi rad priklopil audio izhod iz PC (igranje klaviatur, posluÅ”anje glazbe, zvoĆØna kartica je integrirana na MB, ima tudi S/PDIF In/Out )
Ko na PC priklopim raĆØunalniÅ”ki 2.1 aktivni sistem zvoĆØnikov, le-ti delujejo odliĆØno, da reĆØem "seka". Ko pa PC priklopim na reciver pa ta ne dela v redu, ne klaviature ne glazba.
PoskuÅ”al sem PC povezati z stereo kablom 3.5mm na RCA ( 5 metrov) preko CD vhoda reciverja (poskusil 2 razliĆØna kabla) Težava je v tem, da je verjetno signal Å”ibak, ter moram zato jakost na rec. dati na 2/3 in veĆØ, a nikakor ni dovolj dinamike ne kvalitete, zagotovo 60% manj kot ĆØe bi posluÅ”al sam reciver .Tudi ko ko "poveĆØam" jakost zvoka (izhod) na PC, ni dovolj. DrugaĆØe reciver kot sam, na 1/2 jakosti daje veĆØ kot preveĆØ od sebe.
Reciver ima tudi 2x tape in 1x phono vhod., (HDMI in S/PDIF nima),
Ko sem isto poskusil z majhnim sprejemnikom-tranzistorjem preko izhoda za sluÅ”alke, ter sem na tranzistorju poveĆØal glasnost, ojaĆØevalec dela dobro. Ne vem kako reÅ”iti težavo da bi z povezave dobil iz reciverja "poln" zvok.
Ali moram nabaviti predojaĆØevalec, oz na kak naĆØin bi lahko ojaĆØal signal iz PC do reciverja, da bo dovolj moĆØan in kvaliteten.

RazmiŔljal sem, da bi nekako poskusil povezati z bluetooth, a bi verjetno prihajalo do latence, oz zakasnitve.
Ogledoval sem si tudi S/PDIF adapter na RCA. Zanima me , ali bi bil v tem primeru signal moĆØnejÅ”i? RaĆØunalnik bi z SPDIF povezal z adapterjem, ki bi ga lociral na koncu, t.j., pri reciverju. Ker je dejansko optika, ni takih izgub signala, ter ali bi lahko zato uporabil 10m spdif kabel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko ti posodim profesionalni 3,5mm Sennheiser kabel 5m s potenciometrom za probo. Je kar razlika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen projc90

se mi Å”e ni zgodilo, da izhod iz PCja ne bi pognal vhoda na ojaĆØevalniku. Ponavadi so te integrirane zvoĆØne na MBjih narejene da poganjajo sluÅ”alke, kar je za vhod na ojaĆØevalniku lahko celo kritiĆØno preglasno. Å e enkrat poglej, da ni kje drugje softwersko priprta izhodna glasnost.
ƈe ne bo Å”lo imaÅ” opcijo vtakniti v slot MB dodatno zvoĆØno kartico ali pa zunanji DAC.
Pa Å”e to, ponavadi se pri povezavi med PCjem in ampom zgodi ground loop - brenĆØanje. to se reÅ”uje z loĆØilnim transformatorjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
projc90



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 15:22
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusil sem druge driverje, pa niĆØ. Na "zelenem" izhodu sistem PC zvoĆØnikov 2.1 "seka... Pa je odprt max. samo na 1/2, tudi na playerju 1/2, na PC pa izhod, ĆØe dam do 50/100 je že preveĆØ, razbija... Ko pa priklopim reciver pa žalost... Bruma sicer ni. zvoka pa bolj malo. Jezi me, saj je ojaĆØevalec reciverja dober, ter reciver sam daje, poganja z hudo dinamiko...
Kot si napisal, bom poskusil Å”e varianto DAC. Torej S/pdif kabel v PC, na koncu pretvornik SPDIF na RCA, pa v reciver. Upam da se bo nakup isplaĆØal (beri dovolj signala, oz dinamike Smile ) Hvala za odgovor..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede primerjave kvalitete koaksialne in optiĆØne spdif povezave preberi na 19. strani dokumenta na tem linku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, daj naredi capture kako imas nastavitve v mikserju za master volume za zvocnike "Speakers". Postavi zadevo na 100%. Jaz imam to vedno na 100%. Volume potem stelam samo na ojacevalcu. Preglej tudi ostale sliderje, da ni kateri od njih na nizji ravni.


_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar sem simuliral tvojo situacijo. Preko zelenega izhoda na PCu (izhodna naprava = Speakers) na ampov RCA CD vhod. Kabel je dolg 1m. Na PCu imam glasnost nastavljeno na 100%. Na ampovem CD vhodu se sicer sliÅ”i nekoliko tiÅ”je kot ĆØe bi prikljuĆØil CDP (cca 20%), vendar zvok nikakor ni popaĆØen. PaĆØ navijem malo glasneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe