Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 25, 2021 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za info, bom še na HifiGo pogledal.

Upam, da prav vem, se plača carina samo za izdelke narejene v UK, za vse ostalo, kjer je bila carina pri uvozu v UK že plačana, se pri izvozu v države EU, ne plača še enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaise17



Pridružen/-a: Čet Avg 2014 11:33
Prispevkov: 14
Kraj: Kidričevo

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2022 18:41    Naslov sporočila: Denafrips R2R DAC Odgovori s citatom

Pozdrav!

Razmišljam o nakupu katerega od Denafrips R2R DAC-ov. Kaj bi mi priporočali? Kontekst - moj sistem: zvočniki Harbeth Compact 7ES3, integriran ojačevalec Yamaha A-S2100, CD player Sony CDP-XB 720qs in mrežni predvajalnik Bluesound Node N130. Zvočni kabli so Chord Rumour 2, CD je z ojačevalcem povezan s Chord Chamelon Silver Plus, Bluesound Node pa s Chord Chamelon VEE3. Prostor in postavitev sta optimizirana kolikor prostor to pač dopušča.

Večino, vsaj 70% glasbe poslušam preko mrežnega predvajalnika. Z zvokom sem dokaj zadovoljen, mogoče bi si želel malo širši zvočni oder in pa pri malo kompleksnejši klasični glasbi zaznavam ob tem še določen manko detajlov in transparentnosti, če uporabljam prave izraze…

Nekako sklepam, da bi dober in pravilno izbran DAC (ali pa mogoče CD predvajalnik, drugi mrežni predvajalnik z dodatkom DAC-a), lahko zvok popravil v želeni smeri…

Hvala in LP


Nazadnje urejal/a blaise17 Sob Jan 08, 2022 17:27; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2022 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mal pobrskaj po forumu. Lani mislim da so se nekateri kar precej razpisali o Denafrips.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 18:53    Naslov sporočila: Re: Denafrips R2R DAC Odgovori s citatom

blaise17 je napisal/a:
Pozdrav!

Razmišljam o nakupu katerega od Denafrips R2R DAC-ov. Kaj bi mi priporočali? Kontekst - moj sistem: zvočniki Harbeth Compact 7ES3, integriran ojačevalec Yamaha A-S2100, CD player Sony CDP-XB 720qs in mrežni predvajalnik Bluesound Node N130. Zvočni kabli so Chord Rumour 2, CD je z ojačevalcem povezan s Chord Chamelon Silver Plus, Bluesound Node pa s Chord Chamelon VEE3. Prostor in postavitev sta optimizirana kolikor prostor to pač dopušča.

Večino, vsaj 70% glasbe poslušam preko mrežnega predvajalnika. Z zvokom sem dokaj zadovoljen, mogoče bi si želel malo širši zvočni oder in pa pri malo kompleksnejši klasični glasbi zaznavam ob tem še določen manko detajlov in transparentnosti, če uporabljam prave izraze…

Nekako sklepam, da bi dober in pravilno izbran DAC (ali pa mogoče CD predvajalnik, drugi mrežni predvajalnik z dodatkom DAC-a), lahko zvok popravil v želeni smeri…

Hvala in LP


Pozdravljen,

jaz imam Denafrips Ares II. Nekaj časa sem imel streamer Node 130. Je bila kar dobra kombinacija. Sicer Node nima najbolje rešenega SPDIF izhoda, ampak pustimo zdaj to. Sam Ares II pa je super. Sam sem zelo zadovoljen.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2022 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav
Sem imel Venus 2 ,poslušal pa sem vse razen terminator+
Razlike od modela do modela so kar opazne in vsak ima nekaj svojega..resolucija detalji ravno tako dražje kot je več je tega..
Edino za rock,metal bi rekel,da je mogoče premalo agresivnosti-oštrosti ..ne,da je slabo ampak obstajajo boljši daci za tako muziko

Če poslušaš večinoma jazz,elektroniko,akustično glasbo,pop tu res briljirajo sploh venus2 in terminator sta izjemna čeprav kolikor je terminator dražji od venusa je razlika zelo zelo majhna oz sta res zelo podobna..

Poglej še za musician daci..za 800 € je Draco trenutno kar best buy dac in baje boljši od ares2
Njihov najdražji mislim da aquarius je pa itak trenutno najbolj opevan dac in res pohvaljen,je pa ranga slabih 3k€
Dobra stvar enih in drugih je NOS/OS opcija kjer lahko z filtri prilagajaš po svojem okusu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2022 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Musician Audio ima zelo slabo tehnično podporo. Imajo tudi težave z QC (Quality control). Tukaj je Denafrips daleč v prednosti. Sploh, če naročiš direkt iz Singapurja.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2022 07:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda kdo ve, kaj je dandanes z Igor Ježem, oziroma firmo stylos-sys? Pred leti, morda desetletjem se je kar veliko govorilo o njegovem DAC-u, potem pa kar naenkrat "vse tiho je bilo".
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2022 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da mora biti v SI kar nekaj Chord Qutest DAC-ov. Zanima me mnenje nekoga, ki ga ima ali ga je slišal.

Lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primoz bajc



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 12:37
Prispevkov: 14
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2022 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Če hočeš najboljše sta trenutno dCS Rossini Apex ali Mola Mola a cenovno nedostopna.

Med rabljenimi pa priporočam T+A DAC8 DSD, ki se ga da dobiti že za 1.300,00 eur in je zaradi zasnove povsem drugačen kot Chord Qutest.

Izbor DACa je odvisen od preference poslušalca in zmožnosti sistema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
speci



Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Prispevkov: 45
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2022 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V razmislek mogoče Rockna dac
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2022 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Mislim, da mora biti v SI kar nekaj Chord Qutest DAC-ov. Zanima me mnenje nekoga, ki ga ima ali ga je slišal.

Lp Matjaž


Ga nisem, ampak v tujini se ga dobi že za 200 €
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Mislim, da mora biti v SI kar nekaj Chord Qutest DAC-ov. Zanima me mnenje nekoga, ki ga ima ali ga je slišal.

Lp Matjaž


Ga nisem, ampak v tujini se ga dobi že za 200 €


Kje pa ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali ima mogoče kdo tudi Schiit Bifrost 2 multibit.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Mislim, da mora biti v SI kar nekaj Chord Qutest DAC-ov. Zanima me mnenje nekoga, ki ga ima ali ga je slišal.

Lp Matjaž


Ga nisem, ampak v tujini se ga dobi že za 200 €



Lahko prosim za kakšno povezavo do teh za 200?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bo kdo naročal Quteste za 200€, štejte me zraven, vzamem 2 kosa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 104 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe