Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 15, 2023 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Aja, zakaj dober DAC stane dosti, tudi ĆØe v notranjosti ni videt kaj dosti materiala... Zato ker "pravi konstruktor" ve, kaj in kam dat in se smeji , polnim Å”katlam, ker toĆØno ve da tisto nebi smelo tam bit (A. Koch npr. delal v Studer-Revox, Dolby, EMMlabs) leta izkuÅ”enj so tudi vÅ”teta v ceno Wink Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolk sem malo zasledil eni neupraviĆØeno grajate digitalne vire produkcije.
Oz. ĆØe sem natanĆØen raĆØunalniÅ”ko streamanje. Stara garda vidim da nima pregledne slike kaj vse lahko gre narobe ali kaj mor bit prav da lahko zaigra.
Ɔe mislite da boste preko rutrackerja potegnili dol en rip na laptop in pol to prikluƦli na dac in ocenjevali, ste se ne malo ampak poÅ”teno zmotili. Zato pa potem take ocene. Najprej se sam potrudi in naredi en dober rip, ki ga boÅ” lahko primerjal na dacu...torej original ploÅ”ĆØek v raĆØ in posnameÅ” potem pa primerjaj posnetek in cd. ƈe si tu nekje blizu, enako ali bolje tako ne bo potem se komaj lahko pogovarjaÅ” naprej...usb protokol ali i2s -hdmi kartice pol pa Å”e dac kateri ima bolje reÅ”en usb, i2s vhod... kabli hdmi pametnih ni veliko, usb veliko veĆØ ...
Kitajski daci ... najveĆØji problem kar vidim pri vseh, pa jih je Å”lo skozi moje roke in osciloskop res veliko je napajanje.
V digitaliji je preveĆØ switcherjev...pika stop.
Tudi v ampih jih ne prenesem. vsaj moja uŔesa ne. Na eni predstavitvi v Ljubljani sem posluŔal bulŔit ...ja trafo napaja kondenzatorje z 50hz, switcher pa z 200khz. Kateri elektrolit pa se lahko s tako hitrostjo polni in prazni? Drugi problem je umazana masa ki jo vsi switcherji umažejo. Kitajski daci imajo mala vezja. To se vse nekam sprehaja sem tja. Meritve se delajo na izhodu in zgledajo perfektno. V kakem umazanem okolju pa se vse to dela pa se ne ve.
Stari hi end in novi poceni daci ... pri starih je samo problem da je input v veĆØini slab. in izhodni del zelo dober. Crystal 841x in wolfson in Dir... niso optimalni in vnaÅ”ajo koloracije-jitter.
Tako tud stari ala philips tda1541 cd playerji. VÅ”eĆØen zvok na prvo uho pol pa smo konĆØali. Treba je Å”e na digitalni strani kaj optimizirat da zaigra.
Vsi ti podatki ki jih sedaj promovirajo me spominjajo na 90ta ko je bila vojna pri ojaĆØevalcih kdo bo imel manjÅ”a popaĆØenja, od zvoka pa niĆØ.
ƈe samo pogledaÅ” tehniĆØne podatke gramofonske verige, slabo... a igra lahko vseeno lepo.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Na eni predstavitvi v Ljubljani sem posluŔal bulŔit ...ja trafo napaja kondenzatorje z 50hz, switcher pa z 200khz. Kateri elektrolit pa se lahko s tako hitrostjo polni in prazni?

Ne vem kaj misliÅ” s tem. Ali ni namen kondenzatorjev v napajalniku da držijo konstantno napetost? Torej se ne smejo izprazniti. Zato imajo obiĆØajno tiste ogromne kondenzatorje v ojaĆØevalcih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit, preberi misel, ne besed.
DAVOR je pisal o bull s h i t u prepriĆØevalcev, ki trdijo obratno od tega, kar so sliÅ”na dejstva. Tudi jaz zagovarjam linearna napajanja, celo taka z velikimi kockastimi transformatorji, ker zvenijo bolje od Å”parovno navitih toroidov (stari japonski toroidi izvzeti).
Izjeme so tudi med switcherji, sem že sliŔal hudo dobre, a so redki.
V SSL meŔalki recimo switcher napajalec zveni bolje od linearnega.
Ker sem pristaÅ” PC za glasbo vem, da je zelo važno uporabiti dobre napajalce (superflower, seasonic), kartico v PCIe slotu, flace na disku. NiĆØ USBjev in po možnosti loĆØilni trafo na izhodu signala.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2023 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To da so slabi napajalniki slabi in dobri napajalniki dobri se popolnoma strinjam (se mi zdi tako samoumevno da se mi zdi nelogiĆØno da bi to napisal). Slabi switcherji cvilijo in smetijo na visokih frekvencah, slabi linearni pa brnijo in smetijo na nizkih frekvencah. Osebno imam raje dober switcherski napajalnik kot dober linearen (veĆØji izkoristki in boljÅ”a toleranca na slabo omrežje), ampak v vsakem primeru imam raje dober napajalnik kot slab napajalnik.

BulÅ”it je pa itak obvezen pri vseh prodajalcih in jih razÅ”irjajo tudi tisti ki so jim nasedli. Tudi v tej temi imamo ogromno bulÅ”itov. Prodajalci kot glavno performanĆØno metriko uporabljajo ceno in poreklo (kot tukaj vidimo).

Sami predsodki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledam, glodam, tuhtam...

Sem Ŕel pogledat okolje v katerem so sprobali Topping D90 (feb.2021) in prejŔnji mesec E70 in vidim, da je tip imel koktejl z malinami?? WTF?
PiŔe:
Cocktail Audio X50 (abbinato - prevedeno v ang - matched) z Raspberry Pi4B
Mi ni jasno, ker X50 dela brez pomoĆØi. 'Malina' pa je po slikah sodeĆØ raĆØunalniÅ”ka kartica.. Ta Raspberry pa da je komandiran z playerjem Mode?? internet mi ne ponudi niĆØ pametnega na to temo.. torej vse skupaj gre za raĆØunalnik?
Za USB povezavo pa da je uporabil Oyaide NEO A2MR2.

Abbinato ne pomeni povezano ampak samo kombinirano. Torej alternativa? Gre za dva vzporedna izvora? To je potem Ŕlo na DAC.
Za brezžiĆØno (to razumem) je uporabil FiiO M15 preko kodeka LDAC
Ampak vsi ti izvori zvoka že imajo svoj DAC, torej gre tudi za podvajanje. Kot bi kupil gramofon z vgrajenim phono in ga prikljuĆØil na zunanji phono. To se ne dela v analognem svetu, vsaj resni ne.
---------------------------------------------
Ob vsej tej navlaki se mi vedno bolj dopade all-in-one z displayem in vsemi komandami, vkljuĆØno z daljincem.
Ker tudi to mi ne gre dol, da za komando moraŔ uporabljati Ŕe telefon - za katerega moraŔ Ŕe prej naložiti program iz interneta, ki valjda ga nimam na telefonu ..
Same ovire in navlaka ..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Maj 17, 2023 09:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Gledam, glodam, tuhtam...

Sem Ŕel pogledat okolje v katerem so sprobali Topping D90 (feb.2021) in prejŔnji mesec E70 in vidim, da je tip imel koktejl z malinami?? WTF?
PiŔe:
Cocktail Audio X50 (abbinato - prevedeno v ang - matched) z Raspberry Pi4B
Mi ni jasno, ker X50 dela brez pomoĆØi. 'Malina' pa je po slikah sodeĆØ raĆØunalniÅ”ka kartica.. Ta Raspberry pa da je komandiran z playerjem Mode?? internet mi ne ponudi niĆØ pametnega na to temo.. torej vse skupaj gre za raĆØunalnik?
Za USB povezavo pa da je uporabil Oyaide NEO A2MR2.

Abbinato ne pomeni povezano ampak samo kombinirano. Torej alternativa? Gre za dva vzporedna izvora? To je potem Ŕlo na DAC.
Za brezžiĆØno (to razumem) je uporabil FiiO M15 preko kodeka LDAC
---------------------------------------------
Ob vsej tej navlaki se mi vedno bolj dopade all-in-one z displayem in vsemi komandami, vkljuĆØno z daljincem.
Ker tudi to mi ne gre dol, da za komando moraŔ uporabljati Ŕe telefon - za katerega moraŔ Ŕe prej naložiti program iz interneta, ki valjda ga nimam na telefonu ..
Same ovire in navlaka ..


pol pa ostani na "analogiji"
Saj tudi "all in one" z displayem je raĆØunalnik Rolling Eyes
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje pa.
Bom vstopil, samo se moram Å”e odloĆØiti kako.
A veÅ”, meni digitalno predstavlja nasprotje analognega, kar se tiĆØe praktiĆØnosti. Torej praktiĆØno, elegantno za videt.
Kar vÅ”eĆØno:
https://eng.hifirose.com/RS150-RS150B
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kje pa.
Bom vstopil, samo se moram Å”e odloĆØiti kako.
A veÅ”, meni digitalno predstavlja nasprotje analognega, kar se tiĆØe praktiĆØnosti. Torej praktiĆØno, elegantno za videt.
Kar vÅ”eĆØno:
https://eng.hifirose.com/RS150-RS150B



LP

NiĆØ ne zamujaÅ”, itak se vse vraĆØa CDji, SACDji, kolutarji, kasetarji Laughing Wink.
Japonci ponovno pridno "snemajo" kasete Wink Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hahaha, si me nasmejal.
-----------
Bom vstopil, ker me zelo mika možnost dostopa do glasbe po izbiri in pa do radia iz celega sveta.
ƈeprav to lahko naredim zastonj in zelo hitro s priklopom laptopa na hifi magari preko izhoda za sluÅ”alke.
Edini problem nastane potem, ko je to potrebno posluŔati. Ajmeee..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Maj 17, 2023 10:36; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predsodek je da raĆØunalnik ne more biti dober izvor. Seveda nakljuĆØni gaming raĆØunalniki niso primerni in vedno je veĆØ dela da stvari delajo tako kot je treba.

Jaz mislim da je "all in one" dobra reÅ”itev, ĆØe se ne želiÅ” ukvarjati z nekompatibilnostmi (manj kablov, manj ozemljitev, testirano je kot celota). Je pa to tudi raĆØunalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ta Raspberry pa da je komandiran z playerjem Mode?? internet mi ne ponudi niĆØ pametnega na to temo.. torej vse skupaj gre za raĆØunalnik?

Verjetno tole: https://moodeaudio.org/
Gre za programsko opremo, ki jo naložiÅ” na Raspberry raĆØunalnik, da dobiÅ” DIY streamer, ki ga preko telefona Å”ofiraÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj že spremljam in sem tudi videl test klasiĆØnega raĆØunalnika namensko usposobljenega za glasbeno uporabo. Mislim da je bil ranga okoli treh tisoĆØakov.

OĆØitno ni težava raĆØunalnik sam po sebi - ampak ĆØe ni miÅ”ljen namensko za hifi uporabo ima doloĆØene probleme kot je @lix navedel za napajanja - razna Å”pricanja elektronskih smeti. Nekaj takega..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Ta Raspberry pa da je komandiran z playerjem Mode?? internet mi ne ponudi niĆØ pametnega na to temo.. torej vse skupaj gre za raĆØunalnik?

Verjetno tole: https://moodeaudio.org/
Gre za programsko opremo, ki jo naložiÅ” na Raspberry raĆØunalnik, da dobiÅ” DIY streamer, ki ga preko telefona Å”ofiraÅ”.

Je treba znat kaj iskat. Bravo.
Pa tudi tisti smotani taljan bi lahko zapisal 2 o-ja, ne samo enega, uffa.
Dozdaj sem dokaj povrÅ”no spremljal teste striminga v smislu da kadar so opisovali okolje delovanja - itak je Å”lo za množice kratic in ĆØudnih imen od povrtnin naprej - sem to gladko preskoĆØil. Po logiki Å”koda obremenjevati spomin, ker jutri bodo te kratice že spremenjene kako hitro to gre.

Sedaj, ko pa bi rad kaj naredil, sem bos Laughing Laughing
Smo miceni, ma bomo zrasli Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 17, 2023 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Nekaj že spremljam in sem tudi videl test klasiĆØnega raĆØunalnika namensko usposobljenega za glasbeno uporabo. Mislim da je bil ranga okoli treh tisoĆØakov.

OĆØitno ni težava raĆØunalnik sam po sebi - ampak ĆØe ni miÅ”ljen namensko za hifi uporabo ima doloĆØene probleme kot je @lix navedel za napajanja - razna Å”pricanja elektronskih smeti. Nekaj takega..

Za kake 200ā‚¬ se tudi da naresti DIY streamer brez DACa.
Najbolje je da je DAC galvansko loĆØen od izvora in tako ni smeti iz napajanja in drugih motenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 110 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe