Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bi jih vsi ene par vzel po takšni ceni, ne samo enega Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2022 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Mislim, da mora biti v SI kar nekaj Chord Qutest DAC-ov. Zanima me mnenje nekoga, ki ga ima ali ga je slišal.

Lp MatjaĹľ


Ga nisem, ampak v tujini se ga dobi že za 200 €


Nakladaš!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2022 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.audioweb.ro/dac-chord-qutest-1/?refsource=hifishark
za 850 € sem našel primerek v Romuniji.
https://www.ss.com/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/cd-md-players/bjfxx.html
Ta drugi za 900 € je iz Latvije, preostala veèina kot vidim je iznad tisoèaka.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2022 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijatelj ima Mojota 2, za 400€ ga je dobil. Saj je majhen in to, ampak, prav lepo igra, res ne morem šimfati. Ne vem kaj je v teh Chordih, ampak oèitno zadeve delujejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2022 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 200€ bi tudi jst vzel kos ali pa dva. Torej bo groupbuy, le info se rabi, kje se zadeva naroèi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2022 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na nemškem eBayu, recimo. Se ga da za 250 € dobit.
P. S.: aja, sem mislil da se gre za Mojo Laughing

Sorry Mr. Green
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2022 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Prijatelj ima Mojota 2, za 400€ ga je dobil. Saj je majhen in to, ampak, prav lepo igra, res ne morem šimfati. Ne vem kaj je v teh Chordih, ampak oèitno zadeve delujejo.


Field programmable gate array, po domace
neka zlo napredna varjanta PROM-a.

Na FPGA lahko narises poljubno digitalno arhitekturo.
Prakticno vsi digitalni procesorji so najprej sprobani na
FPGA-jih, sele potem jih strojno prevedejo na Silicij.

Algoritem je zlo podoben temu kar uporablja ESS. Z integriranjem
zelo hitrih digitalnih pulzov ustvarja audio signal.
Ce nalozis nov file na FPGA imas nov DAC, ki dela nekaj drugega Wink

FPGA je dost poceni, da se niso nikoli spravili narediti namenski cip,
kar bi jih tudi zaklalo za upgrejde. Smart move..

https://www.youtube.com/watch?v=hCYUujl1zTM


A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2022 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tnx. Sem Ĺľe nekaj bral o tem ja..

In potem jaz z mojo PCM63/TDA1541 filozofijo, non-os, filterless in te scene proti škatlici 5x5 cm. Ne morem sprejet dejstva Smile

Ali torej ima kdo Qutesta, ker mene tudi zanima?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2022 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koncept FPGA uporabljata tudi podjetji Resolution Audio in Schiit za programiranje AD5791BRUZ èipov (ki sploh niso namenjeni za audio aplikacije) v svojih napravah Cantata, oz. Yggdrasil. Ta pot je mnogo zahtevnejša, vendar omogoèa inovativnejši pristop kot èe bi uporabili kar of the shelf DAC èipe (npr. Sabre).

Na ta naèin lahko uporabniki z novimi fpga datotekami prenesenimi s spleta kar sami upgrejdajo svoje naprave in jim dodajajo nove funkcionalnosti (preverjeno za firmo Resolution Audio).
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem se odloèil za Qutest. Imam pa tudi Schiit Bifrost multibit. Bom poroèal ko bom dalj èasa poslušal l ali pa bo to napravil Joztom v svojem žargonu.

Lp MatjaĹľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšen je Schiit Bifrost Multibit? Pismo so ga kar podražili... Daj nujno povej tudi za Qutesta kako se ti zdi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med tema dvema je pa kar velika razlika.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, si slišal oba? V istem sistemu?

Seveda je razlika ja. Proti Chordu so itak vsi zelo razlièni.

Ampak naj pove sam, ker ima/bo imel oba (v istem sistemu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

---
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Kakšen je Schiit Bifrost Multibit? Pismo so ga kar podražili... Daj nujno povej tudi za Qutesta kako se ti zdi...


Prvi obèutek. Res sta zelo razlièna. V Burson Conductor, imam Sabre. To eneoto imam kot slušarkarski sistem. Ima izhod, samo DAC da sem lahko priklopil samo DAC. Spet razlièen.

Za sedaj. Na Chord bi poslušal vokale. Tudi stare CD, je Armstron, Morton, Holiday. ECM založba pa se meni na schiitu sliši po mojem okusu, poudarjam okusu.

Burson - Sabre pa na mojem sistemu ni zame. Poslušam ga s slušalkami sennheiser HD 660S in sem zadovoljen.

Tudi cena je za Qutest v Sloveniji zelo dobra, kar za Schiit v EU nebi rekel.

Bomo videli kaj bo povedal JoĹľe.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 105 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe