Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

HI-FI v glavi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 13:19    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Glasba in/ali kakovost posnetka, to je zanimiva tema. Sam sem v preteklosti izkljuèno posveèal pozornost glasbi. Razmerje pomembnosti glasba:kakovost posnetka je bilo 100:0. Na takratnem ampu sem imel maksimalno navite base (zato je to vezje v ampu najprej odpovedalo). Zvoènika sem imel postavljena v kotih, da je bolj bobnelo (bas reflex odprtine so bile zadaj). Kakšen jazz ali klasika, v glavnem sem poslušal rock, elektronsko glasbo in pop.

Z leti sem se glede hifi-ja nekoliko izobrazil in postopoma sem sestavil tudi boljši sistem. Najbolj seveda uživam v glasbi, ki mi je všeè in ki je kvalitetno posneta, vendar sedaj uživam tudi v nekaterih vrstah jazza in klasike in glede na preteklost nekoliko manj v (slabo posnetem) rocku in popu. Lahko uživam v kakovosti posnetka, èeprav mi sama skladba morda ne leži najbolje (ok, vse ima svoje meje). Res pa je, da v takih trenutkih ne delam nièesar drugega, izkljuèno poslušam glasbo. Èe mi glasba služi za kuliso, jazza in klasike ne poslušam. No, v teh primerih glasbe navadno niti ne poslušam preko hifi sistema.

Zato menim, da lahko ima kakovost sistema precejšen vpliv na posameznikov glasbeni okus in na celovitost doživljanja glasbe.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 13:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Nihèe ti ne vsiljuje tipa glasbe.
Sam priznam, da sem ta stil glasbe zaèel poslušati šele, ko mi je sistem "zašpilal".

benma je napisal/a:
Najbolj seveda uživam v glasbi, ki mi je všeè in ki je kvalitetno posneta, vendar sedaj uživam tudi v nekaterih vrstah jazza in klasike in glede na preteklost nekoliko manj v (slabo posnetem) rocku in popu. Lahko uživam v kakovosti posnetka, èeprav mi sama skladba morda ne leži najbolje (ok, vse ima svoje meje). Res pa je, da v takih trenutkih ne delam nièesar drugega, izkljuèno poslušam glasbo. Èe mi glasba služi za kuliso, jazza in klasike ne poslušam. No, v teh primerih glasbe navadno niti ne poslušam preko hifi sistema.
Zato menim, da lahko ima kakovost sistema precejšen vpliv na posameznikov glasbeni okus in na celovitost doživljanja glasbe.

@Jazz, itak. In je samo hvalevredno, da ima Klopotec na voljo potegnit dol kakovostno odlièno posnete demo posnetke, da pred nakupom sprobaš.
@benma, se bi èisto strinjal z napisanim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 14:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Jazz

Na stvari je treba gleda tudi z oèmi (in ušesi) drugih, èe ne se nam lahko zgodi, da ne bomo videli dlje od svojega nosu.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 16:09    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:


Nihèe ti ne vsiljuje tipa glasbe.
Glasba te navduši ali ne? Seveda. Prijatelj, ki me veèkrat obišèe in mu zavrtim kakšno minimalno elektronsko glasbo je veèkrat izjavil, da na svojem Primare sistemu tega ne bi poslušal, èe pa bi imel sistem,podoben mojemu, bi jo poslušal
...
Sam priznam, da sem ta stil glasbe zaèel poslušati šele, ko mi je sistem "zašpilal"
...
Si bil kdaj na kakšni razstavi in te je slika, ki si jo poznal iz knjig, èisto prevzela in si jo gledal in gledal? Mene je Botticelijeva Venera v Firencah èist dol udarla. Enako gledam tudi na poslušanje glasbe
...

Tako je.
Botticellijeva Venera te ne bo ruknila na malem ekranu raèunalnika.
Glasba te ne bo ruknila èe je slabo predvajana, pa naj si bo katera_koli. Tukaj nastopi toliko osporavana muzikaliènost - mišljena kot sposobnosti prenosa feelinga in emocij glasbe.
Ker je razlika med zvokom hifi verige, ki odžaga posnetek (mehanièno, robotsko predvajanje) in tistim ko to isto zapoje.
Je še nekaj naprej od srèkane repodukcije; še tista, ko se ti instrumenti prikazujejo pred teboj. Pa ne v miniaturi ampak veliko, polnomesnato, živo, skoraj kot zares. Hehe, ravno zadnjiè poslušal EMT 927- Benedetti (AR) je v prispodobi dobro povedal - dobesedno osmeši vsak gramofon, ki nima 100kg. Skoraj brutalno dinamièno, skoraj ogromno, ko si že pozabil kako veliki so instrumenti v resnici...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 16:56    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Jazz

Na stvari je treba gleda tudi z oèmi (in ušesi) drugih, èe ne se nam lahko zgodi, da ne bomo videli dlje od svojega nosu.


Kot sem že napisal malo prej, to so bile izjave drugih, ne moje!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 21:14    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:


Nihèe ti ne vsiljuje tipa glasbe.
Glasba te navduši ali ne? Seveda. Prijatelj, ki me veèkrat obišèe in mu zavrtim kakšno minimalno elektronsko glasbo je veèkrat izjavil, da na svojem Primare sistemu tega ne bi poslušal, èe pa bi imel sistem,podoben mojemu, bi jo poslušal
...
Sam priznam, da sem ta stil glasbe zaèel poslušati šele, ko mi je sistem "zašpilal"
...
Si bil kdaj na kakšni razstavi in te je slika, ki si jo poznal iz knjig, èisto prevzela in si jo gledal in gledal? Mene je Botticelijeva Venera v Firencah èist dol udarla. Enako gledam tudi na poslušanje glasbe
...

Tako je.
Botticellijeva Venera te ne bo ruknila na malem ekranu raèunalnika.
Glasba te ne bo ruknila èe je slabo predvajana, pa naj si bo katera_koli. Tukaj nastopi toliko osporavana muzikaliènost - mišljena kot sposobnosti prenosa feelinga in emocij glasbe.
Ker je razlika med zvokom hifi verige, ki odžaga posnetek (mehanièno, robotsko predvajanje) in tistim ko to isto zapoje.
Je še nekaj naprej od srèkane repodukcije; še tista, ko se ti instrumenti prikazujejo pred teboj. Pa ne v miniaturi ampak veliko, polnomesnato, živo, skoraj kot zares. Hehe, ravno zadnjiè poslušal EMT 927- Benedetti (AR) je v prispodobi dobro povedal - dobesedno osmeši vsak gramofon, ki nima 100kg. Skoraj brutalno dinamièno, skoraj ogromno, ko si že pozabil kako veliki so instrumenti v resnici...



Tule bi se pa dovolil zelo ne strinjati Wink Na osnovi svojih - in izkušenj veèine prijateljev, s katerimi smo poslušali in se v veèini tudi zelo navdušili za "klasièno" glasbo, kekatri za jazz, manj za pop/rock,... v èasu gramofonov Tosca, Elac, Lenco (najcenejši modeli) in podobnih zelo, zelo "LO-FI" zadev. In zapopadli zadevo v popolni meri ! Popolnoma neprimerljivo z današnjimi "ornk" stolpi, ki jih imamo - ja pa na njih seveda poslušanje neskonèno bolj sexy Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2023 22:06    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Jaz poznam kar nekaj glasbenikov, ki igrajo klasièno glasbo, pojejo v raznih zasedbah, ki so nekako obièajno showcase za avdiofilijo (komorna glasba, srednjeveška glasba, irska folk itd...). Praktièno nihèe od njih ni niti blizu avdiofiliji, tudi èe so bili s tem seznanjeni in so imeli priložnost njim ljubo glasbo, celo lastne posnetke poslušati na zelo dobrih sistemih. Veèina se zadovolji z nekim mini ropotalom za background glasbo, ko pa hoèejo nekaj poslušati zbrano, pa to poènejo preko tablice ali telefona, s slušalkami precej pod 200 EUR.

Po drugi strani poznam kup glasbenikov v rocku, metalu, in skoraj vsak od njih ima vsaj nek osnoven hi-fi sistem z zvoèniki, poleg slušarkarskega s slušalkami + ojaèevalcem zanje.

Ne poznam pa nikogar, ki bi igral jazz, ali to priznal. Razz

Verjetno popolnoma nerelevanti podatki sicer.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 09:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Imamo enega takega doma, ki se za hobi ukvarja z zborovsko glasbo, igra klavir, hodi na solo petje.

Nikoli se ni kakorkoli pritoževal nad domaèim "konfekcijskim" cenejšim hi-fi-jem ali navijal za kakšen boljši sistem. Briga ga. Še tiste Yamaha monitorje pri njegovem raèunalniku sem sforsiral jaz. Kot tudi kakovosten Tascam snemalnik, ki ga vèasih uporabi ali komu posodi. Èe ga ne bi bilo, bi snemal s telefonom.

Edino kar ga zmoti je razglasitev pianina, približno vsake 2 leti. Poklièe Silièa in je spet mir. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Èet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 09:27    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Niè koliko proizvajalcev HI FI tehnike so tudi glasbeniki, nekateri ljubiteljsko, nekateri pro, dirigenti, producenti itd.

LP Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Telefon: -
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 09:57    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Jaz poznam kar nekaj glasbenikov, ki igrajo klasièno glasbo, pojejo v raznih zasedbah, ki so nekako obièajno showcase za avdiofilijo (komorna glasba, srednjeveška glasba, irska folk itd...). Praktièno nihèe od njih ni niti blizu avdiofiliji, tudi èe so bili s tem seznanjeni in so imeli priložnost njim ljubo glasbo, celo lastne posnetke poslušati na zelo dobrih sistemih. Veèina se zadovolji z nekim mini ropotalom za background glasbo, ko pa hoèejo nekaj poslušati zbrano, pa to poènejo preko tablice ali telefona, s slušalkami precej pod 200 EUR.

Po drugi strani poznam kup glasbenikov v rocku, metalu, in skoraj vsak od njih ima vsaj nek osnoven hi-fi sistem z zvoèniki, poleg slušarkarskega s slušalkami + ojaèevalcem zanje.

Ne poznam pa nikogar, ki bi igral jazz, ali to priznal. Razz

Verjetno popolnoma nerelevanti podatki sicer.


Aleš Kacjan(flavta) je zagrizen audiofil.
Marko Hatlak nabavlja boljši avdiofilski sistem.
Frank Gratkowski - sax, ki sem ga snemal v duetu s Sebi Tramontano-pozavna na en mikrofon(Soundfield MKV) je bil tako navdušen nad posnetkom, da je z duetom še enkrat prišel v LJ posnet manjkajoèi material. S postavko, da ne menjam snemalne tehnike. Toej, je moral slišati razliko...
Dva tujca ,Axel Dörner-trobenta in Raymond Strid-bobni, sta imela koncert v Cerknem in sta izrazila željo po obisku Kuzme, kamor sem ju peljal.
.... naj jih še naštevam ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz


Nazadnje urejal/a JAZZZ Sre Mar 15, 2023 10:07; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 10:01    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
Imamo enega takega doma, ki se za hobi ukvarja z zborovsko glasbo, igra klavir, hodi na solo petje.

Nikoli se ni kakorkoli pritoževal nad domaèim "konfekcijskim" cenejšim hi-fi-jem ali navijal za kakšen boljši sistem. Briga ga. Še tiste Yamaha monitorje pri njegovem raèunalniku sem sforsiral jaz. Kot tudi kakovosten Tascam snemalnik, ki ga vèasih uporabi ali komu posodi. Èe ga ne bi bilo, bi snemal s telefonom.

Edino kar ga zmoti je razglasitev pianina, približno vsake 2 leti. Poklièe Silièa in je spet mir. Smile

Pianist Milko Lazar sam uglašuje klavir(enkrat na leto dobi obisk uglaševalca iz Dunaja) in je v mojem studiu slišal, in bil preseneèen nad slišanim, ko sem menjal EN povezovalni kabel !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 10:46    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

@Mare008 - tvoje izkušnje s sinom so popolnoma irelevantne in v nièemer ne opravièujejo teze o brezpredmetnosti finanènega vložka v sposodoben hi-fi sistem.

Osebno poznam 2 glasbeno akademsko izobraženi osebi, ki po zakljuèku študija (pred cca.30 leti) v roke NIKOLI veè nista vzeli omiljenih jima inštrumentov. In tudi ne poslušata glasbe. Potreba, pa naj bo slednje ali paè kaj drugega, po èim bolj verni reprodukciji muzike s poklicno usmeritvijo po mojem ni v kakšni moèni korelaciji. Bi najbrž audiofile našli dokaj enakomerno razporejene po celotni zaposlitveni strukturi, žal je gotovo potrebno vzeti v obzir finanèna zaledja, ki jih omogoèa poklic oziroma izobrazba. Kot sem napisal - žal, saj igraèe za velike otroke niso poceni.

Èudi me nekaj drugega. Namreè, ko sem pred 40 leti prièel resno poslušati glasbo, se mi je redno dogajalo, da sem zelo hitro v sistemih, ki sem jih slišal pri prijateljih ali znancih slišal nekaj veè, kot v svojem sistemu. In me je - logièno - gnalo naprej. In ja - neizbežna primerjava s koncertnimi izkušnjami vedno znova pokaže omejitve domaèih sistemov.

Ergo - ti oèitno poslušaš zgolj doma in si zadovoljen. Super, ti po eni strani zavidam. Je bolj enostavno, kot graditi sistem 40 let. Po drugi strani pa mi je (podobno kot Jazz-u) hudièevo jasno, kaj in kako se na takšnem (tvojem) sistemu sliši ravno Weather report. Nered, piskanje, èofta brez repa in glave...

In - ja - tudi pri meni zamenjava napajalnega kabla na konèni povzroèi spremembo in me slednje niè ne moti. Me pa moti neprestano povelièevanje sistemov za 1000EU, ki v celoti zadostijo domala vsem potrebam in standardom. Kot bi rekel, da je vožnja z Daccio lahko primerljiva s tisto v Porsche proizvodu... enaka banalnost, le na drugem podroèju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 12:28    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
Imamo enega takega doma, ki se za hobi ukvarja z zborovsko glasbo, igra klavir, hodi na solo petje.

Nikoli se ni kakorkoli pritoževal nad domaèim "konfekcijskim" cenejšim hi-fi-jem ali navijal za kakšen boljši sistem. Briga ga.
....

Ga razumem.
Jaz grem še dlje - èe bi ti prišel na obisk, bi izrazil željo da mi ne predvajaš niè iz entry level sistema. Pa ne samo tvojega, da ne bo pomote ali, bog ne daj, zamere.
---------------------------
Naj bo dobro ali pa niè. Lahko je 'avtorsko' se pravi specifièno - res dobro na nekaterih lastnostih, èetudi je drugo bolj bogo. Ampak nudi doloèeno zadošèenje - kaj pa vem naprimer fullrange Lowther na triodi. Zaradi lažje predstave kaj imam v mislih.
Za kaj takega pa bi izrazil željo poslušati.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 13:39    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Z znancem glasbenikom (tolkalist, v manjšem orkestru, ter v bandu, ki igra irsko folk glasbo) sem se precej pogovarjal o avdiofiliji. On je bil še najbližje temu, da bi ga stvar zamikala, a mi je razložil, zakaj ne bo vlagal v reprodukcijo doma, razen malenkost v slušarkarski sistem:

Po njegovem je to tako, kot bi bil navdušen nad sonènimi zahodi na morju. In bi za poustvarjanje sonènega zahoda na morju vlagal v boljši, veèji, izjemno drag HDR OLED televizor, da bi na njem gledal fotografije, posnetke sonènega zahoda na morju. Èeprav bi šel za ta denar lahko velikokrat gledati pravo stvar, ki jo predvajanje doma niti približno ne doseže.

In tako da denar raje za res kup koncertov, tako doma, kot v dvoranah v tujini.

Med avdiofili sem pogosto slišal ravno nasprotno, da jim je reproducirana glasba mnogokrat boljša kot koncert - in pogosto navajajo razloge, ki s samim zvokom izvedbe sploh nimajo veze - posnetek je pogosto optimalna izvedba, ne nek "ah, še en koncert v turneji veè desetih ali stotih", udobje, strošek (drage karte in pijaèa), moteèi elementi na koncertnem prizorišèu...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 15:03    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

@Bwaze:
No, tvoj znanec ni povsem bos. Tudi on doma na "zaslonu gleda posnetke sonènega zahoda na morju". Spodoben slušalkarski sistem z ustreznim virom in kabli namreè lahko kar precej nanese. Kakovostne slušalkarske sisteme imajo tudi tisti, ki sicer cenijo dober zvok in pogosto poslušajo glasbo, vendar doma nimajo primernega prostora za poslušanje in se jim zato zdi nesmiselno vlagati v kakovosten hifi sistem (poznam glasbenika, ki tako argumentira dejstvo, zakaj kot glasbenik doma nima hifi sistema).

Slika in zvok med seboj nista primerljiva. Zvok ima na èlovekovo poèutje bistveno veèji vpliv kot slika. Obstajajo celo glasbene terapije. Zato se mi ponazoritev tvojega znanca ne zdi povsem ustrezna.

Bil sem že na koncertih in je bilo super (razen, ko sem bil prviè in tudi zadnjiè v Stožicah - na Stingu in je bil zvok prava katastrofa). Doma sicer ni tako kot je na koncertu. Je drugaèe. Ni nujno, da je doma slabše, predvsem pa je precej udobneje in bolj zasebno. Kakovost zvoka pa je odvisna od tega kolikor smo vložili v naš hifi sistem. Koncert seveda še vedno ostane na voljo kot obèasno posebno doživetje.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 5 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe