Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tube buffer
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2022 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tovrstna oprema se uporablja v produkciji posnetkov, kjer iz 24 kanalov miksajo stereo sliko, stage in 3D. To ni kar za vskogar doma, kakor neki loudness.
Pass je cenjen konstruktor iz trojice starejÅ”ih mojstrov, Linkwitz, Riley in Pass. Njegovi ojaĆØevalci so mi po eni strani blizu že od leta 1988, ker uporablja baterije IRFP240/9240, kar so v bistvu tranzistorji MosFet za pogon elektromotorjev. Nepojasnjeno konkurirajo z zvokom lateralnim Fetom (AlFet, Exicon, SK/SJ), imajo iskriv, pa nekako trÅ”i zvok. Za kurjaÅ”ke Passove konĆØne v kao A-klasi so pa zares idealno trpežni in zelo poceni. In niso toliko zapleteni na usklajevanje GateStopperjev (za IRFP je 100R).
ƈe smo se oddaljili od osnovnega vpraÅ”anja, obravnavani sistem Yamaha mrežni receiver in Spendor mali stolpi imajo soliden in zanimiv zvok. Ne potrebujejo takih dodatkov.
LampaŔki bufferji so za izjemno krhke, slabotne izvire signalov, dolge linije ipd, ne pa univerzalni predlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2022 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje, hvala za vaÅ”e prispevke, sem že ĆØisto pozabil na mojo poizvedbo, ker najprej ni bilo odziva.
Moj sistem je skromen, a v njem uživam, nekaj ojaĆØevalcev, ki sem jih sprobal namesto mojega receiverja, ni dalo kakih velikih razlik ali pa sploh ne, zato iÅ”ĆØem v smeri lamp, kajti rad bi imel nekaj raznovrstnosti v zvoku. Resno razmiÅ”ljam o integriranem lampaÅ”u, ampak kot kompromis razmiÅ”ljam tudi o lampaÅ”kem predojaĆØevalcu ali bufferju (ali podobni izpeljavi, kot predlaga eden od vas), slednji je paĆØ najcenejÅ”a varianta. Najprej bi seveda rad sliÅ”al, kako vse to deluje (in ali deluje z mojimi prikljuĆØki), zato upam, da se bo naÅ”el kdo, ki bi mi bil pripravljen pripeljati kaj na probo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2022 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan VarjaĆØiƦ Rajko je napisal/a:
Fantje, hvala za vaÅ”e prispevke, sem že ĆØisto pozabil na mojo poizvedbo, ker najprej ni bilo odziva.
Moj sistem je skromen, a v njem uživam, nekaj ojaĆØevalcev, ki sem jih sprobal namesto mojega receiverja, ni dalo kakih velikih razlik ali pa sploh ne, zato iÅ”ĆØem v smeri lamp, kajti rad bi imel nekaj raznovrstnosti v zvoku. Resno razmiÅ”ljam o integriranem lampaÅ”u, ampak kot kompromis razmiÅ”ljam tudi o lampaÅ”kem predojaĆØevalcu ali bufferju (ali podobni izpeljavi, kot predlaga eden od vas), slednji je paĆØ najcenejÅ”a varianta. Najprej bi seveda rad sliÅ”al, kako vse to deluje (in ali deluje z mojimi prikljuĆØki), zato upam, da se bo naÅ”el kdo, ki bi mi bil pripravljen pripeljati kaj na probo.


ĆØe iÅ”ĆØeÅ” lampaÅ”a za ugodno ceno kontaktiraj marsaudio na spletu ...ti bo znal svetovat...mogoĆØe ima tudi kaj na zalogi...jaz sem jih nekaj kupil pri njem pred leti in mi Å”e danes ni žal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe