Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kasetofoni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Po dolgem ĆØasu sem zadnjiĆØ "zarolal" kaseto............ Shocked

Po vseh teh CD-jih, vsako leto boljÅ”ih DAC-ih, filozofiji okoli ĆØipov mi je ĆØeljust padla dol.

Tako neverjetno poln in lep zvok, ..prav hecno kako so sfetiÅ”izirali gramofone v smislu analogne reprodukcije... Pa je kup težav od ĆØiÅ”ĆØenja ploÅ”ĆØ, rabiÅ” dober phono, bistveno bolj zakomplicirano in nezanesljivo od dobrega "decka".
Gramofon je postal ĆØisti fetiÅ”, kasetar pa pozaba.

Dober kasetar zahteva mnogo mnogo manj kot gramofon, redprdukcija iz njega ĆØe je top class p praktiĆØno ni niĆØ slabÅ”a kot Studer a80r in ne bistveno slabÅ”a kot 3/4 colski trak kakega 800....

Pa mastri so bili snemani na trak....Idea ne na vinil.
Res ĆØuden mit.....

Ne gre za ĆØudnost mitov - ampak za 'ozemljenost' avdiofilov. PoĆØasno 'drsenje' v napaĆØno smer pomeni zglajzati (iztiriti). Potem se pa ĆØudimo kasetofonom, za katere menimo, da smo jih že zdavnaj pustili daleĆØ za seboj na smetiÅ”ĆØu zgodovine.
----------------------------------
Tako so nazadnje pri testiranju top SACD playerja Technicsa (ki je tudi strimer) naredili primerjave med SACD ploÅ”ĆØki in identiĆØnimi posnetki - strimanimi iz interneta. 3x lahko ugibate kaj je bolje zvenelo in ni nobene nagrade za pravilno ugotovitev, vsi kaznovani za naivnost (sicer zelo podoben, toda - manj organski zvok, bolj plehek, prazen. Za nianse, pa vendar..) In drsenje je tu komaj zaĆØelo.
----------------------------------
Glede /@vojko/ gramofon vs kasetofon - je stvar že od nekdaj nespremenjena - v veĆØini primerov obiĆØajni vintage gramofoni ne igrajo kot je potrebno. Verjetno boÅ” prej med zastarelimi, 'bednimi' koleÅ”ĆØkarji tipa BSR, Lenco, Dual, naÅ”el pravilno postavljen zvok kot med DD in jermenarji polpretekle zgodovine.

Na to temo me je proti vsem priĆØakovanjem presenetil vintage DD Pioneer PL518, ki ima pravilno postavljen zvok - zveni kot kasetar na steroidih - torej z bisveno veĆØ dinamike, informacij, ambience itd. Pri ĆØemer nima izgube prijetnosti, topline in mehkobe kasetarja; ne zapade v hreÅ”ĆØeĆØe, razÅ”telane in tanke zvoke. Seveda, naravno rojeni avdiofilski idiot se ne bo zadovoljil s tem gramofonom - Å”e naprej bo iskal vedno boljÅ”e modele - dokler ne bo komplet izgubil ta zvok in v sklepnem prizoru obupaval nad gramofonom, ki bi moral biti -- pa ni, mu iskal magiĆØne kable, glavice..
----------------------------------
Epizoda iz življenja avdiofila:
Technics SL2000, DD sem imel na probi pred 40 leti: radio priklopljen na hifi je igral na valu 202 - Begin the Beguine od Cole Porterja v izvedbi naÅ”ega BigBenda. Ej, pa to ploÅ”ĆØo imam doma - hitro na gramofon z njo, hitro sinhronizirati z radiem in ostalo mi je Å”e par minut za preklapljanje - primerjavo radio vs DD Technics.
ƈeprav je LP bil stereo, radio mi je Å”pilal mono - je radio DEKLASIRAL gramofon. Seveda, na 'postaji' je igral EMT gramofon in tega zvoka ni mogel skriti/uniĆØiti/zjebati ves proces spremeb signala, FM modulacije, prenos skozi eter do mojega bednega Sharp FM mono sprejemnika (prenosnik Å”e iz Å”tudentskih ĆØasov).

To slednje mi je služilo za lekcijo - ĆØe zvok ne nastane kot mora, si gotov. Zastonj ultra ojaĆØevalci in vsa haj-end navlaka. S pravilnim zvokom boÅ” preseneĆØen kako dobri so že malo boljÅ”i ojaĆØevalci in zvoĆØniki. To kar je v Å”tartu pravilno ugotovil @vojko a napaĆØno sklepal naprej. Sigurno zaradi samih slabih izkuÅ”enj z gramofoni. Ampak tista era 1970-1980 je bila polna zablod, ko se zaradi dreves ni videlo gozda.

Po drugi strani, ljudje (tudi nonoti in hiÅ”ne pomoĆØnice) so radi posluÅ”ali kasete, so se vrtele tudi po kantinah, kuhinjah. Potem je priÅ”el CD; za nameĆØek so radiji priĆØeli prevajati mp3 - in vse je utihnilo, zamrla je glasba, upadel libido, obviseli heroji Laughing Laughing
Vsi so priznavali superiornost novih tehnologij, samo nihĆØe ni hotel tega posluÅ”ati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2023 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ima mogoĆØe kdo za posodit kalibracijsko tesno kaseto.
Moral bi nastavit kasetofon, imam obĆØutek da se je veselo vrtelo vijake in potije na njem Smile
Hvala 040555006
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Anddrej



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 20:42
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jest mam vse, samo jih ne posojam. Lahko se pa oglasiÅ”, pa bova zadevo skupaj pogledala.
_________________
lp

Andrej

http://www.cassettedeck-service.com
ElektriĆØne naprave delujejo na dim. Ko dim iz njih pobegne...ne delujejo veĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041/304-777
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 35
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2023 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ker Å”e vedno obĆØasno uporabljam kasetofon, me zanima ali ima kdo za posodit demagnetizator?
Relacija Ljubljana z okolico, Kranj, Bled.
Ali pa magari prinesem svoj kasetar na obdelavo.

lp
V
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Stran 12 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe