Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kdo pozna spletno trgovino Hifihouse z rabljeno opremo?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2022 09:43    Naslov sporočila: Kdo pozna spletno trgovino Hifihouse z rabljeno opremo? Odgovori s citatom

Zdravo,
zanima me ali je kdo že kupoval pri tej nemški trgovini z rabljeno hifi opremo: https://www.hifihouse.de/

Kot zgleda na prvi pogled je urejena trgovina, ki robo pošlje tudi v SLO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2022 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imajo precej različnih komponet in se kar nekaj najde Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2022 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hmm ...
sem samo pregledal ponudbo gramofonov. Je kot posneto mleko. Ma posneto praktično brez maščobe 0,00%.
Vsi vintage modeli, ki jih količkaj cenim po posameznih firmah, niso na listi. Z izjemo Dual 701 (prvi DD te firme), cenovno ni pretiran (265€), a glede na vtis nad celotno ponudbo je lahko v neoptimalnem stanju.
Naprimer Thorens TD 160 mk2 (tega sem imel kupljenega novega) cenijo na 415€.
Niti nov ni koštal toliko (120.000lir leta 1979 = 355€ danes; https://inflationhistory.com/ )
Poleg tega, da ta mk2 ni do kolen originalu TD 160 brez mk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2022 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Poleg tega, da ta mk2 ni do kolen originalu TD 160 brez mk."

Razloži zakaj ne!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2022 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo moja izkušnja. Niso ravno perle.
Naročil sem en Denonov ojačevalec. V odgovoru na naročilo je bila informacija, da so ta teden na dopustu in da bodo robo poslali naslednji teden.
Naslednji teden ni bilo 2 dni odgovora kdaj bo pošiljka zato sem zagrozil z Paypal sporom. Potem je šlo gladko.
Prispeli ojačevalec je vizualno sicer precej bolj zdelan kot je na slikah v trgovini. Pakiranje je bilo korektno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2022 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
"Poleg tega, da ta mk2 ni do kolen originalu TD 160 brez mk."

Razloži zakaj ne!

uuuu, to je že ukaz Laughing
če bi se jaz kaj razumel v gramofone Rolling Eyes bi ti še razložil. Ki potem je vprašanje kaj bi kdo razumel od tega. Pa tudi zakaj bi imeli razlago za vse.

Kar ti lahko povem, da sem živel tri leta z novim mk2. Nato mi je po desetletjih prišel pod roke en primerek za ga poservisirat, fuu, kako so vzniknili spomini na tisti sound. Niti pod razno danes ne bi plačal 400€ za to.
Kmalu potem mi je prišel pod roke eden brez mk, zame zvočno bistveno ustreznejši.
Potem sem imel še dve priliki na različnih lokacijah poslušati original. Seveda, klepetulja kot sem - sem tudi sprožil debato. Ni bilo treba meni - oni so mene prepričevali, hehe.
Moj primerek je imel za shell štancane pločevinice in plastične 'spacerje' (podložne ploščice za pod glavo). Tak kot je na sliki primerka za prodajo:
https://www.hifihouse.de/hifi-gebraucht/thorens-td-160-mk-ii/
Kasenje so to spremenili v fiksen shell v smislu da je bil,hm, fiksen ta del, ročica pa je itak snemljiva bolj odzadaj. Ne vem, lahko je bil to razlog. Nisem vztrajal in raziskoval, samo poslovil se in menjal firmo.

Bo še kdo kaj dodal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2022 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti, če sem pisal preveč napadalno ali po tvoje ukazovalno. Inženirska stroka je pač navajena, da svoje trditve utemelji, drugače je to samo rekla-kazala. Hvala za odgovor in vloženi trud, morda velja še ambasadorja pobarati na to vižo.
Lep dan želim.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2022 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot prvi 125 je tudi 160:
"Hergestellt in: Deutschland bei EMT in Lahr"
https://www.hifi-wiki.de/index.php/Thorens_TD_160
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2022 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lix, hvala za link. Pa pustimo to mini themo, ker je izven konteksta, moj provo pa naj zamrzne, ker ni to Thorens tema.
Če bi moral pod mus kaj kupiti na tej strani je Philips FA890 ali 880 ali 860 pa Harman Kardon HK1400 ali 1200. Pač ta trenutek potrebujem nekaj prenosnega ( in za vsak primer poslušljivega ).
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe