Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MICHELL REFERENCE HYDRAULIC problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2021 10:49    Naslov sporočila: MICHELL REFERENCE HYDRAULIC problem Odgovori s citatom

Živjo,

Malce prepoĆØasi vrti. Nisem nek elektronik, Å”e manj finomehanik, zato lahko le ugibam, ali je le zapackano in osuÅ”eno vse okoli motorja in osi motorja, oz. je morda napaka v samem motorju.
Precej kolegov soforumaÅ”ev vas je mojstrov za gramofone, morda je kdo celo kdaj imel to maÅ”ino, saj je stara 43 let. Bi se kdo bil pripravljen pozabavati in pregledati zadevo, preden zaĆØnem iskati kakÅ”ne formalne Michell servise na celini. Odgovor, seveda, lahko na ZS.

Hvala vnaprej,
FirbeC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2021 13:41    Naslov sporočila: Re: MICHELL REFERENCE HYDRAULIC problem Odgovori s citatom

FirbeC je napisal/a:
Živjo,

Malce prepoĆØasi vrti. Nisem nek elektronik, Å”e manj finomehanik, zato lahko le ugibam, ali je le zapackano in osuÅ”eno vse okoli motorja in osi motorja, oz. je morda napaka v samem motorju.
Precej kolegov soforumaÅ”ev vas je mojstrov za gramofone, morda je kdo celo kdaj imel to maÅ”ino, saj je stara 43 let. Bi se kdo bil pripravljen pozabavati in pregledati zadevo, preden zaĆØnem iskati kakÅ”ne formalne Michell servise na celini. Odgovor, seveda, lahko na ZS.

Hvala vnaprej,
FirbeC


Zanimiv gramofon, sem malo pogledal na googlu, gramofon ima +- 2 % regulacijo hitrosti? Ali sem gledal pravi gramofon?
ƈe ja, ali ne moreÅ” regulirati hitrosti - ne deluje regulacija?
https://mniec.files.wordpress.com/2012/06/hydraulic_reference_manual.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2021 15:04    Naslov sporočila: MICHELL REFERENCE HYDRAULIC problem Odgovori s citatom

Malce drugaĆØno Ā»podvozjeĀ« ima, sicer pa to je to, ja. Ne vem v tem trenutku po kronologiji, ali je moj starejÅ”i ali tale na tvojem linku.




Kar se tiĆØe kontrole hitrosti ima pod krožnikom krožni žleb, v katerem je nek fluid. S pritiskom tankega vzvoda v ta fluid, upoĆØasniÅ” hitrost. Bolj globoko pritisneÅ” paliĆØico, bolj bremza. Problem pri mojem je, da je prepoĆØasen tudi, ko je vzvod popolnoma zunaj. Je pa vse to odprto, pomeni, da se gramofon ne sme preveĆØ nagniti, sicer fluid steĆØe ven ĆØez rob.
Lani sem naroĆØil prav iz matiĆØne firme nov jermen in nov fluid. VĆØeraj sem fluid zamenjal. Hotel Å”e jermen,, saj je star originalen in raztegnjen. Nov je kar kakih 25% krajÅ”i. Vendarā€¦, ko montiram novega, tako zategne mehko vpetje od motorja, da motor sploh ne zavrti, le zajeclja. RazmiÅ”ljam, ĆØe je morda novi jermen, ĆØeprav iz originalnega vira, prekratek, medtem pa je stari jermen preveĆØ raztegnjen in je le to problem. Ležaj od krožnika ni problem, ne bremza niĆØ. Se vrti lepo, ĆØe ga na roke zavrtiÅ”, brez kakega upora.
Seveda, bo zdaj kdo vpraÅ”al, kaj pa v preteklosti? Zadnja leta sem zelo malo posluÅ”al vinile, morda parkrat na leto in enostavno se nisem obremenjeval z malenkost nepravo hitrostjo. V preteklosti, 15, 20 let nazaj sem obiĆØajno imel kontra problem, vrtelo je kveĆØjemu prehitro, sploh, ĆØe je bilo v prostoru vroĆØe, saj se je fluid preveĆØ zmehĆØal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2021 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko naÅ”pricaÅ” WD40 v eno žliĆØko in s primerno iglo/zobotrebcem preneseÅ” kapljico na ležaj motorja/tik ob osovini. Tako zgoraj kot izpod motorja, ĆØe je potrebno. ObiĆØajno je problem zgoraj, ker se nabira prah in z mazivom ustvarja Å”mir. Z roko preveriÅ” prej in potem koliko ima motor trenja. Seveda moraÅ” prej jermen odstraniti da ga ne namastiÅ”.
Potem laufaÅ” motor, vklapljaÅ” on/off, da vidiÅ” kako Å”tarta in koliko rabi za se ustaviti.Ko vse teĆØe zaprav, dobro razmastiÅ” jermenico.

Novi jermen namestiÅ”, malo prevrtiÅ” in pustiÅ” ĆØez noĆØ, da se prilagodi/raztegne / v topli sobi, ne ledenici.
Tudi stari jermen se da Å”e revitalizirat - lahko ga za ĆØetrt minute vržeÅ” v krop (vrelo vodo) in se bo skrĆØil.

ƈe ležaj krožnika nima trenja (pozabimo na silikonsko banjico), strobo napenjalec se vrti na lahko, motor se vrti isto na lahko (probaÅ” na roke ali je zapacan/zaÅ”topan), potem ne sme biti problema; jermen se samo pusti odležati v napetem stanju. ƈe po vsem tem Å”e vedno zaostaja, je potrebno videti kaj je z elektriĆØnim delom pred motorjem.


Nazadnje urejal/a sullly Ned Dec 05, 2021 20:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2021 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet, Sullly!
Se lotim v naslednjem tednu zadeve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReŔeno!

Problem je bil ravno na presuÅ”eni in zapackani osi stroboskop kolesca. Zanimivo, zdelo se mi je, da se vrti ok, ko sem ga zavrtel zadnjiĆØ. Ampak..., zdaj se Å”ele vrti, ne ustavi se en lep ĆØas, ko ga poženeÅ”, dobiÅ” že obĆØutek perpetum-mobila Smile.
Skratka, hitrost vrtenja veĆØja in se jo spet da lepo regulirati s pritiskom vzvoda v fluid.




PS: Fjaka, tja do BožiĆØa zmontiram Å”e V15, potem pa juhuhu, upam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

WD40 ni mazivo, ampak ĆØistilo s sledmi mazanja. BoljÅ”e je kostno olje za Å”ivalni stroj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ToĆØno tako. Z WD40 le najprej oĆØistil, da je odstopila svinjarija, potem Å”e z blagim alkoholom oĆØistil popolnoma do suhega. Na koncu kanĆØek ustreznega pravega mazalnega olja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe