Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Blu ray 4k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BorG



Pridružen/-a: Tor Avg 2020 14:28
Prispevkov: 11
Kraj: Menges

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Bi zlorabil temo za mojo dilemo. Tudi sam imam Sony UBP-X800M2 predvajalnik in ja, lahko potrdim, da je zvok iz CD-jev dober. Me pa zanima vaŔe mnenje oz. izkuŔnje ali je zvok cd-jev enako dober kot npr iz namenskega CD playerja v tem cenovnem razredu. (sam žal nimam možnosti testirati) Sem v dilemi ali ima smisel kupiti poleg blue ray playerja Ŕe cd prevajalnik npr Denon DCD-800NE?

Prav tako me zanima ali menite, da je res Å”e dodatno izboljÅ”an zvok iz Sony-a, ĆØe se na TV poveže z loĆØeneim HDMI kablom in na AVR z loĆØenim iz HDMI kablom, to možnost namreĆØ ima.

Hvala za vaŔa mnenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne kompliciraj (ne podvajaj)!
_________________
ā€œThe greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.ā€ ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BlueRay je boljŔi od vseh CD predvajalnikov, stokrat sprobano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
BlueRay je boljŔi od vseh CD predvajalnikov, stokrat sprobano.


Tudi stereo je dvakrat boljÅ”i kot mono 😀
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
BlueRay je boljŔi od vseh CD predvajalnikov, stokrat sprobano.

Ne bi dal roke v ogenj za to izjavo. Sem imel doma tak multipraktik (ne sicer tega, o katerem je tu govora, bil pa je Sony), pa sem ga po nekaj minutah spakiral in vrnil v trgovino. Od takrat BlueRaye (imam nekaj glasbenih koncertov na tem mediju) predvajam kar preko Playstation 3, CD-je pa z namenskega CD playerja. Ni primerljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 07:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam Sony Blu ray 400 (star kake 4 leta) in Sony SCD-XA5400ES audio SACD CD Player.

Oba imata HDMI output enake kakovosti. Oboje posluÅ”ano preko mojega Yamaha 5100 suround procesorja, ki ga uporabljam kot predojaĆØevalec.

PosluÅ”anju CDjev preko BluRaya se izogibam, ker ima zelo majhen zaslon ki ne nudi praktiĆØno nobenih informacij, TVja se mi pa za kaj takega ne ljubi prižigati.

Na Blu ray imam pa priklopljen zunanji Hard disk 2 Tera, na katerega sem zapekel vse svoje CDje (imam ĆØez 1200 originalov) - veĆØinoma Flac in to enostavno upravljam preko Yamahine aplikacije za tablico in WIFI (gre tudi preko Yamahinega daljinca in zaslona na Yamahi).
ZELO priporoĆØljivo in poceni.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to je bolj ali manj "plastik fantastik" hi fi, je treba sliÅ”at resen CD, da lahko ocenite dober potencial "kompakt ploÅ”ĆØkov" Wink

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. ja, žal, je toĆØno tako, kot je navedel @mzi.perx...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
BorG



Pridružen/-a: Tor Avg 2020 14:28
Prispevkov: 11
Kraj: Menges

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda mora biti razlika med blu ray playerjem za 350ā‚¬ in CD playerjem za 1000ā‚¬. VpraÅ”anje je ali je namenski CD za 350ā‚¬ kaj boljÅ”i od blue ray predvajalnika za 350ā‚¬?
Na primer kakovost zvoka iz CD ploÅ”ĆØ v primeru Sony UBP-X800M2 v primerjavi z recimo Marantz CD6006

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Megla ....

Ce ima ploscek player tudi SPDIF output, lahko peljes na soliden DAC.
Jaz se slepam na star DVD player in custom DAC in ni tezav.

Pred casom sem imel doma BDP150 player od Pioneer. SACD je
poslal tudi po SPDIF, vendar 24bitov 88.4Khz. Tu pa je tradeoff, a imam samo
1 SACD plosco. Ko je sel od hise ni blo hudo.

Ce kak CD player zveni malo boljse je najbrz ker ima dober DAC,
izhod postiman napetostno in tokovno, ter je najbrz malo navit na glasnosti.
A to so vse lastnosi DAC-a, ne transporta.

Samo resno... V tej dobi kupit CD player? Se splaca bolj upgrade v zunanji DAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BorG je napisal/a:
Seveda mora biti razlika med blu ray playerjem za 350ā‚¬ in CD playerjem za 1000ā‚¬. VpraÅ”anje je ali je namenski CD za 350ā‚¬ kaj boljÅ”i od blue ray predvajalnika za 350ā‚¬?
Na primer kakovost zvoka iz CD ploÅ”ĆØ v primeru Sony UBP-X800M2 v primerjavi z recimo Marantz CD6006

LP

Po mojem mnenju je 350eur za nov CDP premalo, da bi bila razlika ne vem kako izrazita.
Najbolje bo, da poizkusiÅ” ali pa se bo javil kdo, ki ima praktiĆØno izkuÅ”njo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...res je tu kar nekaj megle, kljub lepemu poletnemu vremenu...
Dober player pomeni, da je v njem seveda tudi dober dac...
Recimo, da dobri playerji zaĆØnejo od 3000ā‚¬ - za rabljeno, torej ranga cca 10K so bili novi..
Vsi dobri daci , recimo , ĆØe postavimo isto cenovo merilo kot za payerje, npr. Å”e z volume kontrolo, priklopljeni na net (- npr. Tidal), zvenijo v a-b konfrontaciji - slabÅ”e od playerjev.. Manj muzikalno, naravno, bolj tanko, ostro.., ĆØe lahko uporabimo ta termine pri digitaliji..
Upam si trditi, da v je prejÅ”njem letu na nekaterih predstavitvah Å”epal ravno frontend sistemov - torej dac z vol., brez kvalitetnih predojaĆØevalcev, direkt v konĆØne stopnje... Seveda, poleg umestitev v prostore...
Prednosti tega naĆØina so praktiĆØnost prezentacije, vsa glasba v trenutku na voljo in seveda finanĆØni vidik gradnje sistemov... In seveda stroÅ”ki nabave fiziĆØnih nosilcev, ki poleg tega jemljejo Å”e prostor itd..
Zvok pa - seveda je sprejemljiv, a ni boljŔi... Jitter itd...
No, z original cd - sacd-ji - kar v smeti, to je sedaj standard...
DrugaĆØe pa, po željah..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporablja HDMI, torej ne uporablja DAC-a v predvajalniku.
Blu-Ray bralnik bo z lahkoto bral tudi CD z veliko manjŔo gostoto zapisa.

ƈe bi rad zapravil nekaj denarja, naj raje kupi DAC. Morda bo bolje ali pa se mu bo vsaj zdelo bolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

Blu-Ray bralnik bo z lahkoto bral tudi CD z veliko manjŔo gostoto zapisa.


Bral bo že, pel pa ne bo prav dobro. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2020 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poje DAC. Bralnik mora ĆØim manj peti, da ga ne sliÅ”iÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe