Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MAGNEPLANAR FAN KLUB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sullly

Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2022 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Steve Guttenberg spregovori o noviteti - izboljšan model LRS, sedaj LRS+
https://www.youtube.com/watch?v=KGR6iw9FpkI

Je za tretjino dražji, se pa še vedno izdeluje osnovni LRS.
V tem videu opiše primerjavo med njima (+ je transparentnejši in jasnejši) in pa še s SMG modelom letnik 1980 (SMG bolj poln na basu toda zabuhlo in počasno zveneč v primerjavi).

Tom Martin (theabsolutesound):
https://www.youtube.com/watch?v=Atvf5FmXm9s

ga opisuje kot produkt, ki zaznamuje 20.leta tega tisočletja - s sceno popolnoma izven zvočnikov, ki izginejo, neverjetnimi detajli in ambienco. V tem ga postavlja na nivo high end zvočnikov, od katerih pa se večina ne ponaša s tem, redki zmorejo akt izginotja. (po tem je nekoč slovel MonitorAudio Studio20 in njegov prvi naslednik v nekoliko manjši meri, ki ga imam doma GoldRef.20)
Fino je, ker pojasni kaj je potrebno za fantastično stereo sliko - sposobnost reprodukcije/zveznega upada eho-tov do najnižjih nivojev. Torej s poodmevi - odmevi odmevov. Ker ravno to definira velikost prostora/dvorane v vseh smereh.
Kot reče v 15 od 30 kriterijev je LRS+ fenomen, v ostalih manj in tudi dosti manj. Vsekakor pa produkt za slišat, ker morda je ravno to tisti zvok, ki ga iščete že cel lajf. Martin naprimer na njih krasno sliši kako so kitare narejene (trup, vrat..), toliko je jasen.
Velik downside je, ker rabi ogromno moči, katera dobra ni poceni. Pa tudi izvor zvoka mora nuditi vse te informacije; z bednimi računalniki in cenenimi playerji ne bo šlo. No, to itak ne gre z ničemer.
--------------
Glede potrebe po veliki moči sem v tej isti temi že podal dokaj poceni rešitev - dva para LRS, vsak par poganjaš naprimer s Quad stereo ojačevalcem (ker je Quad narejen za elektrostate, ki zelo dobro slišijo ali ojačevalec ima resolucijo, pa še poceni so vintage). S podvojitvijo dobiš +6dB na glasnosti in tako je 2x2x100W (pa tudi 2x2x 60W - 8ohm, LRS so 3 ohm, Quada 306) čisto zadosti. Na vse to gre še ustrezen sub, raje več njih.
Torej 81dB-jem enega para se prišteje prirast 6dB; kar znese 87. 100W ojača za 20dB, kar je 107dB max. Toje dovolj glasno, da je zelo glasno. Za iste decibele bi z enim parom zvočnikov potreboval 400W.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2022 06:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj predlog: med tlemi in stropom se fiksira dva vertikalna profila za en par LRs-ov. potrebna višina prostora 2,4m ali več. Zvočnike se fiksira na profile. Na en kanal ojačevalnika se veže en par zvočnikov zaporedno. Ojačevalnik naj bo konkreten. Tako dobimo dva srednjetonska kanala z veliko površino.

Nazaj na vrh
matej

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2022 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole izgleda kretnica modela LRS:

Kot kaže kretnica nima nobene impedančne kompenzacije. Še ena možnost: električno ločimo obe zvočniški enoti in poganjamo vsako s svojim kanalom. Impedanca bo potem nad 3ohme. Samo fantaziram, to ni priporočilo. Smile
Nazaj na vrh
matej

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2022 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Magnepan LRS
Nazaj na vrh
delfinus

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2022 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule ga je nekdo z meritvami cist razsul: Klik

Google translate povzetka zakljucka:
Magnepan LRS je zelo pomanjkljiv zvočnik, ki na trenutke ponuja kakšno navdušenje. Če bi lahko nadzoroval konfiguracijo prostora, kjerposlušaš, npr. na audio sejmu ali pri prodajalcu, bi vas lahko prepričal, da je veliko boljši zvočnik, kot je. Najboljši način, kako lahko to razložim, je, da so načrtovalci rešili 30 % fizike izdelave zvočnika in vas vrgli k problemom, da rešite ostalo! Prevzamete delo, da se neskončno ukvarjate s postavitvijo, nagibom, EQ itd., da dobite zvok, ki je dober za več kot nekaj izbranih skladb.

Prepričan sem, da je mogoče opraviti boljše delo od tistega, kar vidimo v LRS. Morda, če pomanjšate plošče, se žarki in interferenčni vzorci poslabšajo. Nevem. Vem pa, da to ni dokončan izdelek in primeren za uporabo s strani potrošnika.

Zanima me, koliko simulacije in terenske analize je bilo izvedenih, kot sem tukaj prikazal. Zdi se, da ni bilo veliko storjenega za iskanje in odpravo težav s tem zvočnikom.

Ni treba posebej poudarjati, da Magnepan LRS ne morem priporočiti.

sullly

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še jaz se malo pridušam s svojimi mnenji:
Razsuvanje je normalno v hifi krogih. Nekaj ti ne sede in udri po njem.
Čim določenega produkta ne razumeš in mu ne znaš (ali ne moreš) zagotoviti vsaj približno ustreznih pogojev, je razočaranje hitro na obzorju.

Tudi tega tipa bi bilo za razsut, vsaj v tem primeru. Tako kot je postavil dipole (glej foto) v tistem prostoru grem stavit brez poslušanja, da je dizaster od zvoka - in to neglede kateri dipol zvočnik bi tako postavil, lahko tudi najboljšega na trgu. Pravilen zaključek od tipa - ki kaj razume - bi, da nima primernega prostora in ne more soditi o zvoku dipolov.

Dipol mora imeti odzadaj prazno steno / minimalistično aranžirano. Ravno zato ker je dipol emitira isto naprej kot nazaj. Ti potem s sorazmernimi razdaljami in sukanjem dipola oblikuješ refleksije in s tem zagotoviš primerno stereo sliko. Seveda je to dolg proces, ni primeren za Mak Donaldz konzumente, ki hočejo vse tukaj, takoj in zdaj. Brez razumeti ali se potruditi kakorkoli.
Tako, pa sem si dal duška, hehe
-----------
Praksa bo itak povedala svoje, pisarijam po internetu navkljub. Dosedaj je LRS dvignil veliko prahu, ima uspešno prodajo, in po novem 'brata' +plus verzijo, s tem, da original še vedno ostaja v prodaji (nižja cena tudi šteje).
-----
ps
Naj povem kako je v praksi z zvočniki ki izginejo iz stereo scene - na mojih MA GoldRef20 naprimer duo violončelo - klavir: vstaneš, greš po sobi in tudi kadar si tik nad zvočnikom (posebej fascinantno) še vedno slišiš odzadaj muzikante kako godejo in se ne premikajo, so vedno tam.
No, to se ne zgodi če ni koherentno tudi vse na začetku hifi verige s posnetkom vred, predvsem pa mora biti postavitev zvočnikov v sozvočju z odmevi. Toliko bolj z dipoli, po skoraj enem letu sem blizu z Apogee, tukaj mi je veliko težje, ker istočasno lovim tudi odziv na basu. Pa kadar sem en čas že zadovoljen z doseženim, še vedno se najdejo dnevi ko eksperimentiram..
-----------
Danes ekvalizacija ni noben problem, že en poceni integrirc Pioneer RN 803 jo ima, pa še ima dovolj moči, pa še vgrajeno kretnico za kombiniranje s subi. Dober hifi je danes zelo dostopen.

benma

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na podlagi svojih izkušenj lahko povem, da so v moji sobi neprimerni zvočniki (imel sem jih kar nekaj) zveneli slabo, ne glede na to, kam sem jih postavil, dobri zvočniki pa so zveneli dobro, prav tako ne glede na to, kam sem jih postavil. Morda so bile minimalne razlike, ki pa niso vredne omembe. No, seveda sem jih postavil znotraj na splošno priporočenih razdalj.
Zato mi ni jasno zakaj nekateri toliko premikate svoje zvočnike. Kakšni zvočniki so to, da se premikanje toliko pozna?
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Test ima kot ideal točkovni monopol izvor. Ni presenetljivo da planarni dipol ne igra tako.
Razen tega da rabiš sub jaz ne interpretiram tega testa kot da so zvočniki slabi. Planarni dipoli taki so.
Ni to za vsakega.
Nazaj na vrh
delfinus

Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2022 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

-----------
Praksa bo itak povedala svoje, pisarijam po internetu navkljub. Dosedaj je LRS dvignil veliko prahu, ima uspešno prodajo, in po novem 'brata' +plus verzijo, s tem, da original še vedno ostaja v prodaji (nižja cena tudi šteje).
-----

V EU preko Magnepan Europe osnovna LRS verzija ne bo vec na voljo.
https://magnepan-europe.com/products/lrs

Zgleda, da se umika. Tule je odgovor direkt od zastopnika na Svedskem, ki sem ga pred dnevi dobil na email:

Hello Delfinus

We won’t get any more of the original LRS version unfortunately. Instead from now on we’ll start introducing the LRS+, hopefully from January -23. The LRS+ will have 2 fabric options, black and off white, and no trims.

Do you want us to contact you when the LRS+ has arrived ?

Best

matej

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Test ima kot ideal točkovni monopol izvor. Ni presenetljivo da planarni dipol ne igra tako.
Razen tega da rabiš sub jaz ne interpretiram tega testa kot da so zvočniki slabi. Planarni dipoli taki so.
Ni to za vsakega.

Ja, saj John Atkinson (Stereophile), ki se je v življenju zvočnikov že kar nameril, vedno pove, da je pri dipolih/planarcih meritve treba interpretirati pazljivo. Kljub vsemu pljuvanju, hvaljenju in merjenju, pa verjetno lahko razberem sledeče (LRS):
-nizka občutljivost in impedanca
-specifično tonsko ravnotežje
-omejen vertikalni kot sevanja
-100Hz predstavlja določeno mejo

To ni nič nenavadnega. LRS je pač Magnepanov konkurent dvosteznim minimonitorjem, vendar ima še vedno vse značilnosti/prednosti planarnih zvočnikov. Cena je ustrezna.
Nazaj na vrh
matej

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
...Zato mi ni jasno zakaj nekateri toliko premikate svoje zvočnike. Kakšni zvočniki so to, da se premikanje toliko pozna?

Dipolni/planarni mogoče. Laughing
Nazaj na vrh
sullly

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2022 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Na podlagi svojih izkušenj lahko povem, da so v moji sobi neprimerni zvočniki (imel sem jih kar nekaj) zveneli slabo, ne glede na to, kam sem jih postavil, dobri zvočniki pa so zveneli dobro, prav tako ne glede na to, kam sem jih postavil. Morda so bile minimalne razlike, ki pa niso vredne omembe. No, seveda sem jih postavil znotraj na splošno priporočenih razdalj.
Zato mi ni jasno zakaj nekateri toliko premikate svoje zvočnike. Kakšni zvočniki so to, da se premikanje toliko pozna?

Dipol posebno, ker emitira tudi srednje in visoke iz zadnje strani in se ti vse to vrne z odboji. Zato je zelo pomembno kako se odboji vklopijo in zlijejo s primarno emisijo.
Kar sem ugotovil z dipoli v moji poslušalnici je, da sta dva koncepta postavitve, ki delujeta ugodno:

a) klasičen - paralelni paneli z golo steno v ozadju, tweeterji znotraj v kontrafazi in optimiraš razdaljo do te iste stene (kje bodo basi ojačani in kje oslabljeni).
b) drugi je zasukati zvočnike (s tweeterji zunaj v kontrafazi) proti mestu poslušanja s tako razdaljo iz kota, da odboj gre od bočne stene na zadnjo steno in mimo zvočnika proti mestu poslušanja. Podobno kot če bi pri biljardu ciljal nekoliko stran iz kota - da se odbije na drugo stran kota in mimo zvočnika proti nasprotni strani kavča. Spet gole stene, sicer je mišmaš, gre fokus pa še kaj u maloro. Tako gredo levi odboji proti desni strani kavča in desni proti levi.

Prvi način se mi vidi primeren za dolge sobe, kjer si dovolj daleč od zvočnikov, da poslušaš v majhnem kotu izven membrane. V manjši sobi pa to pomeni zelo skupaj zvočnike, sicer izgubiš srednje tone (ker je disperzija panela majhna). Sweet spot je zelo majhen.

Ta drugi me bolj osrečuje. Ima to lastnost, da na mojih dipolih Apogee se sweet spot precej razširi in zgradi se velika stereo sliko. Pa niti ni več tako pomembno kje sediš, se ne zvrne stereo slika na tisto stran kjer si. Kar je prvi predpogoj za izginotje zvočnikov.
Tudi moji GR20 floorstanderji znani po izginjanju, tega ne naredijo z vsako postavitvijo, ni tako samoumevno. Igrajo pa kamor jih postavim. Zaključek - saj ti ni treba se truditi: če si šlampast in te ne briga - svaka dobija Laughing
matej

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2022 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z različnimi postavitvami v prostoru lahko vplivam na:
-WAF
-stojno valovanje
-ojačitev nizkih frekvenc
-karakteristiko srednjih in visokih frekvenc
-disperzijo in odboje
-fokus
-akustično fazo
-posledično tonsko ravnotežje, zvočno sliko, dinamiko...

sully, verjetno poznaš to stran hifi-advice.com, pred leti je bila prijetno entuziastično naravnana, danes deluje podobno kot mnooogo ostalih na sponzorski pogon. Vsebuje pa kar nekaj slušnih testov panelnih zvočnikov (tudi Apogee).
Nazaj na vrh
sullly

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 14, 2022 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hifi-advice.com ima to dobro lastnost, da stalno vleče v primerjavo vse kar se je zvočno dobrega zgodilo, kar je ostalo na 'cedilu' časa. Tako tudi pri testu najnovejše opreme to postavi v kontekst že slišanega. Kar niti malo ni sponzor korektno, je pa avdiofilsko tisto, kar ti da oporo, orientacijo. Pove kaj dobiš v primerjavi z drugimi za naprej in za nazaj.

Enkrat sem jih zasledil, a že leta nisem bil na njihovi strani, tako da mi je bilo všeč porabiti kar nekaj ur, sploh okoli Apogee, da primerjam izkušnje. Zelo ok.
Z zanimanjem sem šel tudi skozi test Diptique, ki so nova dipol realnost. Seveda pa tudi Magneplanarje, ki jih kar dobro poznam skozi 20 let+ pri našem soforumašu. Nenazadnje so igrali modeli od 1.6, 3.6 in 20. ves čas na gramofonu in ročici moje izdelave, pa elektroniki tudi, sicer manj časa.
matej

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
hifi-advice.com ima to dobro lastnost, da stalno vleče v primerjavo vse kar se je zvočno dobrega zgodilo, kar je ostalo na 'cedilu' časa.

Se strinjam, še vedno je to zanimivo branje. S pripombo sem mislil predvsem to, da pred leti stran ni vsebovala nobenih reklam. Pa spomnim se, da je takrat obstajal precej obsežen tematski arhiv avdio naprav starejšega datuma (npr. Wadia, Rowland, Philips CD naprave...), večino tega je bilo tudi ocenjenega in primerjanega med sabo. Tega sedaj ne najdem več, verjetno smatrajo, da ni več aktualno. Kdor hoče še kaj prebrati o Apogee planarcih, naj torej pohiti. Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Stran 11 od 12

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu