| Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
| Avtor |
Sporočilo |
Senca

Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25 Prispevkov: 888 Kraj: Logatec
|
Objavljeno: Sre Nov 12, 2008 18:46 Naslov sporočila: Zvočniški kabli ali predelava kretnice |
|
|
V zadnjih par tednih sem dobil na testiranje kvaliteten zvočniški kabel (by Audioex) in ojačevalec Rotel RA-1062 + CD player Naim CD 5i (by Tromba), zvočnike pa sem uporabil kar svoje Avaclone.
Pri vsem tem delu, ki je s testiranjem nastal sem se vprašal, koliko časa je resnično potrebno, da najdeš idealno kombinacijo in ali resnično ne obstaja lažja rešitev???
Razmišljal sem, da bi namesto prilagajanje sistema zvočnikom raje prilagodili zvočnike sistemu in sicer tako, da se v osnovi dobijo neki kvalitetni kabli in interkonekti ter se nato testira sistem. Če je sistem preagresiven se pač doda ali poveča dušenje srednje-visokotonskega območja, kadar pa je preskop z detajli se pač na kretnici zamenjajo upori in se odpira srednje-visokotonsko območje.
Sicer mislim, da bi omenjeno dušenje-odpiranje prišlo v upoštev le pri dobro zasnovanih kretnicah in predvsem na DIY izdelkih.
Kakšno je mnenje strokovnjakov, kateri se bolj resno (amatersko ali profesionalno) ukvarjajo z audiofilijo???
Nazadnje urejal/a Senca Čet Nov 13, 2008 15:42; skupaj popravljeno 1 krat |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
before

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23 Prispevkov: 2801 Kraj: Ruše
|
Objavljeno: Sre Nov 12, 2008 20:57 Naslov sporočila: |
|
|
Popolnoma zgrešeno razmišljanje!
Kaj pa ko boš nekoč zamenjal en člen verige, boš spet predeloval zvočnike? Če tako razmišljaš, potem raje vkomponiraj v sistem equalizer. Ampak to je oddaljevanje od slušnega ideala.
Moj komentar  _________________ Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.
Audiohedonist |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
JEREMIJA

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37 Prispevkov: 97 Kraj: LJUBLJANA
|
Objavljeno: Ned Nov 16, 2008 01:36 Naslov sporočila: |
|
|
| Senca je napisal/a: | | ali resnično ne obstaja lažja rešitev??? |
Ne,žal...
| before je napisal/a: | | Popolnoma zgrešeno razmišljanje! |
Se popolnoma strinjam... |
|
| Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|
|