Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predvajanje HD 1080/24p 50p 60p BD-jev
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2012 23:06    Naslov sporočila: Predvajanje HD 1080/24p 50p 60p BD-jev Odgovori s citatom

Zakaj sem kot videofil nezadovoljen z predvajanjem BD-jev na sodobnih zaslonih.
Moje oči so izjemno specializirane za video, saj opazijo vsako najmanjše tresenje slike, preskakovanje, cukanje itd.
Ali opazite to tudi drugi ?
Zaznavajo vaše oči motnje nezveznega gibanja, ali še huje plavajoče slike zaradi vstavljanja vmesnih slik zaslona ?
Da to se dogaja pri vrhunsko posnetih, in visokoproračunskih filmih.
Primer Avatar ter Kavboji in Vesoljci kjer v začetnih scenah slika veselo preskakuje Exclamation
Pa naj navedem zakaj se to dogaja.

1.Na BD diskih so filmi v digitalni, in nespremenjeni obliki 24 slik na sekundo, in kljub temu da imamo, ali pa nimamo zaslona ki nam lahko predvaja 24p je taka slika tresoča, nemirna, preskakuje, in prihaja do neostrega gibanja. Evil or Very Mad
2.Isto se zgodi, ali je pa še slabše pri pretvorbi iz 24p v 60p če nimamo 24 p zaslona.
Vsi proizvajalci zaslonov kar tekmujejo kdor bo ponudil zaslon z več Hz.
3.Kot videofilu mi ne morejo ponuditi takšnega zaslona, ki bi me zadovoljil, in mi odpravil vse te Artefakte.

Zaključek in razlog za to trditev je v tem da se trak pri video projekciji 24 slik v kinu pri vsaki sličici za hip ustavi, in zato ni cukanja, preskakovanja, tresenja, neostrega gibanja zato ni artefaktov.
24 p je odlična zadeva saj se predvaja originalna hitrost brez speed up-a. Ampak z vstavljanjem vmesnih sličic v zaslonih me proizvajalci ne morejo naplahtati. Wink

Pozor: za te artefakte niso krivi BD-ji z 24 p ampak predvajalniki ker nam sličic pri predvajanju za hip ne morejo ustavljati.
Posledično so zaradi tega krivci tudi sodobni zasloni, ker skušajo to kompenzirati z vstavljanjem vmesnih sličic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2012 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiofili slišijo, kar navadni ljudje ne, videofili pa pač več vidijo! Wink Osebno teh problemov (k sreči?) nimam, kar me v vsakdanjem življenju dela manj nervoznega... Very Happy
Meni Avatar na 2,5 letni Samsung plazmi in preko toliko starega LG playerja nič ne skače, vsaj meni se tako dozdeva.Nosim pa kar močna očala, to je res! Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2012 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če izključiš vsa "pomagala" na predvajalniku in TVju?

Meni je to pomagalo pri DVDjih. BD playerja pa nimam.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2012 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomagalo so edino HZ- vstavljanje vmesnih sličic razni (tru motioni) ipd.
Ne želim pa potem imeti plavajoče slike zaradi tega.
Želim imeti originalno hitrost 24 p brez artefaktov.
Rešitve ni na obzorju, ker BD predvajalniki ne morejo ustavljati sličic za hip kot to počno kinoprojektorji med predvajanjem filmskega traku.
24 p je za predvajalnike, in zaslone zelo težek zalogaj. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2012 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa si poskusil brez HZ?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2012 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda sem saj je govora o signalu 24 p iz predvajalnika BD v zaslon ki mora tako sliko tudi prikazati.Če bi vklopil tru motion ne bi bil več 24 p potem pa je tako ali tako 24 p brez pomena.
Z tru motion - dodajanjem vmesnih slik 24 p samo še poslabšaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Servus!
Kaj pa imas za eno opremo na kateri to opazis?
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Longplay, zate bi imel eno vprasanje, na katero mi do sedaj nihce ni dal tocnega odgovora:

-televizor zadnje generacije (tx-p55vt50 konkretno) je sposoben predvajati 24p pri fullhd. Kako je z 48p? Ali pa 60p? Kaj bi se zgodilo, ce bi tvju recimo preko PCja dal fullhd signal z 48p? Bi televizor to prebavil in pokazal sliko ali ne? Glede na to, da ima tv zelo kratek cas osvezevanja (0.001ms) in kao 600Hz, po logicnem sklepanju za tv tudi 120p nebi smel biti popolnoma noben problem? Ali imam napacno predstavo oz. napacno sklepam ali pa v moji logiki nekaj manjka? Verjetno so te tezave povezane tudi z podatkovnimi nosilci oz. blurayi...
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opremo si poglej je v moji galeriji.
Kar se tiče odgovora:
48 p - verjtno ti je dalo mislit na novega hobita.
48 p ti bo vt prebavil in prikazal pretvorjenega iz 48p v 60 p, ker bo tako naredil predvajalnik Blu-Ray, ki bo signal prekonvertiral.
Noben ga še ni sposoben kot 48 p poslati naprej.
Kar se tiče tvojega pc-ja ne vem kaj imaš noter v njem.
120p ali višje pa je tako ali tako samo pri 3D predvajanju.
Da pa tole opaziš pa moraš zelo dobro gledat.
Poglej si kavboje in vesoljce na začetku z vključenim 24 p pa še avatarja, in poročaj če si kaj opazil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje najdem galerijo?
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

6ak je napisal/a:
Kje najdem galerijo?


Čisto zgoraj na desni strani poleg člankov klikni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Kavbojev in vesoljcev sem slišal, da je to lahko rečem kao referenčni bluray, kar kvalitetno narejen.

Zakaj praviš, da noben bluray ni sposoben 48p poslati naprej??? Konvertira ga na 60p, ampak zakaj ravno 60p???

120p v 3D potem verjetno pri 60p a ne??? (slika za levo oko 60p + slika za desno oko 60p = 120p, tako si mislil a ne?)
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne more poslati naprej, ker še noben nima 48p izbire za vklopit.
Samo 24p obstaja.Zato vsi predvajalniki BD delajo pretvorbo 48p v 60p, ker so pač tako naredili.
Za 120p pa si pravilno ugotovil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potemtakem je 60p neke vrste standard... Hipotetično vprašanje:

imam plošček ki je posnet v načinu 48p (recimo Hobita Smile ). V tem primeru mi pa bluray prikaže teh 48p če imam nastavljen direktni način brez pretvorb?
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede 24p in ostalih vprašanj okrog "zatikanja - tresena" slike je tu en zanimiv članek, kako se je pristopalo k reševanju tega problema z uvajanjem LCD in plazem. tekst je v Nemščini
http://www.hifi-regler.de/hdtv/24p_ruckeln.php?SID=049e2c9d507f9e48484b3d5fcf2ea97f
Pod eno točko opozarja na to, da so imeli primer: predvajalnik je dal naprej 24p TV je sprejel 24p in ga interno predelal na 60 slik, posledica vidno tresenje slike "Ruckeln" Zadevni tekst je bil napisan 2007 in upam, da novejši TV-ji ne uporabljajo te prevare!.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe