Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-fi show Zagreb 2008

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreèanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2008 21:56    Naslov sporočila: Hi-fi show Zagreb 2008 Odgovori s citatom

Evo nekaj fotk iz letošnjega showa. Bilo je marsikaj za videt in slišat. Malce nerodono je bilo ker sta hkrati potekala kar 2 sejma + ena prezentacija u hotelu Regent. V Regentu so bili razstavljeni 4 vrhunski sistemi, prava paša za oèi in ušesa. Accuphase + KEF Reference, Simaudio kompenete + Magneplanar, Mark Levinson + Revel in pa Unison research Absolute, Dcs in Klipschi. Zatem je bil na vrsti Sheraton, kjer žal sobe niso bile na takem nivoju kot v Regentu ampak je bilo vseeno kar nekaj dobro zveneèih sistemov. Najbolj se mi je dopadel Audio research z Avaloni (uh to je bilo hudo) , in pa Marten zvoèniki na Spectral konèni in pa mislim da Metronome cd playerju. Od cenovno dostopnih sistemov so impresionirali Audio Physic na Mimetism midi komponentah. Poslušali smo novi cd od AC/DC in to je špilalo!!!
evo toliko na kratko..

















































Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2008 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dzigi fula luštne fotke!

Nažalost se letos zaradi obveznosti nisem udeležil Zagrebških showov, za kar mi je zelo žal. Kot vidim in slišim pa je bilo tam dosti krasot. Po eni strani pa bolje da se nisem, saj potem en teden ne bi mogel spati. Smile

Dzigi niè ne šparaj prostora, naloži še kaj gor. Z veseljem bomo absorbirali. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2008 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, lep razgled Very Happy

Me prav zanima kako igra tista B&W + Classe kombinacija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2008 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofil škoda da nisi utegnil, upam da ti naslednje leto rata in da gremo skupaj. Letos je bilo res ogromno stvari. Naš sejem je bil kar malo bogi u primerjavi z vsemi temi hudobijami ki so jih tam razstavili.
Pestilence. ta sistem mi nekako ni potegnil, slišalo se je da je ful potenciala ampak zvok se kar ni hotel razživeti. Pravzaprav sem prièakoval èisto drugi sound od B&W. Drugaèe pa ne vem kaj je bilo narobe z Quad sistemom. Te elektrostate v tisku hvalijo kot ene boljših boksov na svetu ampak tukaj res nekaj ni štimalo. Najbrž so kaj zašuštrali v postavitvi ali pa je bila prešvoh elektronika...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Quad paè tako zveni, to ljubezen na prvi pogled, ali ti je ok ali ne ... ok, sem ga slišal na boljši naèin, vendar osnovne smernice so ostale enake.

Regent je bil zgodba zase, vrhunski prostori, vrhunski sistemi, preverjene kombinacije , odlièni prezentatorji (... imeli toèno oznaèene pozicije stolov poslušalcev), meni najboljši sistem z kef-i. o vrednosti sistemov nima smisla izgubljati besed..

pred Regent-om sva z prijateljem bila še v Miral-u (mimograde potekali so sejmi v treh razliènih prostorih, uvoznik audio art ga je organiziral v regent-u v lastni režiji).
Miral, meni boljši kot Sheraton, s tem da sem bil v Sheratonu na zadnje - že èisto nor Laughing od poslušanja vsega... V regentu je bilo nekaj dobrih sistemov, nekako so zvokovo prevladovale samogradnje, audiofil.net klub je imel svojo sobo s samogradnjami - svaka èast Ishmael-u. meni najzanimivejše preseneèanje hrvški proizvajalec - colibri labs, kateri je drugaèe proizvajalec kablov, je prviè predstavil samogradnjo zvoènikov v kombanaciji z meridian playerjem in accuphase ojaèevalcem, poslušljiv, velik, zraèen, poln zvok... na dolge steze. naš Gallus - Vojko je delal odlièno (sloh glede na front end - rotel), dober zvok , vendar 24t euro za par zvoènikov ..... ufffff. Black Master, dobro, zelo odmaknjen oder, detaljno (cena cca. 5500euro), WLM - kaj pa vem, ne morem si pomagat ampak ta zvok kartona meni zveni na specifièen naèin kateri ni po mojem okusu. Naim + Spendor sp100r ... suho, hitro, prenapet bas, kompresirano, tanko... plinus + spendor, malenkost bolje, vendar suho, hladno , izpostavljen upper bas.... Ayon, velik potencial, povpreèen zvok... ne moreš na vrhunsko elektroniko obesit lakiran solidcore baker za zvoèniški kabel, ker zveni napihnjeno (beri: podobno kot vklop loudnessa), mislim saj je ta zgodba z polnožiènim bakrom ok do neke meje, vendar sistem vreden 15t euro si zasluži nekaj boljšega. Sicer je 15t za vse še vedno 9 manj kot Gallus zvoèniki.... kam grejo te samogradnje...
Sheraton, beri zgoraj, tu sem bil že èisto Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 00:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ZG so zgleda bili naenkrat trije sejmi. Jaz sem bil v hotelu Miral in Sheraton.
V Miralu je bila kao neka razlièica Multimedia showa podobno kot v LJ.
Tam je bila v nedeljo polovica sob zaklenjenih,ostalo je pa bila ena velika
žalost,razen mogoèe v sobi z Vaic/Ayon elektroniko.
V Sheratonu je bilo klasièno dobro. Dosti novitet za videt,za slišat
pa bolj bogo. Kot je že tradicija je veèina vrhunskih sistemov igrala podpovpreèno,razen seveda nekaj izjem.
Meni je bil osebno všeè sistem z NAT elektroniko in Reference 3A zvoèniki.
Avalon/A.Research je bil tudi zanimiv,èeprav za moj okus preveè sterilno.......
Macintosh/Dali sistem je bil katastrofa. Totalno ubit/zadušen zvok....verjetno zaradi sobe. PMC/Bryston tradicionalno solidno........komu je paè všeè.
Pozitivno me je presenetil Audio Note komplet,vendar je bila v sobi prevelika gužva za resno poslušanje. Quad elektrostati so igrali dobro,
èeprav imam tudi jaz obèutek,da rabijo pravo "elektrarno" za polni
potencial.
Marten/Spectral/Metrome je bilo odlièno,èeprav se je pripetil
smešen dogodek. Prezentator je vstavil v Metronoma cd in med predvajanjem je cel èas raklo pokalo in prasketalo,podobno kot na LP.
Vsi smo nekam èudno gledali in mislili,da je vrjetno cd presnet iz LP,
nakar gospod prezentator pristopi k Metronomu in ga ugasne,
ter pojasni,da ga ta "ceneni" kos elektronike malo jezi in da je
verjetno šel rakom žvižgat. No pa je priklopil drugega cenejšega Metronoma,pa je muzika zaigrala tako,da mi ni bilo niè jasno.
Se zgodi....... me je malo spomnilo na nekaj let nazaj,ko so trem
mojim kolegom crknili transporti na Electrocompanietu in Audio Aero.....
Edino,kar bi pograjal je izbor glasbe na prezentacijah,ki je bil na èase obupen.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 07:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi, ali lahko podaš kakšno mnenje ali oceno novih Infinity Prelude Fourty, èe si jih morda slišal igrati. Vidim namreè na eni od tvojih fotk, da so bili predstavljeni na tem sejmu.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before, ja sem slišal te Infinity. Kaj pa vem , zdelo se mi je nekako povpreèno,zgoraj kar prijetno odprto, ampak nekako se mi je zdelo da bas fali. Je pa res da sem ta sistem poslušal takoj po AR+Avalon ki je bil zame med taboljšimi in se mi je zato mogoèe zdelo bolj tko tko.
evo še nekaj fotk (audiofil je rekel da lahko malo zabašem server Laughing )

































































Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na sliki sem videl tudi B&W Signature Diamond. Ali so imeli priklopljene tudi te zvoènike??? Kolikor sem bral na netu so dobivali same vrhunske pozitivne kritike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo še moje galerije:


http://www.flickr.com/photos/15622782@N06/sets/


Žal nam je za izlet v hotel Miral zmanjkalo èasa, vendar je bilo v Sheratonu in Esplanadi kar nekaj za videti. Zvokovno se mi je najbolj dopadel sistem sestavljen iz B&W 802D zvoènikov in Classe elektronike. Ta sistem sem "per partes" poslušal skoraj uro in vedno je deloval umirjeno, detaljno z obilo energije v spodnjem spektru.

Na drugo mesto bi postavil "aktivce" Emerald Physic, nam znani še iz Ljubljanskega lanskoletnega šova, odprt transparenten in dinamièen zvok. Edino kaj rabite poleg teh tvoènikov sta še dva stereo ojaèevalnika. Eden za bas in drugi za horn.

Zanimivo so zveneli tudi Audio Physic z Audio Aero elektroniko. Trostezni dizajn, ki je ob dinamiènih tranzientih znal kar krepko stresti tla. Njihov drugi sistem z Rega elektroniko in manjšimi dvosteznimi zvoèniki je bil razoèaranje, Precizno, a malo preveè analitièno sta zvenela tudi sistema z Avalon Indra / Audio Research in Marten audio / Spectral kombinacijama. Osebno bi raje namesto Avalonov v tisti sobi raje videl kake Sonus Fabre mpr. Guarneri memento. Škoda da ni bilo tudi prezentacije Watt Puppijev, ki me je lansko leto zelo navdušila.

Sistema v Esplanadi pa me nista pretirano navdušila (Kef / Accuphase) in (Revel / Mark Levinson). Obilo zvoka in glasnosti, a malo emocij. Verjetno je svoje prispeval tudi izbora glasbe...




Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo kako so okusi razlièni.

Ravno nasprotne kombinacije so vam bile všeè Very Happy

Kar je nekomu super, je drugemu preveè analitièno. ALi pa kar je bilo drugemu super, se drugemu ni "razživelo."

Taka nasprotja in razlièni okusi me vedno navdušujejo Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa te cenejše zvoènike ste kaj poslušali? Zanima me predvsem mnenje o DALI Lector seriji (vidim na eni fotki Lector 8 ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran_82 je napisal/a:
Kaj pa te cenejše zvoènike ste kaj poslušali? Zanima me predvsem mnenje o DALI Lector seriji (vidim na eni fotki Lector 8 ).



Letošnja kombinacija Dali Lector + Macintosh je bila bolj kot ne žalost. Zvok je bil anemièen in zamolkel.

Lansko leto, ko so igrali Dali Helicon + Mac je bilo mnogo mnogo boljše...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreèanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe