Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multimedia HI-FI Show 2008
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 09:29    Naslov sporočila: Multimedia HI-FI Show 2008 Odgovori s citatom

Kot veĆØina ĆØlanov že ve, se nam poĆØasi približuje najveĆØja slovenska Audio Video prireditev - Multimedia HI-FI Show, na kateri bomo gostovali tudi pripadniki portala Audio Kontakt. Prireditev bo potekala od 3. do 5. Oktobra 2008 v M Hotelu v Ljubljani, bo pa možno videt in posluÅ”at razliĆØne HI-FI sisteme, navoljo vam bodo demonstratorji, lahko prinesete kakÅ”ne svoje ploÅ”ĆØe, v naÅ”i sobi pa bo tudi dogajalo. Kot sem že govoril z nekaterimi ĆØlani naÅ”ega portala se bodo organizirali in skupinsko priÅ”li na Show (npr. Å”tajerci, primorci....), tako da bi tam tudi lahko organizirali sreĆØanje, navoljo vam bo medica, dobra volja, HI-FI sistemi...
Nas se bo prepoznalo tudi po Audio Kontakt majicah - drug teden gredo v izdelavo.
www.multimediashow.net
OK, toliko zankrat.
Have a nice Day

Matt


_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Pet Sep 19, 2008 18:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratek filmĆØek s HI-FI Showa 2007:
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=videos&id=2
LP
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Pa Å”e nekaj utrikov s preteklih Showov, mogoĆØe vas spodbudi k obisku Laughing

V ozadju moja malenkost Cool



Pa Ŕe z organizatorjem.


Foto: Iztok Zupan
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Čet Sep 04, 2008 15:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam dve vpraŔanji:
1. kateri dan sejma je bila tovrstna strežba? - bil sem v soboto pa ni bilo niĆØ Evil or Very Mad v tem smislu
2. se letos obeta kaj podobnega? Cool - ti morda veÅ” - se gibljeÅ” v teh organizacijskih krogih
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Imam dve vpraŔanji:
1. kateri dan sejma je bila tovrstna strežba? - bil sem v soboto pa ni bilo niĆØ Evil or Very Mad v tem smislu
2. se letos obeta kaj podobnega? Cool - ti morda veÅ” - se gibljeÅ” v teh organizacijskih krogih


To niso lanske fotke, ĆØe se prav spomnim, so bile nareje leto pred prehodom v Medno! Slikane pa so bile v soboto!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S prispevek POP TV s Showa 2006
http://www.eis.si/slike/24UR.avi
LP
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 02:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, da bomo na letoŔnjem showu sliŔali tudi kakŔno egzotiko. Morebiti perverzne JBL Everest o katerih se teh dneh govori na naŔih forumih. To bi lahko bila zelo zanimiva nova izkuŔnja za vse nas. Cool

Tranci ti si bolj na tekoĆØem, ali se že kaj ve s ĆØim vse nas bodo rajcali? Mislim na viÅ”ji rang naprav, kar ne moreÅ” sliÅ”ati vsak dan. Bo tudi kakÅ”en hard disk bazirajoĆØi sistem s hi-resolution formatom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Upam, da bomo na letoŔnjem showu sliŔali tudi kakŔno egzotiko. Morebiti perverzne JBL Everest o katerih se teh dneh govori na naŔih forumih. To bi lahko bila zelo zanimiva nova izkuŔnja za vse nas. Cool

Tranci ti si bolj na tekoĆØem, ali se že kaj ve s ĆØim vse nas bodo rajcali? Mislim na viÅ”ji rang naprav, kar ne moreÅ” sliÅ”ati vsak dan. Bo tudi kakÅ”en hard disk bazirajoĆØi sistem s hi-resolution formatom?


audiofil prejÅ”njo sredo sem tudi jaz posluÅ”al te JBL Evereste. Bilo je super, fajn prezentacija, videli smo tudi dva filmĆØka o JBL-ih. Fino je bilo videt tudi slike kako ti jih pripeljejo domov z kamionom ki ima gor Å”e mali žerjav Smile En zvoĆØnik tehta 130 kg Shocked Kar se tiĆØe zvoka je trgalo gate! PosluÅ”al sem jih kakÅ”no uro in res je bil sound neverjeten.Tako nekako kot da si v živo na koncertu ampak niĆØ ni bilo agresivno , komot bi lahko posluÅ”u ure in ure... Tudi jaz upam da bojo na sejmu. Cool
se vidiva na sejmu (ne pozabi na cd-je)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uffff Dzigi, tole je pa moralo biti res huuuudo dobro. Cool

Pa bolje da ne ĆØujem saj že vnaprej vem, da potem naslednjih 14 dni ne bi mogel spati. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi je napisal/a:
audiofil prejÅ”njo sredo sem tudi jaz posluÅ”al te JBL Evereste. Bilo je super, fajn prezentacija, videli smo tudi dva filmĆØka o JBL-ih. Fino je bilo videt tudi slike kako ti jih pripeljejo domov z kamionom ki ima gor Å”e mali žerjav Smile En zvoĆØnik tehta 130 kg Shocked Kar se tiĆØe zvoka je trgalo gate! PosluÅ”al sem jih kakÅ”no uro in res je bil sound neverjeten.Tako nekako kot da si v živo na koncertu ampak niĆØ ni bilo agresivno , komot bi lahko posluÅ”u ure in ure... Tudi jaz upam da bojo na sejmu.


Trije kranjĆØani, ki smo bili v Vklopu pred Everesti od 19:30 - 23:00 smo mnenja, da takega zvoka doma ne bi imeli ! MogoĆØe za rock in pop, za ostalo pa ne.
DrugaĆØe pa zvok ni bil ne vem kaj (lastnik Vlado pravi, da igra pri njemu veliko boljÅ”e). ZvoĆØnike bi morali dvigniti za vsaj 20cm, tako pa so najbolje sliÅ”ali tisti, ki so sedeli na tleh. PosluÅ”ali smo na dveh ojaĆØevalcih, pred uradnim delom na Kronzilli(AkrapoviĆØevi), nato pa na EARu. Ogrevanje le-tega je trajalo kako uro-do takrat je bil zvok-Å”e posebej basi-beden !
Okoli polenajste sem DJjal nekaj prenosov iz LPja in svoje "master" posnetke. Tu je bilo razoĆØaranje Å”e veĆØje. Zvok je bil (imenu primerno) vedno poudarjen-vsega je bilo veĆØ, kot v resnici. Tu bi lahko "obsodil" premajhno sobo, pasala bi jim dvorana od 100-200 kvadratov.

ƈe se bodo Everesti pojavili na sejmu, jih bo verjetno poganjal Vklopov hiÅ”ni ljubimec Burmester. Po pripovedovanju oseb, ki so to kombinacijo sliÅ”ale, je to Å”e dosti slabÅ”e, kot pa z lampaÅ”i.

Vseeno pa sem naslednji dan po priklopu svojega sistema na trenutke pogreŔal "Ŕus", ki ga je pri Everestih ogromno!

P.S.: Preverite, do kam gre spodnji bas. RazoĆØarani boste! Na žalost nisem imel na sejmu pravega materiala, ki bi razgrnil to "pomanjkljivost".
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
dzigi je napisal/a:
audiofil prejÅ”njo sredo sem tudi jaz posluÅ”al te JBL Evereste. Bilo je super, fajn prezentacija, videli smo tudi dva filmĆØka o JBL-ih. Fino je bilo videt tudi slike kako ti jih pripeljejo domov z kamionom ki ima gor Å”e mali žerjav Smile En zvoĆØnik tehta 130 kg Shocked Kar se tiĆØe zvoka je trgalo gate! PosluÅ”al sem jih kakÅ”no uro in res je bil sound neverjeten.Tako nekako kot da si v živo na koncertu ampak niĆØ ni bilo agresivno , komot bi lahko posluÅ”u ure in ure... Tudi jaz upam da bojo na sejmu.


Trije kranjĆØani, ki smo bili v Vklopu pred Everesti od 19:30 - 23:00 smo mnenja, da takega zvoka doma ne bi imeli ! MogoĆØe za rock in pop, za ostalo pa ne.
DrugaĆØe pa zvok ni bil ne vem kaj (lastnik Vlado pravi, da igra pri njemu veliko boljÅ”e). ZvoĆØnike bi morali dvigniti za vsaj 20cm, tako pa so najbolje sliÅ”ali tisti, ki so sedeli na tleh. PosluÅ”ali smo na dveh ojaĆØevalcih, pred uradnim delom na Kronzilli(AkrapoviĆØevi), nato pa na EARu. Ogrevanje le-tega je trajalo kako uro-do takrat je bil zvok-Å”e posebej basi-beden !
Okoli polenajste sem DJjal nekaj prenosov iz LPja in svoje "master" posnetke. Tu je bilo razoĆØaranje Å”e veĆØje. Zvok je bil (imenu primerno) vedno poudarjen-vsega je bilo veĆØ, kot v resnici. Tu bi lahko "obsodil" premajhno sobo, pasala bi jim dvorana od 100-200 kvadratov.

ƈe se bodo Everesti pojavili na sejmu, jih bo verjetno poganjal Vklopov hiÅ”ni ljubimec Burmester. Po pripovedovanju oseb, ki so to kombinacijo sliÅ”ale, je to Å”e dosti slabÅ”e, kot pa z lampaÅ”i.

Vseeno pa sem naslednji dan po priklopu svojega sistema na trenutke pogreŔal "Ŕus", ki ga je pri Everestih ogromno!

P.S.: Preverite, do kam gre spodnji bas. RazoĆØarani boste! Na žalost nisem imel na sejmu pravega materiala, ki bi razgrnil to "pomanjkljivost".


Iztok živjo
ja zanimivo , okusi so si razliĆØni. Jaz nisem sedel na tleh ampak na kavĆØu in mi je bil zvok zares vÅ”eĆØ. Basa je bilo zame povsem dovolj, mogoĆØe Å”e malce preveĆØ, bi bili pa definitvno Å”e boljÅ”i v kakÅ”ni sobani od 100 kvadratov. ƈeprav kot pravim, meni se ni zdelo da bi se zvok drl in bil naporen, zdej ĆØe je bilo ĆØesa veĆØ kot v resnici tega ne vem, se mi je pa zdelo zelo blizu kakÅ”ni live izvedbi.
Ali sluĆØajno veÅ” kateri model EAR je bil priklopljen? Huda maÅ”ina!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi je napisal/a:
Iztok živjo
ja zanimivo , okusi so si razliĆØni. Jaz nisem sedel na tleh ampak na kavĆØu in mi je bil zvok zares vÅ”eĆØ. Basa je bilo zame povsem dovolj, mogoĆØe Å”e malce preveĆØ, bi bili pa definitvno Å”e boljÅ”i v kakÅ”ni sobani od 100 kvadratov. ƈeprav kot pravim, meni se ni zdelo da bi se zvok drl in bil naporen, zdej ĆØe je bilo ĆØesa veĆØ kot v resnici tega ne vem, se mi je pa zdelo zelo blizu kakÅ”ni live izvedbi.
Ali sluĆØajno veÅ” kateri model EAR je bil priklopljen? Huda maÅ”ina!


Basa (nepravega) je bilo veliko preveĆØ, Å”e posebno v ĆØasu ogrevanja EARa. Ni pa bilo materiala, ki bi pokazal, kako globoko gre. Eni bobni ne morejo biti test basa, so pa to lahko cerkvene orgle,pavke ... ali pa kakÅ”na elektronika(imam kar nekaj takih plat).

Se je drlo ali ne? ƈe posluÅ”am moÅ”ke vokale in se mi sliÅ”i kot rjovenje levov, potem temu ne morem reĆØi pristnost. DopuÅ”ĆØam možnost, da so imeli pri snemanju mikrofone v grlu, ampak potem se takih posnetkov ne uporablja za test opreme.

Na mojih posnetkih je zvok sistema padel na vsej ĆØrti. MagiĆØno igranje klarineta v cerkvi, ki na pravem sistemu postavi kocine pokonci, tu ni bilo niti blizu realnosti. Bolje je bilo pri živem jazzu (Jazz at the Pawnshop)-verjetno zaradi dinamike? ƈinele mi nikoli niso zvenele udarno in obenem sladko zveneĆØe. Kontrabas je bil vedno multipliciran...

Ampak, ĆØe bi sistem pravilno postavil v veĆØji klub, bi ob dobrem materialu veĆØkrat pretental posluÅ”alce, ki bi mislili, da posluÅ”ajo v živo. Nekaj podobnega se mi je zgodilo v Gromki, ko smo na zelo povpreĆØnem ozvoĆØenju pred koncertom zavrteli posnetek prejÅ”njega koncerta in so ljudje "Å”pegali" v dvorano misleĆØ, da se je že zaĆØelo.

Ne vem, kateri EAR je "godel".
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
dzigi je napisal/a:
Iztok živjo
ja zanimivo , okusi so si razliĆØni. Jaz nisem sedel na tleh ampak na kavĆØu in mi je bil zvok zares vÅ”eĆØ. Basa je bilo zame povsem dovolj, mogoĆØe Å”e malce preveĆØ, bi bili pa definitvno Å”e boljÅ”i v kakÅ”ni sobani od 100 kvadratov. ƈeprav kot pravim, meni se ni zdelo da bi se zvok drl in bil naporen, zdej ĆØe je bilo ĆØesa veĆØ kot v resnici tega ne vem, se mi je pa zdelo zelo blizu kakÅ”ni live izvedbi.
Ali sluĆØajno veÅ” kateri model EAR je bil priklopljen? Huda maÅ”ina!


Basa (nepravega) je bilo veliko preveĆØ, Å”e posebno v ĆØasu ogrevanja EARa. Ni pa bilo materiala, ki bi pokazal, kako globoko gre. Eni bobni ne morejo biti test basa, so pa to lahko cerkvene orgle,pavke ... ali pa kakÅ”na elektronika(imam kar nekaj takih plat).

Se je drlo ali ne? ƈe posluÅ”am moÅ”ke vokale in se mi sliÅ”i kot rjovenje levov, potem temu ne morem reĆØi pristnost. DopuÅ”ĆØam možnost, da so imeli pri snemanju mikrofone v grlu, ampak potem se takih posnetkov ne uporablja za test opreme.

Na mojih posnetkih je zvok sistema padel na vsej ĆØrti. MagiĆØno igranje klarineta v cerkvi, ki na pravem sistemu postavi kocine pokonci, tu ni bilo niti blizu realnosti. Bolje je bilo pri živem jazzu (Jazz at the Pawnshop)-verjetno zaradi dinamike? ƈinele mi nikoli niso zvenele udarno in obenem sladko zveneĆØe. Kontrabas je bil vedno multipliciran...

Ampak, ĆØe bi sistem pravilno postavil v veĆØji klub, bi ob dobrem materialu veĆØkrat pretental posluÅ”alce, ki bi mislili, da posluÅ”ajo v živo. Nekaj podobnega se mi je zgodilo v Gromki, ko smo na zelo povpreĆØnem ozvoĆØenju pred koncertom zavrteli posnetek prejÅ”njega koncerta in so ljudje "Å”pegali" v dvorano misleĆØ, da se je že zaĆØelo.

Ne vem, kateri EAR je "godel".


Zanimivo kar praviÅ”,meni se je zdelo popolnoma drugaĆØe. Se spomnim da je bil komad When I dream-Carol Kid (Linn), so mi Å”le kar kocine pokonci, en najbolj pristnih vokalov kar sem jih sliÅ”al. Å koda da nisem ostal dlje, da bi sliÅ”al Å”e tvoje posnetke. No, bomo videli kako bo na show-u, tam so sobe veĆØje in bi moralo biti Å”e bolje.
Trancedeejay, ĆØe imaÅ” kak info ali bodo kake premiere pa prosim napiÅ”i. Na uradni strani ni Å”e niĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sicer teh Everestov ne bi imel, ampak lahko BTW povem, da so naslednji dan ugotovili (sem jih takrat poslusal), da so zvocniki narobe skonfigurirani (spredaj lahko nastimas frekvencna obmocja). Ko so to spremenili, je bilo basa vec.

LP,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Trenutno marsikater zastopnik Å”e ni ĆØisto odloĆØen glede prezentacij, raĆØunamo, da bi ĆØez kakÅ”nih 10 dni znalo biti že nekaj online, ĆØe ne drugega plakat in razpored sob. Letos bo kar nekaj izbire kar se tiĆØe CD, SACD, LP ploÅ”ĆØ, predvsem pa boste lahko posluÅ”ali glasbo tudi preko Squeezeboxa, imeli bomo tudi multiroom sistem. Pustimo se presenetiti Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe