Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

subwoofer nasvet ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vizer40



Pridružen/-a: Ned Maj 2010 17:20
Prispevkov: 16
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2010 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem imel časa za post pisat! Sem se moral najprej naposlušat. Sem zelo zadovoljen z Velodyne subwooferjem, priznam da me malo pritegnil tudi zato, ker ima daljinca. Sicer mi je pa Onkyo-tov audyssey nastavil super prostorsko kuliso. Malo sem sicer v dvomih kaj so mi prodali pri Pear audio, našel sem sloj prahu v globini bas refleks odprtine? Je možno da so mi prodali že rabljen zvočnik? Mogoče je zato popusta 100€ ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031476895
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2010 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče razstavni eksponat?

Pa tudi tako, sem dobil že zapakirane zvočnike ki so imeli na sebi nekaj prahu. Tovarne pač niso sterilno okolje. Naj te ne skrbi.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zzan



Pridružen/-a: Sob Jun 2010 11:08
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabim en nasvet, namreč iščem woofer za MAX 350€, da bo špilal zraven Audioengine A5...
Je ta Velodyne res tok dober, da tudi Klipsch in Energy wooferji ne pridejo blizu Velodynu?
V Technomarketu majo 8"(220€) in 10"(350€) Energya (nevem točno modela), pa se mi je zdelo da bi lahko 10" igrala bolje...(predvsem nižje)...

EDIT: Sem povprašal kateri model je, in se gre za ESW-V10 in ESW-V8. To pa nista tako slaba suba, ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 14, 2010 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš sw uporabljal za glasbo je dobro da zanj potrošiš nekoliko več. Cenejši wooferji so dostikrat nekoliko prepočasni, doneči in slabše definirani. Sam imam REL in lahko rečem, da z lahkoto sledi glasbi ima mehak prijeten bas, lepo definiran in ne doni še pol ure potem, ko je basist potegnil po struni. Moj rel nima refleks odprtine kar je vsaj po mojem mnenju bistveno bolje pri reprodukciji glasbe. Velodyne tudi zelo hvalijo, vendar z njimi nimam izkušenj. Velodyne naj bi imel super "avtomatski" setup.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem cenovnem razredu ni boljšega nakupa kot Klipsch v Technomarketu!To je veljalo tudi za boljše Jamote, ki pa jih več nimajo.
Energy ne poznam iz prakse, firma pa sicer ima dober sloves in so njeni boxi kot sicer vsi iz skupine Klipsch pri Technomarketu izjemen nakup.Velja pa pohiteti, ker se njihovi marketi zapirajo, kar je škoda!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zzan



Pridružen/-a: Sob Jun 2010 11:08
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj, woofer sem nabavil že zdavnaj - Sem bil v Technomarketu in sem probal energy, jamo, klipsch, na koncu sem vzel Klipscha RW-10D Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 500
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 16, 2010 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RW-10D je za svoj denar več kot odličen! Kar je meni zelo všeč je IR senzor, kar mi omogoča vse nastavitve kar preko Harmony One daljinca!!! Sam woofer ima tudi nekaj "slotov" za shranjevanje nastavitev pri poslušanju glasbe ali delovanju pri gledanju filma!! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 04, 2010 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšen je RW-10d v primerjavi z čim podobnim? V technomarketu imajo 3 sube z podobnimi lastnostmi za enak denar(349.- €). Energy ESW-C10, Klipsch RW-10d ter Mirage Prestige s10. Vsi 10", moči imajo vsi dovolj.. (energy in mirage imata še identičen backplate in velikost, razlika je samo v driverju in nekaj malega v moči).

Namen imam it vse tri poslušat, samo vseh treh ne bi nosil domov.. V trgovini pa se tudi dobi različne predstave.

Se je katerega za izogibat, mogoče še kak drug predlog?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 05, 2010 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šel poslušat te tri. Kupil klipscha.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 500
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 05, 2010 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Šel poslušat te tri. Kupil klipscha.


Po moje ti ne bo žal! Very Happy Obilo (audio) užitkov!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
zzan



Pridružen/-a: Sob Jun 2010 11:08
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Obilo (audio) užitkov!!

Heh, +1. Sam sem kar nekaj ur preživel v TMju, samo je en problem - tisti študentje ne vedo sploh kaj prodajajo - kaj šele da bi vedeli, "kaj delajo tisti trije gumbi zadi za vuferjem" Laughing

Aja, siguren sem da so ti ga šli priklapljat na neko s****e od avtoradiev, ane?
Sploh nevem kaj grejo na tiste jajce priklapljat.. Na koncu smo (sem) woofer priklopil po vseh napravah, kar so imeli tam (yamaha,onkyo ojačevalci), pa sem pol nekak na slepo vzel, ker se je vedno slišalo zanič Mr. Green

Sm ti pa mal fovš, ker si dobil novega (moj je razstavni) Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko pa je trenutna cena tega Klipscha?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEŠ

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 17:16    Naslov sporočila: subwoofer Odgovori s citatom

Fantje to se splača kupit,bojda zelo prodajan model,po karateristikah sploh ni čudno,

http://www.xtz.se/uk/products/subwoofers/99w12.18p-high-glossy-ice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2585
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Koliko pa je trenutna cena tega Klipscha?

349.- € (+7% popusta).

Nah, ostala dva sta preveč bobnela. Ta je sicer zvenel nekoliko plehko, ampak bil pa je najmanjše zlo oz. imel najmanj simptomov poceni wooferjev. Zaenkrat zadovoljen:)

EDIT: spomini so zakon.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2010 20:12    Naslov sporočila: Re: subwoofer Odgovori s citatom

mariosala je napisal/a:
Fantje to se splača kupit,bojda zelo prodajan model,po karateristikah sploh ni čudno,

http://www.xtz.se/uk/products/subwoofers/99w12.18p-high-glossy-ice

Bo kar držalo!Vsaj test na Area DVD je prepoln hvale.
Bi pa sicer v zvezi s postom pred mojim opozoril, da si je težko predstaviti preizkus subwooferja v trgovini! Confused Ravno pri njih je namreč treba zadeti pravo mero jakosti glede na ostalo zvočno sliko, nastavitev prave prehodne frekvence in da se sploh prav ujame z glavnimi zvočniki.O akustiki prostora sploh da ne govorim!Po drugih postih je verjetno jasno, da ne štejem med perfekcioniste, a sam sem rabil res veliko časa, da sem na koncu ujel pravo ravnovesje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe