Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio DIY
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2023 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio, popolnoma se strinjam s tvojim zadnjim stavkom. Glede ostalega pa ne razumem zakaj tako negativno? Saj nismo mimoze. ambasador bi rad, da ta zvoĆØnik tudi zaigra s polnim potencialom. Zdi se mu, da morda to v kotih sobe ne bo možno. Upam, da mojega komentarja ne razumete podobno negativno kot njegovega. DIY ljudje imate izgleda precej poseben mentalni ustroj. Wink

P.S. Variovent dela najbolje kadar ni preobremenjen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2023 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom in LB, saj vesta, da smo dovolj dolgo na forumu, da avtorja kritikantskega zapisa dobro poznamo. Gre za tipiĆØen primer kritikantstva in ne objektivne kritike. Avtorjeva znaĆØajska lastnost je paĆØ taka, da ĆØe ni glavni, njegova beseda pa zadnja, potem paĆØ piÅ”e kar ga posredno dela "velikega". Vedno pa moramo (v danaÅ”njih ĆØasih) imeti na umu, da so morda posredi tudi kakÅ”ne substance. Od kofeina, c2h5oh , pa do ĆØesa moĆØnejÅ”ega.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2023 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Peace brothers, sem hvaležen za nasvete in tudi kritike, iz njih se najveĆØ nauĆØim.

Da razložim mojo postavitev zvoĆØnikov:
JBL-i obiĆØajno niso v kotih, temveĆØ 1m od zidu, saj je dolžina sobe cca 7m. Na njihovo mesto so zaĆØasno postavljeni Dynaudio (no, trenutno samo eden).
Kot sem že v postih nazaj omenil, mi je viÅ”ina JBL visokotoncev malo previsoka (zvoĆØniki so dobrih 130cm visoki), jaz pa veĆØinoma posluÅ”am glasbo v položaju za gledanje TV, ležeĆØki na sedežni in D28 so toĆØno v viÅ”ini uÅ”es.
Tepiha res nimam, bom pa razmislil o tem.

Matej, omenil si delovanje varioventov ("Variovent dela najbolje kadar ni preobremenjen"). Ali lahko poveÅ” kaj veĆØ o varioventih, sem ĆØisto bos na tem podroĆØju?

Ko konĆØam drugi zvoĆØnik, ga bom prikljuĆØil brez polnila, torej levi z 0,9kg volne, desni niĆØ. Potem bom ob posluÅ”anju levemu odzemal in desnemu dodajal volno, po potrebi. Taka je moja strategija, so pa vsi predlogi dobrodoÅ”li.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2023 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ĆØisto vsaki temi je prepir zaradi oslove sence. Avdio te lahko finanĆØno in pa predvsem psihiĆØno uniĆØi. PostaneÅ” psihiĆØen bolnik. Skratka opojna substanca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2023 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.troelsgravesen.dk/Variovent.htm
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2023 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
LBaudio, popolnoma se strinjam s tvojim zadnjim stavkom. Glede ostalega pa ne razumem zakaj tako negativno? Saj nismo mimoze. ambasador bi rad, da ta zvoĆØnik tudi zaigra s polnim potencialom. Zdi se mu, da morda to v kotih sobe ne bo možno. Upam, da mojega komentarja ne razumete podobno negativno kot njegovega. DIY ljudje imate izgleda precej poseben mentalni ustroj. Wink

P.S. Variovent dela najbolje kadar ni preobremenjen.

No, konĆØno je nekdo prebral kar sem napisal in normalno interpretiral.
ZvoĆØniki so estetsko zelo lepo uspeli, nisem imel namena tega poudarjati, ker se je toliko pohval itak že zgrnilo.
Glede oĆØitkov fovÅ”ije .. ogledalo pove veliko, hahaha, pa kakÅ”en post na temo lakirnja tudi Laughing Laughing
--------------------------------------
Kakorkoli, glede postavitve lahko samo upam da zvok viÅ”je klase bo, ma ne verjamem preveĆØ.Pa ne ker zvoĆØnik ne bi zmogel. Kolikor praviÅ” bo meter iz kota, aleluja, sicer bi to bil totalni pogreb, kot je izgledalo na sliki, pa niĆØ drugaĆØe kot sem (humorno, za druge Å”kodoželjno, pa samo ĆØakajo na najmanjÅ”i možni spodrsljaj) zapisal.

Tisto z AN-E ni tako mimo. Second hand se jih dobi izpod dveh tisoĆØakov in tudi kit izvedbe obstajajo. Ta model je zasnoval Peter Snell, Audio Note je to povzel in izdeloval 40+ let in Å”e izdeluje, kar samo priĆØa o upeÅ”nem pristopu. In to v razliĆØnih izvedbah z razliĆØnimi cenami kot tudi z eksotiĆØnimi materiali in eksotiĆØnimi cenami. Prvo sliko s postavitvijo v kot - ker samo za to gre - na katero sem naletel, sluĆØajno bolj eksotiĆØno varianto, pa sem prilepil. Ampak na AK ni milosti, niti smisla za humor- kako je že tisto iz filma ko to tamo peva - buÅ”i, ahhahaha, buÅ”i ahahaha

https://www.youtube.com/watch?v=kxnnB9f8NSs
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2023 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moj komentar je bil predvsem na temo DIY izdelka kot takega,...kako in kje ga postavit , pa mislim, da je vecini vseh prisotnih na tem forumu kristalno jasno in tudi kaksne so posledice napacne postavitve. Vsakemu je sigurno pomembno da izkoristi potencijal opreme, se posebej DIYarjem. ponavadi ravno ti ljudje naredijo vse da njihov izdelek zablesti.

Makra, imam nekaj ctiva na temo Aperiodicnih membran in kako se jih tunira...(moram poiskat po diskih) taksne, kot imas ti se da razstavit in dodati ali odvzeti polnilo ter ga bolj ali manj stisniti s cemer uravnavas propustnost. - imas dve ali tri stopnje za stisnit materijal. Vloga AP je da gladi impedancni peak. membrani sta dve na vsakem ohisju, kar bi moralo biti dovolj glede na velikost bass driverja.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2023 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasno izgledajo in kar profi izdelava. ƈestitke!
KakŔne so kaj specifikacije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2023 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

okoyono je napisal/a:
Krasno izgledajo in kar profi izdelava. ƈestitke!
KakŔne so kaj specifikacije?


Specifikacije kar v sliki:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2023 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res lep projekt in odliĆØna restavracija..
Si jih že priklopil oz posluŔal?
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈas je, da tale projekt konĆØam in konĆØno sem se lotil tudi drugega zvoĆØnika.
Kot sem že omenil, bom v nasprotju s prvim zvoĆØnikom, napolnjenim z ovĆØjo volno, drugega priklopil brez polnila in tekom posluÅ”anja po potrebi dodajal oziroma odvzemal polnilo. Po nakljuĆØju sem dobil na razpolago Å”e eno vrsto polnila in sicer kameljo volno. Ima mogoĆØe kdo praktiĆØne izkuÅ”nje s tem materialom?
Rad bi preizkusil tudi to verzijo polnila. Kar sem si zamislil, mi bo vzelo kar precej ĆØasa, a je zima Å”e dolga.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

makra28 je napisal/a:
Po nakljuĆØju sem dobil na razpolago Å”e eno vrsto polnila in sicer kameljo volno. Ima mogoĆØe kdo praktiĆØne izkuÅ”nje s tem materialom?

Kameljo volno ali kameno volno?
Lastnosti kamelje volne ne poznam.
Kamena volna pa je eden najboljŔih umetnih materialov, ampak je precej agresivna. Paziti moraŔ da ti ven ne leti in da membrana ne drgne po njej. Dobro je uporabljati rokavice in masko ko premetavaŔ to.

Na koncu je verjetno bolje imeti enako polnilo v obeh. Lahko pa meÅ”aÅ” razliĆØna.


Nazadnje urejal/a LightBit Sre Jan 03, 2024 20:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav sem napisal, kamelja volna.
Vsekakor bosta na koncu v Ŕkatlah enaka materiala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK. Sem moral preveriti da ni kak auto-correct.
Tisto v zgornji vreĆØi tudi izgleda kakor da bi lahko bila kamena volna. V spodnji vreĆØi pa na sliki izgleda kakor ovseni kosmiĆØi. Smile
Katera je kamelja?

Ko boÅ” primerjal najbolje da prestaviÅ” drugi zvoĆØnik na isto pozicijo v prostoru kot si posluÅ”al prvega.

Verjetno ne boÅ” niĆØ zgreÅ”il ĆØe zmeÅ”aÅ” oboje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgoraj je ovĆØja volna, kosmiĆØi pa so kamelja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 7 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe