Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 27, 2023 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Pa daj èe ugotoviš da je lgbtq+ friendly povej k luka79 ziher zanima. Laughing

Pri meni so vsi interkinekti v mavriènem skinu. Napajalni pa modro rumeni. BC i stand with current thing. Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2023 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živ.
Da povem, na testu imam Audio Gd R27.

R2R z lastnimi moduli, trije trafoti, diskretna stopnja, možnost izbire non-os in 2x, 4x, 8x oversamplinga, ojaèevalnik za slušake, preamp funcija (ki se lahko obide). Ornk mašina, resna, tut na zunaj je prava zverina.
Razlike med oversamplingi so kar oèitne. Meni najbolj sede ali brez, ali pa 2x os. V grobem, pri non-os je zvok bolj surov, direkten, najbolj blizu tebe, dinamièen, osvobojen, je pa malo kosmat in 3d ni tako dober, malo konfuzen, vse je v prvi liniji. Vedno bolj kot gremo proti 8x oversamplingu se zvok oddaljuje, ni veè take dinamike, zvok je tanjši, manj mesa, ni veè take igrivosti, ja pa bolj jasen, tudi 3d je boljši. Še najveè sem imel v 2x oversamplingu. Je pa odvisno, na neko glasbo paše non-os, npr. na kakšne Jazz standarde ziher. Na 8x oversampling mi ni zanimivo v nobenem primeru.
Nasploh je dac zelo dinamièen. Faktor tapkanja po stegnu je visok. Pri Oye Como Va sem kar zaplesal. Res ima dober PRaT, nisem vedel, da ima dac lahko tudi to oz. toliko tega. Se zavedam, da mi je to doprinos, ker imam 2-3W lampaše, ki jim to manjka. Všeè mi je, da lahko nanj kar direktno priklopim konèno stopnjo, ker ima nek »sofisticiran« volume control, ki deluje suvereno; dober filing, ko ga odpiraš, èutiš tisti drive/grip, kljub temu, da je naprej samo 2W tip 45 lampa.
So Habo, what do you really think?
Dober dac, absolutno, atraktiven zvok, ki ne utruja, ni sterilen, ravno prav agresivnosti in mehkobe, z dobrim gripom, ima vhod za slušalke, preamp funkcija, dsd podpora, i2s vhod itd., sploh pa za ta denar...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2023 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima morda kdo Gustard x18? Za posodit za kakšen dan, dva... Mr. Green
Resno mislim, lahko s kavcijo seveda.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2023 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprasanje ki se poraja... kje se sedaj prodaja natancno ta dac, ki ke v zgornjem "revjuju"
Laughing
Ga bos kupu habo?
Si ha ze?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2023 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To frend prodaja, pa sm mu naredu reklamo, sej veš, ti bi isto mogu narest z JBL-i...

haha Marka, ne moreš skrit ane Smile

P.S. Odloèam se še oz. bi, ampak s tem fedrom, skos jedva broke, morem se neki zment hh...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2023 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Živ.
Da povem, na testu imam Audio Gd R27.

R2R z lastnimi moduli, trije trafoti, diskretna stopnja, možnost izbire non-os in 2x, 4x, 8x oversamplinga, ojaèevalnik za slušake, preamp funcija (ki se lahko obide). Ornk mašina, resna, tut na zunaj je prava zverina.
Razlike med oversamplingi so kar oèitne. Meni najbolj sede ali brez, ali pa 2x os. V grobem, pri non-os je zvok bolj surov, direkten, najbolj blizu tebe, dinamièen, osvobojen, je pa malo kosmat in 3d ni tako dober, malo konfuzen, vse je v prvi liniji. Vedno bolj kot gremo proti 8x oversamplingu se zvok oddaljuje, ni veè take dinamike, zvok je tanjši, manj mesa, ni veè take igrivosti, ja pa bolj jasen, tudi 3d je boljši. Še najveè sem imel v 2x oversamplingu. Je pa odvisno, na neko glasbo paše non-os, npr. na kakšne Jazz standarde ziher. Na 8x oversampling mi ni zanimivo v nobenem primeru.
Nasploh je dac zelo dinamièen. Faktor tapkanja po stegnu je visok. Pri Oye Como Va sem kar zaplesal. Res ima dober PRaT, nisem vedel, da ima dac lahko tudi to oz. toliko tega. Se zavedam, da mi je to doprinos, ker imam 2-3W lampaše, ki jim to manjka. Všeè mi je, da lahko nanj kar direktno priklopim konèno stopnjo, ker ima nek »sofisticiran« volume control, ki deluje suvereno; dober filing, ko ga odpiraš, èutiš tisti drive/grip, kljub temu, da je naprej samo 2W tip 45 lampa.
So Habo, what do you really think?
Dober dac, absolutno, atraktiven zvok, ki ne utruja, ni sterilen, ravno prav agresivnosti in mehkobe, z dobrim gripom, ima vhod za slušalke, preamp funkcija, dsd podpora, i2s vhod itd., sploh pa za ta denar...



LP
Jaz sem imel na testiranju DAC od iste firme, lih tako velika škatla, trije trafoji, sam brez sredinskega gumba spredaj, žal modela ne vem, ker si ga ni bilo vredno zapomnit. Notranjost ni, da ni, težji od veèine novodobnih ojaèevalcev Laughing . Žal pa me je zvok popolnoma razoèaral (pa ne samo mene, tudi lastnika, ki ga je kupil na "blef").
Zvok bombastièen, prenapihnjen, skrajno neuravnotežen, bas trikrat premoèan, ga je blo povsod, a žal nedefiniran, timber za vse enako zapacan, zvoèni oder zelo velik 2D, 3D ne duha ne sluha, brez zraka. Velikost instrumentov, vsi enako veliki Laughing Laughing .
Bi pa tak DAC prišel prav kšnemu majhnemu cenenemu sistemu, ki je bolj suh, našpièen, ravno prav za poslušanje pretakanja szi TIDALa, YouTuba al kej tazga Wink za poslušanje ob delu Wink

PS.:Lastnik DACa je napaèno ocenil in obtožil zvoènike, da imajo preobilen in preokrogel bas, jih je tedne premešèal, sive lase dobil ob tem, nevede da je vsega kriv DAC, tako, pazite kaj izberete za krivca težav v sistemu Crying or Very sad Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Previdnost ni odveè:
obièajno je dobro najprej ulaufat novo elektroniko (brez poslušanja pustiti potiho vklopljeno dan in noè 100ur, raje veè) preden se obsodi.
Druga stvar so utrgani kabli, sem tu nekoè že opisal nemogoè zvok DAC-a Musical Fidelity, tip me obupan klièe naj priskoèim. Prvo stvar opazim, da ga je prikljuèil na 'specialen' napajalni kabel. Si probal priloženega? - Ne. - Ajde, akcija, naredi. Zvok je postal normalen.
-----------------------
PS opozorilo @ajke ni odveè, avdiofili imamo blesavo navado, da kadar se ukvarjamo z doloèeno napravo, kabli, ali tudi samo matom za gramofon, da od tega prièakujemo rešitev vseh problemov, pozabimo na ostalo. Odtod prisotnost utrganih kablov, po naèelu - valjda bo nekje 'sedlo'.
Najtežje je ugotoviti - èemu pripisati izvor nezadovoljstva. Samo tako uèinkovito rešimo, drugaèe se samo blaži posledice s kompenzacijo na drugem koncu.
Solidno zveneè Hifi, kateremu se zvok 'zvraèa' ob vsaki najmanjši spremembi, je (dobro, hehe) kompenziran. Obièajno se greši na izvoru zvoka, ker res dober izvor težko 'zjebeš' v nadaljevanju. Vsi poznamo kako že dober posnetek glasbe prebije skozi, preluknja sistem, ga ne ustaviš zlepa.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dušan, težko bi pritrdil temu kar praviš. Kateri dac pa je bil, R7 mogoèe, ali kakšen starejši? Kateri èip, se spomniš? Kateri zvoèniki so bili?
Mogoèe edino, da je veè basa, ampak ne morem za ziher reèi, ker sem probal samo te ene zvoènike, zdaj v kratkem pridejo še drugi, pa bom veè vedel. Ostalo vse zelo korektno, 3d je odvisen tudi od oversamplinga, non-os je bolj flat. Ne bi rekel, da je neuravnoteženo in zapacano in ne vem kaj, res ne. Vèeraj sem zaradi tvojega kritiènega pisanja tudi sam naperjeno poslušal, pa bi moral kriterije precej (pretirano) zvišati, da bi tako negativno ocenil kot ti...

P.S. Zvoènik seveda je krivec, ampak, isto je krivec source in feršt in kabli konec koncev. Vsi so in noben ni. Eni zvoèniki imajo paè preveè basa, je preokrogel, eni sekajo v midih, eni imajo dip na ne vem kje ipd. In potem jim išèemo neke feršte, ki to kobajagi poštimajo in tudi source, ki so v kontra smer, pa kable, ki tudi to malo poglihajo. Kaj je to drugega kot, da krivcu išèemo pomoè?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote=".

P.S. Zvoènik seveda je krivec, ampak, isto je krivec source in feršt in kabli konec koncev. Vsi so in noben ni. Eni zvoèniki imajo paè preveè basa, je preokrogel, eni sekajo v midih, eni imajo dip na ne vem kje ipd. In potem jim išèemo neke feršte, ki to kobajagi poštimajo in tudi source, ki so v kontra smer, pa kable, ki tudi to malo poglihajo. Kaj je to drugega kot, da krivcu išèemo pomoè?[/quote]

Kaki DAC...! Že dolgo se ve, da je vsega kriva Marjana Deržaj.......


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A so to kaka kitajska j***a?
No ene 300 dam vseen, ce je brezhiben seveda. Sam pr haboti ne vem ce je glih ziher...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolega pravi, da sprejme tvojo ponudbo 300€.

Pokliè ga, da se zmenta: 041 333 339

Evo še naslov:
https://maps.app.goo.gl/P92noWfnz9fkXTcV6?g_st=ic

Najrajš pet-sob 20-21h..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rus je primerjal Audio-GD R27 proti Yulong DA1
https://www.clubaudio.ru/2021/11/r2r-vs-akm-audio-gd-r27-yulong-da1.html

Kaže da dotièni ima nekatere moène pluse a je kompromitiran drugje - kar je najslabše - pri emocijah z doloèeno glasbo. Jih ne posreduje. Nekatere lastnosti izpostavi kot @joztom in @ajka (globina scene: ospredje definirano, ozadje zamegljeno; sicer ni isto kot èrno bela definicija je 2D-ni3D, oèitno ima rus dovolj dober sistem da natanèneje pove kaj dogaja; tudi pri drugih lastnostih)..

Sem pogledal tudi mnenje 6moons. Priporoèajo ga, a so se dolgo ukvarjali s konfiguracijo, vmes ažurirali program, vraèali izdelek na popravilo, drag kabel ni sploh delal - so morali zamenjati ga za obièajen poceni da je zafunkcioniralo... same komedije, anti-plug&play.

Kar se mene tièe, 3,5k€ je (pre)velika investicija za toliko komedij. Pa na koncu še doloèena glasba emotivno ne deluje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kul, primerjava, na slušalke sicer...

No, Audio GD R27 je v tem trenutku v EU 2.189€. Rabljenega se bo kmalu lahko dobilo za dobrega jurja.

Yulong DA1 kakor vidim je 2.499USD, pa še to ne vem, èe ni treba še power zraven kupiti, kar pomeni 3.999USD - se motim? Koliko potem pride v EU?

Ne vem, jaz sem ga priklopil in je delal. Probavam razliène kable, vsak pokaže svoje. Ne vem zakaj ne bi bil plug&play?

Imam 100db+ zvoènike, brez kateregakoli elementa iz feršta do zvoènikov, vse se sliši... Feršt je konèna stopnja Yamamoto A08s.

Emocionalni vidik je pri meni zelo pomemben, bolj kot tehnièna plat. Audio GD to ima, zato je privlaèen. Vem, da bi se dalo še marsikaj izboljšati, ampak, ni sile...

Ĺ e en review:
https://alpha-audio.net/review/review-audio-gd-r27-pre-amp-dac-headphone-amp/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar sem opazil tule, ce habo kaj propagira se primite za denarnico.
Pump and dump. Sploh clovek ne rabi pogledat, da je nekje oglas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha Jbl ne more prek sebe Very Happy

Dac prodaja ena Slo firma, ta, ki ima Boresene, pa te danske reèi. Je na oglasu, ampak ne na našem. Vzel sem ga na test, ker bi rad nabavil nek dac v tem rangu, simple as that.

Ni prviè, da mi težiš zaradi take reèi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 112 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe