Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj kupiti - opis situacije
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec: Itak. Ampak to so izjemno poloviĆØarske (instant) reÅ”itve. Kot pri "babah" Rolling Eyes Prebavljivo, ampak samo to. Tak nasvet bi lahko dobil tudi na kakÅ”nem gamerskem forumu, recimo. ƈe pa se (oĆØitno da) želi igrati nek dostojen stereo hi-fi, potem je smiselno svetovati zasuk za 90 stopinj. Dela je za eno popoldne, zadovoljstvo pa bo definitivno mnogo veĆØje kot v dani situaciji. Gre za odloĆØitev med konformizmom in dejanskim dolgoroĆØnim zadovoljstvom.

No, sedaj samo Å”e poĆØakajmo, da prileti predlog z audioquest kabli na baterije. Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za enkrat lastnik Å”e ni pokazal pripravljenosti, da bi bil sistem na desni steni (90Ā° desno). Morda mu Å”e vedno veĆØ pomeni urejen prostor kot pa sam zvok. Morda si želi samo nek sistem, ki bi napolnilo sobo z zvokom in mu ni pomemben hud 3d in podobno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:

Nekako se tako nevljudnih in napadalnih ljudi brez osnovne olike izogibam. Tako da, mislim da ne bom nikdar priÅ”el k tebi, pa ĆØe tudi imaÅ” najboljÅ”i sistem na svetu.
Mene bo morda sram ĆØez par let (dvomim, nimam razloga), tebe je pa lahko že danes. Confused


Seveda me je sram, zato ti tudi govorim, ampak do nekje sem toleranten, potem pa ne veĆØ. Razlog je pa, ker nas ima 90% take sobe, pa kljub temu smo globoko v hifiju in imamo dober zvok (kakor paĆØ situacije dopuÅ”ĆØajo). Eni se prilagajajo z zvoĆØniki, drugi z dsp-ji, room tretmaji, pozicioniranjem. Tako kot ti je Anže povedal na bolj zrel naĆØin.

Å koda, lahko bi priÅ”el. V živo je ĆØisto drugaĆØe kot pa nabijanje po forumih...

Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:


Seveda me je sram, zato ti tudi govorim, ampak do nekje sem toleranten, potem pa ne veĆØ. Razlog je pa, ker nas ima 90% take sobe, pa kljub temu smo globoko v hifiju in imamo dober zvok (kakor paĆØ situacije dopuÅ”ĆØajo). Eni se prilagajajo z zvoĆØniki, drugi z dsp-ji, room tretmaji, pozicioniranjem. Tako kot ti je Anže povedal na bolj zrel naĆØin.

Å koda, lahko bi priÅ”el. V živo je ĆØisto drugaĆØe kot pa nabijanje po forumih...

Peace


Nekako si daleĆØ, ĆØe ne bi ti že po vrath zbijal Laughing

Å alo na stran. Seveda je v živo drugaĆØe (sploh v tvojih koncih ste znani po odprtosti), je bil pa tudi moj komentar glede zasuka izjemno dobronameren, v izogib slabi volji in nepotrebnemu odtekanju kapitala. Fino bi bilo, da avtor pove kaj zares želi. PreveĆØkrat je že bilo na naĆØin "imam xxxx vsoto denarja in bi nekaj da Å”pila, nisem pa pripravljen za dejanski uĆØinek narediti niĆØ drugega kot vÅ”tekati aparaturo". No, to.

Kaj pa veÅ”, ĆØe sem zmogel do Pule, bom en dan morda tudi do Lenarta.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe gre prvenstveno za domaĆØi kino pol pa ne bo Å”kodilo, ĆØe grejo veliki zvoĆØniki na polico. JBL-ke mam ene ravno zate Smile TV je velik ne vem zakaj bi imel miniaturne zvoĆØniĆØke od katerih ne bo kaj dosti razlike od TV-ja. Pri Jbl je tudi fajn, da so tviterji lahko na notranji strani in nimaÅ” toliko problema s stransko steno. ƈe te zanimajo par let stari 4312 se, mi javi na zs.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:

...
V glavnem, jaz bi vsekakor Ŕel posluŔat tist bordo soundbar.

Ni samo v bordo barvi. Tu lahko spreminjaÅ” barve
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
dabiblo je napisal/a:
Glede na napisano od avtorja teme se bere, da bo veĆØina le predvajana glasba na želeni opremi in ne tolk video, Borea pa kolikor se bere, naj bi bili bolj usmerjen v domaĆØi kino, kot v glasbeno klaso.

Ne vem kaj misliŔ s tem.. A video pa ni glasba? Ne vem, tudi razni Klipsci, Daliji, veliko je tega, imajo linije za veckanalnost (video), ampak kaj ima to veze. Sound RP linije Klipscha v stereu je Ŕe vedno dober.

https://m.youtube.com/watch?v=3wt1JqQHpE8

https://m.youtube.com/watch?v=qAh_keMXwuE&t=445s


Ko vidim zvoĆØnike iz raznih 5.1 sistemov (in to ta BOREA je) in to enaĆØiti z nekimi zvoĆØniki, ki so sposobni sami pokrivat celoten razpon in ne potrebujejo wooferja poleg, mi te zadeve ni za enaĆØiti in je vsaj malce jasno kam pes taco moli, ko je tista Å”katla w poleg na sliki. ƈe ne bi poleti govoril s prodajalcem, ki med drugim ponuja BOREA model in mi je sam omenil da so bolj usmerjeni v HT s to serijo, niti tipkal nebi, tko je pa spomin Å”e svež. ƈe sam proizvajalec zadevo preferira v sistemih 5.1, potem... Sem spraÅ”eval za serijo 902 ter Esprit in je naneslo na ta pogovor. ƈe imaÅ” super izkuÅ”nje z njimi pa toliko boljÅ”e, saj je cena zelo nizka, le ponavadi je to iz nekih razlogov.


Nazadnje urejal/a dabiblo Čet Nov 17, 2022 12:38; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Premik zvoĆØnikov na desno stran ni smiseln z mojega vidika. Sedežna je usmerjena proti Tv, da bi posluÅ”al glasbo v drugem delo sobe, torej na jedilniÅ”kem stolu..odpade...
Sem pa pripravljen dvignit kompozicijo TVja.. ZvoĆØnike nekako na omarico...druge ne vidim. Znotraj tega se lahko pogovarjamo...

Filmi in 5.1 zvok ter eksplozije ipd niso prioriteta. Prioriteta je kakovosten zvok glasbe, hkrati pa bo sistem potem itak ves ĆØas tudi TV laufal na njem
.

Se pa zavedam , da za ta denar in prostor prav vrhunsko ne bo, vsekakor pa 100000 procent bolje od trenutnih vgrajenih zvoĆØnikov Samsung Tvja...

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:
Pozdrav!

Premik zvoĆØnikov na desno stran ni smiseln z mojega vidika. Sedežna je usmerjena proti Tv, da bi posluÅ”al glasbo v drugem delo sobe, torej na jedilniÅ”kem stolu..odpade...
Sem pa pripravljen dvignit kompozicijo TVja.. ZvoĆØnike nekako na omarico...druge ne vidim. Znotraj tega se lahko pogovarjamo...

Filmi in 5.1 zvok ter eksplozije ipd niso prioriteta. Prioriteta je kakovosten zvok glasbe, hkrati pa bo sistem potem itak ves ĆØas tudi TV laufal na njem
.

Se pa zavedam , da za ta denar in prostor prav vrhunsko ne bo, vsekakor pa 100000 procent bolje od trenutnih vgrajenih zvoĆØnikov Samsung Tvja...

Hvala

Še vedno menim, da bi s floorstanderji, ki si jih po želji premikaŔ, lahko Ŕel dovolj dobro skozi.
Veliko nižji (84cm) a zelo znan po svoji izredni zraĆØnosti in prostornosti je ta:
Duevel Planets
https://www.analogueseduction.net/all-speakers/DUEVEL1.html

Na raĆØun te voluminozne stereo slike je vseeno kje sediÅ” in tudi postavitev ni tako problematiĆØna.
Ideja, paĆØ.
---
tv-ja pa ne bi dvigal, tako fino je tam kjer je..
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bom predlagal eno odbito varianto, da mal popestrim zadevo.

Izvor in DAC: Chord Mojo
Amp: https://www.tnt-audio.com/ampli/t-amp_opinions_e.html ali kakŔen el84 PP, gaincard clon, ...
ZvoĆØniki pa fullrange: http://glowinthedarkaudio.com/zenith-49cz852.html ali kaj podobnega in jih pritrdiÅ” v eno open buffle ohiÅ”je.
Nekako se Ŕe zveže woofer, ki bi ga ob posluŔanju premaknil na levo stran TVja (na tleh).
Jaz imam en tak zvoĆØnik narejen doma (philips z alnico magneti) + dva open buffle 15 inch driverja. Pocen zadeva vse skupaj. Ampak Å”pila pa top. Te stari alnico fullrangi imajo eno najboljÅ”ih 3d slik kar sem jih sliÅ”al.
V glavnem, to je ena taka zadeva za uživat.

Seveda pa so vse prej naÅ”tete opcije bolj "varen" nakup ampak bo po mojem mnenju vse zgoraj naÅ”teto igralo zelo podobno. Za moje pojme dolgoĆØasno in se hitro preraste. Nekako zgornjo zadevo vidim kot harley devison, ki se primerja 125ccm skuterjem. Na harliju niĆØ ni boljÅ”e kot na 125ccm skuterju, ampak uživancija pa se ne more primerjati.

Sicer vem, da sedaj ne boÅ” Å”el v kaj takega, ampak ĆØez 3 leta se boÅ” spomnil na to. Wink

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:

Ko vidim zvoĆØnike iz raznih 5.1 sistemov (in to ta BOREA je) in to enaĆØiti z nekimi zvoĆØniki, ki so sposobni sami pokrivat celoten razpon in ne potrebujejo wooferja poleg, mi te zadeve ni za enaĆØiti in je vsaj malce jasno kam pes taco moli, ko je tista Å”katla w poleg na sliki. ƈe ne bi poleti govoril s prodajalcem, ki med drugim ponuja BOREA model in mi je sam omenil da so bolj usmerjeni v HT s to serijo, niti tipkal nebi, tko je pa spomin Å”e svež. ƈe sam proizvajalec zadevo preferira v sistemih 5.1, potem... Sem spraÅ”eval za serijo 902 ter Esprit in je naneslo na ta pogovor. ƈe imaÅ” super izkuÅ”nje z njimi pa toliko boljÅ”e, saj je cena zelo nizka, le ponavadi je to iz nekih razlogov.


1. Ja, sliŔal sem jih

2. (46hz)


3. Reviewi pravzaprav govorijo o preveĆØ basa, ne premalo... Nasvet: prej, ko se boÅ” osvobodil okvirov, bolj boÅ” užival v zvoku.

p.s. Klipsch Heresy je bil razvit za centralni zvoĆØnik. Zveni krasno, imel sem jih (zdaj jih ima prijatelj). VpraÅ”aj malo stare avdiofile. Spet, eni ga ne bojo povohali, ker ni linearen in ne gre nizko. Tisti, ki so ga izkusili, ga redko prodajajo.

Ja, Borea je 400ā‚¬/par. IÅ”ĆØemo sistem za 1-1,5kā‚¬, komplet. Najbrž nek plug&play, enostaven.

Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tekacc je napisal/a:
Pozdrav!

Premik zvoĆØnikov na desno stran ni smiseln z mojega vidika. Sedežna je usmerjena proti Tv, da bi posluÅ”al glasbo v drugem delo sobe, torej na jedilniÅ”kem stolu..odpade...
Sem pa pripravljen dvignit kompozicijo TVja.. ZvoĆØnike nekako na omarico...druge ne vidim. Znotraj tega se lahko pogovarjamo...

Filmi in 5.1 zvok ter eksplozije ipd niso prioriteta. Prioriteta je kakovosten zvok glasbe, hkrati pa bo sistem potem itak ves ĆØas tudi TV laufal na njem
.

Se pa zavedam , da za ta denar in prostor prav vrhunsko ne bo, vsekakor pa 100000 procent bolje od trenutnih vgrajenih zvoĆØnikov Samsung Tvja...

Hvala


Jaz ne bi podcenjeval samsung tv-ja...
DrugaĆØe pa ĆØe gre za muziko in kino... jbl ko ata na mamo. Sploh glede na to, da ne iÅ”ĆØeÅ” neke ezoteriĆØne hiend opreme. Nek srednji razred audiofilije + top kino preformans. Z majhnimi monitorji ne boÅ” daleĆØ priÅ”el v dnevni. Neke 3sistemce v vsakem primeru rabiÅ” za tak prostor. Seveda greÅ” lahko v smeri nekih brezžiĆØnih monitorĆØkov, ampak pol bi jaz imel raje kar tv. Zastonj in solidno. Dajat 1,5k za neke 5 al 6" membrane, Samsung majka...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:


1. Ja, sliŔal sem jih

2. (46hz)


3. Reviewi pravzaprav govorijo o preveĆØ basa, ne premalo... Nasvet: prej, ko se boÅ” osvobodil okvirov, bolj boÅ” užival v zvoku.

p.s. Klipsch Heresy je bil razvit za centralni zvoĆØnik. Zveni krasno, imel sem jih (zdaj jih ima prijatelj). VpraÅ”aj malo stare avdiofile. Spet, eni ga ne bojo povohali, ker ni linearen in ne gre nizko. Tisti, ki so ga izkusili, ga redko prodajajo.

Peace


Ti priporoĆØam, da kar proizvajalcem napiÅ”eÅ”, da jih napaĆØno pozicionirajo v HT
https://www.trianglehifi.com/en/high-fidelity/hifi-speakers-borea/
Proizvajalci Å”e v nagovoru usmerjajo svoje kupce v HT al meniÅ”, da Å”e sami ne vedo kolk imajo dobre zvoĆØnike Laughing

Nisem omejen v okvirje, vseeno pa zaupam, da proizvajalci vedo kam targetirat svoj prozvod med tržnimi segmenti in zakaj.

Peace back.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Glede na to, da ne podcenjujete TVja.

Kaj pa neka ideja...da kupim dovolj velike zvoĆØnike, priklop direktno na TV in vidim, kako izpade.

Tv ima itak appe za glasbo...

Vem, da je neka pretvorba zvoka, da pride do doloĆØenega popaĆØenja, spraÅ”ujem se, kako bi zvenelo, ĆØe bi priklopil bolj kvalitetne zvoĆØnike...

Drži, da drugih virov ne morem vezat na zvoĆØnike in da mora bit otem Tv ves ĆØas prižgan a vseeno..

Mnenja?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:


Ti priporoĆØam, da kar proizvajalcem napiÅ”eÅ”, da jih napaĆØno pozicionirajo v HT
https://www.trianglehifi.com/en/high-fidelity/hifi-speakers-borea/
Proizvajalci Å”e v nagovoru usmerjajo svoje kupce v HT al meniÅ”, da Å”e sami ne vedo kolk imajo dobre zvoĆØnike Laughing

Nisem omejen v okvirje, vseeno pa zaupam, da proizvajalci vedo kam targetirat svoj prozvod med tržnimi segmenti in zakaj.

Peace back.

Super, ĆØe jih usmerjajo, naj imajo ljudje HT. Najbolje za proizvajalca je, da nekdo kupi 7 zvoĆØnikov. Ampak kaj ima to veze s tem, da BR03 odliĆØno igra tudi stereo? A ti praviÅ”, da ga ne? Ali proizvajalec pravi, da ga ne?
Se pravi po tvoje, ĆØe ima prozvajalec poleg bookshelfov tudi samostojeĆØe, pa Å”e center, potem ti manjÅ”i bookshelfi ne morejo igrati sterea? Zakaj ne? ƈe pa igrajo, in to zelo dobro in imajo povsem dovolj basa. Zakaj pa ne bi v HT dal BR03 spredaj, zadaj pa BR02?
Ok, mogoĆØe so premajhni, ker ima 45m2, ampak obiĆØajno je v sobah problem z basom, torej s preveĆØ basa. In potem te bolijo uÅ”esa in ne moreÅ” niĆØ narediti, prodaÅ” paĆØ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe