Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MAGNEPLANAR FAN KLUB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ducar

Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2022 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra ideja, kajti za dialog sta potrebna dva.
matej

Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2022 07:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole pa izgleda, ko so poslušalci na smrt utrujeni zaradi "pinpoint imaginga". Laughing

Spodnje linke ljubitelji znamke iz naslova verjetno že poznate:
The Story Behind Magnepan
Še boljše slike so na https://www.magneplanar.com/about
Meet Your Maker: Hi-Fi+ Visits Magnepan
Visit to Magnepan
https://www.philcoradio.com/phorum/showthread.php?tid=19374

Pozna kdo še kakšen podoben link ali informacijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly

Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2022 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Najsibo @Sullly ali @Ambasador, zadnje čase si postal sinonim za osebo, ki ima ogromno časa in malo manj denarja za nakupe aktualnih zadev. Premlevaš stvari, ki so v sodobnem času praktično neuporabne. Žal...

Samo v zadnjega pol leta:
Pomagam k razumevanju planarnih zvočnikov, ki vse bolj pridobivajo na veljavi in jih je vedno več:

https://alsyvox.com/ , vroče žemlje trenutne high end ponudbe

http://www.analysisaudio.com/ , alternativa, skoraj kopija Apogee, ki ga ni več
- dispersion gives a large-scale sound that swells to fill the speaker end of the listening room in a manner that makes conventional drive-unit-in-a-box alternatives – even large floorstanders such as Tannoy’s DC10Ts – sound small and undernourished by comparison. --- ..tudi veliki zvočniki kot je Tannoy zvenijo majhno in podhranjeno v primerjavi ... hehe, jaslice ravno niso iz Tannoya, pa vseeno, realizem je velika stvar..

https://www.wisdomaudio.com/product/wisdom-series-ls4/ - 100dB z enim vatom, za našega @mateja ki ga skrbi nizka občutljivost

https://tuscanini.audio/en/ , tudi italijani so se pridružili /model Carmen 90dB/W

https://www.diptyqueaudio.com/en/41-english , francozi tudi, 89dB/W model Reference

ker je to offtopic, nadaljevanje v drobnem tisku:
------------------------------------------------------------------------------------
Začel sem debato o Dolby Atmos standardu posnetkov, stvar ki je bistveno naprednejša od surround sistemov naj si bo za film ali samo glasbo. Nihče na forumu ne trza na to.Sam posmeh in roganje od tipov ki niso več v koraku s časom, bližje smetišču zgodovne
--------------------------------------------------------------------------------
Seznanil s prihodom novega tipa ''slušalk'' gre za ovratnik, ki služi temu namenu in je namenjen tudi Dolby Atmosu. Seveda če se bo prijelo. Ampak biti v koraku s časom pomeni tudi spregovoriti o sodobnih trendih.
Tudi soundbare sem promoviral, sigurno ne bodo zamenjali hifi sisteme, bodo pa prišli v domove če drugo ne zaradi Dolby Atmosa ker bo to najcenejša vstopnica v Atmosov svet.
--------------------------------------------------------------------------------
D klasa ojačevalcev, ne samo da je to trend tehnologija - promoviram in ne samo to - jo imam doma, uporabljam.
-----------------------------------------------
Parks Audio digitalni phono MM-MC predojačevalec - Testiral in opisal sem ga v podrobnosti.
Predstavil sem teste OLLO, slovenskih slušalk, nova firma, uspeh v studijskih krogih. Nobeden ne trza.
Vklopil v problematiko subwooferjev, posebnostmi, novostmi, načini uporabe. No tu so bili sogovorniki in je bila izmenjava informativna za vse.
Opozoril na trend ojačevalcev 2.1 kjer je nastavljiva kretnica vgrajena in je to lahko odgovor za akustično zaguljene sobe (L - prostori)
-----------------------------------------------------------
opozoril na prihajajočo menjavo TV standardov oddajanja DVBT2, HEVC in problematiko ko bo marsikdo moral menjati relativno nov TV zaradi tega
----------------------------------------------------------
napovedal debato o različnih zvokih ISTIH posnetkov glede na ponudnike streaming-a. Stvar ki je še kako aktualna če je visoka vernost posnetka v igri - pa se ista stvar različno sliši.
-----------------------------------------------------------

Zbudite se, driiiin, svet se premika.
Nazaj na vrh
sullly

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2022 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliki planarci imajo veliko skupnega zaradi istega koncepta delovanja. Potem so tu razlike zaradi konstrukcije, izvedbe in še česa.
Olsher piše o Analysis Omega (posredujem malo zaradi tega ker imam ta D class ojačevalec pri roki, malo tudi ker je priključen na Apogee ki je podoben temu zvočniku (ali obratno, glede na to da je Apogee obstajal preden je nastal Analysis), two way, 650Hz kretnica, ozek trak za srednje visoke):
https://www.blackdahlia.com/html/tip_69.html

...I should add that the system included a pair of Spectron Musician III power amps operated in mono block mode. Lesley, who is even more critical than I about such things, turns to me and says “they’re really good.” !n fact, the sound was to die for: natural, dynamic, and with the tonal weight of the real thing....

Conclusion

I suspect that some of you out there can’t handle the truth. You may be more comfortable within the confines of a conventional HiFi paradigm. Obviously, if you’re in search of pinpoint imaging or a hyped-up presence range, the Omega is not for you. And if your listening space does not allow for at least five feet of breathing space from the rear wall, look somewhere else. Assuming that you qualify and are ready to embrace musical realism, take note: the Omega is a fantastic speaker. For me it represents a must own reference-caliber speaker that will serve me well for years to come. Musically, it is head and shoulders above a host of far more expensive Hi-Fi conventional box speakers.
Nazaj na vrh
Audiomarka

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj nobenega od jblarjev resnicno ne zanimajo prednosti planarcev. Problem je da planarci nekaj imajo, jbl nimajo pa nic, ampak so nek povprecen primerek kist. To je bolecina in potem se tukaj usajajo. Na zalost pa pinpoint imaging jblov zaradi tega ne bo nic boljsi. Se vedno bo podpovprecen.
Nazaj na vrh
vojko

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2022 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

j**o vas ping-pong imiđing.......Muzika ni stolni tenis!

Od pretiravanja in patetike imate že čisto omračen um......

Ker delate iz vseskupaj tako znanost, vse razumete in vam je vse jasno naj mi nekdo razloži čisto preprosto stvar:

Poslušaš izvedbe Chopinovega tekmovanja na malo boljšem nanavadnem prenosnem radiju.
ttps://chopin2020.pl/en
https://www.youtube.com/watch?v=_0RpoflsaUM
https://www.youtube.com/watch?v=nAB5hMnKQ3M
https://www.youtube.com/watch?v=UcOjKXIR8Iw

In točno slišiš ter veš, katera izvedba je boljša, ter zakaj je nekdo zmagal....

Enako na navadnem radiu slišiš razliko med vrhunskim čelistom ter povprečnim....Celo razliko med zares vrhunskim ter "malo manj vrhunskim"povsem jasno zaznaš..

Pa so izvajalske in interpretacijske razlike med izvedbami svetlobno leto bolj filigranske, subtilne, precizne ter sublimne od razlik v reprodukciji zvoka istih komadov enkrat poslušanem na (high-end) sistemu z planarci, ter drugič primerjalno na klasičnih dinamičnih "škatlah"..........

Ter "tehnične razlike" med dvema high-end postaviama, so proti prvim (razlikami v interpretaciji), ki jih slišimo ter zaznavamo že na navadnem zvočničku tako male, - da so skoraj popolnoma zanemarljive in nebistvene.

Etrgo, se vam ne zdi, da iščemo boga na napačnem mestu, ter delamo znanost tam, kjer je ni !?!?!!
Nazaj na vrh
sullly

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2022 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Znanost delajo znanstveniki.
Mi smo samo ponižni uporabniki glasbene umetnosti, ki uživamo z mravljinci po hrbtu kadar zadoni glasba iz klavirja v vsej svoji lepoti ali polno gode saksofon (ste kdaj slišali v živo kakšen glas ima (neozvočen, seveda, ker ozvočen se sliši sprdačina) in kaj se sliši doma?).
100% endorfin kadar zveni prav, močno in mogočno.

Tukaj, kjer pišem, sottovoce igra Grundig radio, je Boombox spakiran za vnuka, postaja je ARS. Nobene kurje polti niti od daleč, pa igrajo sami asi.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Tema je Magneplanar.
Navedel sem nekaj konkurence isodinamičnih planarcev - sedaj se množijo, ker je potekel patent, ki je to preprečeval.
Vsi so med bistveno do ultra dražji od Magneplanarjev, ki so tako pravi best buy.
Konkurenca se trudi na dosedaj šibkih točkah - višji decibeli, višja dinamika in pa šus na basu.
No, od relativno poceni je še hibridni Eminent Technology LFT 8b - tega sem imel na sejmu v Ljubljani ko sem predstavil vertikalni gramofon - pa še dve leti kasneje je tam igral, ko nam je @Pro-Jet posodil takratno noviteto N-Core mono bloke. Takrat sem prvič slišal kaj pomeni gnati tega planarca z veliko rezervo v moči. So muzikanti Pawnshopa bili vse okoli po sobi, živo da je kaj. Pa sem imel bi-amping a če ni dovolj amperske moči, zvok ne izskoči kot bi lahko. Naučil lekcijo.

Ni mi to prvič, s Krellom so na sejmu v Milanu poganjali Magneplanarje takratni 1.6 model. Takrat pa res prvič slišal res mesnat zvok iz takih zvočnikov. Lekcije takrat ne naučil.
Po drugi strani se spomnim iz istega sejma, samo nekaj let kasneje, kako je omedelval lampaški monoblok CJ na modelu 20, si nihče ni upal skoraj dihati, ker se ni čulo nič.
------------------------------------------------------
Mimogrede - ste opazili kako je Olsher v testu reševal umestitev planarca v akustiko svojega prostora? Ob prvi priliki bom poskusil kaj to prinaša.
------------------------------------------------------
ps: tudi to so planarci
italijani so imeli tole za 15.000€ - Mantra 3 RHF (real high fidelity)
http://www.rhf.it/mantra-1.html (test iz 2013)
brez kretnice
Mislim da je aktualni model Mantra 5 two way.
http://www.rhf.it/mantra.html
variacija na temo - Podium Sound
https://www.tllc.london/podium_sound
Nazaj na vrh
pinus

Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2022 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, tema je MAGNEPLANAR..
Koliko nabijalcev v zadnjih postih, pa si to sploh lasti doma..?
Apogee - bo treba odpreti novo temo...
Pa se kar piše in piše in nabija in meša zraven stvari, ki tu sploh niso bile omenjene, kot primerjave...
Pa najprej razodetje - Quad 57 - so jaslice.. - kupiš še ene in jih nabiješ poleg... - to pa je to potem...
Karakteristike planarcev so že dolgo znane - tako, kar je dobrega in kar je pomankljivosti.. In to sem, po "napadu" na @joztoma, že napisal v prvem mojem postu v tej temi, brez slabšalnih namenov..
Je pa npr. - btw - forumaš @zvočnik po letih "ukvarjanja" z 20.1 top planarci - šel na Soulsonic-e...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
sullly

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2022 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
...ja, tema je MAGNEPLANAR..
Koliko nabijalcev v zadnjih postih, pa si to sploh lasti doma..?
Apogee - bo treba odpreti novo temo...
Pa se kar piše in piše in nabija in meša zraven stvari, ki tu sploh niso bile omenjene, kot primerjave...
Pa najprej razodetje - Quad 57 - so jaslice.. - kupiš še ene in jih nabiješ poleg... - to pa je to potem...
Karakteristike planarcev so že dolgo znane - tako, kar je dobrega in kar je pomankljivosti.. In to sem, po "napadu" na @joztoma, že napisal v prvem mojem postu v tej temi, brez slabšalnih namenov..
Je pa npr. - btw - forumaš @zvočnik po letih "ukvarjanja" z 20.1 top planarci - šel na Soulsonic-e...

lp

Ne razumem kaj te muči. Tu se vrtiš, nekaj godrnjaš, nabijaš o nabijanju, skratka rogoviliš brez veze - nisi nič povedal, ne izkazuješ nobenega entuziazma. Sama neka živčnost, poskusi diskreditacije, napadi, nerganje.
Kaj ti je? Crknil kondenzator v kretnici? Se ti je alnico razmagnetil?
Nazaj na vrh
pinus

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2022 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja kaj je sedaj @sully - @ambasador, smo malo živčni, ko se reče bobu - bob..? Ko omenjaš kao diskreditacijo - če že, je to tvoje lastno maslo..
Aha, ti imaš tukaj na forumu monopol, lahko postavljaš dokončna mnenja, sodbe o stvareh... Kdo drugi pa ne sme odpreti ust..? Omenjaš entuziazem...? In ponujaš "dokončno rešitev" s planarci in to na D klasi - Spectron - wtf...? @berni - ki obvlada planarce, temu streže z npr. z Graffom, kdo drugi s kvalitetno A-klaso... Navajaš o planarcih razne inserte-mnenja z neta in ponujaš to ljudem, kot pravilo, oz. zdravilo za audio depresijo..
Prve Magnepane sem prečekiral že pred več kot 40 leti, slišal 3.6 in 20.1 in podrobno tudi 1.7 v solidnem sistemu fantov (- bil zraven pri izboru amplifikacije), ki sta v začetku odprla to temo... In vem kaj so in kaj niso, kot sem jih v prvem postu po tvoji diskreditaciji @joztom-a, že opisal...Brez pljuvanja...
Pa tudi več sistemov s raznimi Martin Logan-i, tudi Apogee-je pred leti v Italiji itd. dal skozi..
No, brez skrbi, moji kondenzatorji, ferite in alnico magneti so bp...
Če te srbijo prsti, pa lahko odpreš novo temo in npr. kaj napišeš o problemih vibracije woofer panelov in še kaj... - pri Apogee-jih...
Ker tule si in sem, oz. smo - OT..
In se bralcem opravičujem, sem pač samo odgovoril...

lp
Nazaj na vrh
sullly

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Saj nobenega od jblarjev resnicno ne zanimajo prednosti planarcev. Problem je da planarci nekaj imajo, jbl nimajo pa nic, ampak so nek povprecen primerek kist. To je bolecina in potem se tukaj usajajo. Na zalost pa pinpoint imaging jblov zaradi tega ne bo nic boljsi. Se vedno bo podpovprecen.

res..
razlika med komedijo in tragedijo je ta - da v komediji vsi vedo za kaj gre.
No, intencija anti planarnih izpadov je bila kvariti veselje in navdušenje.

za komičen vložek je poskrbel @vojko - pin point je spremenil v ping-pong in potem modro ugotovil, da stereo ni namizni tenis in nas še poduči da stereo ni ping pong (ki si ga je sam izmislil). Vrh so pa zaključki - vpričo hifi entuziastov - da zadošča malo boljši radio
..
Druga točka vidi @pinusa, ki ne ve kako bi čimbolj diskretno povedal da se z Magneplanarji ne da nabijat kot z boxi - pa to isto počne v tej temi in obtoži druge.

Forum je živ, če kdo piše noter. Forum je živ, če odseva entuziazem, radost. To privlači, seveda tudi zamorjene. Ki, v tej temi, skušajo dopovedati da se po nepotrebnem radujemo in jim zato ne moremo pomagati, hahaha
A kužite komičnost situacije?
------------------------------------------------------------------------------------------
Za imeti vpogled v celoto je potreben pogled na konkurenco Magneplanarjev, ki razkriva kako je ta firma dejansko best buy na celi črti. Tako vs standardnih boxov kot vs drugih planarcev. Valjda obstajajo tudi boljši a so nesorazmerno dražji. Maggiji niso primerni samo če te zanima tisto česar ne morejo /se pomanjšati, neumestno grmeti, nabijati in pin point/.

Olsher piše: ...You may be more comfortable within the confines of a conventional HiFi paradigm...

Ta paradigma je vzorec (ali kopito) kako se temu običajno streže in je tako zasidrana, da v nemških revijah sploh ni testov česa drugega kot boxov. V njihovih rang lestvicah kjer točkujejo zvočnike ne boste našli Magneplanarjev, pa niti drugih planarcev. Zakaj?

Olsher tudi tu ponudi odgovor: ...I suspect that some of you out there can’t handle the truth...

Gre preprosto za to, da line source lahko sintetizira vertikalno dimenzijo zvoka.
Točkovni izvor se sliši - točkovno. Stereo to omili, ker se raztegne med dva zvočnika in s 'trigonometrijo' lahko definira stereo sliko v eni ravnini (levo-desno, naprej-nazaj).
Line source ne more diferencirati zvokov po višini, ker tega mikrofon ne zajame, ima pa zvočni val obliko kot je dejansko v resnici.
To daje realizem slišanemu ali bolje rečeno - točkovni izvor jemlje realizem.

Najbolj prebrisani (in podkovani) se pri točkovnem izvoru poslužujejo trika, ko s kretnico in njenim faziranjem (potekom faze med zvočniki) 'dodajo' vertikalnost - kolikor pač lahko. Famozni 'lobi' ki se jih s Klippel opremo lahko modulira, oblikuje. Ta trik spominja na obarvano stekleno ploščo, ki se je postavila pred črnobele televizorje, da je bila vsaj malo 'u koloru'. Vedno isto, ker spodaj je bila kao rjava zemlja, zgoraj pa plavo nebo.

Zato pa se je šlo v Atmos, da se z dodatnimi zvočniki na stropu (ali odbojem od njega) omogoča poustvariti originalni val ali pa diferencira višino za potrebe filmskega zvoka ali pop uau.
No, Atmos ni samo to, je komplet druga tehnologija izdelave zvočne slike, se potom programa 3D vstavlja posamezne glasove in zvoke.
Nazaj na vrh
vojko

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Ta trik spominja na obarvano stekleno ploščo, ki se je postavila pred črnobele televizorje, da je bila vsaj malo 'u koloru'. Vedno isto, ker spodaj je bila kao rjava zemlja, zgoraj pa plavo nebo.

Točno tako!

Edina prava pot je Endlögung ali "dokončna rešitev"!

Predlagam ustanovitev terenskih trojk, ki naj poiščejo vse lastnike planarcev, poskrbijo za likvidacijo ter njihov pokop v skupna neoznačena grobišča skupaj z njihovimi planarci!
Ter javne sežge vse literature ter patentne dokumentacije o planarcih in revizijo interneta z izbrisom vsega o njih.
Nazaj na vrh
pinus

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, še en OT..
@ambasador, v eni točki ti dam prav - forum je živ, dokler se kaj piše - lahko celo ustvarja komedijo iz zadev, ki so vsem že zdavnaj jasne (- med drugim tudi nemškim revijam, kot sam navajaš....)
Sam sem o planarcih povedal svoje mnenje - direktno in ne diskretno.. In nikjer navedel, da je njih pomanjkljivost količina zvočnega volumna v primerjavi s klasičnimi zvočniki..V povprečnih sobah se da z njimi celo nabijati.., tistemu, ki to paše seveda - kar so nekateri opazili in o tem pisali celo tule na forumu, glede tvoje predstavitve pred leti na sejmu (- sem slišal tudi sam tisto zadevo..) .. S zgrešeno amplifikacijo na planarcih sem imel nekajkrat priliko tudi sam takoj oditi iz sobe, zaradi hiperdetajla, v kar pri teh tipih zvočnikov posledično lahko zaidemo - in sledijo pekoča ušesa..
So pa nekateri, ki sem jih že omenil, zadeve uravnotežili in postavili sisteme, s solidnim karakterističnim zvokom...

lp
Nazaj na vrh
lix

Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2022 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grem skrit moje midhi planarce na podstrešje pod rjuhe, Vojko resno misli.
Audiomarka

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jbl sp pa drekec pekec, nben ne ve kako so prisli v studie, verjetno kot projekt zascite domace industrije, amapak noben ti tega ne bo sral v temi klub jbl. Spelte se ven iz teme bedaki. Je dost direktno da boste razumeli.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu