Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Posodobitev sistema v dnevni sobi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

S soundbarom so efekti od zadaj bili nekoliko okrnjeni...


To si zelo skromno napisal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
sullly je napisal/a:

S soundbarom so efekti od zadaj bili nekoliko okrnjeni...


To si zelo skromno napisal.

Za učinkovite efekte soundbara odzadaj mora biti prostor primerne oblike in imeti proste stene da se zgodi napol čudež. Vsako odstopanje to okrni.
Toda - in to rad poudarim - meni je primaren zvok in sekundarno efekti odzadaj. Spredaj je za soundbare veliko manjši problem.
Tebi pa so efekti primarni. V takem je dobro magari žnj zvočnike odzadaj, samo da škrebeta. Še bolje je če so zadaj vrhunski zvočniki, drži, toda stane.

Ker je tema - posodobitev sistema v dnevni sobi - in ker kot sodobno prihaja Atmos Music - glasba posneta v Atmos tehniki, ki bo zamenjala tako stereo glasbo kot nadgradila dosedanji surround za filme - je zrelo spregovoriti o ATMOS soundbarih kot vstopnici za tako poslušanje.

Večno prepucavanje kaj je boljše in kaj najboljše se hitro konča, ko je potrebno izvleči denarnico na plano.
Še tako je velik problem stresti na mizo 2.500€ za pravi soundbar in se raje kupčka z (ob)rabljenimi HT risiverji in zvočniki iz vseh vetrov - rezultat pa je kar je, bistveno slabši kot bi lahko - poleg tega da NI Atmos in se pod nosom obrišeš za prostorske efekte.
Ko dokončaš inštalacijo ugotoviš da si potrošil več kot za en dober soundbar in dobil k..c v čelo in jaj..ca na oko Laughing Laughing Laughing
Atmos soundbari me spominjajo na prihod Windows 95 - kako so pizdili tisti, ki so v preteklosti morali delati tečaje za obvladovanje računalnika - to ni nič, to vlečenje miške je k..c. Seveda, vse tiste njihove pismenke c:Đ / bb-cc-#/" so si šle mater ženit.

Prihaja novo, pripravite se. Na veliko se remasterira stereo posnetke v Atmos posnetke. Kdor bo zamudil, ne da ne bo IN - bo OUT. Ne bo vedel niti o čem se pogovarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sully, mene resno skrbi tvoke duševno zdravje Laughing
Toliko bedarij na kupu še nisem zasledil nikjer. Razen morda v tistih facebook "mamice to in ono" skupinah.
Res. Prav posebne vrste bullshit trosiš.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Prihaja novo, pripravite se. Na veliko se remasterira stereo posnetke v Atmos posnetke. Kdor bo zamudil, ne da ne bo IN - bo OUT. Ne bo vedel niti o čem se pogovarja.

Oh ne!
A tako kot tisti stari 44,1kHz/16bit posnetki ali mono razpadajoči koluti remastrani v DSD in High-Res.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sully, res si nakladač.
V enaki meri kot filme, poslušam prostorsko glasbo. Mi ne pride na pamet, da bi sedel v simetriji z dvema zvočnikoma in s paranomalnimi kabli poskušal pričarati oder.
Ker rad pametuješ, prosim razloži še pojem objektnih zvokov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam o čem debatirati, ker ste odpovedali. Nobenega protiargumenta, samo obkladanje ker vam ne diši kar sem povedal.
Vaš problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Filozofijo naturistov je lepo opisal Ezop v svoji basni o lisici in kislem grozdju 😁
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Protiargument lahko daš na argument. Kaj lahko daš na neumnost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Protiargument lahko daš na argument. Kaj lahko daš na neumnost?

Ko je tema posodobitev - pomeni uskladitev s sodobnimi trendi.
Sodobno je Atmos. Imaš - nimaš?
Nimaš in niti namena ne.
Si out. Seveda je to zate neumnost, kdo pa si želi biti out.

Atmos Music je lansiran in bo v kratkem preplavil trg. Neumnost? Zate očitno.

Atmos tehnika zvoka v filmih se množi. Vsi ki imajo zastarele HT receiverje so out. Neumnost, seveda. Zbiranje zvočnikov iz vseh vetrov za HT inštalacijo ni realnost, ma neee, kaj govoriš. Rezultati pa sami superlativi. Ouč, si mentalno zdrav?

Ni argumentov, je res? Nakladanje, ma daj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam Atmos in zato vem, da je polemika s tabo izguba časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Imam Atmos in zato vem, da je polemika s tabo izguba časa.

kot naprimer Ko je meni prodajalec iz AV planet ne dolgo nazaj ponujal komlpet stereo,zadaj surround( Atmos) ko je pa vedel da imam star 20let marantza SR 4200 ki Atmos absolutno nima in tako bi šel lahko še enkrat na led...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Aleksander44 je napisal/a:
Protiargument lahko daš na argument. Kaj lahko daš na neumnost?

Ko je tema posodobitev - pomeni uskladitev s sodobnimi trendi.
Sodobno je Atmos. Imaš - nimaš?
Nimaš in niti namena ne.
Si out. Seveda je to zate neumnost, kdo pa si želi biti out.

Atmos Music je lansiran in bo v kratkem preplavil trg. Neumnost? Zate očitno.

Atmos tehnika zvoka v filmih se množi. Vsi ki imajo zastarele HT receiverje so out. Neumnost, seveda. Zbiranje zvočnikov iz vseh vetrov za HT inštalacijo ni realnost, ma neee, kaj govoriš. Rezultati pa sami superlativi. Ouč, si mentalno zdrav?

Ni argumentov, je res? Nakladanje, ma daj?

kot naprimer Ko je meni prodajalec iz AV planet ne dolgo nazaj ponujal komlpet stereo,zadaj surround( Atmos) ko je pa vedel da imam star 20let marantza SR 4200 ki Atmos absolutno nima in tako bi šel lahko še enkrat na led...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem OUT in mi je vseeno. Lastniški formati me ne zanimajo.
Tako da zame je FLAC 7.1 najboljše kar obstaja. Dolby Digital (AC3) je tudi sprejemljiv, ker obstajajo odprti kodirniki in dekodirniki. No, za DTS tudi obstajajo samo se ne kodira tako da bi AVR-ji to razumeli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
Aleksander44 je napisal/a:
Imam Atmos in zato vem, da je polemika s tabo izguba časa.

kot naprimer Ko je meni prodajalec iz AV planet ne dolgo nazaj ponujal komlpet stereo,zadaj surround( Atmos) ko je pa vedel da imam star 20let marantza SR 4200 ki Atmos absolutno nima in tako bi šel lahko še enkrat na led...

Dober prodajalec. Potem ti bi še nov AVR lahko prodal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2022 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ico je napisal/a:
Aleksander44 je napisal/a:
Imam Atmos in zato vem, da je polemika s tabo izguba časa.

kot naprimer Ko je meni prodajalec iz AV planet ne dolgo nazaj ponujal komlpet stereo,zadaj surround( Atmos) ko je pa vedel da imam star 20let marantza SR 4200 ki Atmos absolutno nima in tako bi šel lahko še enkrat na led...

Dober prodajalec. Potem ti bi še nov AVR lahko prodal.

lahko,samo ne meni..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe