Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup namiznih zvoĆØnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 14:48    Naslov sporočila: Nakup namiznih zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
V eno sobo imam namen namestiti nove zvoĆØnike. V sobi so (na steni kjer bodo zvoĆØniki) police globoke 35cm. Trenutno sem najbolj zagret za zvoĆØnike Wharfedale Diamond 12.2, vendar so zelo globoki in odzadaj ostane le Å”e 7cm prostora. To me skrbi zato, ker imajo ti zvoĆØniki bass-reflex oda zadaj. Je teh 7cm prostora od zadaj premalo in kako to vpliva na zvok? OjaĆØevalce imam Å”tiri razliĆØne, tako, da mislim, da eden pa bo že primeren za te zvoĆØnike... ƈe pa se bom sluĆØajno kasneje odloĆØil Å”e za nakup primernega ojaĆØevalca, bi bilo dobro da je stereo receiver (da nerabim Å”e tunerja zraven davat) in da ima subwoofer izhod, ĆØe se bom Å”e sluĆØajno odloĆØil za nizkotonec...
Torej kaj pravite na omenjene zvoĆØnike? PosluÅ”alo se bo le glasbo (brez filmov, igranje igric,itd). Ali imate Å”e kakÅ”en drug predlog glede zvoĆØnikov? Maximalna cena je do 400 EUR za par.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi vsekakor JBL L82 classic s frontalnim basreflex izhodom. Backfireing je zame neumnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Jaz bi vsekakor JBL L82 classic s frontalnim basreflex izhodom. Backfireing je zame neumnost.


Za 400 evrskih?

Zakaj je bassreflex zadaj meumnost? V primeru slycrespo, res ni priporoĆØljiv, pa vseeno me zanima kakÅ”na bistra utemeljitev.

Neke male Wharferdale zelo hvalijo, imajo pa BR spodaj in so pod 200 ā‚¬ za par, ker so jih prenehali proizvajat. Razlog...baje so enako dobri kot Diamondi. Go figure.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bass reflex zadaj:
+ manj se sliŔijo viŔje frekvence
+ manj se sliÅ”i turbolenca (ĆØe je)
- potrebuje veĆØ prostora zadaj
- dodatno zamakne fazo zaradi veĆØje razlike v razdalji (obiĆØajno ni problem)
+ ne zaseda prostora spredaj
...

Jaz imam raje spredaj (plusi veĆØinoma pomagajo pri slabo narejenih zvoĆØnikih). Sicer pa tam kjer je prostor. Moji imajo na strani.

7 cm mislim da ne bi smelo preveĆØ vplivati. Lahko malo zniža frekvenco resonance.


Nazadnje urejal/a LightBit Sre Jan 05, 2022 16:58; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BR je v definiciji originalno definiran kot "motnja", ki deluje na podlagi resonanĆØne frekvence in poslediĆØno tega izposlovanega peaka, sicer se zaradi cene v resnici množiĆØno uporablja, ojaĆØuje ta izraĆØunan resonance, s tem znižuje transferno najnižjo frekenco boxov, ki je tik nad resonanco driverjev, NI pa to naravni zvok, ampak kao neka turbo disco varianta za reveže. Fizike ne moreÅ” ogoljufati. ƈe ob BR luknji, obrnjeni nazaj, raĆØunaÅ” Å”e pot do stene in nazaj, je to mehko, nedefinirano, zato jaz tega NE maram, pa amen. Ob tem, poÅ”teno je priznati, da imam kar nekaj parov studijskih monitorjev z BR ojaĆØitvami, seveda pa po natanĆØnih izraĆØunih Thiel/Small-a, pa vseeno. To je goljufija. Tretiranje prostora pomaga, je pa kompenzacija motnje, ne izvirna eÅ”itev problema prostora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi ni ok, razen pri tvojih Laughing
Še dobro, da zdaj vem, da se low ferkvence Ŕirijo bolj vektorsko od hi ferkvenc.

Pravilno implementiran BR je POPOLNOMA vseeno kje je. Lahko je tudi navzgor navsezadnje.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tole:

https://playroom.si/kompaktni-in-satelitski-zvocniki/Indiana-Line-Tesi-261-kompaktni-zvocnik

Se lahko zvokovno primerja z zgoraj omenjenimi Wharfedale-ji ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem naŔel. Wharferdale D320, malo pogooglaj, menda so krasni (za svojo ceno in celo dvakratnik cene). Najbrž bi se jih kje pri nas dalo tudi sliŔat.

Indiana pa ne poznam, v mojih oĆØeh so nekje v rangu firm kot je Magnat (se pravi, da lahko igrajo dobro).
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tole:

https://www.akustik-projekt.at/en/home-hifi-homecinema/speakers/bookshelf-speakers/1730/dynavoice-definition-dm-6-eiche-paarpreis?c=70
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 05, 2022 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slycrespo je napisal/a:
Kaj pa tole:

https://www.akustik-projekt.at/en/home-hifi-homecinema/speakers/bookshelf-speakers/1730/dynavoice-definition-dm-6-eiche-paarpreis?c=70


To ma zadaj port. ƈe ti BR zadaj ni veĆØ problem, se na bolhi za 480 prodajajo Quad S2, ki po mojem skromnem mnenju ubijejo tele Dynavoice. Pa najbrž bi se dala cena Å”e kaj zglihat. Nimam pa niĆØ s tem oglasom, samo spomnil sem se, da sem nekaj brskal vĆØeraj, iz dolgĆØasa.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo mogoĆØe kakÅ”ne izkuÅ”nje z zvoĆØniki POLK AUDIO MONITOR XT20 ?

https://www.bigbang.si/polk-audio-monitor-xt20-velik-bookshelf-zvocnik-izdelek-309729/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole izgleda kot HT zvoĆØnik. Pejt posluÅ”at, saj Big Bang je skoraj za vsakim vogalom. Jaz osebno bi se jih konkretno ognil.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2022 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Jaz bi vsekakor JBL L82 classic s frontalnim basreflex izhodom. Backfireing je zame neumnost.

Sicer je že --lightBit podal kakÅ”en razlog zakaj. To so stranski uĆØinki sliÅ”ni po viÅ”jih frekvencah in tukaj dodam da se lahko frekvence tudi do 1000Hz preÅ”vercajo skozi reflex odprtino - to usmeriÅ” nazaj in sliÅ”ne Å”kode ni.

DrugaĆØe iz vidika Å”irjenja zvoka je za en velik k.. vseeno kam je obrnjeno - dokler ne prideÅ” blizu stene. Reflex luknja ima veĆØinoma svojo uglasitev od 65Hz pri malih zvoĆØnikih do 25Hz pri velikih. Valovne dolžine v igri so cirka med 5 in 15 metri - joztom, te niĆØ ne zebe?

tukaj je primer - tretji graf od zgoraj dol - rdeĆØa krivulja je response reflex luknje:
https://www.stereophile.com/content/opera-callas-loudspeaker-measurements
Gre za dobro zveneĆØi zvoĆØnik, vpraÅ”anje ĆØe bi tako bilo ako bi posluÅ”ali --joztomov nonsense.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2022 16:08    Naslov sporočila: Re: Nakup namiznih zvoĆØnikov Odgovori s citatom

slycrespo je napisal/a:
Pozdravljeni!
...Wharfedale Diamond 12.2, vendar so zelo globoki in odzadaj ostane le Å”e 7cm prostora. To me skrbi zato, ker imajo ti zvoĆØniki bass-reflex oda zadaj. Je teh 7cm prostora od zadaj premalo in kako to vpliva na zvok?....

Možno je zasukati zvoĆØnike proti mestu posluÅ”anja - tako se odpre prostor izza zvoĆØnika da 'zadiha' reflex.. ƈe ne zadoÅ”ĆØa se lahko zamaÅ”i reflex odprtina s Å”pužvo. Tu imaÅ” dve stopnji - samo centimetersko Å”pužvo po obodu odprtine tako da je sredinski del votel ali pa komplet zabasano. To so triki s katerimi si lahko pomagaÅ”.

V navodilih Wharfedala za to serijo zvoĆØnikov si ne delajo problemov rekoĆØ da bližje steni si, veĆØ je basov - lahko tudi do te mere, da postanejo bobneĆØi. Torej nekih svaril ni v smislu da ne priporoĆØajo take postavitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe