Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Blu ray 4k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 11, 2020 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Davor@ problem pri cdp je, kar smo ugotavljali že stokrat, da ĆØitanje pik in nul v realnem ĆØasu ni dobro, ker je pri tem preveĆØ napak, ki jih popravljajo filtri z algoritmi. Pri verno zripanem fajlu pa tega ni in je vsebina bit perfect.
ImaÅ” pa prav, ko praviÅ”, da je prenos do daca problematiĆØen. ƈe uporabiÅ” streamer, se temu izogneÅ”, ker je protokol prenosa povsem drugaĆØen, kot z usb, spdif, toslink itd. Gre za mrežni prenos paketov, ki se odpirajo v mrežnem plejerju na vezju in poÅ”iljajo direkt v dac. Nekoliko poenostavljeno povedano.
Rezultat je ta, da ĆØe je v streamerju boljÅ”i dac kot v cdp je zvok paĆØ boljÅ”i. In noro bi bilo misliti, da so sodobni dac ĆØipi (ess, ak in druÅ”ĆØina) slabÅ”i od starega ĆØipovja, vgrajenega v cdp-je.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
GoldProf je napisal/a:
bogomir 4051@ je napisal: "Zakaj ne gredo v ripanje svojih CD-jev in nabavo vrhunskega dac-a za majhen denar ne vem."

"vrhunski DAC za majhen denar", napiŔi par naslovov, morebiti preŔaltam iz vinilk na ripanje in streamanje.

lp


Dac npr. Topping D90, cena cca. 800ā‚¬, dobi se v AS-u. D10, D50, D70 so cenejÅ”i, pa ne blazno slabÅ”i. Test za D10 je vredno pogledati v HiFi Choice.

Vrhunski streamerji npr. : MatrixAudio Element X, Aurenderji, Auralici, Mytec Brooklyn Bridge in Mannhaten, Cambridge Audio Edge itd. Med cenejŔimi pa je zanimiv Bluesond.

lpm

Hvala Bogomir, sem priĆØakoval kaj veĆØ kot prepis artiklov iz neke spletne trgovine,ali drugaĆØe, daleĆØ od tega da bi me prepriĆØal v "vrhunski DAC za majhen denar".

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
No del problema se je že odprl. Strinjam se da v istem cenovnem razredu streaming da odliĆØne rezultate. Zato ga imam tudi sam. Ko pa enkrat stopiÅ” v razred hi-enda. Tam pa je druga pesem.
Ma logiĆØno ĆØe je v streamerju boljÅ”i dac da lahko bolje igra, in seveda tudi obratno.
Benma je testiral na enak dac samo informacija je priÅ”la iz razliĆØnih virov. to je zame pomemben podatek.
Kje so problemi s prenosom, ki so zate brezizgubni, bo ĆØe bo hotel razložit soforumaÅ” Davor ...drugi ne jaz. On v srce pozna recimo linux in ker se je tud sam spraÅ”eval zakaj je marsikaj uspel dognati ko je raziskoval kaj delajo algoritmi itd. To je tolk kompleksna zadeva da bolje da ne veste. Windows pa itak spet poglavje zase.
Uživajte v dobrem zvoku doma, to nam je vsem cilj.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je pri branju iz trdega (HDD) diska zelo podobno kot CD. Pri disku sploh ni nujno da je zapisano po vrsti, tako da se mora glava premakniti na ĆØisto drugo mesto (uff, kakÅ”en jitter). Poleg tega stvar s ĆØasoma ni veĆØ tako jasno berljiva, Å”e posebej pri SSD-jih. Tudi mrežni paketki niso ĆØasovno zanesljivi, ker paĆØ potujejo skupaj z drugimi.

Ampak stvar je v tem da gre vse preko mnogo pomnilnikov (bufferjev). Zato ta slavni jitter tukaj ni problem dokler ne presega bufferja. CD bralniki imajo tudi pomnilnik. Ni to tako kot gramofon direktno iz glave v realnem ĆØasu. Zmeraj je pa opcija da je kaj kje slabo narejeno (recimo se buffer ne polni pravilno).

Morda so kakÅ”ni stari CD playerji res delovali bolj v realnem ĆØasu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 09:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
bogomir 4051 je napisal/a:
GoldProf je napisal/a:
bogomir 4051@ je napisal: "Zakaj ne gredo v ripanje svojih CD-jev in nabavo vrhunskega dac-a za majhen denar ne vem."

"vrhunski DAC za majhen denar", napiŔi par naslovov, morebiti preŔaltam iz vinilk na ripanje in streamanje.

lp


Dac npr. Topping D90, cena cca. 800ā‚¬, dobi se v AS-u. D10, D50, D70 so cenejÅ”i, pa ne blazno slabÅ”i. Test za D10 je vredno pogledati v HiFi Choice.

Vrhunski streamerji npr. : MatrixAudio Element X, Aurenderji, Auralici, Mytec Brooklyn Bridge in Mannhaten, Cambridge Audio Edge itd. Med cenejŔimi pa je zanimiv Bluesond.

lpm

Hvala Bogomir, sem priĆØakoval kaj veĆØ kot prepis artiklov iz neke spletne trgovine,ali drugaĆØe, daleĆØ od tega da bi me prepriĆØal v "vrhunski DAC za majhen denar".

Vse naŔtete poznam iz prve roke, poznam njih zvok in karakter, moj trenutni strimer je Matrix. Da bi ti do orav vsake podrobnosti opisoval in vse prinesel na krožniku, pa ne gre. Malo se potrudi tudi sam. Mimogrede, imam kar soliden analogni izvor, tako, da imam ustrezne primerjave tudi doma.
Pa nehajmo se že enkrat pogovarjat smo o 16/44 in malo preizkusite tudi novejŔe stvari. To je tudi eden od razlogov, zakaj je cdp ostal tako zadaj.

lpm
lp

_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo pomote, nekaj sem zaŔuŔtral, ker se mi mudi, zato se zadnji post bere, kot da ga je napisal @goldprof. No zadnja dva odstavka sta moja.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot ste že napisali, nekateri CDP uporabljajo buffer, vendar so pri Cantati so Ŕli Ŕe korak dlje:

"So arbeiten USB-Eingang wie auch CD-Laufwerk asynchron. Dies bedeutet, dass die Daten in einen groƟen Zwischenspeicher flieƟen, um dann mit einem extrem genauen Taktgeber ausgelesen zu werden. So entsteht ein sehr exakter Datenstrom - was sich auch in exzellenten Jitter-Werten zeigt."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma saj tako mora biti. Ni to neka eksluzivna premium zadeva. Enostaven test je da potreseÅ” predvajalnik med igranjem. ƈe ga takoj zmoti nima buferja oz. je majhen.

Nazadnje urejal/a LightBit Sob Sep 12, 2020 10:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@benma saj tako mora biti. Enostaven test je da potreseÅ” predvajalnik med igranjem. ƈe ga takoj zmoti nima buferja oz. je majhen. Ni to neka eksluzivna premium zadeva.

Preberi Ŕe zadnji del citata.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Preberi Ŕe zadnji del citata.

Sem, ĆØe pa misliÅ” da ga nisem razumel pa povej. PriporoĆØljivo v slovenÅ”ĆØini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
benma je napisal/a:
Preberi Ŕe zadnji del citata.

Sem, ĆØe pa misliÅ” da ga nisem razumel pa povej. PriporoĆØljivo v slovenÅ”ĆØini.

S kombinacijo predpomnilnika in natanĆØnega clocka pri branju podatkov iz predpomnilnika, so dosegli odliĆØne jitter vrednosti, kar ni povsem obiĆØajno za vse CDP-je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Buffer je povsem obiĆØajen, sicer prenosni CD playerji ne bi bili uporabni.
Jaz verjamem da je ta tvoj player dober (da ima kot celota malo jitter-ja). Konec koncev si se pa sam pritoževal da ne dela enako dobro za vse medije. Potem eni pravijo da ripani CD-ji bolje zvenijo. Jaz pravim da ĆØe je vse narejeno kot mora biti, razlike med mediji ne sme biti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Konec koncev si se pa sam pritoževal da ne dela enako dobro za vse medije. Potem eni pravijo da ripani CD-ji bolje zvenijo. Jaz pravim da ĆØe je vse narejeno kot mora biti, razlike med mediji ne sme biti.

Nisem se pritoževal, samo repliciral sem trditvi, da so CD ploÅ”ĆØki in CDPji za staro Å”aro, ker vem, da ni tako. Razlike med mediji definitivno sliÅ”im vsak dan.
No, vsak ima svojo izkuÅ”njo, ki je razliĆØno pogojena. Najvažneje pa je, da v glasbi uživamo, ne glede na to s katerega medija prihaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam da CD playerji niso za staro Ŕaro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe