Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Elekit tu-8200r
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se trinjam , pred leti sem jih imel na Jadisu Defy 7. Takrat sem govoril z znanim dilerjem hrvaškega porekla iz Londona in mi je zagotovil kar sem že sam vedel, da je to verjetno najboljša lampa tega tipa. Pa cena tudi ni bila mačji kašelj...
Prijatelji so sicer takrat prisegali na rusinje, meni se je pa vedno zdela GE daleč bolj rafinirana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tnx. Ampak, vseeno, če poznamo parametre novih lamp, torej predvideno stanje, potem približno lahko ocenimo kje smo, četudi bo to pomenilo eventuelno širše odstopanje.
Kot vem lahko lampe izmerimo po več parametrih, odvisno od naprave s katero merimo. Včasih prodajalec poda meritev, včasih pa ne. Meni je, sicer "renomirani" švicarski prodajalec, zagotavljal, da so bile lampe manj kot 100 ur v uporabi.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj lepo piše:
https://marshall.com/marshall-amps/marshall-workshop/faqs/valves?languageCode=de
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Tnx. Ampak, vseeno, če poznamo parametre novih lamp, torej predvideno stanje, potem približno lahko ocenimo kje smo, četudi bo to pomenilo eventuelno širše odstopanje.
Kot vem lahko lampe izmerimo po več parametrih, odvisno od naprave s katero merimo. Včasih prodajalec poda meritev, včasih pa ne. Meni je, sicer "renomirani" švicarski prodajalec, zagotavljal, da so bile lampe manj kot 100 ur v uporabi.
lp

Točno tako. Imeti moraš podatke proizvajalca lamp. Nimajo vsi enake krivulje, zato moraš vzeti točno od tistega, ki jih je naredil. Potem z meritvami vidiš kakšno je stanje. S pravimi pripravicami lahko dobiš krivulje ven, ne samo točke.

Razlike med proizvajalci so lahko velike in velja da današnji ne segajo do kolen nekdanjim. Razlogi so različni: ali zaradi šparanja, ali zato, ker določeni materiali se ne smejo več uporabljati.

Italijanska eminenca med projektanti elektronike Bartolomeo Aloia je dolga leta pisal za revije in med ostalim je podal primer, ko je lastnik Marantz Seven ojačevalca (70 W monobloki, do pred 20 leti veljal za kralja ojačevalcev) želel od njega, da mu zamenja še originalne lampe (EL34) za nove in nastavi vse biase.
Pa je stric pomeril stare in nove lampe in mu odgovoril, da so stare v boljšem stanju kot nove, ki mu jih je ta dostavil. In da bodo garant zdržale krepko več.
Ker se je vse opisano dogajalo ca 25 let nazaj, je stanje danes ko so se lampe definitivno vrnile, ipak malo boljše - kitajci so začeli izdelovati boljše izdelke pa tudi drugi so se popravili.

Kljub temu pa še vedno velja, kot italijani v šali radi rečejo, da so japonci pripravljeni zabarantati svojega prvorojenga sina za par originalnih Western Electric 300B
Laughing Laughing
----------------------------------------------------------
Kot ti je že @jože povedal, velja da, če lampa ni ožeta na maksimum, se bo življenjska doba ultra podaljšala. Za 10% manj moči izgubiš tako na uho minimalno glasnosti ranga decibela, se pa več kot podvoji trajnost lamp.
S tem si ti sedaj ne moreš pomagati, razen če bi ojačevalec imel fino nastavljanje napetosti na primarju mrežnega transformatorja (220/230/240V) pa bi prestavil na najvišjo da dobiš manj na sekundar.

Še vedno pa se lahko v takih situacijah uporabi zunanji trafo, ki opravi to funkcijo. Lahko je zasnovan kot ločilni trafo, da počisti tok; istočasno pa nekoliko spusti voltažo. Z več odcepi primarja za fino regulacijo. Sekundar pa, jasno 230V kot je zapisano v podatkih proizvajalca za nominalno napetost.

Ob tem je dobro pomeriti kakšna je situacija pri tebi doma. Jaz naprimer imam 233V in bi si omislil odcep z 245V (pa 235 tudi, da lahko spravim ojačevalec v original stanje, magari s preklopnikom za hitro menjavo). Pretiravati se ne sme, ker so tudi druge funkcije vezane na to (gretje lamp je ena takih, druga je delovna točka predojačevalnih lamp, ki se tudi pomakne z nižjo voltažo).
Doma imam Leak lampaški tuner, ki ima take fine regulacije po 10V in se na najvišji opazno manj greje. Zvočno pa - dam nagrado tistemu ki sliši razlike.

Tudi Bartolomeo Aloia, znan po ostrem jeziku, je kritiziral sodobno prakso v službi marketinga - ožemanje do daske, bitka za zadnjo desetinko vata. Totalni nesmisel, ker se v praksi to en Q... sliši, se pa pozna na denarnici. Svojčas sem veliko eksperimentiral z lampaši lastne izdelave in lahko (v svoji sicer strokovni majhnosti a z dovolj velikimi ušesi) samo potrdim da je to velik nesmisel.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg



Pridružen/-a: Pon Maj 2013 10:39
Prispevkov: 70
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navijanje lamp do zadnje desetinke Watta nikakor ni moderna pogruntavščina.
Ker so to počeli že pred 50 leti tudi pri renomiranem Grundigu, mi ni preostalo drugega, kot vgraditi stabilizator napajalne napetosti, ki spravi anodno napetost lamp na zdravih in nominalnih 250 V v moj Stereomeister 300.
Original gre (tako po načrtu, kot dejansko), ko dela samo ojačevalec brez sprejemnega dela na 290 V, pri 220 V omrežne. V praksi pa useka čez absolutno maksimalnih 300 V, še predno omrežje doseže 230 V...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2020 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo dečki.
Če morda koga zanima, en update okrog Elekit tu-8200r. Upgrade-al sem ga torej s Takman upori (Hificollective ponuja že seznam za update in samo poklikaš), upgrade-al sem še coupling cap-e z Mundorf EVO SGO, lampe so pa Tesla ecc802 in Tung Sol 6550 NOS.
Zvok je vrhunski. Sem ga imel pri dveh frendih in sta istega mnenja. Glede moči sem presenečen. Recimo sedaj imam doma malo na testu Harbeth M30.1, ki so koliko 86db? In igra ful dobro. Vokali imajo tisti sound iz grla ven, bas lep, odigran, ne samo nekaj pump pump, nasploh textura zvoka je res na nivoju. Moj najboljši nakup ever, kljub recimo dodatnim stotakom za upgrade. Naj izgleda majhno in morda neprivlačno, ampak notri se skriva pravi "gem".
Tole je prišlo v manj kot 24 urah iz Rima do Lenarta Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živ.
Rabim adapter iz 807 lampe v 6l6/el34 lampo, torej iz 5-pinskega z anode cap-om v 8-pinskega. Vidim, da China ima to, v EU pa ne najdem. Ali morda kdo ve kje v EU to dobiti. Klical sem BTB Nemčija, ampak nimajo. Audiophonics, HifiCollective, to nima noben, na Ebay.de tut ne najdem...

To: https://www.ebay.com/itm/191604638854

Sej, če ne drgač bom naroču z vzhoda, ampak rajš bi od tukej...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe