Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RF zaščita - Supra lorad napajalni kabel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kitta



Pridružen/-a: Sob Feb 2020 16:20
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 12:11    Naslov sporočila: RF zaščita - Supra lorad napajalni kabel Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam en problem pa bi prosil tukaj za pojasnilo. Ker uporabljam za svoj hi fi navadne printer električne kable, sem se po posvetu s prodajalci odločil, da jih zamenjam s Supra lorad kabli. Nato sem naročil 2 kabla Supra lorad SPC iz tujine. Kabli sicer še niso odposlani, sem pa danes izvedel, da njihova zaščita Lorad ne bo delovala, oz. se bodo kabli obnašali kot navadni brez zaščite. To pa zato, ker moj ojačevalnik in streamer na iec vhodu nimata tretjega ozemljitvenega pina. En trgovec pravi da bo kabel vseeno zaščiten in da je nakup smiseln, spet drugi, da zaščite ne bo. Pisal sem tudi na proizvajalčevo stran a ni odziva. Lepo prosim za kakšen nasvet.


Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen kitta,

ne skrbet, RF zaščita (predvidevam neke vrste grafitni oklop) bo delovala.
Na vtikaču imaš oklop povezan na zidno vtičnico in to je edina pravilna vezava. Zmotno je mišljenje da mora biti oklop povezan na obeh straneh, velja tudi za signalne kable.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je na strani vtičnice ozemljen, torej shielding deluje. Kaj kupujete, če ne veste, kako dela?. Kabel bo deloval, seveda bi pa bolj zmagal, če bi šel po vtikače v Terno, tudi oklopljen kabel imajo, in sam terminiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitta



Pridružen/-a: Sob Feb 2020 16:20
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomiritev.
Saj tudi na uradni strani proizvajalca piše, da mora biti kabel priključen na ozemljeno vtičnico, da zaščita deluje, drugega ne piše.
Ravno zato, ker nisem vedel, ali bo kabel v mojem primeru zaščiten, sem se razpisal parim prodajalcem in dobil različne a večinoma pozitivne odgovore. No danes pa me je presenetil eden izmed njih, da se bo kabel obnašal kot navaden brez zaščite, ker ni ozemljitve na iec vhodu v komponento.
Tudi jaz si razlagam, da je ozemlkena zidna vtičnica tista, ki poskrbi za zaščito kabla.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ranecommercial.com/kb_article.php?article=2107
Splosno in zelo koristno o pravilno izvedenih interkonektih!

Pomembno: Nicenje mora biti izvedeno v vtivnici v zidu. Ce ne ves kaj delas, ne delat tega.

Da ne bi kdo to naredil na prikljucku, to kar vtaknes v zid.
Ce enkrat obrnes prikljucek pomotoma, postane vsa oprema smrtno nevarna.


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitta



Pridružen/-a: Sob Feb 2020 16:20
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No takole mi je bilo pojasnjeno s strani prodajalca

Kabel ne more zagotoviti zaščite, ker na IEC konektorju ni »brikan« 0 in zemlja pin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kitta je napisal/a:
No takole mi je bilo pojasnjeno s strani prodajalca

Kabel ne more zagotoviti zaščite, ker na IEC konektorju ni »brikan« 0 in zemlja pin


AndrejS je že napisal, da na kablu ne sme biti nič brikano, ker lahko postane smrtno nevarno!


Kakšne naprave boš priključil, če naprave ne potrebujejo ozemljitvenega kontakta ( ki ga ima šuko vtičnica), ozemljitev ne bo prišla na napravo.
taka naprava je že konsrtukcijsko narejena tako, da ne potrebuje zaščitnega kontakta - ozemljitve, ker je zaščita pred napetostjo dotika zagotovljena z dvojno izolacijo naprave od omrežja.
Seveda pa bo kabel deloval povsem pravilno in tudi v kolikor je oklopljen bo filtriral napetost na dolžini kabla do naprave - izločeval bo RF motnje kot skozni kondenzator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 28, 2020 08:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
https://www.ranecommercial.com/kb_article.php?article=2107
Splosno in zelo koristno o pravilno izvedenih interkonektih!

Pomembno: Nicenje mora biti izvedeno v vtivnici v zidu. Ce ne ves kaj delas, ne delat tega.

Da ne bi kdo to naredil na prikljucku, to kar vtaknes v zid.
Ce enkrat obrnes prikljucek pomotoma, postane vsa oprema smrtno nevarna.


Andrej


Popolnoma drži!

Poznam enega, ki je izvedel ničenje v podaljšku. Pozneje mu ni bilo jasno,
zakaj mu včasih, varovalke izklapljajo. Pa je "štromar" po poklicu.
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 29, 2020 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabel je bil ustrezen nakup, dobro pa je, da ne vem cene. Če si vzel 2.5mm2 je za zmeraj. Proizvajalec zagotavlja zanesljiv stik na konektorjih, kvaliteten drat in dodatno zaščito z oklopom proti motnjam v kablu, za ta namen (shielding) je zadosti na eni strani priklop na maso, ozemljitev v vtičnici. Tvoja aparatura pa nima priključene mase, ker so to drugače rešili in se v to ne poglabljaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe