Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 17:46    Naslov sporočila: Gramofon Odgovori s citatom

Å parat je treba pa naj stane kolikor hoĆØe.

... bi najbrž moral bit naslov tegale opisa.

ZaĆØelo se je ko sem odkril kup starih vinilk gramofona pa ni bilo pri roki.
Pro-ject se je zdel predrag za tisti kupĆØek slabo ohranjenih vinilk, zato se je iskanje zaĆØelo na bolhi.



Vse ok Sansui, cena nizka, ampak tega ne morem imeti v dnevni sobi!!!
Ok, bomo pa predelali.

In se je zaĆØelo projektiranje, skice, renderingi , naĆØrti, ...
Izbor ideje in zaĆØetek izvedbe:



Sosed lesostrugar je zlepil ter izstružil osnovo, sam pa sem po naĆØrtih naredil potrebne izreze za kable, motorĆØek, ...



PoĆØasi je nastajal "gramofon".



Ko je bila zadeva pobarvana je zgledalo že bolj optimistiĆØno:



... seveda je bilo kar naenkrat Å”koda dati gor tisto plastiĆØno roĆØko,
in na sreĆØo je bila reÅ”itev zopet na bolhi, tako da se je sestavljanje lahko zaĆØelo.



osnovno železno ploskev je Fikret spoliral v nulo - galvana zato ni bila problematiĆØna.



Sestavljanje je potekalo poĆØasi, zelo poĆØasi.



... prva testiranja so seveda odkrila cel kup težav,
najoĆØitnejÅ”a je bila brum transformatorja - seveda je bila edina reÅ”itev novo ohiÅ”je - ok pa Å”e bolj profi zgleda.
BolŔji trg in Ŕkatlica za 5 evrov ter spray in ostanek parketa ter Vimarjeva brlivka.



... nosilec za roĆØko.
Saj sem že omenil da je bila tista prva opcija roĆØke nadgrajena.



... naj mi gospod profesor Kuzma ne zameri take degradacije,



Zgleda vredu, zveni pa Ŕe bolje,



... pa Ŕe bolj resno sedaj zgleda cel sistem.



Podnožje je ok, ni pa vrhunsko, direktni pogon bo ob priliki treba zamenjati z zunanjim jermenskim pogonom ter novim ležajem, krožnik bo poterbno izdelati iz drugega materjala, treba je dokupit nov mat, utež je prevelika ...

... in zakaj naslov "... naj stane kolikor hoĆØe",
predvsem zato, ker mi je bilo na zaĆØetku težko dati 200 evrov za gramofon, potem pa sem zanj odÅ”tel nekajkrat toliko.
Donator 50 eur , železni nosilec 9 eur, poliranje 40 eur, galvana 30 eur, struženje lakiranje 200 eur, roĆØka - odjemna doza 400 eur, cel kup malih stvari ca 30eur, ĆØas za naĆØrtovanje, ĆØas za logistiko, ĆØas za sestavljanje...

To omenjam zato, ker mi je sedaj bolj jasno zakaj take cene komponent, in zakaj bom ob priliki rade volje odŔtel za ustrezno že izdelano
podnožje gramofona.


... sicer pa sem se z izdelovanjem seveda odliĆØno zabaval in ogromno nauĆØil, predvsem pa bolje razumem in cenim vse tiste detajle in kvaliteto izdelave ki pri hi fi izdelkih (poleg zvoka) tako fascinira.


Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

madonca matjaž si ga pa ĆØist predelu......vsaka ĆØast .fuul hudooo zgleda.no v bistvu je to zdaj ĆØist nov gramofon. Wink in kot si sam dejal so bili tudi stroÅ”ki temu primerni.zdaj imaÅ” v bistvu neko svojo razliĆØico enega izmed kuzminih gramofonov.. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa najbolj fascinira prostor. Dodaj Ŕe kakŔno fotko prostora Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈisto mimogrede:
- a si mogoĆØe roĆØko kupil na Å kofljici?
- zakaj bi pa DD menjal za jermen?

DrugaĆØe pa lep izdelek in pa se strinjam - tudi prostor (kar se ga vidi) nakazuje na izjemno lep ambient.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo transformiranje starega gramofona.

Ne vem zakaj bi DD pogon menjal z jermenskim? Res je mogoce, da ta DD motorcek ni najboljsi. V celoti ima DD pogon seveda, ce je dobro izveden, kar nekaj prednosti napram jermenskim. Seveda govorim o absolutnih principih.

Iz katerega materiala je kroznik?

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
madonca matjaž si ga pa ĆØist predelu......vsaka ĆØast .fuul hudooo zgleda.no v bistvu je to zdaj ĆØist nov gramofon. Wink in kot si sam dejal so bili tudi stroÅ”ki temu primerni.zdaj imaÅ” v bistvu neko svojo razliĆØico enega izmed kuzminih gramofonov.. Laughing


drago jaz tukaj ne vidim nobene predelave kuzminega gramofona, roĆØka pa je od kuzme

PS: matjaz z dobra nova tema, in zelo lepo predstavljeno in dokumentirano
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØno pet, sedi Very Happy Cool Cool .Zanima me, ĆØe je krožnik star ali si naredil novega. Pa Å”e kakÅ”no fotko nalimi gor.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmatjaz je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
madonca matjaž si ga pa ĆØist predelu......vsaka ĆØast .fuul hudooo zgleda.no v bistvu je to zdaj ĆØist nov gramofon. Wink in kot si sam dejal so bili tudi stroÅ”ki temu primerni.zdaj imaÅ” v bistvu neko svojo razliĆØico enega izmed kuzminih gramofonov.. Laughing


drago jaz tukaj ne vidim nobene predelave kuzminega gramofona, roĆØka pa je od kuzme

PS: matjaz z dobra nova tema, in zelo lepo predstavljeno in dokumentirano


ja ..ja sej vem...ampak deluje tko vizuelno kot kakÅ”na nova ,veĆØja varianta stabija s ,vsaj meni. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2010 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakÅ”ni zvoĆØniki so na sliki..
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...hvala za vzpodbudne besede.
Trancy, bom poslikal Å”e interier, pa ti lahko poÅ”ljem kako sliĆØico.

ZvoĆØniki so Davis Acoustic Sisley, roĆØko pa sem kupil nekje v okolici
Dobrove.

Sicer pa za osnovo sem obdržal stari krožnik in ga dodatno obtežil z
novim iz MDF-a, ampak se je izkazalo, da lak doda svoje in krožnik ni
zbalansiran ĆØisto v nulo, zato bi ga rad ĆØimprej zamenjal z takim iz tehniĆØne plastike (juvilon, nuvilon . oz nekaj takega).
Direct drive je sicer ok, ampak se ga sliÅ”i, mogoĆØe je reÅ”itev v novem nosilcu za motorĆØek. Sedaj je iz mediapana najbrž bo bolje ĆØe bo iz medenine ali železa - zaradi mase. Sicer pa je oblika nastala bolj iz funkcije, ker sem mislil v spodnji del namestiti napajanje in kontrolo, zgoraj pa bi bil motorĆØek, prostorsko se je tako nekako zdelo najbolj smiselno. Zdaj ko je napajanje loĆØeno je taka oblika samo posledica slabega naĆØrtovanja. Moram pa reĆØi da zgleda v živo zaradi velikosti in dvignjenosti od tal kar impresivno.



Uporabljen originalni krožnik starega gramofona, s stroboskopom - seveda na novo pobarvan in poÅ”teno oĆØiĆØÅ”en in spoliran.



... gneĆØa v notranjosti, ponavadi že izgled pove da nekaj ne funkcionira.



"OĆØiÅ”ĆØena" notranjost in podloga iz filca.



Utež iz oreha sicer ni ĆØisto usklajena z lesom odjemne doze,
vseeno pa detajl kar pridoda k obĆØutku žlahtnosti,
pa Å”e nek poseben obĆØutek je ko spustiÅ” utež na ploÅ”ĆØo.

Precej bo treba Å”e postoriti, in morda ob prvi priliki na kak teĆØaj
nastavljanja roĆØke (ĆØe bo Å”e kdaj v sklopu sejma). Sicer sem uporabil protractor (12,09mm) in težo roĆØke nastavil po proizvajalĆØevih specifikacijah. Kar bi moralo biti ok. Kable sem križal pod pravim kotom (signal in napajanje), bi pa rad ob priliki uredil tudi podlago za gramofon oz. omarico. Vendar ĆØe se le da bi se izognil tipiĆØni audiofilski estetiki centrale omarice z naloženimi komponentami. V mislih imam nekaj bolj horizontalnega, nižjega in morda polnjenega s peskom.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svetovno , imaÅ” obĆØutek ..
Podlaga nekaj bolj v smislu narave? Kot da bi gramofon izhajal iz enega kamna(detajl na steni le da bolj naraven') oz ene ležeĆØe podlage ki spominja na japonski vrt... Cool
Jao kakÅ”ne piÅ”em a ravno to mi je Å”inilo prvo v glavo , ko sem zagledal tvoje slike...Sorry, ĆØe sem ti dal bedast namig..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØni izdelek. Kje pa je ta lesostrugar?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veleopevani in težko priĆØakovani skupinski SLO-gramofon projekt pa Å”e vedno tava v CAD megli ... Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Veleopevani in težko priĆØakovani skupinski SLO-gramofon projekt pa Å”e vedno tava v CAD megli ... Mr. Green


konstruktor se s provokatorji nima namena pogovarjat, sploh ne na takŔnem nivoju... Very Happy Very Happy Very Happy

Edit:
Nisem jaz konstruktor, da ne bo pomote. Zato 3. smeŔki.
Konstruktor tudi mene Ŕteje med provokatorje Smile


Nazadnje urejal/a stormsonic Čet Mar 11, 2010 20:36; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi-end



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:02
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskrene ĆØestitke za resniĆØno lepo izdelan gramofon. Prav tako zelo hvalim slike in postopek izdelave.

Obilo užitkov ob posluŔanju vinilke!
_________________
Everything must be made as simple as possible, and not simpler
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe