Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zanimivi koncerti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 54, 55, 56  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2010 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reaping Death Tour 2010 (Watain + Destroyer666), Maribor, MC Pekarna.

http://www.youtube.com/watch?v=o34uAj6lmXw&feature=related


No star will shine tonight.
No star, no matter how bright.
Across the firmament goes its flight.
A great darkness devouring the light.


Iz gorenjsekga konca nas gre mislim da kar nekaj avtomobilov Smile
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zoran



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 15:12
Prispevkov: 138
Kraj: Prevoje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem obiskal Leonarda Cohena v Stožicah. Dogodek za bogove. Neizčrpna energij, galantnost, perfekcionizem v izvedbi, spošjlivost itd. Če se ne motim, se je kar sedem krat vračal na oder. Koncert je končal par minut pred polnočjo. Sumasumarum, ni slabo za 75 letnega gospoda.

Kdor ni bil mu je lahko žal.

Stožice kot koncertna dvorana? Pod vsako kritiko, odmevi iz vseh strani, tudi z sekundnim zamikom, res pa da samo višji spekter. A kaj bi o tem tarnali, važna je bila energija. Tako kot v AK sobi na MM HiFi Showu.

Zoran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040 477 898
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sinoči sem obiskal koncert skupine Siddharta (ja kaj bi pa drugega pričakovali od mene Laughing ). Pravzaprav so bili le eni, zadnji, od nastopajočih, na brucovanju v Mariboru. Naj se trese !!! še naprej.




_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ad cohen

Vidiš, zanimivo, jaz sem bil na koncertu v Zagrebu in moram reči, da sta mi prav ta perfekcionizem in dovršenost precej ubili razpoloženje. Naj zveni še tako čudno, ampak imel sem občutek, kot da sem na kino projekciji. Skoraj sem vnaprej vedel, kje se bo nasmehnil, kdaj bo dvignil roko. Nenavadno... Skratka: zgodilo se mi je tisto, kar mi je najmanj všeč na koncertih, je pa vedno bolj pogosto: nisem mu verjel. Confused Btw: akustika je bila za tako veliko halo okej, razen tega, da je bil zvok preprosto preogromen - kot cepelin. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zoran je napisal/a:
Včeraj sem obiskal Leonarda Cohena v Stožicah. Dogodek za bogove. Neizčrpna energij, galantnost, perfekcionizem v izvedbi, spošjlivost itd. Če se ne motim, se je kar sedem krat vračal na oder. Koncert je končal par minut pred polnočjo. Sumasumarum, ni slabo za 75 letnega gospoda.

Kdor ni bil mu je lahko žal.

Stožice kot koncertna dvorana? Pod vsako kritiko, odmevi iz vseh strani, tudi z sekundnim zamikom, res pa da samo višji spekter. A kaj bi o tem tarnali, važna je bila energija. Tako kot v AK sobi na MM HiFi Showu.

Zoran


Očitno nas je bilo na Cohenovem koncertu več forumašev. Iz tribune mi je veselo mahal tudi CK ...

... akustika pa: še za nekaj procentov slabše od tiste, ki sem jo kot najslabšo doživel v Hali Tivoli. Škoda.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
ad cohen

Vidiš, zanimivo, jaz sem bil na koncertu v Zagrebu in moram reči, da sta mi prav ta perfekcionizem in dovršenost precej ubili razpoloženje. Naj zveni še tako čudno, ampak imel sem občutek, kot da sem na kino projekciji. Skoraj sem vnaprej vedel, kje se bo nasmehnil, kdaj bo dvignil roko. Nenavadno... Skratka: zgodilo se mi je tisto, kar mi je najmanj všeč na koncertih, je pa vedno bolj pogosto: nisem mu verjel. Confused Btw: akustika je bila za tako veliko halo okej, razen tega, da je bil zvok preprosto preogromen - kot cepelin. Razz


To je stage in tudi Cohen je igralec. Igra pač skromnega starčka s čudovitim glasom in patino, ki je redka v današnji muziki. V ozadju seveda služi mastne denarje. Njegov zadnji DVD sem pogledal 3x in res je tako kot praviš, vsak gib je naštudiran. Ampak, kdo pa smo, Slovenci, da bo zaradi nas spreminjal pravila igre!? Ne smeš gledati na to iz take perspektive. Cohen je edinstven tako kot so edinstveni Stonesi ali pa navsezadnje Siddharta.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zoran je napisal/a:
Včeraj sem obiskal Leonarda Cohena v Stožicah. Dogodek za bogove. Neizčrpna energij, galantnost, perfekcionizem v izvedbi, spošjlivost itd. Če se ne motim, se je kar sedem krat vračal na oder. Koncert je končal par minut pred polnočjo. Sumasumarum, ni slabo za 75 letnega gospoda.

Kdor ni bil mu je lahko žal.

Stožice kot koncertna dvorana? Pod vsako kritiko, odmevi iz vseh strani, tudi z sekundnim zamikom, res pa da samo višji spekter. A kaj bi o tem tarnali, važna je bila energija. Tako kot v AK sobi na MM HiFi Showu.


Se strinjam z Zoranom, le da se je zvok že pred pavzo izboljšal (vsaj v sprednji tretjini parterja). Očitno so tonmojstri rabili polno dvorano in nekaj časa za eksperimentiranje. Vsekakor pa upam, da smo uživali v nepozabnem dogodku, ne glede na morebitne očitke o igri glavnega performerja, vsaj tisti, ki njegovih nastopov v živo še nismo videli.

hi_musica je napisal/a:
... akustika pa: še za nekaj procentov slabše od tiste, ki sem jo kot najslabšo doživel v Hali Tivoli. Škoda.


Ja, na žalost bo kar držalo. Tu moram omeniti legendarni koncert Dire Straitsov leta 1985. Do tedaj je namreč veljala trditev oz. domneva, da hale Tivoli ni možno dobro ozvočiti in so jo omenjeni s pomočjo odlične izvedbe in še boljše tehnične podpore popolnoma demantirali. Upam, da se bo zgodba čim prej ponovila tudi v Areni Stožice.
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, ali je sedaj komu Cohen všeč ali tudi ne( Shocked ):pomislite, da je možakar 15 let čez mejo, ki jo sindikati zagovarjajo kot tisto zgornjo, ko človek še lahko dela!
Kdor je spremljal njegovo kariero(nekaj na tem forumu nas je, ki to počnemo že 40 let! Shocked Crying or Very sad ), pa si verjetno ne postavlja vprašanj v smislu "mu verjeti ali ne".Je pa Cohen vedno bil Gospod!In to z veliko začetnico!
Ja, in na nobeno glasbo se nisem mečkal s toliko puncami kot na Cohenovo! Very Happy In kaj podobnega bi rekel še marsikdo!Še dandanašnji za vsak slučaj v avtu vedno s sabo vozim njegov disk, ker se nikoli ne ve... Idea (Dokaz, da upanje umre poslednje! Wink )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
... akustika pa: še za nekaj procentov slabše od tiste, ki sem jo kot najslabšo doživel v Hali Tivoli. Škoda.


Ja to je tipična slovenska šlamparija. Organizatorji na to opozarjamo že precej časa, a brez uspeha. Baje je bil vpleten v akustiko nek slovenec, ki pa očitno nima pojma. Sicer pa je bilo samo pomembno, da so tam plezalna stena in podobno - ko si kaj izmislijo športniki je treba to takoj narediti. Ko pa organizatorji tarnamo da ni garderob se pa primitvci norčujejo iz tega v stilu, ja kaj pa rabijo garderobe, saj ne bodo tu spali, saj imajo oder, da bojo na njem igrali in podobno. Na organiztorje so pomislili šele potem, ko so ugotovili da je dvorana za šport prevelika in da smo v športu tako ali tako takšni amaterji, da se kakšnih športnih spektaklov ne da delati. Dokler bo imel šport toliko besed kot jo ima sedaj in bo odnos do kulture takšen kot je in dokler ljudje ne bodo imeli pristnih kulturnih potreb, bomo imeli točno takšne dvorane. kaj več si na žalost tudi ne zaslužimo.
Samo še tole: najbolj me razkuri logika, da je treba graditi dvorane in igrišča zato da otroci ne bodo na cesti in ne bodo jemali drog. V športu je več droge kot pa na vseh cestah skupaj. In tekmovalni šport je zdravju škodljiv. Pred kratkim je na RŠ ona debilna kandidatka za županjo na vprašanje o Metelkovi odgovorila, da bi jih poučila o uporabi drog. O edinem alternativnem mestu kulture v Sloveniji ve povedati samo to, da bi jih poučila o drogah !!! O kulturi pa nič. Vladajo nam neumni debili in tudi narod postaja vedno bolj neumen in debilen.
V Halo Tivoli pa bomo še radi hodili. Akustika sicer ni najboljša, ampak vsaj eden od desetih koncertov bo tak, ko se bodo vse zvezde poklopile in bo sound takšen, da nas ne bo motil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2010 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim da nas je bilo kar nekaj na koncertu Laughing

Navljub letom je Cohen še vedno v forni. Leta se njegovemu glasu seveda poznajo, a je še vedno umetnik vreden vsega spoštovanja.
Možakar s svojim globokim in malo melanholičnim glasom še vedno na svojstven način uspe odpeti celoten repertoar.

Koncert je bil odličen za tiste, ki smo šli posušat mažakarja njegovih let. Tisti ki so pričakovali, da bo pel in nastopal kot je morda pred 30 ali 40 leti pa so seveda pričakovali preveč.
Ekipa je bila popolnoma uigrana ter ima izpiljen nastop. To sem tudi pričakoval.

Skratka odličen koncert.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freerider



Pridružen/-a: Čet Avg 2010 19:22
Prispevkov: 32
Kraj: si

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2010 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trije glasbeniki, sedem zasedb. Vse v enem večeru. Odklop po japonsko.

http://www.youtube.com/watch?v=9ajXRErp4EY
http://www.youtube.com/watch?v=VLG42PJGeqs
http://www.youtube.com/watch?v=ez1rx95sw9I&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jUZL6wbxKok&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aJwl2xi6r-Q



Sreda 3.11.2010 ob 21:30
FESTIVAL NOVE JAPONSKE GLASBE 2010

http://www.menzaprikoritu.org/?p=4258
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

13.edicija festivala Jazz&Wine (Cormons) se je končala v ponedeljek z vrhunskim koncertom Keith Tippetta(v Trstu).
Na odru v Krminu in v okolici se je zvrstilo 12 koncertov. Popoldanski in nočni koncerti se dogajajo v Teatru, dopoldanski pa na različnih lokacijah. Kot avdiofila so bili dopoldanski(razen tistega v Medani, kjer je tradicionalno slab zvok) prava poslastica. MARTIN LUBENOV – VLADIMIR KARPAROV sta igrala v prijazno majhni cerkvici, kontrabasista GIOVANNI MAIER - ROSARIO BONACCORSO kar na turistični haciendi, kjer je bila pokušina vina in hrane, DENNIS GONZÁLEZ-JOAO PAULO pa v mali dvorani kulturnega centra v Novi Gorici.
Na velikem odru pa so se zvrstila popularnejša imena mainstream jazza, ALDO ROMANO trio, JOACHIM KÜHN-MAJID BEKKAS-RAMON LOPEZ , JOHN SCOFIELD trio z Steve Swallowim na basu in Bill Stewartom na bobnih, OREGON z Ralph Townerjem, Paul McCandlessom, Glen Moorom in Mark Walkerjem. Festival je zaključil legendarni McCOY TYNER s kvartetom(dobri stari jazzerji).

P.S.1.: Festival sem(sicer brez znanja elektrotehnike, a ne CK ... Laughing ) posnel v celoti. Štirje koncerti se bodo zavrteli na RAI, še pet ali šest drugih pa na tržaški postaji v sklopu njihovih terminov, ki so poslušljivi po celi Italiji. Tudi pri nas so se v dobrih časih festivali snemali, danes pa se organizatorjem fučka.
P.S.2.: Krmin je na koncu sveta, kako uro in petnajst iz Ljubljane, zato skoraj 100% "upad" SLO avdiofilov. Pa bi bilo dobro slišati kak akustični koncert. Pa tudi ozvočenje Avtomobilov je zelo na visokem nivoju...
P.S.3: Manjkal sem samo na prvem festivalu Jazz&Wine. Se pravi sem v Krminu na festivalu preživel že mesec in pol. Ni čudno, da avto kar sam vozi po ulicah...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aronas

so včeraj (torek 26.10.) menda godli v Klubu CD !?

Ali je kdo bil ? Question
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitam ! Wink

Vtisi ? Cool
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 54, 55, 56  Naslednja
Stran 4 od 56

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe